Baza Gıcırtısı için %100 Kesin Çözüm

3
13818

Çok beğenerek bir yatak odası takımı aldınız ve firma muhtemelen size yatağınız için bir baza hediye etti, ancak aradan geçen yıllar sonunda baza gıcırdamaya başladı değil mi? Bu gıcırtı başlarda az iken sonraları dayanılmaz bir hal almakta. Hatta öyle ki yatakta dönerken bile baza gıcırtısı nedeniyle uyanırsınız. Genellikle bu soruna firmalar çözüm üretemiyorlar ya da çözmek istemiyorlar. Çünkü bu onlar için yeni bir baza satışı demek. Ancak kullanıcı tarafından bakınca olaya, durduk yere yeni bir baza almak neredeyse bin TL’yi geçmekte.

blank
Gıcırdayan baza uykusuz bırakıyor

Bazadan ses gelmesi sorununu çözmek için hareketli ekipmanları yağlamak düşünülebilir, ancak bunun sonucunda bazanın içinde bulunan çamaşır ya da eşyalarınıza yağ bulaşması kaçınılmazdır. Ayrıca yağlama baza gıcırdama sorununu geçici bir süre kesmekte. Bir süre sonra yine aynı dayanılmaz baza yatak gıcırtısı gelmeye başlamakta. Hele bir de bebeğiniz baza gıcırtısı yüzünden uyanıyorsa o annenin ruh halini bir düşünün…

İstikbal baza gıcırdaması deyince aklıma İstikbal’ın en iyi yatağına bakma ihtiyacı hissedeceğiniz aklıma geldi. Aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Şimdi size yatak odası bazasının gıcırdamasının esas sebebini ve hiç de pahalı olmayan baza gıcırdama sorunu çözümünü vereceğim.

blank
Baza gıcırtısına son

Öncelikle bazaların her ne kadar alt ve yan tarafları demir profil olsa da bu baza profilleri zamanla esnemekte. Siz gözünüzle fark edemeseniz de yatağınız zamanla esner, esnedikçe gıcırdar, gıcırdadıkça sinir olursunuz. Bu baza gıcırtısı sorununa neden olan esnemeyi giderebilmek için öncelikle bazanızın içini ve üzerini boşaltarak yan çevirmelisiniz. Bu arada içi de boşalmışken altını ve içini de rahatça temizleyebilirsiniz. İlk yapmanız gereken ve en çok dikkat etmeniz gereken şey baza ayaklarının uzunluğunu ölçmek. Çünkü bazamızın dört ayağı var ve biz iki ayak daha ekleyeceğiz esnemeyi almak için. Muhtemelen 5 ya da 6 cm’lik bir ayak işimizi görecektir. İhtiyacımız olan bu malzemeyi herhangi bir hırdavatçıdan yaklaşık toplam 5 TL’ye bulabilirsiniz. Eğer istediğiniz uzunlukta bulamazsanız döndürerek yüksekliği ayarlananlarda da alabilirsiniz.

Gıcırdayan karyola deyince aklıma Enza Home’un EnLarge koltuk serisi geldi. Gıcırdadığından değil çift kişilik yatak olma özelliğinden… İncelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Baza gıcırtısı için yapmanız gereken?

blank
Gıcırdayan baza derdine son

Gıcırdayan karyola ya da gıcırdayan baza çözüm için gerekli olan iki adet ayağı aldınız ama nereye takacaksınız? Bazanın tam ortasına mı? Hayır. Hareketli mekanizmanın vidalı olduğu dikey profilin hizasına monte etmeliyiz ki esneme noktasından destek olabilelim. Sağlı ve sollu olarak karşılıklı yeni ayakları gıcırdayan bazaya taktığınızda artık rahatsız edici olan bu sesten kurtulmuş olacaksınız. Eğer yatak odanızdaki gıcırdayan bazanız ikiz baza ise her biri için aynı işlemi yapmalısınız.

Ayrıca nereden baksanız bin TL’den daha fazla bir meblağ cebinizde kalacak.

Gıcırdamayan bazalarla gıcırtısız geceler sizlerin olsun. Rahatlığı kanıtlanmış yatak tavsiyesi isterseniz aşağıdaki konuya bir göz atmanızı öneriyorum:

3 YORUMLAR

  1. Bizim bazamızın altı komple mobilya, yani ayak yok altında… Sanırım zemindeki bozukluktan dolayı eşimin yattığı taraf gıcırtı yapıyor ve yenidoğan bebeğimizin uykusunu bölüyor. Buna bir çözüm arıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here