perde siparişi

Gri Duvar Boyası ile Tasarlanmış +16 Ev ÖrneğiYaşam alanlarının trend rengi olan gri rengin duvar boyası olarak da çok tercih edildiğini görüyoruz. Gri duvar boyası ile ev dekorasyonu hakkında size fikir verecek bu yazıda sizlere alternatif öneriler sunacağız. Gri, nötr bir renk olmasına rağmen herkes tarafından beğenilen temel renklerden biridir. Yaşam alanlarını farklı kılan gri ev boyası için hangi tonları kullanacağınızı örnek dekorasyonlar üzerinde inceleyebilirsiniz. Şunu çok net ortaya koymak gerekir ki açık gri duvar boyası yatak odasından oturma odasına mutfaktan koridora evin hemen hemen her yerinde kullanılabilir bir renktir.Gri Duvar Boyası Tonları

Gri ev boyası için dekorasyon fikirleri

Yaşam alanlarına yeni bir soluk getiren gri boya için doğru tonu seçerek yaşam alanları daha yaşanabilir hale getirebilirsiniz. Gri boyalı evler için beyaz renk duvar boyası ile kombin yapmak ortamın renk dengesini sağlaması bakımından önemlidir.

Gri badana boyası için birçok renk tonu mevcut. Açık pastel gri renk tonlarından koyu gri renk tonuna kadar oldukça fazla alternatifiniz mevcut. Burada dikkat edilecek nokta gri ile eşleştireceğiniz diğer renklerdir. Bu noktada şanslı sayılırsınız gri ile uyumlu renkler içeriğine tıklayarak uygun renk fikirlerini öğrenebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Çakıl Taşı Rengi Duvarda Nasıl Durur?

Gri ile kombin edebileceğiniz duvar boyası kombin renkleri için; tatlı pembe, sarı tonları, turuncu uyumlu renklerden birkaçıdır.Gri dekoratif boya renkleri ile uyumlu bir dekorasyon yapabilmek için mobilya ve aksesuarları ile uyum yakalanması da son derece önemlidir.

İlginizi Çekebilir: Grinin tonları içinde yer alan çakıl taşı duvar rengi içeriğini okumak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Şimdi sizlere 16 farklı gri renk tonu ile tasarlanmış gri boyalı evler ile baş başa bırakıyorum.1.Yatak odası için ev boyası rengi gri

Yatak odası için ev boyası rengi gri

Duvar boyası gri seçilmesiyle odada inanılmaz bir dinginlik uyandırabilirsiniz. Özellikle yatak odası dekorasyonunda durgunluk, sakinlik, sessizlik hissiyatı veren duman grisi duvar boyası renklerini odanızda mutlaka kullanmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Duvar kağıdı alternatifleri için televizyon arkası duvar kağıdı nasıl olmalı içerine bir göz atabilirsiniz.

2.TV ünitesi arkası gri renk duvar boyası

TV ünitesi arkası gri renk duvar boyası

TV ünitesi arka planında değerlendirebileceğiniz göz yormayan tv arkası duvar boyası rengi gri ve tonlarıdır. Televizyon izlerken odak noktasını kaçırmak istemiyorsanız mutlaka bu odak rengi kullanmanızı öneriyorum.
3.Oturma odası için açık gri renk ev boyası

Oturma odası için gri renk ev boyası

Vaktin büyük çoğunluğunun geçtiği oturma odalarında en çok tercih edilen duvar boyası renklerinden olan açık renk gri boya kullanarak uyumu yakalayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En çok tutulan duvar boyası renkleri için içeriğe bir göz atabilirsiniz.

4.Gri renk ile kombinlenen renkler

Gri renk ile kombinlenen renkler

Gri boyalı evlerde ister duvarda isterseniz de mobilyada gri kullanın ona en çok eşlik eden renk sarı renktir. Özellikle koyu gri boya ile birbirini tamamlayan sarı rengi denemenizi öneriyorum.

5.Gri ev duvar boyası çocuk odası dekorasyonu

Gri ev duvar boyası çocuk odası dekorasyonu

Dikkat dağınıklığı yaşayan bir çocuğunuz varsa çocuk odası dekorasyonunda duvarın bir bölümünü odaklanma için gri renk kullanabilirsiniz. Böylelikle diğer renkler ile uyumu yakalarken odadaki karmaşanın da bir nebze önüne geçebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Çakıl Taşı Rengi ile Dekore Edilmiş +10 Ev

6.TV ünitesi arkası gri badana boyası

Tv ünitesi arkası gri badana boyası

Televizyon arkasına gri ve tonlarını duvar boyası olarak kullanmak son dönemde en çok tercih edilenler arasında. Özellikle TV’nin ışığını dengeleyen ve televizyona odaklanmayı kolaylaştıran bu renkten istifade etmeniz hem göz sağlığınız hem de odanın uyumu bakımından faydalı olacaktır.

7.Gri renk duvar boyası fikirleri

Gri renk duvar boyası fikirleri

Gri ve tonları konusunda sınırsız bir renk yelpazesi var. Açıktan koyuya tam bir renk sürprizleriyle dolu olan gri rengin bir odada kullanımının birçok fikri de beraberinde getirdiğini unutmamak gerekir. Perdeden mobilyaya birçok fikri gri ile kombin etmek sizi kötü sürprizlerden koruyacaktır.

İlginizi Çekebilir: Size alternatif fikirler verecek gri renk çocuk odası dekorasyonu içeriğine bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

8.Gri boya ile boyanmış yatak odası

Gri duvar boyası ile boyanmış yatak odası

İster duvar boyası olarak isterseniz de ev tekstil ürünlerinde gri rengi kullanın onun cazibesinden asla kurtulamazsınız. Evin dinlenme alanı olan yatak odalarında bu rengi çokça kullanmanız ve alternatif uyumlu renkler ile griyi kombinlemeniz kendinizi daha rahat hissetmenize neden olacaktır.

9.Gri boya ile boyanmış mutfaklar

Gri duvar boyası ile boyanmış mutfaklar

Gri renk mutfak mı olur demeyin! İşte, beyaz ve açık tonlar ile tasarlanmış mutfak dolapları ile %100 uyum içerisinde olan antrasit gri boya rengi. Bu duvar boyası ile desteklemenizi önerdiğim beyazı buluşturmayı unutmayın!

10.Gri badana boyası oturma odası

Gri badana boyası oturma odası

Oturma odasında hayal dünyasının merkezinde olan beyaz ve siyahın dansını ortaya çıkaran gri renk tonlarını mutlaka değerlendirin. Özellikle mobilya ile desteklendiğinde hayallerinizin ötesinde bir tasarım oluşturabilirsiniz.

11.Gri dekoratif boya ile boyanmış oturma odası

Gri dekoratif boya ile boyanmış oturma odası

Gri ev boyaları bir eve modern bir çizgi katması bakımından çokça tercih edilen boya renkleri arasında. Özellikle evin bir bölümünü açık gri boya ya da koyu gri duvar boyası ile değerlendirdiğinizde kendinize has bir oturma odası dekorasyonu ortaya çıkarabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Salonda Yaz Havası Estirmenin +6 Yolu

12.Açık gri boya ile oturma odası rengi

Gri duvar boyası oturma odası rengi

Gri rengi bir odada kullanacaksanız mutlaka onu karışımının içinde olan beyaz ile birlikte düşünmelisiniz. Beyaz ve gri geçişler evinize hem modern bir çizgi hem de mükemmel bir uyumlu atmosfer katacaktır.

13.Gri ev boyası renkleri

Gri duvar boyası renkleri

Gri ev boyası renkleri ve tonları ile evin bir odasında mutlaka kullanılması gereken özel bir renktir. İster dinamik bir duvar alanı sağlamak isterseniz de sıra dışı bir alan tasarlamak istiyorsanız bu rengin gücünden faydalanmalısınız!

14.Gri oda boyası ve uyumu

Gri duvar boyası

Günlük hayatta ruh halimizi yansıtacak tıpkı siyahla beyaz hatta bunun karışımı olabilecek renklerden en iyisi gridir. Bu rengin tonlarını seçebilmek zor gibi görünse de odanın dekorasyonuna bir bütün olarak değerlendirdiğimizde en doğru sonuca ulaşmak kolaydır.

15.Gri boya ile antre dekorasyonu

Gri boyası ile antre dekorasyonu

Natural bir duvar boyası tercih etmek isteyenlerin gri ve tonlarına bakmaları gerekiyor! Gri rengin zengin ton aralığı ve alternatifliliği ile tercih sebebi olabileceğini belirtmemiz gerekiyor. Mimarların yeni nesil ve akıllı evlerde en çok tercih ettiği otorite rengin gri olduğunu biliyor musunuz?

16.Gri ev duvar boyası ile boyanmış salon dekorasyonu

Gri ev duvar boyası ile boyanmış salon dekorasyonu

Gri renk dekorasyon fikirleri yazımı da okuyarak gri renk ile uyumlu dekorasyon renklerini yakından tanıyabilirsiniz. Özellikle salon dekorasyonu içinde de kendine özel bir alan yaratan grinin tonlarını mercek altına alabilirsiniz. Zengin bir salonda üstün bir renk kombinasyonu sağlayan ve son dönemlerde rezidans dairelerde de sıklıkla tercih edilen gri ve tonlarının değerli okuyucularımıza evlerinde kullanabilecekleri özel bir renk olduğunu detayları ve örnekleriyle paylaştık. Keyifli dekorasyonlar!Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x