Yatak Tavsiyesi İsteyenlere Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak Markası

30
Yatak Tavsiyesi
Yatak tavsiyesi için önerilen yatak markaları

Ortalama insan yaşamının 25 yılının uyku ile geçtiğini düşünürsek rahat yatak tavsiyesi ifadesi bizim için daha fazla anlam kazanmaktadır. Çünkü yatağın sağlıklı ve rahat olması uyku kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bu da günlük işlerimizdeki performansın etkileneceği anlamına gelmektedir. Birbirinden farklı yatak modelleri olan piyasada birçok kişi kullandıkları ürünlere göre yatak tavsiyesi yapmaktadır. Biz de sizlere rahat yatak önerisi için en iyi yatak yorumları ile hazırladığımız bir çift kişilik yatak tavsiyesi 2020 listesi oluşturduk.

1Yataş Bedding

Yataş prestige prime ortopedik yatak tavsiyesi

Sektörün belki de 2020 en iyi yatak markası diyebileceğimiz Yataş firması için sıklıkla sorulan en iyi Yataş yatak hangisi sorusuna cevap niteliğinde bir yatak önerisi, prestige prime ortapedik yatak.

Sektörün önde gelen yatak üreticilerinden olan Yataş Bedding firmasının ürettiği prestige prime ortopedik yatak rahatlığı ile ön plana çıkıyor.

Döküm sünger teknolojisi ile üretilen yatak, özellikle sert yatakta yatmaktan hoşlanan ve bu yataklarda rahat edenler için doğru tercihtir.

Yazlık ve kışlık taraflarında iki farklı kumaş kullanılan yatakta yazlık tarafında ipek katkılı örme kumaş kullanılmaktadır. Kışlık tarafında ise alpaka kumaş ile sıcak bir uyku vadediyor.

Ortalama 2.000-3.000TL’ye 160×200 ebatlı çift kişilik prestige prime ortopedik en iyi yatak modellerine sahip olmak mümkün.

2İstikbal Yatak

İstikbal comfort sleep yatak

Forumlarda konuşulan 2020 en iyi yatak yorumları içerisinde İstikbal’in bu ürünü magnarest teknolojisi ile oldukça dikkat çekici. Kumaşının yaydığı manyetik alan ile uykuya geçiş süresinin kısaltılması  ve uyku kalitesinin artırılması mümkün hale gelmektedir.

Her metrekaresinde 280 adet yaydan oluşan yatağın,  35 cm yükseklikte ve 42 kg ağırlıkta olduğunu belirtelim. Yatağın satış fiyatı 2.000-3.000TL aralığında.

3Bellona Yatak

Bellona aloe vere soft yatak

Ev tekstili ve mobilya sektörünün öncü kuruluşlarından Bellona firmasının aloe vera soft özelliğe sahip ürünü, yatak tavsiyesi listemizde yerini almış bulunuyor.

Orta sertlikte yatakta rahat eden kişiler için dizayn edilmiş Bellona aloe vera soft yatak, gün boyu kaybedilen enerjinin kazanılmasında size avantaj sağlamaktadır. Bu yatağı da 2.000TL gibi ortalama bir fiyata Bellona satış noktalarında bulmanız mümkün.

Yatak örtüsüz olmaz diyenler için English Home yatak örtüsü fikirleri için yazımı okuyun.

4WellMatt Yatak

Wellamatt latekspo yatak

Sektörün öncü üreticilerinden olan ancak isminin biraz bizlere yabancı olduğu Wellmatt firmasının doğallığı ile ön plana çıkan lateks serisi bu yatak da 2020 yatak tavsiye listemizde yerini alıyor.

Kauçuk ağacından elde edilen lateks maddesi elastikiyeti ve dayanıklılığı ile yatak üretiminde kullanılmaktadır. Bu yatakta bulunan hava kanalları doğal klima görevi üstlenmiştir.

Daha birçok farklı özelliği ile bu yatağa sahip olmak istiyorsanız 3.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

5Visco-Pro Yatak

Visco pro range 3d yatak

60 densite ve özel hot mold kalıp ile üretilen visco yatak genişliği ve konforu ile 2020 yatak tavsiyesi listemizde yer almaktadır.

Yatağa verilen üç yıl tam garanti ve on yıl çökmeme garantisi de bu yatağı ve markasını cazip kılan özellikler arasında yer alıyor.

Piyasa satış fiyatı ortalama 1.500 TL civarındaki bu yatak da rahat bir uyku için düşünülebilecek yataklar arasındadır.

Yeni nesil yatakları anlamak için bir sözlük oluşturmuştum; yeni nesil yataklar için uyku sözlüğü yazımı okuyun.

Yatak önerileri yatak seçimi yatak tavsiyeleri için:

Yatak seçimi yaparken nelere dikkat etmeli sorusu için önemli noktaları da sizlerle paylaşmak istiyorum. Küçük bir liste ile özellikle dikkat edilmesi gereken noktaları açıklayalım:

Baza ve karyola ölçülerine uygun doğru ölçülerde bir yatak aldığınızdan emin olmalısınız.


Yatakta kullanılan malzemelere dikkat etmelisiniz.

Kolay temizlenebilen nano teknolojilerin kullanıldığı yatakları tercih etmelisiniz.

Antibakteriyel, ergonomik ve uygun sertlikte yatak modellerini listenize almalısınız.

Vücut kitle endeksine uygun yatak seçimi yapmalısınız.

Bütçenize uygun fiyat performans oranı yüksek yatak modelleri arasından tercihte bulunmalısınız.

30 YORUMLAR

 1. Bucca yatak markasından visco yatak aldım, kesinlikle tavsiye ederim, fiyat performans olarak çok iyi bence , listede olması gerekirdi diye düşünüyorum

 2. Sağlıklı bir bilgi olduğu kanaatindeyim.Uzun zamandan beri yatak almayı düşünüyorum.Bütçem biraz zayıf olduğu için; karar verdiğim yataklar pahalı geliyor,bütçeme uygun olan Visco-pro range 3D 200X200 visco yatak için ise kararsızım.Aslında fiyat olarak da uygun…Zaman ayırıp bizleri bilgilendirdiğiniz için size teşekkür ederim…

 3. Bucca yatak tan lateks serisi yataklarını aldım hem fiyat performans hem kalite tahmin edebileceğimden daha iyi çıktı tavsiye ederim listede yer alması gerekirdi.

 4. Wellmatt yatağa teşekkür ederim. Atigo Organik At yelesi yatak aldım. Mükemmel bir konfor var tavsiye ederim herkese. fiyatıda çok daha uygun geldi bana.

 5. WellMatt Atigo XL modelini aldım bence inceleyin ve deneyin. 120 gün içinde koşulsuz iadeleri var. kesinti yapmıyorlar iade durumunda. en iyi yatak bu bence

 6. Yeni el işçiliği ve teknolojinin birleşimi yataklarla ilgili internette kızım için araştırma yaparken bu sayfaya denk geldim, tabiki hergün güncelleme geliyor yataklara ancak 2.5 sene önce almış olduğum Halsa stockhol 180*200 yataktan oldukça memnunuz. Eşimin bel ağrıları mevcuttu ve ben gece boyunca çok hareket ettiğimden benden rahatsız oluyordu ancak şuan hem orta sert yataktan dolayı bel ağrıları çok aşırı ayakta durduğu günler hariç bitti ve yay sistemi sayesinde benden artık rahatsız olmuyor gibi ben şuan kızım için tek kişilik ufak yataklara bakıyorum ama çift kişilik için hepinize bunu tavsiye ederim

   • Yooo uzun zamandır varlar ve ben çoğu avm de görüyorum. Halsa markası İsveç sanırım? Yatak araştırmaya başladım. Değiştirmem gerekiyor artık. Halsa’dan alan var mı merak ediyorum?

 7. yataşın Smartmatch özelliğini kullanarak yatak önerisi aldım sistem gerçekten çok iyi kafamda fikir oluştu gidip deneyip alacağım herkese tavsiye ederim

 8. Yatak alırken Halsa’yı tercih ettim. Çünkü mağazadaki personel çok ilgilendi ve yataklar hakkında gerçekten bilgi sahibi oldum. Yatak alırken denemenin ne kadar önemli olduğunu ve ezbere yatak alınmaması gerektiğini anladım. Mağazada uzuun uzun denedim ve sonrasında kararımı verdim. Smaland modeli yatağını aldım. Deve yünü ve ipek özelliği beni çok etkiledi. Terleme problemim vardı. Meğer yataktanmış. Senelerce visco üzerinde terleye terleye yatmışım maalesef. Şu an hem çok rahat, hem de terletmeyen bir yatağım olduğu için çok mutluyum. Herkese tavsiye ederim.

 9. Uzun araştırmalar sonucu Muyu visco yatak aldım. Gerçekten aldığım en doğru kararmış. 100 gün koşulsuz iade garantisi veriyo. Yeni bir marka ama belliki adından söz ettirecek.

 10. Benim için sonradan duyduğum ama rahatlağını hem bana hem eşime hemde arkadşlarımıza kanıtlamış yatak hibboux marka… hem sağlıklı maddelerden üretilmiş hem de bel ağrılarıma iyi geldi fiyatını sonuna kadar hakediyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here