Kararan Silikon Nasıl Sökülür? | Banyo Silikon Temizliği


Banyoda ne kadar kaliteli silikon kullanırsanız kullanın bir zamandan sonra nem ve suya dayanamayan silikon malzemesi içten içe kararmaya bunun sonucunda da oldukça kötü ve sağlıksız bir ortam oluşturmaya başlar. Böylece kararan silikon sökme ihtiyacı ortaya çıkar. Bu içerikle birlikte duşakabin kararan silikon nasıl çıkarılır öğrenebileceksiniz. Ayrıca, banyodaki küfleri temizleme konusunda da önemli bilgiler edineceğinizi düşünüyorum.


İlginizi Çekebilir: Banyo temizliği hakkında genel bir bilgi almak isterseniz duşakabin temizliği nasıl yapılır yazımı okumanızı öneririm.

Kararan silikon nasıl temizlenir?

Silikon nasıl sökülür?

Yukarıdaki soru her zaman sorulan ancak tam bir cevap bulunamamış sorular arasında yer alıyor. Kararan silikon ya da küflenen silikon malzemesini silikon sökücü sprey ve maket bıçağı ile banyodan temizlemenizi öneriyoruz.


Ucu sivri ve keskin bir bıçak ya da maket bıçağı ile silikon ya da mastik malzemeyi kazıyarak temizleyebilirsiniz. Uç kısmı ile silikonun açılan kısmından parçaları elinizle çekerek temizleme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

İnternette veya marketlerde bulabileceğiniz silikon sökücü ile kalan parçaları temizleyebileceğiniz gibi eczanelerden bulabileceğiniz izopropil alkol yardımı ile de yumuşayan parçaları koparabilirsiniz.


Eski silikon kalıntıları yeni silikonun yapışmasını engelleyebileceği için tamamen temizlendiğinden mutlaka emin olunmalıdır.

Özetle banyoda kararmış silikonları temizlemek için kimyasal yapıya sahip “bison silikon sökücü” şeklinde arama yaptırabilirsiniz.


Daha önce kaleme aldığım mutlaka öğrenmeniz gereken duşakabin temizliği önerileri yazıma da bir göz atmanızı öneriyorum.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

Abone ol
Bildir

3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x