Düşen Mutfak Evyesi Nasıl Yapıştırılır?

Mutfak sıklıkla karşılaşılan problemlerin başında gelen düşen mutfak evyesi için aklınıza gelen en önemli soru düşen mutfak lavabo tezgahı nasıl yapıştırılır sorusudur. Uzun süre kullanılan ve bakım yapılmamış mutfaklarda mutfak tezgah evyesi düşme, düşen mutfak lavabosu, mutfak lavabosu düştü, düşen mutfak tezgahı lavabosu nasıl yapıştırılır ve düşen mermer lavabo nasıl yapıştırılır şeklinde soru ve problemlerin sıklıkla dile getirildiğini duyuyoruz.

Mermer Altı Çelik Lavabo Yapıştırma

YouTube video

Düşen mutfak evyesi nasıl yapıştırılır, mutfak tezgahı lavabo yapıştırma yöntemleri başta olmak üzere sağlam mutfak evyesi silikonu ve mermer evye yapıştırıcı(lavabo yapıştırıcı) ile de bilgiler sunacağız.

Düşen Mutfak Evyesi

Düşen Mutfak Evyesi Nasıl Yapıştırılır?
Mutfak evyesi düştü ne yapabilirim?

Mutfak tezgah lavabosu ve evyesinin düşme sebeplerini araştırmak gerekiyor. Özellikle mutfak evyesi monte eden ustanın kullandığı evye lavabo yapıştırıcı ya da karışım evyenin düşmesine sebep olmuş olabilir.

Bununla birlikte uzun zamandır kullanılan bir mutfak tezgah evyesinde de bu tarz problemle karşılaşmak oldukça mümkündür. Çünkü akemi mermer yapıştırıcısı olarak bilinen yapıştırıcının ömrünü tamamlamasıyla düşen mutfak evyesi sorunları ortaya çıkmaktadır. Çözümlerden biri de mermer altı çelik lavabo yapıştırma yöntemini kullanmaktır.

Düşen Mutfak Tezgahı Lavabosu Nasıl Yapıştırılır?

Düşen Mutfak Evyesi Nasıl Yapıştırılır?
Düşen mutfak tezgahı evyesi mermer silikonu

Değerli okuyucumuz öncelikle eliniz yatkınsa bu tarz bir işlemi uygulamanızı, diğer türlü usta ellerden yardım almanızı öneriyoruz.

Silikon nasıl sökülür içeriğinde anlatığım şekilde mutfak evyesi yapıştırılacak, mermer altındaki alanı önceki yapıştırıcı artıkları kalmayacak şekilde temizlemeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Banyoda kararan silikon nasıl sökülür işte detaylar!

Yapıştırma işlemine geçmeden önce tezgah alanında ıslak bir alanın kalmadığından emin olmak gerekiyor. Bu noktada saç kurutma makinesi ile kurutma işlemi yapılabilir.

Düşen Mutfak Evyesi Nasıl Yapıştırılır?
Düşen mutfak tezgahı evyesi yapıştırma yöntemleri

Düşen mutfak evyesi / lavavosu için yapıştırıcı önerileri arasında mermer silikonu bulunuyor.

Mermer silikon yapıştırıcısını piyasada rahatlıkla bulabilirsiniz. Silikon tabancasına silikonu yerleştirerek yapıştırma işlemine başlayabilirsiniz.

Düşen Mutfak Evyesi Nasıl Yapıştırılır?
805 mermer silikonu

Eyvenin yani lavabonun yapıştırılacak kenarlarına düz bir şerit halinde boşluk kalmayacak şekilde silikonu sıkın. Daha sonra kenarları silikon olan evyeyi mutfak tezgah boşluğuna yerleştirin. Kuruması için tahta vb. şeyler ile sabitleyin. Mermer tezgahın kuruması için en az 6 saat beklemenizi öneriyoruz.

Daha Dayanıklı Olması için Düşen Mutfak Lavabosu Yapıştırma

Düşen Mutfak Evyesi Nasıl Yapıştırılır?
Granit mermer yapıştırıcısı

Mutfak evyesi silikonu tek başına yeterli görmeyebilirsiniz en son size önerimiz ayrıca kullanacağınız mermer yapıştırıcısıdır. Mermer silikonu ile yapıştırdıktan sonra mermer yapıştırıcısını yani akemi mermer yapıştırıcısını kullanarak daha dayanıklı bir montaj yapılmış olur.

Akemi yapıştırıcının önemli özelliği su ile teması kesmesidir. Bu da ilerleyen yıllarda olası mutfak tezgahı evyesi düşme olasılığını oldukça azaltıyor.

Akemi mermer yapıştırıcısının hazırlanışı oldukça kolay iki farklı kutuda gelen ve biri macun diğeri ise dondurucu şeklinde olan karışım söz konusudur. Büyük kutuda yer alan macundan bir yemek kaşığı kadar alın. Diğer dondurucudan ise diş kürdanı yardımıyla çok az bir miktar alarak karışımı hazırlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En iyi evye modelleri içeriğine bir göz atmanızı öneriyorum.

Düşen Mutfak Evyesi Nasıl Yapıştırılır?
Düşen mutfak evyesi

Akemi çok hızlı donan bir yapıştırıcı olduğu için hızlı bir şekilde karıştırıp hemen uygulanması gerekiyor. Daha fazla fikir için Pinterest sayfasına göz atabilirsiniz.

“Düşen Mutfak Evyesi Nasıl Yapıştırılır?” üzerine bir yorum

  1. Yapıştırıcı ile yapıştırdım ama çelik krom evye yine yapıştığı yerden komple ayrıldı ve düştü.Çelik krom evyeyi ne ile mermerine yapıştırmalıyım.

    Yanıtla

Yorum yapın