Yatak tavsiyesi

Ortalama insan yaşamının 25 yılının uyku ile geçtiğini düşünürsek rahat yataklar ifadesi bizim için daha fazla anlam kazanmaktadır. Çünkü yatağın sağlıklı ve rahat olması uyku kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bu da günlük işlerimizdeki performansın etkileneceği anlamına gelmektedir. Birbirinden farklı yatak modelleri olan piyasada birçok kişi kullandıkları ürünlere göre yatak tavsiyesi yapmaktadır.

Biz de sizler için rahatlığı ile ön plana çıkan yatakları araştırdık ve yatak tavsiyesi listesi oluşturduk.

5 en iyi yatak tavsiyesi

1Yataş prestige prime ortopedik yatak

Yataş prestige prime ortopedik yatak

Sektörün önde gelen yatak üreticilerinden olan Yataş Bedding firmasının ürettiği prestige prime ortopedik yatak rahatlığı ile ön plana çıkmaktadır.

Döküm sünger teknolojisi ile üretilen yatak, özellikle sert yatakta yatmaktan hoşlanan ve bu yataklarda rahat edenler için doğru tercihtir.

Yazlık ve kışlık taraflarında iki farklı kumaş kullanılan yatakta yazlık tarafında ipek katkılı örme kumaş kullanılmaktadır. Kışlık tarafında ise alpaka kumaş ile sıcak bir uyku vadediyor.

Ortalama 2 bin tl’ye  160×200 ebatlı çift kişilik prestige prime ortopedik en iyi yatak modellerine sahip olmak mümkün.

Modern yatak odası dekorasyon fikirleri için yazımı okuyabilirsiniz.

2İstikbal comfort sleep yatak

İstikbal comfort sleep yatak tavsiyesi

İstikbal’in bu ürünü Magnarest teknolojisi ile geliştirilmiştir. Kumaşının yaydığı manyetik alan ile, uykuya geçiş süresinin kısaltılması  ve uyku kalitesinin artırılması mümkün hale gelmektedir.

Her metrekaresinde 280 adet yaydan oluşan yatağın,  35 cm yükseklikte ve 42 kg ağırlıkta olduğunu belirtelim. Yatağın satış fiyatı 1700 TL civarındadır.

3Bellona aloe vera soft yatak

Bellona aloe vere soft yatak tavsiyesi

Ev tekstili ve mobilya sektörünün öncü kuruluşlarından Bellona firmasının aloe vera soft özelliğe sahip ürünü, yatak tavsiyesi listemizde yerini almış bulunuyor.

Orta sertlikte yatakta rahat eden kişiler için dizayn edilmiş Bellona aloe vera soft yatak, gün boyu kaybedilen enerjinin kazanılmasında size avantaj sağlamaktadır. Bu yatağı da 1500 TL lik fiyatı ile Bellona satış noktalarında bulmanız mümkün.

Yatak örtüsüz olmaz diyenler için English Home yatak örtüsü fikirleri için yazımı okuyun.

4WellMatt Latekspo 140×200 organik yatak

Wellamatt latekspo yatak

Sektörün öncü üreticilerinden olan wellmatt firmasının doğallığı ön plana çıkaran lateks serisi bu yatak da yatak tavsiyesi listemizde yerini alıyor.

Kauçuk ağacından elde edilen lateks maddesi elastikiyeti ve dayanıklılığı ile yatak üretiminde kullanılmaktadır. Bu yatakta bulunan hava kanalları doğal klima görevi üstlenmiştir.

Daha birçok farklı özelliği ile bu yatağa sahip olmak istiyorsanız 2800 TL’yi gözden çıkarmanız gerekir.

5Visco-pro range 3D 200X200 visco yatak

Visco pro range 3d yatak tavsiyesi

60 densite ve özel hot mold kalıp ile üretilen visco yatak genişliği ve konforu ile yatak tavsiyesi listemizde yer almaktadır.

Yatağa verilen üç yıl tam garanti ve on yıl çökmeme garantisi de yatağı cazip kılan özellikler arasındadır.

Piyasa satış fiyatı ortalama 1000 TL civarındaki bu yatak da rahat bir uyku için düşünülebilecek yataklar arasındadır.

Yeni nesil yatakları anlamak için bir sözlük oluşturmuştum; yeni nesil yataklar için uyku sözlüğü yazımı okuyun.

9 YORUMLAR

  1. Bucca yatak markasından visco yatak aldım, kesinlikle tavsiye ederim, fiyat performans olarak çok iyi bence , listede olması gerekirdi diye düşünüyorum

  2. Sağlıklı bir bilgi olduğu kanaatindeyim.Uzun zamandan beri yatak almayı düşünüyorum.Bütçem biraz zayıf olduğu için; karar verdiğim yataklar pahalı geliyor,bütçeme uygun olan Visco-pro range 3D 200X200 visco yatak için ise kararsızım.Aslında fiyat olarak da uygun…Zaman ayırıp bizleri bilgilendirdiğiniz için size teşekkür ederim…

  3. Bucca yatak tan lateks serisi yataklarını aldım hem fiyat performans hem kalite tahmin edebileceğimden daha iyi çıktı tavsiye ederim listede yer alması gerekirdi.

  4. Wellmatt yatağa teşekkür ederim. Atigo Organik At yelesi yatak aldım. Mükemmel bir konfor var tavsiye ederim herkese. fiyatıda çok daha uygun geldi bana.

  5. WellMatt Atigo XL modelini aldım bence inceleyin ve deneyin. 120 gün içinde koşulsuz iadeleri var. kesinti yapmıyorlar iade durumunda. en iyi yatak bu bence

  6. Yeni el işçiliği ve teknolojinin birleşimi yataklarla ilgili internette kızım için araştırma yaparken bu sayfaya denk geldim, tabiki hergün güncelleme geliyor yataklara ancak 2.5 sene önce almış olduğum Halsa stockhol 180*200 yataktan oldukça memnunuz. Eşimin bel ağrıları mevcuttu ve ben gece boyunca çok hareket ettiğimden benden rahatsız oluyordu ancak şuan hem orta sert yataktan dolayı bel ağrıları çok aşırı ayakta durduğu günler hariç bitti ve yay sistemi sayesinde benden artık rahatsız olmuyor gibi ben şuan kızım için tek kişilik ufak yataklara bakıyorum ama çift kişilik için hepinize bunu tavsiye ederim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here