Yatak Tavsiyesi için 2024’de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak

Yatak tavsiyesi ile en rahat ve sağlıklı uyku için mükemmel yatak seçimi yapmanın zamanı geldi! Uykunuzun kalitesini artıracak, vücudunuzu destekleyecek ve konforunuzu sağlayacak en iyi yatak önerilerini keşfedin. Şimdi uyku dünyanızı dönüştüreceğiniz en iyi yatak tavsiyelerini sizler için listeleyeceğiz.

Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Yatak tavsiyesi

Ortalama insan yaşamının 25 yılının uyku ile geçtiğini düşünürsek rahat yatak tavsiyesi ifadesi bizim için daha fazla anlam kazanmaktadır. Çünkü yatağın sağlıklı ve rahat olması uyku kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bu da günlük işlerimizdeki performansın etkileneceği anlamına gelmektedir. Birbirinden farklı yatak modelleri olan bu piyasada birçok kişi kullandıkları ürünlere göre 2024 yatak tavsiyesi yapmaktadır. Biz de sizlere rahat yatak önerisi için en iyi yatak yorumları ile en iyi yatak marka ve modellerinin sıralandığı özellikle 160×200 yatak tavsiyesi 2024 listesini oluşturduk. Bununla birlikte aşağıda doğru yatak seçimi ile birlikte yatak önerilerini de inceleyebilirsiniz.

Morpho Sleep Yatak Tavsiyeleri

Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Morpho Sleep Original Visco Yatak

Yeni nesil online uyku markası Morpho Sleep, kaliteli malzemelerden üretip %100 doğal uyku için tasarladığı Visco & Visco Hybrid yataklarıyla mükemmel uyku vadetmektedir. Uluslararası standartlara sahip Morpho Sleep’in en üst segment modeli olan Original serisi, rahat ve konforlu uyku için tasarlanmıştır. Uyku esnasında vücudun şeklini alarak uykunun kalitesini artıran Original visco yatak sağlıklı uykuya kapı açar! 

Kas-iskelet sistemini en doğru şekilde tutarak vücuda en iyi desteği sağlayan Original visco yatak serisi 23 cm yüksekliğindedir. Eşsiz katmanlara sahip olan bu seride Coolmax® lisanslı ultra hafif kumaş kullanılmıştır. Bu kumaş sayesinde uyku esnasında maksimum serinliğe ulaşılır ve terleme gibi problemler önlenir. Ayrıca bakteri, toz, alerjen gibi bakterileri engelleyen bu katmanla gece boyu hava sirkülasyonu sağlanır ve hijyenik bir ortam oluşur! Lifli bir yapıya sahip olan bu kumaş istenildiği zaman yıkanabilir ve diğer yataklara göre daha çabuk kurur. Visco Cool Jel® katman ile de ideal ısı dengesi oluşur böylece ferah bir uyku deneyimi yaşanır. 

Isıya ve basınca duyarlı olan Original Visco yatak, konfor katmanıyla her uyku pozisyonu ve vücut tipi için uygunluk sağlar. Destek katmanıyla ise bel, omuz ve kalça bölgeleri desteklenir. Daha sert bir zeminde uyumak isteyenler için de 4 cm yüksekliğinde sert yüzey katmanı mevcuttur. Morpho Sleep Original Visco yatak tamamen doğal ve sağlıklı uyku için tasarlanmıştır. Yatak sektöründe yaygın şekilde kullanılan Solvent bazlı kimyasallar Morpho ürünlerinde kesinlikle kullanılmamaktadır. Original Visco yatak serisinde 4 farklı yatak sertlik derecesi ve 5 farklı yatak ebatı bulunmaktadır. 

Original Visco yatağın, 160×200 ebatlı çift kişilik yatağı 17.990₺ olup tüm Morpho yataklarda nakitte %10 ek indirim mevcuttur! Original Visco yatağın 10 yıl garanti süresi bulunmakta ve 1-3 iş gününde kutuda hızlı teslimatla müşterilere ulaşmaktadır. Sağlıklı bir uykuyla güne zinde başlamak isteyenler için Morpho Sleep Original visco yatak serisine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz!

İlginizi Çekebilir: Morpho Sleep Original Visco Yatak

Morpho Sleep markasına ait tavsiye edilen diğer yatak modelleri aşağıdadır:

 • Morpho Hecuba
 • Morpho Pupa
 • Morpho Lateks

Yataş Bedding Yatak Tavsiyeleri

Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Yataş Prestige Prime Ortopedik Yatak

Sektörün belki de 2021 en iyi yatak markası diyebileceğimiz Yataş firması için sıklıkla sorulan en iyi Yataş yatak hangisi sorusuna cevap niteliğinde bir yatak önerisi, Prestige Prime Ortopedik Yatak diyebilirim. Sektörün önde gelen yatak üreticilerinden olan Yataş Bedding firmasının ürettiği Prestige Prime Ortopedik Yatak rahatlığı ile ön plana çıkıyor.

Döküm sünger teknolojisi ile üretilen yatak, özellikle sert yatakta yatmaktan hoşlanan ve bu yataklarda rahat edenler için doğru tercihtir. Yazlık ve kışlık taraflarında iki farklı kumaş kullanılan yatakta yazlık tarafında ipek katkılı örme kumaş kullanılmaktadır. Kışlık tarafında ise alpaka kumaş ile sıcak bir uyku vadediyor.

22.000₺’ye 160×200 ebatlı çift kişilik Prestige Prime Ortopedik en iyi yatak modellerine sahip olmak mümkün. Bu yatağı daha detaylı incelemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yataş Prestige Prime Ortopedik Yatak Tavsiye Videosu

YouTube video

Yataş Bedding firmasına ait yatak tavsiyesi elbette ki yukarıdakiyle sınırlı değil. Eğer en iyi Yataş yatak hangisi merak ediyorsanız şu modellere de göz atmanızı öneriyorum:

 • Yataş Bedding Five-Z Hybrid
 • Yataş Bedding Athletic DHT
 • Yataş Bedding Sixty Plus 60+
 • Yataş Bedding Penta-Z Roll Pack
 • Yataş Bedding Orthopedic Support Pocket

İstikbal Yatak Tavsiyeleri

Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
İstikbal Detox Prime Yatak

Forumlarda konuşulan istikbal yatak yorumları içerisinde İstikbal’in “Detox Prime Yatak” bentonite detox teknolojisi ile oldukça dikkat çekici. Bentonite; volkanik kül, tüf ve lavların kimyasal olarak ayrışmasından oluşan bir kil türüdür. Yoğun yanardağ faaliyetleri sonucu denize yayılan yanardağ külleri yavaş yavaş değişime uğrayarak Bentonite’yi meydana getirmiştir. Ortaya çıkan bu doğal kil, toksin maddelerin yok edilmesine yardımcı olmasından dolayı detoks malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Bentonite yatak kumaşı, bu benzersiz kilden gelen polar çekim kuvveti sayesinde ortamda bulunan zararlı uçucu organik bileşiklerin ortamdan uzaklaştırılmasına yardımcı olur; böylece uyku boyunca detoks etkisi sağlar. Detoks etkili yatak kumaşı, tertemiz bir uyku ile güne yenilenerek başlamaya destek olur.

İstikbal Premium yataklar kategorisinde yer alan Detox Prime Yatak modelinin 160×200 ebatlı çift kişilik fiyatı 21.000₺’ye piyasada bulunuyor.

İstikbal Detox Prime Yatak Tavsiye Videosu

YouTube video

160×200 yatak tavsiyesi arayanlar için İstikbal Detox Prime yatak modelini özellikle tavsiye ediyoruz.

İstikbal yatak önerisi elbette ki Detox Prime ile sınırlı değil. İşte sizlere mağazaya gidip denemenizi önerdiğimiz diğer yatak tavsiyelerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

 • İstikbal Exclusive
 • İstikbal Quantum Prime
 • İstikbal Diamond Prime
 • İstikbal Synergy Prime
 • İstikbal Sleep Connect

Bellona Yatak Tavsiyeleri

Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Bellona Copertech Cooler Yatak

Ev tekstili ve mobilya sektörünün öncü kuruluşlarından Bellona firmasının “Coppertech Cooler” isimli yatağını mercek altına aldık.

Sıcak yaz gecelerinde serinlemenin ve rahat bir uyku deneyiminin anahtarı Bellona Copertech Cooler Yatak’ta saklı! Bu muhteşem yatak, devrim niteliğindeki teknolojisiyle terlemeyi ve sıcaklık hissini azaltarak size mükemmel bir uyku ortamı sunuyor. Geleneksel yataklardan farklı olarak, bu yatak sizi serin tutmak için özel olarak tasarlandı. Artık uykusuz geceler geçirmenize gerek yok; Bellona Copertech Cooler Yatak ile dinlendirici bir uyku her zaman yanınızda.

Eğer serin ve ferah bir uyku sonrası enerji dolu bir gün geçirmek istiyorsanız, Copertech Cooler Yatak tam size göre! Anti-Statik özelliği sayesinde elektriklenmeyi önler ve size huzurlu bir uyku ortamı sunar. Ayrıca 7 Bölgeli Torba Yay sistemi, vücudunuzu her noktadan destekler ve sırt eğrisini korurken esneklik sağlar. Copertech Cooler Yatak ile her gece rahat ve sağlıklı bir uyku sizi bekliyor!

En iyi Bellona yatakları arasında gösterilen Coppertech Cooler yatağın 160×200 ebatlı çift kişilik fiyatı 20.000₺ civarındadır.

Bellona Coopertech Cooler Yatak Tavsiye Videosu

YouTube video

Bellona markasına ait tavsiye edilen diğer yatak modelleri aşağıdadır:

 • Bellona Diamond
 • Beelona Coppertech Cooler
 • Dream Cotton
 • Hybrid Sleep
 • Soft Selection Pro 5

Bambi Yatak Tavsiyeleri

Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Bambi Latex Master Yatak

Sektörün öncü üreticilerinden olan Bambi markasının da yeni çıkan ve çok satanlar listesinde yer alan “Latex Master Yatak” incelememize takıldı.

Bambi Latex Master Yatak, lüks ve konforun mükemmel birleşimini sunar. Doğal lateks malzemesi, vücudunuzun her noktasına mükemmel destek sağlayarak uyku kalitenizi artırır. Eşsiz tasarımıyla dikkat çeken bu yatak, günün yorgunluğunu atmanızı ve her sabah dinlenmiş bir şekilde uyanmanızı sağlar. Bambi Latex Master Yatak ile rüyalarınıza gerçeğe dönüşsün!

Yatağın öne çıkan özellikleri arasında; lateks teknolojisi, yorgunluğa son veren özel latex sünger, kişiye özel tasarım, doğal pamuk ve paket yay sistemi yer alıyor.

En iyi Bambi yataklarından biri olan Latex Master yatağın 160×200 ebatlı çift kişilik fiyatı 24.000₺ civarındadır.

Bambi Latex Master Yatak Tavsiye Videosu

YouTube video

“Yatak Sanatı” sloganıyla hareket eden Bambi markasının daha farklı rahat yatak modellerini de inceleyebilirsiniz:

 • Bambi Comfizone
 • Reform Therapy
 • Bambi Biosalt
 • Bambi Visco Fresh Exclusive
 • Cotton Master Yatak

Yatak Tavsiyesini Dinleyin: Doğru Yatak Nasıl Seçilir?

YouTube video

Hemen hemen herkes en iyi yatak hangisi ve hangi marka yatak almalıyım sorularını hem arama motorlarına hem de tanıdığı veya güvendiği insanlara sormaktadır. Yatak alacaklara tavsiyeler verilmeden önce en iyi yatak kişinin rahat ettiği yatak olduğu bilenerek tavsiye verilmelidir. Çünkü, her bireyin ihtiyaçları farklı farklıdır. Kimi bel ya da boğun fıtığından dolayı farklı tarz yatağa ihtiyaç duyabilir kimisi de oldukça sert yatakta yatmayı sevebilir.

Bu noktada en iyi yatak tavsiyesi bireylerin ihtiyaçları neticesinde verilmesi gereken önemli bir listeden oluşmalıdır. En doğru yatak seçimi bireyin mağaza kendi ihtiyaçlarına uygun bir şekilde yatak seçimi yapmasından geçer. Özellikle internette ve çeşitli sosyal medyalarda en iyi yatak yorumları şeklinde okunan içeriklerden hareket ederek yanlış bir seçim yapılmaması için özellikle uyarmak istiyoruz.

En iyi yatak markalarının en iyi yatak modellerini aşağıdaki listeden isimlerini öğrenerek yatak seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En iyi ortopedik yatak tavsiyeleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Yatak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak seçimi yaparken nelere dikkat etmeli sorusu için önemli noktaları da sizlerle paylaşmak istiyorum. Küçük bir liste ile özellikle dikkat edilmesi gereken noktaları açıklayalım:

 • Baza ve karyola ölçülerine uygun doğru ölçülerde bir yatak aldığınızdan emin olmalısınız.
Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Doğru yatak seçimi
 • Yatakta kullanılan madde ve malzemelere dikkat etmelisiniz. Organik ve doğal malzeme ile üretilen yatakları tercih etmelisiniz.
Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Organik yatak seçimi
 • Kolay temizlenebilen nano teknolojilerin kullanıldığı yatakları tercih etmelisiniz.
Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Yatak seçiminde nano teknoloji
 • Antibakteriyel, ergonomik ve uygun sertlikte yatak modellerini listenize almalısınız.
Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Antibakteriyel yataklar
 • Vücut kitle endeksine uygun yatak seçimi yapmalısınız.
Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Yatak seçiminde vücut kitle indeksi
 • Bütçenize uygun fiyat performans oranı yüksek yatak modelleri arasından tercihte bulunmalısınız.
Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Bütçeye uygun yatak seçimi

Yeni Nesil Yataklarda Kullanılan Sistemler

Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Yeni nesil yataklar
 • Jel: Aşırı terleyen kişiler için yastık yüzeyini soğuk tutmaya yarayan teknolojidir.
 • Visco Yatak: Visco yataklar yatağa yattıktan yaklaşık 3 dakika sonrasına kadar sizin vücut ısınız, ağırlığınız ve yatağın bulunduğu ortamın sıcaklığı ile orantılı olarak hareket ederler. Bu da sizin vücudunuzun tepkisine göre hareket etmesi anlamını taşır.
 • Visco Elastisite: Malzemelere basınç uyguladığında yüzeyin elastik tepki vermesine denir. Yani üzerine yattığınız yüzey de benzer oranda esneme yapar. Bu da omurga ile yatağın aynı şekli alması anlamına gelir.
 • Combi Zone Yay Sistemi: Yedi farklı sertlik derecesiyle vücudun her bölümüne destek verme niteliği taşıyan ve dinlendirici uyku için destek oluşturan yay sistemi.

Uyku Sözlüğü Terimleri

Yatak Tavsiyesi için 2024'de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak
Yeni nesil yatak teknolojileri
 • Lateks: kauçuk ağacının öz sütünden elde edilir.
 • Lateks Blokları: Bağımsız hareketleri sayesinde yan yana yatan iki kişi birbirlerinin hareketlerinden rahatsız olmadan uyuyabilirler.
 • Talalay Sistemi: Bir lateks talalay, uzun ve dikkatli bir işlemle üretilen, standart latekse göre daha dayanıklı, daha esnek ve hava geçirgenliği daha fazla olan lateks çeşididir.
 • Dolgu Malzemesi: Yay ünitesi ile vücudunuz arasında kalan farklı malzeme tabakalarına verilen isimdir.
 • Paket Yay Sistemi: Birbirine bağlı fakat bağımlı olmayan torba yay sistemine verilen addır. Böylelikle partnerin hareketleri birbirlerini rahatsız etmez.
 • Bambu: Pamuktan 6 kat daha hızlı su emme özelliğine sahip malzemedir. Terlemeyi engellemeye yardımcı olur. Yazın serin tutar, kışın ise vücuttaki ısı dengesini sağlar. Doğal bir lif olduğundan antibakteriyeldir. Klimatik bir malzeme olduğu için alez ve yatak pedlerinde idealdir.

Umarım yeni bilgilerle en doğru yatağı kendiniz için seçersiniz. Aklınıza takılan soruları yorum alanından bize sorabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Piyasadaki en iyi yatak hangisi?

Piyasadaki en iyi yatak markası; Yataş, İstikbal, Bellona, Bambi ve Morpho Sleep şeklinde sayılabilir. Her markanın premium özelliklere sahip en iyi yatak özelliklerini barındıran modelleri mevcuttur. Marka özelinde düşünerek o markanın en iyi ortopedik yatağı tercih edilebilir.

Visco yatak mı yoksa yaylı yatak mı?

Visco yataklar yaylı yataklara göre daha rahattır. Bunun sebebi visco yataklarda bulunan kabarık pedlerdir. Basınç azaltıcı özellikleri sayesinde normal yaylı yataklara göre daha konforlu bir bel desteği sağlayarak daha rahat uyku deneyimi sunar.

Visco yatak mı yoksa yaylı yatak mı?

Visco ve yaylı yataklar, farklı özellikler sunar. Visco yataklar, vücut şekline uyum sağlayarak ekstra destek sunar ve sırt ve bel ağrıları için uygundur. Yaylı yataklar ise daha hafif destek sağlar, hareketleri izler ve çift kişilik yataklarda tercih edilir. Her iki tür de farklı ihtiyaçlara cevap verir ve tercih kişisel tercihler ve ihtiyaçlarla belirlenir.

“Yatak Tavsiyesi için 2024’de Rahatlığı İspat Edilmiş +5 Yatak” üzerine 6 yorum

 1. Yataklara baktım ekleme yapmak isterim burda yok eğer nisbeten daha ucuza aynı kalitede bi şey arıyosanız hibbouxya bakın onların da yatakları iyi ben 1 yıldır kullanıyorum botanic yatağı üst segment kalitede

  Yanıtla
 2. Yatak gercekten çok onemli bir eşya evimizde.Yorgun yatip dinlenmis kalkabilmemiz için biraz daha isleseniz bu konuyu.Yatak uzmanlari ve ayrica bel vs ile ilgili ortopedik sorunu olanların tavsiye edecekleri yataklari bilsek çok iyi olur.Ben senelerdir korkudan yatağımı degistiremiyorum.Hep olumsuz elestirileri okuyup daha kotüsü mü gelir,hangisini alsam derken gundem degisiyor ve eskiye devam.Şimdilerde yine yatak degistirmem gundemde

  Yanıtla
 3. Çok güzel bir yatak önerisi olmuş, sizlerin rahat yatak tavsiyesi şeklinde tavsiye ettiği yataklardan alıp kullanan birçok tanıdığım var. Teşekkürler.

  Yanıtla

Yorum yapın