perde siparişi

Evdeki Malzemelerle Evde Kumbara YapımıEskiden çocukların çok fazla rağbet ettikleri, günümüzde çok fazla dikkati çekmese de çocuklarımızın tutumlu olma alışkanlığı kazanmasında önemli bir rol oynayacak kumbaralar, rengârenk ve birçok farklı çeşidi ile para biriktirmek için güzel bir yöntemdir. Sizlere bu yazımda evde bulunan malzemeler ile kumbara yapımı hakkında güzel bir fikir vereceğim.Küçük birikimler ile bir başkasının büyük hayallerini gerçekleştirebileceğiniz gibi boşa para harcama gibi kötü alışkanlıklarınızdan da kumbara sayesinde kurtulabilirsiniz. İşte sizlere fikir verecek gereksiz eşyalardan kumbara yapımı ile evde kumbara yapımı fikirlerini bulabileceğiniz bir içerik!

Kumbara nasıl yapılır videolu anlatım

Anlattığımız tüm detaylar için aşağıdaki videoyu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Bugün sizlerle yapacağımız kumbara hem bir geri dönüşüm projesi olacak hem de çok sevimli bir kuzu figürü elde etmiş olacağız.Kumbara yapımı için gerekli malzemeler

Atık malzemelerden kumbara yapımı

Kumbara yapımı için gerekli malzemeler;

 • maket bıçağı,
 • rulo kat kutusu,
 • akrilik boya ya da sprey boya,
 • çatal,
 • ip,
 • makas,
 • çöp şiş,
 • siyah saç lastiği,
 • silikon,
 • siyah keçe,
 • elyaf,
 • hazır oyuncak gözü malzemelerine ihtiyacımız var.

İlginizi Çekebilir: Kartondan çekmece düzenleyici yapımı için daha önce kaleme aldığım yazımı okuyabilirsiniz.

Gereksiz eşyalardan(boş kutudan) kumbara yapımı

Kumbara yapımı başlangıcını rulo kat kutusunun enine olan bölümüne maket bıçağı ile paranın girebileceği kadar bir delik açarak yapıyoruz.

MUTLAKA OKUYUN:  Briket Dekorasyon Fikirleri için +17 Öneri


Maket bıçağını kullanırken dikkatli olalım zira çok keskin ve kestiği yerde iz bırakan bir özelliği var. Kabımızı akrilik boya ya da sprey boya ile beyaz renge boyayalım.

Koyun görünümlü kumbara

Bir çatal yardımı ile bir yumak ipten ponpon yapalım. Ponponun daha güzel olması için makas ile uzun olan kısımları keselim ve düzgün bir görünüm kazandıralım.

Çöp şişleri kırarak eşit uzunlukta yedi adet parça elde ediyoruz. Bu yedi adet parçayı saç lastiği yardımıyla bir araya getiriyoruz.
Çöp şişlerden elde ettiğimiz parçaları silikon yardımıyla kabımızın alt kısmına yapıştırıyoruz. Bunlar kuzu kumbaramızın ayaklarını oluşturacak.

Bu işlem sırasında silikonu bol kullanıp kurumasını beklerken ayakları sabit tutmaya gayret edin. Yapıştırma işlemi tam olarak gerçekleştikten sonra saç lastiklerini dikkatlice çıkarıp bacakları siyah boya ile boyayalım.

Ayakları sağlamlaştırmak için boyadan sonra siyah saç lastiklerini tekrar takabiliriz. Önceden hazırladığımız ponponları hiç boşluk kalmayacak şekilde silikon ile kabımızın üzerine yapıştırabiliriz.

Kumbara yapımı

Siyah keçeden kuzunun kafası ve kulakları için parçalar keselim. Kafa için kestiğimiz iki parçayı dikip alt kısmında elyaf dolduracak kadar bir boşluk bırakıyoruz.

MUTLAKA OKUYUN:  Dondurma Çubuğundan Çay Altlığı Yapılışı

Elyafları doldurup dikme işlemini tamamlıyoruz. Kafanın iki tarafına kulakları silikon ile yapıştırıyoruz. Gözlerini de silikon kullanarak yapıştıralım.

Kumbara yapımı için en son, elde ettiğimiz kuzu kafasını kutumuza yapıştıralım. Son olarak da kafanın üst kısmına ponponlarla birleşmesi için elyaf yapıştıralım.

Veee karşınızda koyun kumbaranız hazır…

Kumbara nasıl yapılır

İlginizi Çekebilir: Mutfak düzenleme fikirleri içerisinde yer alan poşetlik yapımı için yazımı okumanızı öneriyorum.Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x