En İyi Laminat Parke Renkleri 2024

Laminat parke renkleri her dönem değişiyor. Hangi renkler moda, uyumlu dekorasyon için hangi renkler seçilmeli? En kullanışlı parke rengi fikirleri burada!

Döşemelerde en kullanışlı ve şık görünüm parkeler ile olur. Peki, laminat parke renkleri nasıl seçilir? Sizin eviniz için en uygun hangisi? Parkelerde yalıtım izolasyon gibi özellikler uygulanıyor. Bu sebeple pek çok ailenin en çok tercih ettiği zemin döşemesi. Tercih edilme sayısı çok olduğundan, renk tercihi de hemen hemen herkesin zevkine uygun olarak şekillenmiştir.

YouTube video

Bunu bilerek, siz de tamamen dilediğiniz gibi laminat parke renkleri arasından seçim yapabilirsiniz. Dekorasyona uygun kir göstermeyen renkler tercihiniz olabilir.

Laminat Parke Renkleri Neler?

En İyi Laminat Parke Renkleri 2024
Laminat parke renkleri neler?

Parke renkleri, tamamen sizin kişisel tercihiniz olacak. Lamine parke renkleri için beğenilen tonlar, kullanışlı tonlar tercih edilerek tamamen dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz renk tonları ile döşeme yapılabilir. Parke isimlerine göre, renklerine göre doğru bir seçim yaparak döşeme tamamlanabilir. İşte önerilen renkler ve detaylar…

Lamine Parke Renkleri;

 • Elegant meşe
 • Kashmir teak

Gibi farklı renk seçenekleri var. Genel olarak açık renk tonlarından oluşuyor. Eviniz için açık tonlar tercih edeceğiniz bu renklerden birini tercih edebilirsiniz. Aydınlık bir zemin olması sağlanacaktır.

Parke meşe rengi;

 • Gümüş meşe
 • Macar meşe
 • Saroz meşe
 • Asos meşe
 • Milas meşe

Gibi renk tonları bulunuyor. Parke meşe rengi için ton çok fazla olduğundan, tamamen dilediğiniz gibi ev ve dekorasyonunuza uygun olan bir renk seçimi yapabilirsiniz. Açık tonlar daha aydınlık ve soft duracaktır.

Gri parke renkleri;

Son dönemde en çok tercih edilenler arasında gri tonu da var. Daha modern bir görünüm sunuyor. Parlak tonlar, mart tonlar, beyaza yakın tonlar ile severek kullanacağınız zemin renkleri arasında.

Parke Süpürgelik Renkleri

En İyi Laminat Parke Renkleri 2024
Parke süpürgelik renkleri

Parke süpürgelik uyumu sağlanması önemli. Peki, nasıl olacak? Süpürgelik rengi parkeden birkaç ton koyu ya da açık olabilir. Ancak çok zıt renkler, uyumsuzluk getirir. Bu sebeple parkenin renginin belirlenmesinden sonra süpürgelik rengini seçebilirsiniz.

 • Gümüş meşe
 • Elegant meşe
 • Kashmir teak
 • Macar meşe
 • Saroz meşe

Parke Duvar Renk Uyumu

En İyi Laminat Parke Renkleri 2024
Parke duvar renk uyumu

Duvarınızın rengi ile parke uyumlu olabilir. Bunun için parke duvar renk uyumu kapsamında, duvarınızın rengine uyumlu olan tonları tercih edebilirsiniz.

Bej tonunda duvarlar ile ahşap tonları: Ahşap parkeler bej tonunda duvar renkleri ile son derece uyumlu olacaktır. Hem aydınlık hem de enerji veren bir görünüm elde edilir.

Sarı – Turuncu tonlarında duvarlar ile gri parkeler: Gri parkelerin soğukluğunu sıcak duvar renkleri ile kırabilirsiniz. Hem çok uyumlu bir görünüm elde etmiş olacaksınız hem de dekorasyon şık olacak.

Çamsan Parke Renkleri

En İyi Laminat Parke Renkleri 2024
Çamsan parke renkleri

Parke renkleri arasından çamsan parke renkleri tercih etmek isteyenlere öneriler sunulmuştur.

 • Rustik ceviz rengi
 • Efes çam rengi
 • Batşı çam rengi
 • Elegant meşe
 • Gümüş meşe
 • Kristal meşe
 • Batı çam
 • Kashmir teak

Floorpan Parke Renkleri

En İyi Laminat Parke Renkleri 2024
Floorpan parke renkleri

Floorpan parke rengi dilediğiniz tonda olabilir. Farklı renklerin farklı tonları sunularak avantajlı kullanım önerileri sunuluyor.

 • Karadeniz meşe
 • Toros çam
 • Erciyes
 • Yeditepe
 • Gold çam
 • Gri meşe
 • Toronto çam
 • Uludağ

İlginizi Çekebilir: En iyi laminat parke markaları için tıklayabilirsiniz.

Editörün Parke Rengi Tavsiyesi

En İyi Laminat Parke Renkleri 2024
Editörün parke rengi tavsiyesi

En iyi parke renkleri hangisi? Parke rengi tavsiye ve öneriler neler? Sizin için hem kullanışlı hem de rengi ile odaları aydınlatan renk tonları seçilmiştir. Hem kullanışlı hem de kolay temizlenebilen bir malzeme olduğundan, açık renk seçimlerinden kaçınmamanız önerilir. Daha aydınlık ve soft bir görünüm için sunulan renk önerileri var. Değerlendirip eviniz için en iyisini seçebilirsiniz.

Gri Meşe: Modern dekorasyonlarda tercih edilir. Evinizi daha şık ve elite gösterir. Klasikten uzak bir renk olduğundan bu yönde tercihinizi yapabilirsiniz.

Astana Ceviz: Klasikten uzaklaşamayanlar için eşsiz bir örnek. Ahşap zeminleri seviyorum diyenler mutlaka bu rengi tercih etmeli. Temizliği kolay ve etkileyici bir renk.

Alaçatı: Açık renk tonları sevenler için alaçatı önerilir. Hem açık ton hem de klasik görünmeyen bir ton. Odalar için son derece uygun.

Toronto Çam: Farklı renklerin bir arada kullanıldığı laminat parke isteyenler için önerimizdir. İki üç rengin bir arada olması, uyum içinde zeminde gözükmesi tercih listeniz olabilir. Önerimiz bu durumda Toronto çam olacaktır.

Yedi Tepe: Görmeye en alışık olduğumuz renktir. Ancak illaki klasik istiyorum diyenler içim bu renkte önerilenler arasında. Halılar ile uyumlu, dekorasyona uyumlu bir renk olacaktır. Kahvenin açık tonları ile oluşturulmuştur.

Laminat Parke Temizliği Nasıl Yapılır?

En İyi Laminat Parke Renkleri 2024
Parke temizliği nasıl yapılır?

Parke temizliği nasıl yapılmalı sorusu en çok sorulan sorulardandır. Temizlik işleri arasında yapılması en kolay işlerden birisidir. Parkelerinizi günlük olarak elektrik süpürgesi ile süpürürseniz parkelerinizi tozlardan arındırmış olursunuz. Haftada iki gün doğru şekilde sildiğinizde de detaylı parke temizliği yapmış olursunuz.

Parkelerinizin doğal temizliği için Arap sabunu ve lavanta kullanabilirsiniz. Ilık silme suyunuza parkelerinizin ne kadar kirli olduğunu göz önünde bulundurarak Arap sabunu ve lavanta ekleyip vileda ya da bez ile silmeniz yeterli olacaktır.

Laminat Parke Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

En İyi Laminat Parke Renkleri 2024
Parke temizliğinde nelere dikkat edilmeli?

Lamine parke temizliği yaparken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde laminat parkelerinizin zarar görmesine ve deforme olmasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle de parke temizliğinin nasıl ve hangi yöntemle yapıldığı önemlidir.

 • Laminat parke temizliğinde kesinlikle keskin kimyasal maddeler kullanmamalısınız.
 • Sünger ve halı fırçası gibi malzemeler yerine temizlik bezleri ya da vileda tercih etmelisiniz. Fırça ve sünger gibi ürünler parkelerinizi çizebilir.
 • Temizlik sonrasında parkelerinizin sulu kalmadığından emin olmalısınız. Eğer parkelerinizi sulu bırakırsanız kısa sürede parkeleriniz şişerek kabaracaktır.

Derzli Laminat Parke Temizliği

En İyi Laminat Parke Renkleri 2024
Derzli parke temizliği

Derzli laminat parke temizliği püf noktalara dikkat ettiğiniz takdirde klasik parke modelleri gibi oldukça kolaydır. Derzli laminat parkelerinizi temizlerken dikkat etmeniz gereken ilk püf nokta kimyasal maddelerdir. Aşırı güçlü ve etkili kimyasallar, derzli parke laminatlarınızın derzlerine zara vereceğinden dolayı kullanmamalısınız.

Derzli parkelerinizi, ılık suyun içerisine parke temizleyici ürünler ya da Arap sabunu koyup viledayı ya da bezi iyice sıkarak nemli şekilde laminatlarınızı silebilirsiniz. Bu şekilde derzli parkeleriniz tertemiz olacaktır. Sizler de parke silerken nelere dikkat ettiğinizi yorum alanından bizimle paylaşabilirsiniz. Daha fazla fikir için Pinterest sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi renk parke daha kullanışlı?

Hangi renk parke daha kullanışlı olacağı konusunda ancak genel bir tavsiyede bulunabiliriz. Çünkü bu konuda insanların görüşleri ve tercihleri çok farklı olabilir. Örneğin, bazı insanlar beyaz parke tercih edebilirler çünkü bu renk daha temiz görünür ve evlerinde beyaz mobilyaları olan insanlar için uyumlu olabilir. Ancak, beyaz parke kirlenme ve lekeleri çok daha fazla gösterir, bu yüzden temizliği sık sık yapılması gerekir. Diğer renkler, özellikle açık renkler, de lekeleri gösterme eğiliminde olabilir, ancak bu renkler evlerde daha az dikkat çekici olabilir ve kirlenmeyi azaltabilirler.

Sonuç olarak, hangi renk parke daha kullanışlı olacağı konusunda net bir cevap veremem. Bu konuda karar verirken, evinizin dekorasyonu, temizliği kolay tutmak isteyip istemediğiniz ve bütçeniz gibi faktörleri de dikkate almanız önerilir. Eğer lekeleri önemsemez ve temizliği sık yapmayı tercih etmezseniz, daha açık renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak, eğer evinizde daha fazla leke olma ihtimaline karşı önlem almak isterseniz, daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Hangi renk parke tercih ederseniz edin, parke konusunda size en uygun olanı seçmeniz önerilir.

Laminat parkede hangi renk moda?

Laminat parke seçerken, hangi renk moda olup olmadığı konusunda net bir cevap vermek pek mümkün değildir, çünkü moda trendleri zaman içinde değişebilir ve bu konuda insanların tercihleri çok farklı olabilir. Ancak, genellikle laminat parke seçerken, evinizin dekorasyonu ve mobilyaları ile uyumlu olan bir renk tercih edilir. Örneğin, beyaz mobilyalar olan bir evde açık renk laminat parke daha uyumlu görünebilir, ancak koyu renk mobilyalar olan bir evde daha koyu renk laminat parke daha uyumlu görünebilir.

Sonuç olarak, laminat parke seçerken hangi renk moda olup olmadığını düşünmeyin ve evinizin dekorasyonuna ve mobilyalarına uyumlu olan bir renk seçin. Laminat parke seçiminde, evinizin ihtiyaçlarını ve tercihlerinizi dikkate alın. Eğer evinizde daha fazla leke olma ihtimaline karşı önlem almak isterseniz, daha koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak, eğer evinizde daha az leke olma ihtimaline karşı önlem almak isterseniz, daha açık renkleri tercih edebilirsiniz. Hangi renk laminat parke tercih ederseniz edin, size en uygun olanı seçmeniz önerilir.

Yorum yapın