Gri ile Uyumlu Renkler için Dekorasyon Fikirleri

1
7498

Gri ne beyaza benzer ne de siyaha. Aslında tam ortada bir renktir. Hemen hemen tüm renkler ile de tam bir uyuma sahiptir. Gri ile uyumlu renkler için hazırladığımız renk şemaları ile griye yakışan renkler ve daha fazlası için fikir sahibi olacaksınız.

Griye uygun renkler konusunda sizlere 10 başlık oluşturmayı uygun gördük. Böylelikle gri ile uyumlu renkleri tek bir içerikte farklı boyutlarıyla görmenizi ve ev dekorasyonu içerisinde gri renk dekorasyon fikirleri konusunda en ideal kararı verebilmenizi hedefledik.

İşte karşınızda griye uygun renkler ve renk kombinleri…

1Gri ile uyumlu renkler: altın sarısı

blank
Gri altın sarısı rengi renk kombini

%100 Gri ile uyumlu renkler hangisi deseler hemen altın sarısı rengini söylerim. Çünkü grinin kapalı renk tonunu en güzel şekilde tamamlayan renk altın sarısıdır.

Dekorasyonda sarıyı kullanmakta tereddüt edenler için sarı ile uyumlu rengi griyi kullanarak istediği yerde dekorasyonu renklendirebilir.

Görselde de görebileceğiniz gibi örneğin üçlü koltuğunuz gri renk kumaşa sahipse ortamın renk dengesini sarı bir berjer ile sağlayabilirsiniz.

Gri renk koltuğa ne renk berjer konusunu anlattığım içeriğe bağlantıya tıklayarak bakabilirsiniz.

2Gri bej renk kombini

blank
Gri bej renk kombini

Gri renk gibi bej rengi de soğuk renklerdendir. Ancak gri ile uyumlu renkler kategorisinde kendisine yer bulan en ideal renklerden birisidir.

Özellikle yatak odalarında kullanılmasını doğru bulduğum bej renginin griyle uyumu yatak odalarının rahatlığını etkileyen önemli bir faktördür.

3Gri açık yeşil renk kombini

blank
Gri açık yeşil renk kombini

Gri ile açık yeşil de birbirini tamamlayan griye en çok yakışan renklerden biridir. Özellikle oturma odaları gibi enerjisi yüksek yaşam alanlarında kullanılmasını doğru bulduğum açık yeşil ve grinin oldukça güzel bir uyum yakaladığını söyleyebilirim.

4Gri kırmızı renk kombini

blank
Gri kırmızı renk kombini

Gri ile kırmızı da çok uyumludur. İster oturma odasında isterseniz de yatak odasında bu renkleri kullanın hiç fark etmez, size tam bir uyum sağlayacak bu renkleri istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Griye yakışan renkler dediğimiz illa mobilyada gri ile birlikte kullanılacak bir renk olarak düşünmek yerine basit bir biblo ya da farklı bir aksesuar hatta bir yastıkta bile geçen kırmızı detaylar muhteşem bir uyum yakalamanıza yardımcı olacaktır.

5Gri toz pembe renk kombini

blank
Gri toz pembe renk kombini

Gri renk ile toz pembenin muhteşem aşkı desek yalan olmaz. Bu muhteşem ikiliyi ezinizde yumuşak renk dengesine sahip olmasını istediğiniz yerlerde kullanabilirsiniz.

Küçük bir aksesuarda bile geçen toz pembe detaylar gri ile uyumu yakalaması bakımından çok önemlidir. Görseli incelediğimizde de bu detayı görebiliyoruz.

6Gri sarı renk kombini

blank
Gri sarı renk kombini

Tıpkı altın sarısında olduğu gibi gri renge normal sarı renk de çok yakışıyor. Özellikle çocuk odalarında bu iki rengin sağladığı uyumu kimse inkar edemez.

İster koltuk örtüsü isterseniz yastık kırlentinde geçireceğiniz sarı detaylar, gri renk ile yapılmış bir dekorasyonu tamamlayabilir.

Gri koltuk takımı duvar rengi konusu ile duvar renkleri konusunda da fikir sahibi olabilirsiniz.

7Gri koyu yeşil renk kombini

blank
Gri koyu yeşil renk kombini

Yeşilin hemen hemen tüm çeşitleri gri ile uyumludur, siz yeter ki dekore etmek isteyin. 🙂 Özellikle su yeşili ve çimen yeşilinin uyumu yadsınamaz.

Yaşam alanlarını gri ile dekore etmek isteyip de gri renk ortamı açmak isteyenler için ideal bir renk alternatifi olan yeşili kullanmanızı öneriyorum.

8Gri lacivert renk kombini

blank
Gri lacivert renk kombini

Görseldeki lacivert renk tam olarak görünmese de gri ile mavi-lacivert tonlarının güzel bir uyumu vardır. Her ikisi de kapalı renkler olmasına karşın birbirini dengelemesi bakımından her iki renkte güzeldir.

9Gri açık mavi renk kombini

blank
Gri açık mavi renk kombini

Gri ile tam bir uyum yakalamış bir başka renk ise açık mavidir. Açık mavi renk grinin kapalı renk tonunu açan griye yakışan renklerdendir.

İster yatak odasında isterseniz de oturma odasında bu rengi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

10Gri turuncu renk kombini

blank
Gri turuncu renk kombini

Gri ile uyumlu renkler denilince çok tatlı bir yapısı olan turuncu rengi aklıma geliyor. Çünkü turuncu sıcak renklerden biridir ve grinin soğuk yüzünü kapatan cıvıl cıvıl bir ortam yaratan bir renktir.

Özellikle çocuk odası için kullanılabilir patlayan bir renk olarak griye yakışan turuncu rengi kombinleyerek kullanabilirsiniz.

Gri koltuk takımı ne renk perde konusunda bilgi sahibi olmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sizlere bu içerikte dekorasyonda gri ile uyumlu renkler ve griye en çok yakışan renkleri ele aldık. Birbirinden farklı griye uyumlu renkler konusunda umarım fikir sahibi olmuşsunuzdur. En beğendiğiniz kombini bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here