Düşen Mutfak Evyesi Nasıl Yapıştırılır?

3
3898

#Yazı İçeriği

Mutfak sıklıkla karşılaşılan problemlerin başında gelen düşen mutfak evyesi için aklınıza gelen en önemli soru düşen mutfak lavabo tezgahı nasıl yapıştırılır sorusudur.

Uzun süre kullanılan ve bakım yapılmamış mutfaklarda mutfak tezgah evyesi düşme, düşen mutfak lavabosu, düşen mutfak tezgahı lavabosu nasıl yapıştırılır ve düşen mermer lavabo nasıl yapıştırılır şeklinde soru ve problemlerin sıklıkla dile getirildiğini duyuyoruz.

Düşen mutfak evyesi nasıl yapıştırılır, mutfak tezgahı lavabo yapıştırma yöntemleri başta olmak üzere sağlam mutfak evyesi silikonu ve mermer evye yapıştırıcı ile de bilgiler sunacağız.

Mutfak Evyesi Düştü!

Mutfak tezgah lavabosu ve evyesinin düşme sebeplerini araştırmak gerekiyor. Özellikle mutfak evyesi monte eden ustanın kullandığı evye lavabo yapıştırıcı ya da karışım evyenin düşmesine sebep olmuş olabilir.

blank

Bununla birlikte uzun zamandır kullanılan bir mutfak tezgah evyesinde de bu tarz problemle karşılaşmak oldukça mümkündür. Çünkü akemi mermer yapıştırıcısı olarak bilinen yapıştırıcının ömrünü tamamlamasıyla düşen mutfak evyesi sorunları ortaya çıkmaktadır. Çözümlerden biri de mermer altı çelik lavabo yapıştırma yöntemini kullanmaktır.

Düşen Mutfak Tezgahı Lavabosu Nasıl Yapıştırılır?

Değerli okuyucumuz öncelikle eliniz yatkınsa bu tarz bir işlemi uygulamanızı, diğer türlü usta ellerden yardım almanızı öneriyoruz.

blank

Silikon nasıl sökülür içeriğinde anlatığım şekilde mutfak evyesi yapıştırılacak, mermer altındaki alanı önceki yapıştırıcı artıkları kalmayacak şekilde temizlemeniz gerekiyor.

Yapıştırma işlemine geçmeden önce tezgah alanında ıslak bir alanın kalmadığından emin olmak gerekiyor. Bu noktada saç kurutma makinesi ile kurutma işlemi yapılabilir.

blank

Düşen mutfak evyesi / lavavosu için yapıştırıcı önerileri arasında mermer silikonu bulunuyor.

Mermer silikon yapıştırıcısını piyasada rahatlıkla bulabilirsiniz. Silikon tabancasına silikonu yerleştirerek yapıştırma işlemine başlayabilirsiniz.

blank

Eyvenin yani lavabonun yapıştırılacak kenarlarına düz bir şerit halinde boşluk kalmayacak şekilde silikonu sıkın. Daha sonra kenarları silikon olan evyeyi mutfak tezgah boşluğuna yerleştirin. Kuruması için tahta vb. şeyler ile sabitleyin. Mermer tezgahın kuruması için en az 6 saat beklemenizi öneriyoruz.

Daha Dayanıklı Olması İçin Düşen Mutfak Lavabosu Yapıştırma

Mutfak evyesi silikonu tek başına yeterli görmeyebilirsiniz en son size önerimiz ayrıca kullanacağınız mermer yapıştırıcısıdır. Mermer silikonu ile yapıştırdıktan sonra mermer yapıştırıcısını yani akemi mermer yapıştırıcısını kullanarak daha dayanıklı bir montaj yapılmış olur.

blank

Akemi yapıştırıcının önemli özelliği su ile teması kesmesidir. Bu da ilerleyen yıllarda olası mutfak tezgahı evyesi düşme olasılığını oldukça azaltıyor.

Akemi mermer yapıştırıcısının hazırlanışı oldukça kolay iki farklı kutuda gelen ve biri macun diğeri ise dondurucu şeklinde olan karışım söz konusudur. Büyük kutuda yer alan macundan bir yemek kaşığı kadar alın. Diğer dondurucudan ise diş kürdanı yardımıyla çok az bir miktar alarak karışımı hazırlayabilirsiniz.

blank

Akemi çok hızlı donan bir yapıştırıcı olduğu için hızlı bir şekilde karıştırıp hemen uygulanması gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here