perde siparişi

Yatak Tavsiyesi için 2021’de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 YatakOrtalama insan yaşamının 25 yılının uyku ile geçtiğini düşünürsek rahat yatak tavsiyesi ifadesi bizim için daha fazla anlam kazanmaktadır. Çünkü yatağın sağlıklı ve rahat olması uyku kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bu da günlük işlerimizdeki performansın etkileneceği anlamına gelmektedir. Birbirinden farklı yatak modelleri olan bu piyasada birçok kişi kullandıkları ürünlere göre 2021 yatak tavsiyesi yapmaktadır. Biz de sizlere rahat yatak önerisi için en iyi yatak yorumları ile en iyi yatak marka ve modellerinin sıralandığı çift kişilik yatak tavsiyesi 2021 listesi oluşturduk. Bununla birlikte aşağıda doğru yatak seçimi ile birlikte yatak önerilerini de inceleyebilirsiniz.Yatak Tavsiyesini Dinleyin: Doğru Yatak Nasıl Seçilir?

Hemen hemen herkes en iyi yatak hangisi ve hangi marka yatak almalıyım sorularını hem arama motorlarına hem de tanıdığı veya güvendiği insanlara sormaktadır. Aslında en iyi yatak kişinin rahat ettiği yataktır. Çünkü, her bireyin ihtiyaçları farklı farklıdır. Kimi bel ya da boğun fıtığından dolayı farklı tarz yatağa ihtiyaç duyabilir kimisi de oldukça sert yatakta yatmayı sevebilir. Bu noktada en iyi yatak tavsiyesi bireylerin ihtiyaçları neticesinde verilmesi gereken önemli bir listeden oluşmalıdır. En doğru yatak seçimi bireyin mağaza kendi ihtiyaçlarına uygun bir şekilde yatak seçimi yapmasından geçer. Özellikle internette ve çeşitli sosyal medyalarda en iyi yatak yorumları şeklinde okunan içeriklerden hareket ederek yanlış bir seçim yapılmaması için özellikle uyarmak istiyoruz.

En iyi yatak markalarının en iyi yatak modellerini aşağıdaki listeden isimlerini öğrenerek yatak seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

1.Yataş Bedding Yatak Tavsiyeleri

Yataş prestige prime ortapedik yatak

Sektörün belki de 2021 en iyi yatak markası diyebileceğimiz Yataş firması için sıklıkla sorulan en iyi Yataş yatak hangisi sorusuna cevap niteliğinde bir yatak önerisi, Prestige Prime Ortopedik Yatak diyebilirim.MUTLAKA OKUYUN:  English Home Havlu Modelleri ve Fiyatları 2021

Sektörün önde gelen yatak üreticilerinden olan Yataş Bedding firmasının ürettiği Prestige Prime Ortopedik Yatak rahatlığı ile ön plana çıkıyor.

Döküm sünger teknolojisi ile üretilen yatak, özellikle sert yatakta yatmaktan hoşlanan ve bu yataklarda rahat edenler için doğru tercihtir.

Yazlık ve kışlık taraflarında iki farklı kumaş kullanılan yatakta yazlık tarafında ipek katkılı örme kumaş kullanılmaktadır. Kışlık tarafında ise alpaka kumaş ile sıcak bir uyku vadediyor.Ortalama 5.000-6.000₺‘ye 160×200 ebatlı çift kişilik Prestige Prime Ortopedik en iyi yatak modellerine sahip olmak mümkün. Bu yatağı daha detaylı incelemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yataş Prestige Prime Ortopedik Yatak Tavsiyesi Videosu

Yataş Bedding firmasına ait yatak tavsiyesi elbette ki yukarıdakiyle sınırlı değil. Eğer en iyi Yataş yatak hangisi merak ediyorsanız şu modellere de göz atmanızı öneriyorum:

 • Fresh Sense DHT Yaylı Seri Yatak
 • Orthopedic Support Pocket Yaylı Seri Yatak
 • Smart Track Hybrid Seri Yatak
 • Ergocoil Infinity Hybrid Seri Yatak
 • Duchess Pocket Yaylı Seri Yatak

2.İstikbal Yatak Tavsiyeleri

İstikbal comfort sleep yatak tavsiyesi

Forumlarda konuşulan istikbal yatak yorumları içerisinde İstikbal’in Detox Prime Yatak bentonite detox teknolojisi ile oldukça dikkat çekici. Bentonite; volkanik kül, tüf ve lavların kimyasal olarak ayrışmasından oluşan bir kil türüdür. Yoğun yanardağ faaliyetleri sonucu denize yayılan yanardağ külleri yavaş yavaş değişime uğrayarak Bentonite’yi meydana getirmiştir. Ortaya çıkan bu doğal kil, toksin maddelerin yok edilmesine yardımcı olmasından dolayı detoks malzemesi olarak kullanılmaktadır.
Bentonite yatak kumaşı, bu benzersiz kilden gelen polar çekim kuvveti sayesinde ortamda bulunan zararlı uçucu organik bileşiklerin ortamdan uzaklaştırılmasına yardımcı olur; böylece uyku boyunca detoks etkisi sağlar. Detoks etkili yatak kumaşı, tertemiz bir uyku ile güne yenilenerek başlamaya destek olur.

İstikbal Premium yataklar kategorisinde yer alan Detox Prime Yatak modelinin 160×200 ebatlı çift kişilik fiyatı 4.500₺-5.000₺ aralığında bulunuyor.

İstikbal Detox Prime Yatak Tavsiyesi Videosu

İstikbal yatak önerisi elbette ki Detox Prime ile sınırlı değil. İşte sizlere mağazaya gidip denemenizi önerdiğimiz diğer yatak tavsiyelerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

 • Detox Ultra Yatak
 • İndigo Yatak
 • Bamboo Line Yatak
 • Self Clean Ultra Yatak
 • Viscofleks Yatak

İlginizi Çekebilir: İstikbal’in en iyi yatağı hangisi sorusu için tıklayınız!

3.Bellona Yatak Tavsiyeleri

Bellona aloe vere soft yatak tavsiyesi

Ev tekstili ve mobilya sektörünün öncü kuruluşlarından Bellona firmasının “Soft Selection V-Guard” isimli yatağını mercek altına aldık.

MUTLAKA OKUYUN:  Kaşmir Halı Modelleri ile Evler Şık ve Modern

Soft Selection V-Guard yatak, 5 Bölgeli Pocket Yay sistemi uygulaması ile üst düzey bir konfor sunmakla birlikte, bir yüzü yumuşak, diğer yüzü sert yüzeyiyle çift taraflı kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.

Vücut şeklini tam olarak alan yaylar sayesinde, uyku sırasında istenmeyen dönmeler ortadan kalkar ve kesintisiz bir uykuya yardımcı olur. Vücut şeklini alan yaylar vücudun sert bölgeleri olan baş, omuz, basen ve noktasal basınç yapan ayaklarımıza vücudun diğer alanlarına göre daha sert tepki vererek gövdeyi tartar ve omurganın korunmasına yardımcı olur.

Bellona’nın bu yatağını ortalama 3.000-4.000₺ aralığında satın almanız mümkün!

Bellona Soft Selection V-Guard Yatak Tavsiyesi Videosu

Bellona yatak tavsiyesi elbette ki Soft Selection V-Guard ile sınırlı değil. Bir Bellona mağazasına giderek mutlaka aşağıdaki yatakları da incelemenizi öneriyoruz. Özellikle Bellona pro 5 yatak yorumlarının çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

 • Soft Selection Pro 5 Yatak
 • Kolajen Linen Yatak
 • Orient Plus Yatak
 • Four Seasons Yatak
 • Natural Linen Yatak
 • Kolajen Ultra Therapy Yatak

4.Bambi Yatak Tavsiyeleri

Bambi magnasand therapy yatak
Bambi magnasand therapy yatak

Sektörün öncü üreticilerinden olan Bambi markasının da yeni çıkan ve çok satanlar listesinde yer alan “Magnasand Therapy Yatak” incelememize takıldı.

Zihinsel ve fiziksel bir terapinin, tedavi edici mucizesini sizlerle buluşturan Magnasand Therapy ile tanışın…
Magnasand Therapy yatağının içinde, eski insanların yüzyıllardır şifa bulduğu manyetik siyah kum bulunmaktadır. Yapısında 20’ye yakın mineral olduğu tespit edilen bu iyileştirici kum, dünyada çok az bölgede bulunmasına rağmen, Karadeniz’in saklı kalmış sahillerinde keşfedildi…

Bambi Magnasand Therapy yatak fiyatı ortalama 3.500-4.000₺ gibi bir fiyata sahip olunabiliyor.

Bambi Magnasand Therapy Yatak Tavsiyesi Videosu

İlginizi Çekebilir: Yeni nesil yatakları anlamak için bir sözlük oluşturmuştum; yeni nesil yataklar için uyku sözlüğü yazımı okuyun.

“Yatak Sanatı” sloganıyla hareket eden Bambi markasının daha farklı rahat yatak modellerini de inceleyebilirsiniz:

 • Borjen Yatak
 • Royal Craft Yatak
 • Visco Comfort Yatak
 • Latex Therapy Yatak
 • Nirvana Prime Yatak
 • Clima Naturel Prime Yatak
MUTLAKA OKUYUN:  Zebra Perde Modelleri için +8 Farklı Model

5.Yatsan Yatak Tavsiyeleri

Yatsan sealy ellington yatak

Yatsan Sealy Ellington” yatak yaşam kalitenizi arttırmak için önce uyku kalitenizi arttırmanız gerekir, ihtiyacından doğmuştur. Sert yatak tavsiyesi arayanlar için birebir denilebilir. Bunun içinse her şeyden önce yatağınızı değiştirmeniz gerekiyor olabilir. Acaba ihtiyacınız olan hangisi? Visco yatak mı yoksa lateks yatak mı? Ortopedik yatak mı tercih edersiniz? Yoksa çift kişilik yatak mı tercih ediyorsunuz? Herkesin farklı olduğu bilinciyle, yaratıcı çözümler üreterek tasarladığımız tek kişilik yatak veya çift kişilik yatak modelleri arasında yaşam tarzınıza, zevkinize ve ihtiyacınıza uygun olanı bulabilirsiniz. Çünkü Yatsan yatakları farklı uyuma alışkanlıklarına hitap edebilmek için tek kişilik yatak ya da çift kişilik yatak modellerini farklı vücut tiplerine ve uyku pozisyonlarına uyum sağlayacak şekilde üretilir.

5 Bölgeli Çift Kat Pocket Yay sistemi, “Vücut 5 bölgeden yatağa baskı yapar. Bu konuda özel olarak geliştirilen 5 Zone Pocket Yay Sistemi, vücudun 5 farklı bölgesine farklı yay sertlikleri ile destek sağlar. Kan akışını düzenler ve yatay düzlemde vücuda gerekli desteği sağlayarak vücudun istemsiz hareketlerini azaltır. Farklı keseler içerisine yerleştirilmiş çift kat yaylardan oluşan bu sistem, eşsiz bir denge sağlar.”

Yatsan Sealy Ellington çift kişilik yatak fiyatı ortalama 7.500-8.000₺ arasında satılmaktadır.

Yatsan markasına ait diğer modellere göz atmak için aşağıdaki yatak tavsiyelerini de bir yere not edebilirsiniz:

 • Serta Tribeca Yatak
 • Serta Bowery Yatak
 • Sealy Cardiff Yatak
 • Sealy Response Performance Yatak
 • Serta Clementine Yatak

İlginizi Çekebilir: En iyi yatak markaları 2021 rehberi için aşağıdaki içeriğe göz atabilirsiniz.

Yatak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Yatak seçimi yaparken nelere dikkat etmeli sorusu için önemli noktaları da sizlerle paylaşmak istiyorum. Küçük bir liste ile özellikle dikkat edilmesi gereken noktaları açıklayalım:

 • Baza ve karyola ölçülerine uygun doğru ölçülerde bir yatak aldığınızdan emin olmalısınız.
Doğru yatak seçimi
 • Yatakta kullanılan madde ve malzemelere dikkat etmelisiniz. Organik ve doğal malzeme ile üretilen yatakları tercih etmelisiniz.
Organik yatak seçimi
 • Kolay temizlenebilen nano teknolojilerin kullanıldığı yatakları tercih etmelisiniz.
Yatak seçiminde nano teknoloji
 • Antibakteriyel, ergonomik ve uygun sertlikte yatak modellerini listenize almalısınız.
Antibakteriyel yataklar
 • Vücut kitle endeksine uygun yatak seçimi yapmalısınız.
Yatak seçiminde vücut kitle indeksi
 • Bütçenize uygun fiyat performans oranı yüksek yatak modelleri arasından tercihte bulunmalısınız.
Bütçeye uygun yatak seçimiAbone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


4
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x