Yatak Tavsiyesi için 2022’de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak


Yatak tavsiyesi yüksek ölçede deneyimlemeler sonucunda ortaya çıkması gereken önerileri kapsamalıdır. Ortalama insan yaşamının 25 yılının uyku ile geçtiğini düşünürsek rahat yatak tavsiyesi ifadesi bizim için daha fazla anlam kazanmaktadır. Çünkü yatağın sağlıklı ve rahat olması uyku kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bu da günlük işlerimizdeki performansın etkileneceği anlamına gelmektedir. Birbirinden farklı yatak modelleri olan bu piyasada birçok kişi kullandıkları ürünlere göre 2022 yatak tavsiyesi yapmaktadır. Biz de sizlere rahat yatak önerisi için en iyi yatak yorumları ile en iyi yatak marka ve modellerinin sıralandığı çift kişilik yatak tavsiyesi 2022 listesi oluşturduk. Bununla birlikte aşağıda doğru yatak seçimi ile birlikte yatak önerilerini de inceleyebilirsiniz.


Yatak Tavsiyesini Dinleyin: Doğru Yatak Nasıl Seçilir?

Doğru yatak nasıl seçilir?

Hemen hemen herkes en iyi yatak hangisi ve hangi marka yatak almalıyım sorularını hem arama motorlarına hem de tanıdığı veya güvendiği insanlara sormaktadır. Yatak alacaklara tavsiyeler verilmeden önce en iyi yatak kişinin rahat ettiği yatak olduğu bilenerek tavsiye verilmelidir. Çünkü, her bireyin ihtiyaçları farklı farklıdır. Kimi bel ya da boğun fıtığından dolayı farklı tarz yatağa ihtiyaç duyabilir kimisi de oldukça sert yatakta yatmayı sevebilir. Bu noktada en iyi yatak tavsiyesi bireylerin ihtiyaçları neticesinde verilmesi gereken önemli bir listeden oluşmalıdır. En doğru yatak seçimi bireyin mağaza kendi ihtiyaçlarına uygun bir şekilde yatak seçimi yapmasından geçer. Özellikle internette ve çeşitli sosyal medyalarda en iyi yatak yorumları şeklinde okunan içeriklerden hareket ederek yanlış bir seçim yapılmaması için özellikle uyarmak istiyoruz.

En iyi yatak markalarının en iyi yatak modellerini aşağıdaki listeden isimlerini öğrenerek yatak seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz. En iyi ortopedik yatak tavsiyeleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.


Morpho Sleep Yatak Tavsiyeleri

Yatak Tavsiyesi için 2022'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Morpho Sleep Original visco yatak tavsiyesi

Yeni nesil online uyku markası Morpho Sleep, kaliteli malzemelerden üretip %100 doğal uyku için tasarladığı Visco & Visco Hybrid yataklarıyla mükemmel uyku vadetmektedir. Uluslararası standartlara sahip Morpho Sleep’in en üst segment modeli olan Original serisi, rahat ve konforlu uyku için tasarlanmıştır. Uyku esnasında vücudun şeklini alarak uykunun kalitesini artıran Original visco yatak sağlıklı uykuya kapı açar! 

Kas-iskelet sistemini en doğru şekilde tutarak vücuda en iyi desteği sağlayan Original visco yatak serisi 23 cm yüksekliğindedir. Eşsiz katmanlara sahip olan bu seride Coolmax® lisanslı ultra hafif kumaş kullanılmıştır. Bu kumaş sayesinde uyku esnasında maksimum serinliğe ulaşılır ve terleme gibi problemler önlenir. Ayrıca bakteri, toz, alerjen gibi bakterileri engelleyen bu katmanla gece boyu hava sirkülasyonu sağlanır ve hijyenik bir ortam oluşur! Lifli bir yapıya sahip olan bu kumaş istenildiği zaman yıkanabilir ve diğer yataklara göre daha çabuk kurur. Visco Cool Jel® katman ile de ideal ısı dengesi oluşur böylece ferah bir uyku deneyimi yaşanır. 


Isıya ve basınca duyarlı olan Original visco yatak, konfor katmanıyla her uyku pozisyonu ve vücut tipi için uygunluk sağlar. Destek katmanıyla ise bel, omuz ve kalça bölgeleri desteklenir. Daha sert bir zeminde uyumak isteyenler için de 4 cm yüksekliğinde sert yüzey katmanı mevcuttur. Morpho Sleep Original visco yatak tamamen doğal ve sağlıklı uyku için tasarlanmıştır. Yatak sektöründe yaygın şekilde kullanılan Solvent bazlı kimyasallar Morpho ürünlerinde kesinlikle kullanılmamaktadır. Original visco yatak serisinde 4 farklı yatak sertlik derecesi ve 5 farklı yatak ebatı bulunmaktadır. 

Original visco yatağın, 160×200 ebatlı çift kişilik yatağı 7990 tl olup tüm Morpho yataklarda sepette 500 tl ek indirim mevcuttur! Original visco yatağın 10 yıl garanti süresi bulunmakta ve 1-3 iş gününde kutuda hızlı teslimatla müşterilere ulaşmaktadır. Sağlıklı bir uykuyla güne zinde başlamak isteyenler için Morpho Sleep Original visco yatak serisine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz!


Morpho Sleep Original Visco Yatak

Yataş Bedding Yatak Tavsiyeleri

Yatak Tavsiyesi için 2022'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Yataş prestige prime ortopedik yatak

Sektörün belki de 2021 en iyi yatak markası diyebileceğimiz Yataş firması için sıklıkla sorulan en iyi Yataş yatak hangisi sorusuna cevap niteliğinde bir yatak önerisi, Prestige Prime Ortopedik Yatak diyebilirim.


Sektörün önde gelen yatak üreticilerinden olan Yataş Bedding firmasının ürettiği Prestige Prime Ortopedik Yatak rahatlığı ile ön plana çıkıyor.

Döküm sünger teknolojisi ile üretilen yatak, özellikle sert yatakta yatmaktan hoşlanan ve bu yataklarda rahat edenler için doğru tercihtir.


Yazlık ve kışlık taraflarında iki farklı kumaş kullanılan yatakta yazlık tarafında ipek katkılı örme kumaş kullanılmaktadır. Kışlık tarafında ise alpaka kumaş ile sıcak bir uyku vadediyor.

Ortalama 5.000-6.000₺‘ye 160×200 ebatlı çift kişilik Prestige Prime Ortopedik en iyi yatak modellerine sahip olmak mümkün. Bu yatağı daha detaylı incelemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yataş Prestige Prime Ortopedik Yatak Tavsiyesi Videosu

Yataş Prestige Prime Yatak

Yataş Bedding firmasına ait yatak tavsiyesi elbette ki yukarıdakiyle sınırlı değil. Eğer en iyi Yataş yatak hangisi merak ediyorsanız şu modellere de göz atmanızı öneriyorum:

 • Fresh Sense DHT Yaylı Seri Yatak
 • Orthopedic Support Pocket Yaylı Seri Yatak
 • Smart Track Hybrid Seri Yatak
 • Ergocoil Infinity Hybrid Seri Yatak
 • Duchess Pocket Yaylı Seri Yatak

İstikbal Yatak Tavsiyeleri

Yatak Tavsiyesi için 2022'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
İstikbal comfort sleep yatak tavsiyesi

Forumlarda konuşulan istikbal yatak yorumları içerisinde İstikbal’in “Detox Prime Yatak” bentonite detox teknolojisi ile oldukça dikkat çekici. Bentonite; volkanik kül, tüf ve lavların kimyasal olarak ayrışmasından oluşan bir kil türüdür. Yoğun yanardağ faaliyetleri sonucu denize yayılan yanardağ külleri yavaş yavaş değişime uğrayarak Bentonite’yi meydana getirmiştir. Ortaya çıkan bu doğal kil, toksin maddelerin yok edilmesine yardımcı olmasından dolayı detoks malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Bentonite yatak kumaşı, bu benzersiz kilden gelen polar çekim kuvveti sayesinde ortamda bulunan zararlı uçucu organik bileşiklerin ortamdan uzaklaştırılmasına yardımcı olur; böylece uyku boyunca detoks etkisi sağlar. Detoks etkili yatak kumaşı, tertemiz bir uyku ile güne yenilenerek başlamaya destek olur.

İstikbal Premium yataklar kategorisinde yer alan Detox Prime Yatak modelinin 160×200 ebatlı çift kişilik fiyatı 4.500₺-5.000₺ aralığında bulunuyor.

İstikbal Detox Prime Yatak Tavsiyesi Videosu

İstikbal Detox Prime Yatak

İstikbal yatak önerisi elbette ki Detox Prime ile sınırlı değil. İşte sizlere mağazaya gidip denemenizi önerdiğimiz diğer yatak tavsiyelerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

 • Detox Ultra Yatak
 • İndigo Yatak
 • Bamboo Line Yatak
 • Self Clean Ultra Yatak
 • Viscofleks Yatak

Bellona Yatak Tavsiyeleri

Yatak Tavsiyesi için 2022'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Bellona aloe vere soft yatak tavsiyesi

Ev tekstili ve mobilya sektörünün öncü kuruluşlarından Bellona firmasının “Soft Selection V-Guard” isimli yatağını mercek altına aldık.

Soft Selection V-Guard yatak, 5 Bölgeli Pocket Yay sistemi uygulaması ile üst düzey bir konfor sunmakla birlikte, bir yüzü yumuşak, diğer yüzü sert yüzeyiyle çift taraflı kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.

Vücut şeklini tam olarak alan yaylar sayesinde, uyku sırasında istenmeyen dönmeler ortadan kalkar ve kesintisiz bir uykuya yardımcı olur. Vücut şeklini alan yaylar vücudun sert bölgeleri olan baş, omuz, basen ve noktasal basınç yapan ayaklarımıza vücudun diğer alanlarına göre daha sert tepki vererek gövdeyi tartar ve omurganın korunmasına yardımcı olur.

Bellona’nın bu yatağını ortalama 3.000-4.000₺ aralığında satın almanız mümkün!

Bellona Soft Selection V-Guard Yatak Tavsiyesi Videosu

Bellona Soft Selection V-Guard Yatak

Bellona yatak tavsiyesi elbette ki Soft Selection V-Guard ile sınırlı değil. Bir Bellona mağazasına giderek mutlaka aşağıdaki yatakları da incelemenizi öneriyoruz. Özellikle Bellona pro 5 yatak yorumlarının çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

 • Soft Selection Pro 5 Yatak
 • Kolajen Linen Yatak
 • Orient Plus Yatak
 • Four Seasons Yatak
 • Natural Linen Yatak
 • Kolajen Ultra Therapy Yatak

Bambi Yatak Tavsiyeleri

Yatak Tavsiyesi için 2022'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Bambi magnasand therapy yatak

Sektörün öncü üreticilerinden olan Bambi markasının da yeni çıkan ve çok satanlar listesinde yer alan “Magnasand Therapy Yatak” incelememize takıldı.

Zihinsel ve fiziksel bir terapinin, tedavi edici mucizesini sizlerle buluşturan Magnasand Therapy ile tanışın…
Magnasand Therapy yatağının içinde, eski insanların yüzyıllardır şifa bulduğu manyetik siyah kum bulunmaktadır. Yapısında 20’ye yakın mineral olduğu tespit edilen bu iyileştirici kum, dünyada çok az bölgede bulunmasına rağmen, Karadeniz’in saklı kalmış sahillerinde keşfedildi…

Bambi Magnasand Therapy yatak fiyatı ortalama 3.500-4.000₺ gibi bir fiyata sahip olunabiliyor.

Bambi Magnasand Therapy Yatak Tavsiyesi Videosu

Bambi Magnasand Therapy Yatak

Yeni nesil yatakları anlamak için bir sözlük oluşturmuştum; yeni nesil yataklar için uyku sözlüğü yazımı okuyun. “Yatak Sanatı” sloganıyla hareket eden Bambi markasının daha farklı rahat yatak modellerini de inceleyebilirsiniz:

 • Borjen Yatak
 • Royal Craft Yatak
 • Visco Comfort Yatak
 • Latex Therapy Yatak
 • Nirvana Prime Yatak
 • Clima Naturel Prime Yatak

Diğer Yatak Marka Tavsiyeleri: Yatsan

Yatak Tavsiyesi için 2022'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Yatsan sealy ellington yatak

Yatsan Sealy Ellington” yatak yaşam kalitenizi arttırmak için önce uyku kalitenizi arttırmanız gerekir, ihtiyacından doğmuştur. Sert yatak tavsiyesi arayanlar için birebir denilebilir. Bunun içinse her şeyden önce yatağınızı değiştirmeniz gerekiyor olabilir. Acaba ihtiyacınız olan hangisi? Visco yatak mı yoksa lateks yatak mı? Ortopedik yatak mı tercih edersiniz? Yoksa çift kişilik yatak mı tercih ediyorsunuz? Herkesin farklı olduğu bilinciyle, yaratıcı çözümler üreterek tasarladığımız tek kişilik yatak veya çift kişilik yatak modelleri arasında yaşam tarzınıza, zevkinize ve ihtiyacınıza uygun olanı bulabilirsiniz. Çünkü Yatsan yatakları farklı uyuma alışkanlıklarına hitap edebilmek için tek kişilik yatak ya da çift kişilik yatak modellerini farklı vücut tiplerine ve uyku pozisyonlarına uyum sağlayacak şekilde üretilir.

5 Bölgeli Çift Kat Pocket Yay sistemi, “Vücut 5 bölgeden yatağa baskı yapar. Bu konuda özel olarak geliştirilen 5 Zone Pocket Yay Sistemi, vücudun 5 farklı bölgesine farklı yay sertlikleri ile destek sağlar. Kan akışını düzenler ve yatay düzlemde vücuda gerekli desteği sağlayarak vücudun istemsiz hareketlerini azaltır. Farklı keseler içerisine yerleştirilmiş çift kat yaylardan oluşan bu sistem, eşsiz bir denge sağlar.”

Yatsan Sealy Ellington çift kişilik yatak fiyatı ortalama 7.500-8.000₺ arasında satılmaktadır.

Yatsan markasına ait diğer modellere göz atmak için aşağıdaki yatak tavsiyelerini de bir yere not edebilirsiniz:

 • Serta Tribeca Yatak
 • Serta Bowery Yatak
 • Sealy Cardiff Yatak
 • Sealy Response Performance Yatak
 • Serta Clementine Yatak

Yatak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak seçimi yaparken nelere dikkat etmeli sorusu için önemli noktaları da sizlerle paylaşmak istiyorum. Küçük bir liste ile özellikle dikkat edilmesi gereken noktaları açıklayalım:

 • Baza ve karyola ölçülerine uygun doğru ölçülerde bir yatak aldığınızdan emin olmalısınız.
Yatak Tavsiyesi için 2022'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Doğru yatak seçimi
 • Yatakta kullanılan madde ve malzemelere dikkat etmelisiniz. Organik ve doğal malzeme ile üretilen yatakları tercih etmelisiniz.
Yatak Tavsiyesi için 2022'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Organik yatak seçimi
 • Kolay temizlenebilen nano teknolojilerin kullanıldığı yatakları tercih etmelisiniz.
Yatak Tavsiyesi için 2022'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Yatak seçiminde nano teknoloji
 • Antibakteriyel, ergonomik ve uygun sertlikte yatak modellerini listenize almalısınız.
Yatak Tavsiyesi için 2022'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Antibakteriyel yataklar
 • Vücut kitle endeksine uygun yatak seçimi yapmalısınız.
Yatak Tavsiyesi için 2022'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Yatak seçiminde vücut kitle indeksi
 • Bütçenize uygun fiyat performans oranı yüksek yatak modelleri arasından tercihte bulunmalısınız.
Yatak Tavsiyesi için 2022'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Bütçeye uygun yatak seçimi

Sıkça Sorulan Sorular

Piyasadaki en iyi yatak hangisi?

Piyasadaki en iyi yatak markası; Yataş, İstikbal, Bellona, Bambi ve Morpho Sleep şeklinde sayılabilir. Her markanın premium özelliklere sahip en iyi yatak özelliklerini barındıran modelleri mevcuttur. Marka özelinde düşünerek o markanın en iyi ortopedik yatağı tercih edilebilir.

Visco yatak mı yoksa yaylı yatak mı?

Visco yataklar yaylı yataklara göre daha rahattır. Bunun sebebi visco yataklarda bulunan kabarık pedlerdir. Basınç azaltıcı özellikleri sayesinde normal yaylı yataklara göre daha konforlu bir bel desteği sağlayarak daha rahat uyku deneyimi sunar.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 7 | Puan Ortalaması: 4.1]
Abone ol
Bildir

6 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
6
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x