En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri 2024

Sağlıklı bir yaşam için uygun bir yatak seçimi kadar önemli bir şey yoktur. En iyi ortopedik yatak, uyku kalitesini artırırken omurga sağlığını da destekler. Bu yazıda 2024’ün en popüler ortopedik yatak modellerini inceleyerek, size mükemmel uyku deneyimini sunan yatağı bulmanıza yardımcı olacağız.

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri 2024

Peki, en iyi ortopedik yatak tavsiyeleri arasında hangi modeller yer alıyor? Sağlıklı bir uyku için yatak ve yastık seçimi son derece önemli. Peki, siz hangi yatak ve yastığı kullanarak rahat edeceksiniz? Bunun için belirlenmiş kriterlerden hareket etmelisiniz. Sizin için önereceğiniz en iyi yatak modeli ile uykularınız daha sağlıklı, gün içinde de enerjiniz çok daha yüksek olacak. Tam ortopedik yatak özelikleri ile en ideal uyku rahatlığına kavuşabilirsiniz. Kriterlerin uygulanması ile en iyi ortopedik yatak ile siz de en kısa süre içinde sağlıklı bir uykuya merhaba diyebilirsiniz.

En İyi Ortopedik Yataklar ve Fiyatları

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri 2024
En iyi ortopedik yataklar ve fiyatları

Ortopedik yatak almadan önce mutlaka deneyimlemelisiniz. Herkesin yatak konforundan beklentisi farklı farklı olabilmektedir. Bu noktada en ideal yatağı ancak deneyerek bulabileceğinizi söyleyebiliriz. En iyi ortopedik yataklar içinde akla gelen bir diğer detay ise fiyatlarıdır. Tam ortopedik yatak ve diğer modeller olmak üzere fiyat değişimine sebep olan modeller var. Bunları değerlendirmeniz durumunda, direkt olarak model ve özelliğe göre fiyat belirlemiş olacaksınız. Ancak bunun yanı sıra markalar üzerinden de seçim yapabilir ona göre satın alabilirsiniz. Tek kişilik yatak ve çift kişilik olan modeller için de ölçü değişeceği için fiyatta da değişiklik olacaktır.

Morpho Hecuba Visco Hybrid Tam Ortopedik Yatak

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri 2024
Morpho Hecuba Visco Hybrid

Morpho Sleep, üstün teknolojiyle üreterek tasarladığı visco yataklarla doğal ve sağlıklı uyku sunmaktadır. Kaliteyi ve güveni esas alan Morpho Sleep, ürettiği yataklarla kesintisiz bir uyku için zemin hazırlar. Omurgayı kusursuz destekleyen Morpho’nun Hecuba Hybrid serisi, ortopedik özellikleriyle öne çıkmaktadır!

Sanitized® teknolojisiyle hazırlanan kumaş yüzeye sahip Hecuba Hybrid serisinde bakteri, küf ve alerjenler engellenir. Bu bakımdan oldukça hijyenik olan seri, 26 cm yüksekliğe sahiptir. Cellpur® lisansıyla üretilen visco katman ideal ısı dengesini oluşturarak mükemmel bir uyku deneyimi yaşatır. Hecuba Hybrid yatak serisinde 4 cm yüksekliğinde Dot Cut kesim bulunur, bu katman uykuda masaj hissiyatı verir. Yatakta, her m² de 280 adet olacak şekilde 14 cm yüksekliğinde torba yay sistemi bulunur. Torba yay teknolojisiyle çiftlerin uyku sırasında yataktaki hareketlerinden ötürü oluşacak etkileşim en aza indirgenmiş olur. 

Hecuba Hybrid yatak, ortopedik yapısıyla vücuttaki basınç noktalarına göre şekil alır. Omurgayı dik tutan eşsiz katmanlarla bel, sırt ve boyun bölgeleri üst düzey desteklenir. Özellikle bel ve sırt bölgelerindeki vücut ağrılarından muzdarip olanlar ve uykusundan verim alamayanlar için Hecuba Hybrid yatak nokta atışı bir tercih olacaktır. İstemsiz dönme hareketlerini azaltan bu seride kesintisiz uyku deneyimi mümkün hâle gelir! Hecuba Hybrid serisi ortopedik özellikleriyle vücuttaki ağırlık dengesini sağlar, ağrıları azaltmaya yardımcı olur. Uyku esnasında doğru pozisyonda kalmak kan dolaşımını artırır, sağlıklı kan dolaşımıyla vücut ve beyin de yenilenir. Morpho Sleep’in beden sağlığı ve rahatlığı için ortopedik özelliklerle tasarlanan bu serisi, konfor hissiyatını üst düzey yaşamak isteyenlere cevap verir niteliktedir.

Morpho Hecuba Hybrid yatak, 4 farklı yatak sertlik derecesi ve 7 farklı yatak ebatıyla müşterilere oldukça geniş bir yelpaze sunmaktadır. 160×200 çift kişilik yatak ebatı 17.990₺ olup Morpho’nun tüm yataklarında sepette ekstra indirim mevcuttur! Ortopedik kriterler gözetilerek kaliteli malzemelerden üretilen Hecuba Hybrid yatak serisi kutuda hızlı teslimatla müşterilere ücretsiz teslim edilir. Uzun ömürlü, konforlu ve ergonomik olan Morpho Sleep yatakları, 10 yıl garanti süresine sahiptir. %100 doğal uykuya erişmek için Morpho Hecuba Hybrid yatak serisini aşağıdaki linkten detaylıca inceleyebilirsiniz! 

Merak edenler daha fazla detayı resmi sitesinden bağlantıya tıklayarak öğrenebilir:

Morpho Hecuba Visco Hybrid Tam Ortopedik Yatak

Ha*** Fi***: Uzun zamandır kullandığım bir yatak modeli. Orta sertlikte bir yatak. Eşimle 160*200 cm ölçüsünde olan bu yatağı deneyimleyerek satın aldık. Gerçekten uzun yıllar kullanılacak kalitede bir yatak olduğunu söyleyebilirim. Deneyerek siz de böyle konforlu bir yatak tercih edebilirsiniz.

160*200 çift kişilik yatak fiyatı: 18.000₺

Yataş SixtyPlus 60+ Tam Ortopedik Yatak Modeli

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri 2024
Yataş SixtyPlus 60+

Yataş uzun zamandır Türkiye’nin en iyi markalarından biri. Ortopedik yatak konusunda teknolojik anlamda tüm yeterliliği bünyesinde bulundurur. Aynı zamanda yatak tasarım ve modelleri açısından da gelişmeleri takip ederek %100 müşteri memnuniyeti odaklı hareket eder. Bakıldığında bu markanın en kaliteli ve güvenli yatak modellerini satışa açtığını göreceksiniz. Binlerce kullanıcısı olan markanın memnuniyet oranı da son derece yüksektir. 

Yataş’ın yeni çıkardığı SixtyPlus 60+ özellikle kas ve eklem ağrılarını azaltmaya yönelik uyku verimliliğini en üst seviyeye çıkaran omurga desteği sağlayan tam ortopedik bir yatak modelidir. İleri yaşlarda ortaya çıkan uyku ve hareket problemleri için tasarlanmış bu yatağın teknolojisinde tesla kumaş sistemi yer alıyor. REM uykusunu %11 artırma ve melatonin hormonunu salgılanmasını desteklemesi bakımından da önemli bir yatak modeli olduğunu söyleyebiliriz.

Merak edenler daha fazla detayı resmi sitesinden bağlantıya tıklayarak öğrenebilir:

Yataş SixtyPlus 60+ Tam Ortopedik Yatak

Be*** Sa***: Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bu yatağı deneme fırsatım oldu. Uzun zamandır yaşadığım kas ve eklem ağrılarımın azaldığını ve uyku kalitesinin bu ortopedik yatak sayesinden arttığını fark ettim. Gerçekten özelliklerinde vadettiklerini sunuyor. Herkese öneririm.

160*200 çift kişilik yatak fiyatı: 8.000₺

İstikbal Sleep Connect Tam Ortopedik Yatak

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri 2024
İstikbal Sleep Connect

Türkiye’de olmazsa olmaz markalardan biri de İstikbal’dir. Full ortopedik yatak dendiğinde akla gelen markalar arasında İstikbal yatak gelir. Hem kaliteli hem de güven veren bir marka olduğundan tercih edebilirsiniz.

İstikbal Sleep Connect tam ortopedik yatak örgü yatak kumaşı ve kapitone katmanları ile ekstra rahatlık ve konfor sunuyor. Vücut ağırlığını eşit olarak dağıtan keçe uygulaması ve yükske yoğunluklu kenar destek süngeri ile 7 bölgeli pocket yay sistemi mevcuttur. İstikbal tarafından 150 gün deneme garantisi ile satışa sunulan bu yatak 32 cm yüksekliğinde ve orta derece sertliktedir.

Merak edenler daha fazla detayı resmi sitesinden bağlantıya tıklayarak öğrenebilir:

İstikbal Sleep Connect Tam Ortopedik Yatak

Es*** Gü***: İstikbal denildiği zaman birçok mobilyada olduğu gibi yatak konusunda da gözü kapalı güvenenlerden biriyim. Satın aldığım sleep connect tam ortopedik yataktan çok memnunum. İdeal yüksekliği ve orta derecede sertliği ile uyku seviyeme olumlu katkı sağladığını söyleyebilirim.

160*200 çift kişilik yatak fiyatı: 13.000₺

İlginizi Çekebilir: İstikbal’in En İyi Yatağı Hangisi?

Bambi Latex Master Tam Ortopedik Yatak

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri 2024
Bambi Latex Master

En iyi ortopedik yatak tavsiyeleri arasında Bambi latex master yatak modeli de bulunuyor. Tek kişilik ya da çift kişilik modeller söz konusu olduğunda hemen siz de Bambi’nin modellerini inceleyebilirsiniz. Tasarım ve boyut seçenekleri ile geniş bir kitleye hitap etmeyi başarmıştır.

Bambi Latex Master tam ortopedik yatak pamuklu kumaş yüzeyi ve özel el işçiliği ile her mevsime uygun oldukça yumuşak bir yapıya sahip özel bir yataktır. Özel latex sünger özel elastik yapısı ile vücudun farklı alanlarını en ideal şekilde destekler. Bu yatak omurga şeklini koruyarak sağlıklı ve konforlu bir uyku sağlar. Yatakta kullanılan doğal pamuk oldukça yumuşak bir his sağlayarak vücut ısısının dengelenmesine yardımcı olur. Paket yay sistemi ile eşler uyku esnasında birbirlerinin hareketlerinden en az şekilde etkilenirler.

Merak edenler daha fazla detayı resmi sitesinden öğrenebilir:

Bambi Latex Master Tam Ortopedik Yatak

Ah*** Ma***: Bambi yatak sanatı sloganı ile reklamlardan görmeye alıştığım bu yatak modelini eşimle birlikte tercih ettik. Piyasada bulunan birçok yatak modelini incelemiş biri olarak bana en rahat gelen bu yataktı diyebilirim. Özellikle dokusu ve konforu çok hoşuma gitti. Yatak düşünenlere önerebilirim.

160*200 çift kişilik yatak fiyatı: 24.000₺

Bellona Hybrid Sleep Tam Ortopedik Yatak

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri 2024
Bellona Hybrid Sleep

Ortopedik yatak markaları arasında Bellona en sevilen markalardan biridir. Bellona Hybrid Sleep yatak, eşsiz bir uyku deneyimi sunmak için tasarlandı. Bu yatak, yüksek kaliteli malzemelerin ve son teknolojiye sahip özelliklerin birleşiminden oluşur. Havuzlamalı SL yay sistemi, vücudu tamamen sararak mükemmel bir destek sağlarken, özel dolgu malzemeleri sayesinde yumuşaklık ve konfor sunar. Ayrıca, çift yüz kullanım özelliğiyle her mevsimde ideal bir uyku ortamı sağlar. Bellona Hybrid Sleep yatakla, her gece dinlendirici bir uykuya dalacaksınız ve gününüzü enerjik ve zinde bir şekilde geçireceksiniz.

Merak edenler daha fazla detayı resmi sitesinden öğrenebilir:

Bellona Hybrid Sleep Tam Ortopedik Yatak

Oy*** Bu***: Bellona evdeki mobilyalardan bildiğimiz bir marka olması bakımından tercih sebebimiz oldu. Mağazada hybrid sleep modeli tam ortopedik özellikleri yansıtan modeli deneme fırsatım oldu. Gerçekten sunduğu konfor anlatılmaz yaşanır tarzındaydı. Eski yatağımın yerini bu model aldı, tavsiye ederim.

160*200 çift kişilik yatak fiyatı: 13.000₺

US. Sleeping Masaj Terapi Tam Ortopedik Yatak

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri 2024
US. Sleeping Masaj Terapi

US. Sleeping Masaj Terapi tam ortopedik yatak, uyku kalitesini artırmak ve vücudu dinlendirmek için tasarlandı. Bu özel yatak, masaj terapi özellikleriyle stresi azaltırken, ortopedik yapısıyla omurgayı destekler. Yüksek teknolojiye sahip masaj fonksiyonları, vücudunuzdaki gerginliği hafifletirken, çift tavlanmış çelik yaylar omurgaya mükemmel bir destek sağlar. Her gece US Sleeping Masaj Terapi tam ortopedik yatakta uyuduğunuzda kendinizi yenilenmiş ve tazelik dolu hissedeceksiniz.

Merak edenler daha fazla detayı resmi sitesinden öğrenebilir:

US. Sleeping Masaj Terapi Tam Ortopedik Yatak

Ne*** Be***: US. Sleeping Masaj Terapi yatağı yaklaşık 2 yıldır kullanmaktayım. Böyle bir yatak oldukça uygun bir fiyattan bulunmaz diye düşünüyorum. Bel bölgesindeki ağrılarım neredeyse sona erdi diyebilirim. Yeni yatak alacaklara öneririm.

160*200 çift kişilik yatak fiyatı: 3.500₺

Yatakcım Konfor Plus Ultra Tam Ortopedik Yatak

En İyi Ortopedik Yatak Tavsiyeleri 2024
Yatakcım Konfor Plus Ultra

Yatakcım Konfor Plus Ultra tam ortopedik yatak muhteşem uyku deneyimi için tasarlanmış en iyi ortopedik yatak modelleri arasında yer alıyor. Son teknolojiyle üretilen bu yatak, sırtınızı ve belinizi mükemmel bir şekilde destekleyerek gece boyunca rahat bir uyku sağlar. Yumuşak dokulu yüzeyi, lüks ve konforlu bir his sunarken, ortopedik özellikleri sayesinde uyanır uyanmaz yenilenmiş hissetmenizi sağlar. Yatakcım Konfor Plus Ultra tam ortopedik yatak ile her gece daha derin ve daha dinlendirici bir uyku deneyimleyin, gününüzü taze ve enerjik bir şekilde başlatın.

Merak edenler daha fazla detayı resmi sitesinden öğrenebilir:

Yatakcım Konfor Plus Ultra Tam Ortopedik Yatak

Ne*** Be***: Daha önce hiç duymadığım bu markayı hepsiburada sayesinde tanıdım. Birkaç ay önce yorumları okuyarak karar verip aldım. Çok doğru bir tercih yaptığımı söyleyebilirim. Eşimle birlikte yatağın konforundan memnun kaldık. Yatak seçiminde fiyat/performans ürünleri arasında yerini alabilecek güzel bir yatak.

160*200 çift kişilik yatak fiyatı: 3.600₺

Sıkça Sorulan Sorular

Bir yatağın ortopedik olduğunu nasıl anlarız?

Bir yatağın ortopedik olup olmadığını anlamak için sertlik derecesi önemli bir kriterdir. Bu tarz yataklar ne çok yumuşak ne de çok sert olmalıdır. Bir yatağın ortopedik yatak olduğunu vücut ağırlığını eşit şekilde dağıtmasından ve basıncından anlaşılabilir.

Full ortopedik yatak ne demek?

Full ortopedik yatak, vücudun tüm bölgelerini eşit şekilde destekleyen ve omurganın doğal eğrisini koruyan bir yatak türüdür.

Ortopedik yatak sert mi yumuşak mı?

Ortopedik yataklar, ne çok sert ne de çok yumuşak olmalıdır. Vücudun tüm bölgelerini eşit şekilde desteklemeli ve omurganın doğal eğrisini korumalıdır.

Yorum yapın