Mutfağa Ne Renk Perde?

0
1238

#Yazı İçeriği

Mutfak dekorasyonu içerisinde önemli bir yere sahip olan perde konusunda size fikir verecek perde seçimizi etkileyecek bilgiler bulabileceğiniz bu yazımızda, mutfağa ne renk perde, mutfak perde modelleri, mutfak perde seçimi, mutfak perdesi nasıl seçilir gibi konulara değineceğiz.

Mutfağa ne renk perde sorusuna geçmeden önce mutfak perdesi seçiminde nelere dikkat edilmeli ve mutfak perdesi nasıl seçilir konularına kısaca değinmek istiyorum:

Mutfak perdesi nasıl seçilir?

Mutfak perdesi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar söz konusudur. Mutfak perdesi konusunda ilk bahsedilecek durum mekanın ruhuna uygun perde modeli seçilmesidir.

Mutfak perde modelleri detaylarını sunduğum bu içerikte perde çeşitlerine bir göz atabilirsiniz.

Mutfak perdesi nasıl seçilir

Mutfaklarda en fazla zaman geçirilen alanlar olması bakımından güneş ışığını ziyadesiyle kullanmak adına saydam perde tasarımlarına yönelmek doğru bir adım olacaktır.

Daha sonra mutfak perdeleri pratik kullanıma açık olmak zorundadır. Çünkü, kolaylıkla havalandırılması gereken odalar arasında yer alan mutfaklardaki perdelerin çok pratik bir şekilde kapanıp açılabilmesi gerekiyor.

Mutfak perdesi seçerken mutlaka kolay temizlenebilir özellikte olmasına dikkat etmeniz gerekiyor, zira yemek kokuları ve lekeleri zamanla perdenize bulaşacak ve perdeleri yıkama gereksinimi duyacaksınız.

Perde modellerinde kullanışlı modeller arasında büzgülü perdeler yer alıyor. Stor perde modelleri de kolaylıkla kapanıp açılabilen yapısıyla dikkat çeken modellerden.

Mutfak için kısa perde tercih etmek hem temizlik hem de mutfak dekorasyonu için oldukça şık bir tercih olabilir. Özellikle lavabo üzeri pencere varsa kısa perdeler güzel bir tavsiye olabilir.

Mutfağın çok fazla ışığa ve ısıya maruz kaldığını ön görüyorsanız mutfak dekorasyonuna özel ahşap jaluzi perde tercihi daha doğru olabilir.

Mutfak perdesi seçimi için konumuzun başlığında da yer alan mutfağa ne renk perde konusuna gelelim.

Mutfak perdesi ne renk olmalı?

Mutfak dekorasyonu için önemli bir tamamlayıcı olan mutfak perdesi için mutfak perdesi hangi renk olmalı sorusunu gündeme getiriyor.

Mutfak perdesi seçerken uygun renk ve desenlerde perde seçmek için mekanın ihtiyaçlarını gözden geçirmek gerekiyor.

Örneğin, siyah beyaz mutfağa ne renk perde sorusu için aşağıdaki perde renkleri doğru bir öneri olabilir.

Siyah beyaz mutfağa ne renk perde

Burada dikkat edilecek nokta mutfak dolabı renkleridir. Siyah beyaz mutfak perde modelleri için perde renkleri daha açık renk tercih edilebilir.

Küçük mutfaklar için perde seçimi yaparken dikkat edeceğiniz önemli bir nokta da açık renk perde renkleri tercih etmekte fayda var. Açık renk perde seçimi, mutfağı normalden daha geniş ve ferah gösterecektir.

Özellikle mutfak dolabı ve mutfak masası keskin hatlara sahip şekildeyse mutfak perde seçimini yuvarlak kesimli olanlardan tercih edebilirsiniz.

Size birkaç alternatif sunmak için mutfak perdesi renkleri için aşağıdaki tasarımlara bir göz atabilirsiniz.

1.Sade mutfak perdesi rengi

Sade mutfak perdesi rengi

2.Mutfağa toz pembe rengi perde

Mutfağa toz pembe rengi perde

3.Mutfağa krem rengi kruvaze perde

Mutfağa krem rengi kruvaze perde

4.Beyaz renk stor mutfak perde modeli

Beyaz renk stor mutfak perde modeli

5.Mutfağa klasik su yeşili fon perde

Mutfağa klasik su yeşili fon perde

6.Mutfağa mavi altın sarısı fon perde rengi

Mutfağa ne renk perde

Perdeniz ile uyum sağlayacak olan silinebilir mutfak duvar kağıtları içeriğine de göz atmak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here