Yatak Tavsiyesi için Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak

1
8465

Ortalama insan yaşamının 25 yılının uyku ile geçtiğini düşünürsek rahat yatak tavsiyesi ifadesi bizim için daha fazla anlam kazanmaktadır. Çünkü yatağın sağlıklı ve rahat olması uyku kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bu da günlük işlerimizdeki performansın etkileneceği anlamına gelmektedir. Birbirinden farklı yatak modelleri olan piyasada birçok kişi kullandıkları ürünlere göre yatak tavsiyesi yapmaktadır. Biz de sizlere rahat yatak önerisi için en iyi yatak yorumları ile hazırladığımız bir çift kişilik yatak tavsiyesi 2020 listesi oluşturduk.

Hemen hemen herkes en iyi yatak hangisi sorusunu hem arama motorlarına hem de tanıdığı veya güvendiği insanlara sormaktadır. Aslında en iyi yatak kişinin rahat ettiği yataktır. Çünkü, her bireyin ihtiyaçları farklı farklıdır. Kimi bel ya da boğun fıtığından dolayı farklı tarz yatağa ihtiyaç duyar kimisi de oldukça sert yatakta yatmayı sevebilir. Bu noktada en iyi yatak tavsiyesi bireylerin ihtiyaçları neticesinde verilmesi gereken önemli bir listeden oluşmalıdır.

Yataş Bedding

Yataş prestige prime ortapedik yatak
Yataş prestige prime ortapedik yatak

Sektörün belki de 2020 en iyi yatak markası diyebileceğimiz Yataş firması için sıklıkla sorulan en iyi Yataş yatak hangisi sorusuna cevap niteliğinde bir yatak önerisi, prestige prime ortapedik yatak.

Sektörün önde gelen yatak üreticilerinden olan Yataş Bedding firmasının ürettiği prestige prime ortopedik yatak rahatlığı ile ön plana çıkıyor.

Döküm sünger teknolojisi ile üretilen yatak, özellikle sert yatakta yatmaktan hoşlanan ve bu yataklarda rahat edenler için doğru tercihtir.

Yazlık ve kışlık taraflarında iki farklı kumaş kullanılan yatakta yazlık tarafında ipek katkılı örme kumaş kullanılmaktadır. Kışlık tarafında ise alpaka kumaş ile sıcak bir uyku vadediyor.

Ortalama 2.000-3.000TL’ye 160×200 ebatlı çift kişilik prestige prime ortopedik en iyi yatak modellerine sahip olmak mümkün.

İstikbal Yatak

İstikbal comfort sleep yatak tavsiyesi
İstikbal comfort sleep yatak tavsiyesi

Forumlarda konuşulan 2020 en iyi yatak yorumları içerisinde İstikbal’in bu ürünü magnarest teknolojisi ile oldukça dikkat çekici. Kumaşının yaydığı manyetik alan ile uykuya geçiş süresinin kısaltılması  ve uyku kalitesinin artırılması mümkün hale gelmektedir.

Her metrekaresinde 280 adet yaydan oluşan yatağın,  35 cm yükseklikte ve 42 kg ağırlıkta olduğunu belirtelim. Yatağın satış fiyatı 2.000-3.000TL aralığında.

Bellona Yatak

Bellona aloe vere soft yatak tavsiyesi
Bellona aloe vere soft yatak tavsiyesi

Ev tekstili ve mobilya sektörünün öncü kuruluşlarından Bellona firmasının aloe vera soft özelliğe sahip ürünü, yatak tavsiyesi listemizde yerini almış bulunuyor.

Orta sertlikte yatakta rahat eden kişiler için dizayn edilmiş Bellona aloe vera soft yatak, gün boyu kaybedilen enerjinin kazanılmasında size avantaj sağlamaktadır. Bu yatağı da 2.000TL gibi ortalama bir fiyata Bellona satış noktalarında bulmanız mümkün.

WellMatt Yatak

Wellmatt Latekspo yatak tavsiyesi
Wellmatt Latekspo yatak tavsiyesi

Sektörün öncü üreticilerinden olan ancak isminin biraz bizlere yabancı olduğu Wellmatt firmasının doğallığı ile ön plana çıkan lateks serisi bu yatak da 2020 yatak tavsiye listemizde yerini alıyor.

Kauçuk ağacından elde edilen lateks maddesi elastikiyeti ve dayanıklılığı ile yatak üretiminde kullanılmaktadır. Bu yatakta bulunan hava kanalları doğal klima görevi üstlenmiştir.

Daha birçok farklı özelliği ile bu yatağa sahip olmak istiyorsanız 3.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Yeni nesil yatakları anlamak için bir sözlük oluşturmuştum; yeni nesil yataklar için uyku sözlüğü yazımı okuyun.

Visco-Pro Yatak

Visco Pro yatak tavsiyesi
Visco Pro yatak tavsiyesi

60 densite ve özel hot mold kalıp ile üretilen visco yatak genişliği ve konforu ile 2020 yatak tavsiyesi listemizde yer almaktadır.

Yatağa verilen üç yıl tam garanti ve on yıl çökmeme garantisi de bu yatağı ve markasını cazip kılan özellikler arasında yer alıyor.

Piyasa satış fiyatı ortalama 1.500 TL civarındaki bu yatak da rahat bir uyku için düşünülebilecek yataklar arasındadır.

En iyi yatak markaları 2020 rehberi için aşağıdaki içeriğe göz atabilirsiniz:

Yatak seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

Yatak seçimi yaparken nelere dikkat etmeli sorusu için önemli noktaları da sizlerle paylaşmak istiyorum. Küçük bir liste ile özellikle dikkat edilmesi gereken noktaları açıklayalım:

  • Baza ve karyola ölçülerine uygun doğru ölçülerde bir yatak aldığınızdan emin olmalısınız.
Doğru yatak seçimi
Doğru yatak seçimi
  • Yatakta kullanılan madde ve malzemelere dikkat etmelisiniz. Organik ve doğal malzeme ile üretilen yatakları tercih etmelisiniz.
Organik yatak seçimi
Organik yatak seçimi
  • Kolay temizlenebilen nano teknolojilerin kullanıldığı yatakları tercih etmelisiniz.
Yatak seçiminde nano teknoloji
Yatak seçiminde nano teknoloji
  • Antibakteriyel, ergonomik ve uygun sertlikte yatak modellerini listenize almalısınız.
Antibakteriyel yataklar
Antibakteriyel yataklar
  • Vücut kitle endeksine uygun yatak seçimi yapmalısınız.
Yatak seçiminde vücut kitle indeksi
Yatak seçiminde vücut kitle indeksi
  • Bütçenize uygun fiyat performans oranı yüksek yatak modelleri arasından tercihte bulunmalısınız.
Bütçeye uygun yatak seçimi
Bütçeye uygun yatak seçimi

1 Yorum

  1. Yataklara baktım ekleme yapmak isterim burda yok eğer nisbeten daha ucuza aynı kalitede bi şey arıyosanız hibbouxya bakın onların da yatakları iyi ben 1 yıldır kullanıyorum botanic yatağı üst segment kalitede

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here