Düşen mutfak evyesi nasıl yapıştırılır

Mutfak sıklıkla karşılaşılan problemlerin başında gelen düşen mutfak evyesi için aklınıza gelen en önemli soru düşen mutfak evyesi nasıl yapıştırılır sorusudur.

Uzun süre kullanılan ve bakım yapılmamış mutfaklarda mutfak tezgah evyesi düşme veya düşen mutfak lavabosu şeklinde problemlerin sıklıkla dile getirildiğini duyuyoruz.

Düşen mutfak evyesi nasıl yapıştırılır, düşen mutfak evyesi yapıştırma yöntemleri başta olmak üzere sağlam mutfak evyesi silikonu ve mermer yapıştırıcı ile de bilgiler sunacağız.

Mutfak evyesi düştü!

Mutfak tezgah lavabosu ve evyesinin düşme sebeplerini araştırmak gerekiyor. Özellikle mutfak evyesi monte eden ustanın kullandığı yapıştırıcı ya da karışım evyenin düşmesine sebep olmuş olabilir.

Mutfak evyesi düştü ne yapabilirim?

Bununla birlikte uzun zamandır kullanılan bir mutfak tezgah evyesinde de bu tarz problemle karşılaşmak oldukça mümkündür. Çünkü akemi mermer yapıştırıcısı olarak bilinen yapıştırıcının ömrünü tamamlamasıyla düşen mutfak evyesi sorunları ortaya çıkmaktadır.

Düşen mutfak evyesi nasıl yapıştırılır?

Değerli okuyucumuz öncelikle eliniz yatkınsa bu tarz bir işlemi uygulamanızı, diğer türlü usta ellerden yardım almanızı öneriyoruz.

Düşen mutfak tezgahı evyesi mermer silikonu

Silikon nasıl sökülür içeriğinde anlatığım şekilde mutfak evyesi yapıştırılacak, mermer altındaki alanı önceki yapıştırıcı artıkları kalmayacak şekilde temizlemeniz gerekiyor.

Yapıştırma işlemine geçmeden önce tezgah alanında ıslak bir alanın kalmadığından emin olmak gerekiyor. Bu noktada saç kurutma makinesi ile kurutma işlemi yapılabilir.

Düşen mutfak tezgahı evyesi yapıştırma yontemleri

Düşen mutfak evyesi / lavavosu için yapıştırıcı önerileri arasında mermer silikonu bulunuyor.

Mermer silikon yapıştırıcısını piyasada rahatlıkla bulabilirsiniz. Silikon tabancasına silikonu yerleştirerek yapıştırma işlemine başlayabilirsiniz.

805 mermer silikonu

Eyvenin yani lavabonun yapıştırılacak kenarlarına düz bir şerit halinde boşluk kalmayacak şekilde silikonu sıkın. Daha sonra kenarları silikon olan evyeyi mutfak tezgah boşluğuna yerleştirin. Kuruması için tahta vb. şeyler ile sabitleyin. Mermer tezgahın kuruması için en az 6 saat beklemenizi öneriyoruz.

Daha dayanıklı olması için düşen mutfak evyesini yapıştırma

Mutfak evyesi silikonu tek başına yeterli görmeyebilirsiniz en son size önerimiz ayrıca kullanacağınız mermer yapıştırıcısıdır. Mermer silikonu ile yapıştırdıktan sonra mermer yapıştırıcısını yani akemi mermer yapıştırıcısını kullanarak daha dayanıklı bir montaj yapılmış olur.

Granit mermer yapıştırıcısı

Akemi yapıştırıcının önemli özelliği su ile teması kesmesidir. Bu da ilerleyen yıllarda olası mutfak tezgahı evyesi düşme olasılığını oldukça azaltıyor.

Akemi mermer yapıştırıcısının hazırlanışı oldukça kolay iki farklı kutuda gelen ve biri macun diğeri ise dondurucu şeklinde olan karışım söz konusudur. Büyük kutuda yer alan macundan bir yemek kaşığı kadar alın. Diğer dondurucudan ise diş kürdanı yardımıyla çok az bir miktar alarak karışımı hazırlayabilirsiniz.

Düşen mutfak evyesi

Akemi çok hızlı donan bir yapıştırıcı olduğu için hızlı bir şekilde karıştırıp hemen uygulanması gerekiyor.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here