perde siparişi

Suyun Tazyiki Nasıl Artırılır?(Videolu)Soğuk su az akıyor derdi çoğu evde ortaya çıkan sorunlar arasında yer almaktadır. Gerek musluk suyu basıncı gerekse şofben için gerekli suyun basıncı ya da suyun tazyiki yeteri kadar olmaması durumunda banyoda sıcak su az akıyor sorunu ile de karşılaşmaktayız.Bütün bu sorunlar su basıncı nasıl artırılır sorusuna da cevap almamızı zorunlu kılmaktadır. Suyun tazyiki için yapmanız gereken birden fazla uygulama vardır. Sizin için hangi uygulama suyun tazyiki için yeterli ise onu seçmenizi öneriyoruz.

Evdeki su basıncı nasıl arttırılır?

Şebeke suyu basıncı nasıl yükseltilir ve evdeki su basıncı nasıl arttırılır gibi sorulara da cevap bulabileceğinize inanıyoruz.

Musluklardan su az akıyor!

Musluklardan suyun az akmasının birkaç nedeni olabilir. Öncelikle nedenin tespiti çözüm için doğru adımı uygulamanızı sağlayacaktır. Suyun kaynağını belirleyerek suyun tazyiki için doğru yolu tespit edebiliriz.Suyun tazyiki nasıl artırılır

Şehir şebeke suyunu kullanıyorsanız ve musluğunuzdan normal tazyik ile su gelirken bir anda bir azalma yaşamışsanız öncelikle su saatinizdeki vananın tam olarak açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gereken +3 Soru

Sadece bir musluktan gelen basıncı düşük su, bize o musluk ya da bağlantıları ile ilgili bir sorunun olabileceğini göstermektedir. Böyle durumlarda musluğun açılarak içerisinde tıkanma olup olmadığını öğrenmeniz güzel bir çözüm olacaktır.

Diğer musluklarda da var olan basınç problemi için ise genel bir şebeke sorunu olup olmadığını öncelikle tespit edin. Suyun tazyiki genel bir arıza nedeniyle ise hiçbir değişim ve müdaheleye gitmenizi önermem zira yapacağınız müdahaleler de geçici bir çözüm olacaktır.Musluk suyu basıncı artırılmasının özellikle banyoda sıcak su az akıyor sorunu için de çözüm olacağını belirtmek isterim. Oturduğunuz daire eğer yüksekte ise binada hidrofor olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Musluklardan su az akıyor

Hidrofor sistemi düşük basınçlı suyu üst katlara yüksek basınçla iletebilmeyi sağlayan bir sistemden ibarettir. Şebeke sisteminin yetersiz kaldığı apartmanlar için sıklıkla tercih edilen bu sistemdeki arızalar suyun tazyiki problemlerinin de sebebi durumundadır.

Binanızda hidrofor sistemi yoksa su basıncı sizin için kronik bir problem oluyorsa mutlaka bu sistemi taktırmanızı öneriyorum. Özellikle üst katlardaki apartman sakinlerinin mağdur olmaması adına sistemin kurulması gerekir.

MUTLAKA OKUYUN:  Su Sebili Temizliği Kolayca Nasıl Yapılır?Suyun basıncı ile ilgili sorunları kombide yaşıyorsanız aşağıda yer alan kombi bakımı nasıl yapılır yazımı okuyarak kombi bakımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Suyun tazyiki / basıncı nasıl artırılır?

Özellikle depodan gelen suyun basıncı da kullanan kişiler tarafında yeterli bulunmamaktadır. Böyle durumlarda daireye gelen su sisteminin borularının küçük çaplı borularla değiştirilmesi basıncı artıran bir çözümdür.

Bu çözüm için yeniden bir boru döşeme işlemi gerçekleştirileceği için özellikle güneş enerji sistemlerinin kurulumunda basınçlı su istediğinizi ve buna uygun bir boru kullanılması gerektiğini firma yetkilisine belirtmelisiniz. Böylece kurulumda istenilen özellikteki uygulama, ileride ortaya çıkabilecek sorunları da çözüme kavuşturmuş olacaktır.

Su basıncı nasıl artırılır

Hidroforlu binalarda da zaman zaman suyun tazyiki düşebilmektedir. Bu durum tüm binadaki musluk suyu basıncı düşmelerine neden olmaktadır.

Şebeke kaynaklı bu sorun için hidroforun basıncını artırarak çözüm yoluna gidebilirsiniz. Şehir şebekesi arızası giderildiğinde tekrar basıncı normal seviyeye getirmeniz basınç kaynaklı problemleri yaşamanıza engel olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Petekleri kapatmak tasarruf sağlar mı?

Su tazyik artırıcı

Alçak zeminli bir binada oturuyorsanız şehir şebeke suyunun basıncının sisteme zarar vermesini engelleyen basınç düşürücü bir vanaya sahip olabilirsiniz. Bu vananın seviyesini suyun tazyiki ile orantılı bir şekilde ayarlamanız durumunda yüksek tazyikte düşme, düşük tazyikte yükselmeler elde edebilirsiniz. Şebeke suyu basıncı nasıl yükseltilir sorusuna cevap veren su tazyik aparatı işinizi görebilir.

Su basıncı artırıcı pompa

Su şebeke sisteminizdeki kaçaklar da düşük musluk suyu basıncı anlamına gelmektedir. Şebekede olan kaçakların hem maddi olarak size zararı olacak hem de binaya doğrudan zarar verecektir. Bu sebeple kaçakların şebeke içindeki tespiti ve çözümü mutlaka uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

MUTLAKA OKUYUN:  Lavabo Tıkanıklığı için Ne Yapılır?(Videolu)

Kaçak olup olmadığının tespitini pratik bir yöntemle siz de gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem şu şekilde uygulanmaktadır: Evdeki bütün muslukları kapatın. Su saatinizdeki değişimi takip edin. Eğer su saatiniz çalışmaya devam ediyor ve su harcama bilgisi geliyorsa şebekenizde kaçak var demektir, suyun tazyiki bu sebeple düşmüştür.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x