En İyi Laminat Parke Markaları 2024

Parke seçimi, herhangi bir iç mekânın karakterini belirlemede kritik bir rol oynar ve en iyi parke markaları, zarafeti, dayanıklılığı ve estetik açıdan tatmin edici çözümleriyle bu alanda öne çıkıyor. Sizler için parke dünyasının öncü markalarını inceleyerek, iç mekân tasarımında mükemmelliği yakalamak için doğru seçimi nasıl yapabileceğiniz konusunda bilgiler sunacağız. Peki, en iyi laminat parke markaları neler? Kaliteden ödün vermeyen parke markaları hangisi?

En İyi Laminat Parke Markaları 2024

Son dönemde en çok tercih edilenler arasında laminat parkeler olduğu için marka konusunda da geniş bir yelpazesi var. Peki, siz hangi markayı seçmelisiniz? Genel anlamda kalitesi ile ön plana çıkmış ve ekonomik özellikleri ile fiyat/performans ürünü olan bir modeli seçmek avantajlı olacak.

En iyi Laminat Parke Markaları Hangileri?

En İyi Laminat Parke Markaları 2024
En iyi laminat parke markaları hangileri?

En iyi laminat parke markaları için kendi aradığınız kriteri belirledikten sonra seçim yapabilirsiniz. Laminat parke markaları içinden seçim yapmanız kolay olmayabilir. Sizin için önemli olan model mi yoksa kullanışlı olması mı veyahut suya dayanıklı olması mı? Yoksa sadece kaliteli olması mı gibi bu soruların yanıtına göre hareket ederek benzersiz ve doğru bir seçim yapabilirsiniz. Tamamen beğenerek seçtikten sonra, kaliteden de memnun kaldığınızda müşteri memnuniyeti tamamen sağlanmış olacak.

En iyi laminat parke için aşağıdaki listeye bir göz atmanızı öneriyoruz:

Vinfloor Parke Markası

En İyi Laminat Parke Markaları 2024
Vinfloor laminat parke markası

Vinfloor laminat parke tercih edebileceğiniz markalar arasında yer alıyor. Suya dayanıklı olan modelleri ile kalite açısından kendisini kanıtlamış bir marka. Vinfloor parke için üretilmiş modellere göz atarak doğru parkeyi eviniz için tercih edebilirsiniz.

Floorpan Parke Markası 

En İyi Laminat Parke Markaları 2024
Floorpan laminat parke markası

Floorpan parke, diğer modelleri arasında en çok seçeneğin olduğu markalar arasında denebilir. Desen ve seçenek açısından geniş bir yelpaze olduğundan, bu marka üzerinden seçim yapmak kolay olacaktır. Yerli üretim ile kendini ispat eden floorpan laminat parke, en iyi parke isimleri arasında yerini almış durumdadır.

Çamsan Parke Markası

En İyi Laminat Parke Markaları 2024
Çamsan laminat parke markası

Çamsan parke markası, kaliteli olduğu konusunda müşteri garantisini sunan, uzun ömürlü bir kullanımı da garanti eden bir marka olduğundan tercih edilebilir. Klasik modellerin en sevilen markasıdır. En kaliteli parke markaları arasında yerini alan Çamsan’ı da listenize eklemenizde fayda var.

Vario Parke Markası

En İyi Laminat Parke Markaları 2024
Vario laminat parke markası

Vario parke markası, en iyi parkeler arasında gösterilebilir. Seçiminiz her renk için olabilir. Markanın tamamen geniş bir renk yelpazesi bulunuyor. Desen konusunda da seçiminizi bu marka ile özgür şekilde yapabilirsiniz. En iyi laminat parke markası olma yolunda ilerleyen Vario parke modellerine göz atmadan nihai kararınızı vermeyin.

Yıldız Entegre Türkiye’nin en büyük 30 sanayi şirketinden biridir. Parke üretiminde de laminat parke modelleri ile göz dolduruyor. Evine güzellik katmak isteyenlerin tercihi olan Varioclic parkeler çok geniş renk ve dekor çeşitleri ile tüketicilerin beklentilerine cevap veriyor. 

En İyi Laminat Parke Markaları 2024
Varioclic parke

Geçmiş dönemlerde evlerimizin zeminlerinde sıkça tercih edilen balık sırtı modellere yaptığı modern dokunuş ile hayat veren Yıldız Entegre, Alp Macar, Doğal Macar, Otantik Macar ve Antrasit Macar parke modelleri ile tüketicilerin beğenisini kazanmaya ve dekorasyonu zeminden başlatmak isteyenlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.

Varioclic parkelerin kolay temizlenebilir, darbelere ve çizilmelere karşı dayanımı, sararmaya ve solmaya karşı dirençli olması kullanıcıları için önemli bir kriter olmakta. Yıldız Entegre, 63 farklı Varoclic parke deseniyle evine güzellik katmak isteyenler için önemli bir dekoratif çeşitlilik sağlamaktadır. 

İlginizi Çekebilir: En iyi laminat parke renkleri için bağlantıya tıklayın!

Serfloor Parke Markası

En İyi Laminat Parke Markaları 2024
Serfloor laminat parke markası

Serfloor parke markası da en çok tercih edilen laminat parke markalarından biridir. Modern desenlerin öncüsü bir marka diyebiliriz. Kısa süre içinde müşteri memnuniyetini de sağlamış olan Serfloor parke en çok satılan laminat parke markaları içerisinde olduğu için gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Parke Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Parke seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Bu detayları aşağıdaki video ile öğrenebilir, sonrasında eviniz için bakmanızı önerdiğimiz en iyi laminat parke markalarından tercihte bulunabilirsiniz.

YouTube video
Parke seçiminde nelere dikkat edilir?

Siz de önerilerimiz arasından bir marka seçerek, evinizin ya da iş yerinizin zemin döşemesini yaptırabilirsiniz. Pratik bir çözüm ve kaliteli bir sonuç almanız sağlanıyor olacak.

Laminat parke markaları arasından seçiminizi yapmanız; kalite, uzun ömürlü kullanım gibi kriterler üzerinden olacaktır. Unutmamanız gereken ise en iyi laminat parke modeli konusunda desen için de özenle seçim yapmanızdır. Daha fazla fikir için Pinterest sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Laminat parke iyisi nasıl anlaşılır?

Laminat parke tercihinde sağlık ve çevre faktörleri önemlidir. Mavi Melek amblemi, laminat parke ürünlerinin sağlığa zararlı kimyasallar içermediğini belirtir ve bu amblem yüksek kaliteli ve çevre dostu ürünleri temsil eder. TSE ve ISO gibi kalite belgeleri, güvenilir üreticilerin ürünlerini ayırt etmede önemli bir kıstastır. Ayrıca, laminat parke üretiminde kullanılan ağaç miktarı da önemlidir; sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen malzemeler, çevreye duyarlı bir seçim yapmanıza olanak sağlar.

En iyi laminat parke kaç mm olmalı?

Laminat parke seçerken dikkate alınması gereken bir faktör de parkenin kalınlığıdır. Genellikle, laminat parkeler 6 ila 12 mm kalınlığında bulunur. En iyi laminat parke kalınlığı konusunda kesin bir standart olmasa da en az 7 mm ve üstü olan parkelerin seçilmesi doğru bir tercih olacaktır.

Parkede hangi sınıf daha iyi?

Parke sınıfları, ürünlerin dayanıklılığını ve kullanım alanlarını belirlemek için standartlaştırılmıştır. Genellikle, 21 ve 22. sınıf parkeler, az yoğunlukta kullanım için uygundur ve daha az ziyaret edilen evler veya az iş hacmine sahip ofisler için idealdir. 32 ve 33. sınıf parkeler ise yoğun trafik alanlarında daha iyi dayanıklılık sağlar ve genellikle iş yerleri, oteller veya alışveriş merkezleri gibi yoğun kullanılan mekânlarda tercih edilir. Ev kullanımı için, 31. sınıf parkeler genellikle en uygun seçenektir çünkü hem dayanıklıdır hem de uygun fiyatlıdır.

Yorum yapın