Yatak Neden Gıcırdar? | Yatak Gıcırdaması %100 Çözüm!


Yatak neden gıcırdar sorusu her kesimden herkesin sorduğu sorular arasında. Peki gıcırdayan yatak sorununa çözüm bulmak mümkün müdür? Yatak gıcırdaması problemine son vereceğiniz fikirleri sizlerle paylaşacağız. Derin ve kaliteli bir uyku için kaliteli ve konforlu bir yatağa ihtiyacınız bulunur. Ancak, her ne kadar kaliteli ve konforlu bir yatak alsanız da kullanıma ve zamana bağlı olarak yatak gıcırtısı sorunu ile karşılaşırsınız. Bu durum ise, uykunun en tatlı zamanında uyanmanıza sebep olur. Gıcırdayan yatak eğer yenisi ile değiştirilirse bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak, her zaman imkânlar değiştirmeye uygun olmayabilir. Bu sebeple yatak gıcırdaması sorunu için farklı çözümler bulmak kaçınılmaz olur.


Yatak satın alırken özellikle yay sistemi konusunda derin bir bilgi edinmenizi öneririz. Yayların kısa bir süre içerisinde yıpranması gıcırdamanın ana sebebi olarak ortaya çıkmaktadır. Gıcırdayan yatağa çözüm arıyorsanız yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizler için bir kaç pratik önerimiz olduğunu göreceksiniz.

Yatak Neden Gıcırdar?

Yatak Neden Gıcırdar? | Yatak Gıcırdaması %100 Çözüm!
Yatak neden gıcırdar?

Yatak neden gıcırdar sorunu çok önemli bir problemin habercisi olabileceği gibi oldukça basit bir sebepten de kaynaklanabilir. Örneğin; yatak, baza başlığına veya bir bölümü duvara tam dayanmış ise uyku esnasındaki dönüş hareketlerinize bağlı olarak gıcırtı sesi çıkaracaktır. Uzun süreli kullanım sebebi ile yayların yıpranması, yatak döşemesinin bozulması, baza hataları sebebi ile yatak gıcırdaması sesleri meydana çıkacaktır. Bu seslerin önüne geçmek için en keskin çözüm genel olarak yatak değişimi gibi gözükse de pratik bir şekilde gıcırdayan yatak sesi kesilebilir. Yeni bir yatak alma maliyetinden de kurtulunur.


Yatak Gıcırtısı Nasıl Giderilir?

Yatak Neden Gıcırdar? | Yatak Gıcırdaması %100 Çözüm!
Yatak gıcırtısı nasıl giderilir?

Yatak gıcırtısı nasıl giderilir, yatak gıcırtısı nasıl geçer soruları hassas uykuya sahip olanların araştırdığı bir konulardır. Uyku problemi olanların büyük bir çoğunluğu yatak seçiminde oldukça titizdir. Eğer siz de büyük bir titizlik ile yatak aldıktan sonraki bir kaç yıl içerisinde yatak gıcırdaması gibi bir sorun ile karşı karşıya kaldıysanız şu an yazımızı okuyor ve bu soruna bir çözüm arıyorsunuz demektir.

Yaylı yataklardaki yayların yıpranmaları sebebi ile meydana çıkan bir problem olup olmadığını öncelikle yatağınızı düz bir zemine alarak kontrol edip, sorunun temeline inmeye çalışmalısınız. Eğer yaylardan kaynaklanan bir sorun olduğuna emin olursanız, yatak döşemesinin bulunduğu yerden döşemeyi sökerek yayları mum, kuru bir sabun ya da mobilya yağı ile yağlayın. Döşemeyi söktükten sonra mobilya üreticilerinin kullandığı endüstriyel zımba ile tekrar döşemesini kapatarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Mobilya & dekorasyon alanında birçok fikri Pinterest sayfasından bulabilirsiniz.


Gıcırdayan Yatağa Çözüm Önerileri?

Yatak Neden Gıcırdar? | Yatak Gıcırdaması %100 Çözüm!
Gıcırdayan yatağa çözüm önerileri

Yatağımın gıcırtısından uyku düzeni diye bir şey kalmadı, acil yeni bir yatak almalıyım! ”diye düşünüyorsanız sizi şöyle rahat bir köşeye alalım ve çözüm önerilerimize göz atmanızı tavsiye edelim. Hemen yatak almak tabii kesin bir çözüm. Ancak yatak gıcırtı sesi ya yatağınızdan kaynaklanmıyor ise?

Bazadan, bazanın bulunduğu zeminden kaynaklanıyor ise? Bu yüzden önce sorunun temelini araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Yatak yaylarını yağlamak, mum, kuru sabun sürmek yataktaki gıcırtı sesine çözüm olacak ve yeni bir yatak alacak masrafa katlanmayacaksınız. Zeminden kaynaklanıyor ise zeminle ilgili problemleri çözmeniz yeterli olacak. Bazadan kaynaklanıyor ise bazanızı küçük dokunuşlar ile tamir etmeniz yeterli olacaktır.


Yatağı düz zemine aldığınızda eğer yay kaynaklı bir sorun yok ise bu sefer de https://www.dekordiyon.com/yatak-odasi-baza-gicirtisi-kesin-cozumu/ linkinde yer alan bilgilerde anlattığımız gibi bazalarınızı kontrol ederek çözümler üretebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yatak neden gıcırdar?

Yayların yıpranması ya da yataktaki dönüş hızından dolayı kullandığınız yatak gıcırdayabilir.


Yatak gıcırdama sesi nasıl giderilir?

Yatak gıcırdama sesine çözüm için öncelikle sorunu tespit etmek gerekiyor. Özellikle yatak altında yer alan bazadaki gevşeyen vidaları sıkmak sesi azaltabilir. Bir de yatak yaylarına bakmak gıcırdamanın kaynağına inmeniz için gereklidir.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 9 | Puan Ortalaması: 2]

Abone ol
Bildir

1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x