Terletmeyen Yorgan Tavsiyesi 2022 | En İyi Yorgan Markası!

Terletmeyen yorgan nasıl olur? En iyi yorgan markası ve modelleri üzerinden siz de hemen temin edebilirsiniz. Terletmeyen yorgan tavsiyesi için kullanımı rahat olan ve uygun fiyatlı olan önerilerimizi sunuyoruz. En sağlıklı yorgan hangisidir bilgisine ulaşacak ve siz de dilediğiniz türü en iyi markadan alarak garantili bir kullanım sağlayabilirsiniz. Severek kullanacağınız tür ve modeller arasından seçim yaparak yorganları kullanabilirsiniz. Seçim tamamen sizin. Son dönemin terletmeyen yorgan türü silikon yorganlar oluyor. Bu yorganları ortalama bir soğuklukta kullanmak yeterli olacaktır.

YouTube video

Yorgan Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Terletmeyen Yorgan Tavsiyesi 2022 | En İyi Yorgan Markası!
Yorgan alırken dikkat edilmesi gerekenler

Yorgan alırken dikkat edilmesi gerekenler neler? En iyi yorgan hangisi? İlk olarak yorganları temin etmeden önce, direkt olarak ihtiyaç özellikleri, kullanım durumu gibi hususlara göre hareket etmeniz gerekiyor.

 • Hangi soğuklukta kullanılacak?
 • Kaç kişilik yorgan olacak?
 • Kumaş türü nasıl olacak?
 • Herhangi bir alerjik reaksiyon olup olmadığı 

Gibi hususlara göre hareket etmeniz öneriliyor. Bunları göz önünde bulundurmanız halinde, yorgan seçiminizi en iyi şekilde yapmış olacaksınız. Terletmeyen yorgan istemeniz durumunda, ona göre özellikleri sunulan yorgan türünü tercih etmeniz yeterli olacaktır. İçeriğin en altında size önerdiğimiz terletmeyen yorgan markalarını ve modellerini bulabilirsiniz.

En Sağlıklı Yorgan Hangisidir?

Terletmeyen Yorgan Tavsiyesi 2022 | En İyi Yorgan Markası!
En sağlıklı yorgan hangisidir?

En sağlıklı yorgan hangisidir, kullanım açısından size en iyi deneyimi sunan yorgan türü hangisidir? En sağlıklı yorgan dendiğinde akla gelen bazı yorgan türleri var. İşte detaylar…

 • Yün Yorgan: İlk olarak akla gelen doğallığından dolayı yün yorgan oluyor. Sıcak tutma açısından da son derece avantajlı. %33’e kadar nem emme özelliği de mevcuttur.
 • Kaz tüyü yorgan: Önerilen yorgan modelleri arasında. Isı tutma kapasitesi son derece yüksektir. Hafif ve yumuşak olması da avantajlıdır.

Verilen önerilere göre hareket ederek siz de yorgan seçiminizi yapabilirsiniz.

En İyi Yorgan Markası Hangisi?

Terletmeyen Yorgan Tavsiyesi 2022 | En İyi Yorgan Markası!
En iyi yorgan markası hangisi?

En iyi yorgan markası hangisi? Yorgan türünün belirlenmesinden sonra, sizin için en iyi olan yorganı en iyi markadan alabilirsiniz. Genel olarak markanın kalitesine de bakarak temin etmeniz önerilir.

 • Yataş bedding 
 • Hepsi Home
 • Özdilek
 • Karaca

Gibi markalar verilmiştir. Bu markaların en iyi modelleri arasından seçim yaparak terletmeyen yorgan arayışınızı sonlandırmanız mümkün. Hem üşümeden hem de terlemeden kullanabileceğiniz yorganınız olacak. 

Sıcaklığa ve İklime Göre En İyi Yorganlar

Yorgan ÇeşitleriSıcaklık aralığı
Macar Kaz Tüyü Yorgan – Her MevsimSıcaklık aralığı: 0 ° C ila + 20 ° C (700+ Dolum Gücü veya 10,5 TOG)
Kanada Kaz Tüyü Yorgan – Her MevsimSıcaklık aralığı: -2 ° C ila + 20 ° C (800+ Dolum Gücü veya 10.5 TOG)
Macar Kaz Tüyü Yorgan – Kış SıcaklığıSıcaklık aralığı: -5 ° C ila + 15 ° C (700+ Dolum Gücü veya 15.0 TOG)
Kanada Kaz Tüyü Yorgan – Kış SıcaklığıSıcaklık aralığı: -10 ° C ila + 15 ° C (800+ Doldurma Gücü veya 15.0 TOG)
Organik Dut İpek Yorgan – Her MevsimSıcaklık aralığı: 10 ° C ila + 25 ° C (7,5 TOG veya 300GSM)
Organik Dut İpek Yorgan – Yaz SıcaklığıSıcaklık aralığı: 15 ° C ila + 25 ° C (4,5 TOG veya 200GSM)
Ördek tüyü Yorgan – Tüm MevsimlerSıcaklık aralığı: 10 ° C ila + 20 ° C (9.5 TOG veya 500GSM)
Kaz Tüyü Yorgan – Her MevsimSıcaklık aralığı: 5 ° C ila + 20 ° C (9.5 TOG veya 500GSM)
Yün Yorgan – KışSıcaklık aralığı: 0 ° C ila + 15 ° C (13,5 TOG veya 550GSM)
Yorgan çeşitleri ve sıcaklık aralıkları
Yorgan DolgusuÖzellikleri
Macar veya Kanada Kaz TüyüDoğal ürünLüks yumuşakİnanılmaz derecede hafif ve rahatSıcaklık düzenlemeVücuttan nem çekerBölme yapı tasarımıSoğuk iklimlerde kullanmak için mükemmelHipoalerjenik
Organik Dut İpeğiDoğal ürünVücut ısısını düzenlerHafifYıl boyunca kullanım için idealHipoalerjenik
Kuş tüyüDoğal ürünUygun maliyetliRahat ve ‘sıkışmış’ bir his veriyorYıl boyunca kullanım için harikaHipoalerjenik
Yün% 100 Doğal Avustralya YünüVücut ısısını düzenlerVücuttan nem çekerSoğuk iklimlerde kullanmak için mükemmelHipoalerjenik
Yorgan dolgusu ve özellikleri

Antialerjik Yorgan Tavsiyesi

Terletmeyen Yorgan Tavsiyesi 2022 | En İyi Yorgan Markası!
Antialerjik yorgan tavsiyesi

Antialerjik yorgan farklı markaların özel üretim olarak çıkardığı modellerdir. Antimite uyku seti ilk akla gelenler arasında. Yorganın hem yumuşak olması hem de herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaması son derece önemlidir. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda siz de hemen temin ederek severek kullanabilirsiniz. Aynı zamanda önerilenler arasında İpek yorgan da var. İpek yorganın kullanımı çok daha pratik ve kolay olacaktır. Eğer sizin için terletmeyen yorgan ve anti alerjik yorgan arayışınız varsa, Özdilek marka ürünler arasından kolayca seçim yapabilirsiniz.

 • Daha ince yorganlar tercih etmek
 • İpek yorgan tercih etmek
 • Markayı özenle seçmek

Verilen önerilere göre hareket etmeniz halinde, seçiminiz son derece hızlı ve kolay olacak. Rahatlığı ispatlanmış yatak tavsiyesi için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yazlık Terletmeyen Yorgan Tavsiyesi

Terletmeyen Yorgan Tavsiyesi 2022 | En İyi Yorgan Markası!
Yazlık terletmeyen yorgan tavsiyesi

Terletmeyen yorgan tavsiyesi özellikle yaz aylarında çokça aratılıyor. Yazın kullanılacak olan yorganın terletmemesi şarttır. Bunun için de mutlaka seçiminizi mikrofiber olan yorganlardan yana kullanmanız gerekiyor. Terletmeyen yorgan modelleri direkt olarak terletmeyen ve hava alan kumaş türünden yapılmıştır. Yaz ve bahar aylarının en çok tercih edilen yorganlarıdır.. Serin tutma özelliği vardır.

 • Mikrofiber yorganlar ilk akla gelendir. Yaz ve bahar ayları için tavsiye edilir.
 • Bambu yorganlar da kullanım için uygundur.
 • Elyaf yorgan, malzeme açısından terletmeme özelliğine sahip olduğundan, yaz için tercih edilebilir.

Verilen önerilere göre hareket etmeniz halinde terletmeyen yorgan açısından en doğru seçimi yapmış olacaksınız. En iyi markadan tercih etmeniz durumunda uzun ömürlü ve avantajlı kullanım sizin için mümkün olacak. Yazlık terletmeyen yorgan tavsiyesi için aşağıdaki en iyi yorgan markası ve modellerine bir göz atabilirsiniz:

Sıkça Sorulan Sorular

Terletmeyen yorgan hangisi?

Lifli ve katmanlı yapıya sahip yorganlar terletmez. Sıcak havayı daha fazla dışarı atmayı başaran bu tarz yorganlar terlemenin önüne geçecektir. Klasik yorganlardaki terleme sorununa ipek yorganlarda çok az karşılaşılır.

En sağlıklı yorgan hangisi?

En doğal olan en sağlıklıdır diye bir kural vardır. En sağlıklı yorganlar pamuklu yorganlardır. Kaz tüyü yorganlar da en sağlıklı yorganlar arasında yer alır.

Yorum yapın