Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye

Mutfak perde modelleri tüller ve fonlar günümüzde yerini daha çok mutfak stor perde modellerine döndürdü. Mutfak için perde tavsiyesi! Mutfak perde modelleri sayesinde mutfak tasarımızın oldukça nitelikli bir dekoratif güzelliğe kavuşacaktır. Bu sebeple mutfak için perde modelleri seçiminde dikkat etmeniz gereken birtakım ölçütler vardır. Kısa mutfak perde modeli mi yoksa zebra mutfak perde modeli mi sizin için uygun?

Kruvaze mutfak perde modelleri, rustik mutfak perdesi, mutfak tül modelleri ile mutfak için perde tavsiyesi bu içerikte bulabileceğiniz konulardan sadece bir kaçı…

YouTube video

Bu sorunun cevabını verebilmek için birtakım parametreleri sıralamanız gerekmektedir. Tül perde modelleri ve fon perde modelleri günümüzde yerini daha çok mutfak stor perde modelleri ile değiştirse de özellikle klasik döşenmiş ve geniş alanlı mutfaklar için hala kullanımları söz konusudur. Brillant mutfak perde modeli ile taç mutfak perdesi marka konusunda titiz kullanıcılar için iyi birer alternatiftir.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Mutfak için desenli stor perde modelleri

Bu perde modelleri konusunda da seçim yaparken sadece perdenin model ve rengi odaklı bir seçim yapmak doğru sonuçlar almanıza engel olacaktır. İster klasik perde modeli seçimi yapacak olun isterseniz rustik mutfak perde modeli tercihinde bulunun aslında değişmeyen ölçütleri kullanmanız her zaman kaliteli sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Mutfak Stor Perde Modeli

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Stor perde mutfak modelleri

Modern ve verimlilik esaslı bir mutfak dekorasyonu gerçekleştirmek istiyorsanız mutfak perdeleri içinden mutfak için stor perde seçimi oldukça başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Stor perdeler gerek temizliği gerekse kullanımı ile hem şık hem de fonksiyonel özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Mutfak stor perde çeşitleri arasından seçim yaparken mutfağınızın tarzına uygun desen ve renk tercihinde bulunmanız da dekoratif zenginlik ve mutfak içi enerjinin aktarılması konusunda oldukça faydalı olacaktır. Bu sebeple pencerenizin ebatları, mutfağınızın gün ışığından faydalanma oranı, mutfağınızın toplam alanı, mutfağınızın geometrik yapısı gibi birtakım paremetreleri göz önünde bulundurarak stor perde seçimini gerçekleştirebilirsiniz.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Mutfak stor perde

Dar ve gün ışığından daha az faydalanılan bir mutfakta kalın malzemeli stor perdelerin kullanılması dekorasyon hatası olarak kabul edilir. Zira zaten az ışık alan mutfak, kalın stor perde modeli ile çok daha az ışık alacak bu da mutfağın içindeki boğuk ve kasvetli havanın artmasına neden olacaktır.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Mutfak için stor perde modelleri

Mutfak dolaplarına uygun tarzda bir stor perde modeli ile mutfağın toplam dekoratif kalitesine katkı da sunabilirsiniz. Tabii bunun için sadece mutfak dolapları değil aynı zamanda mutfak halısı, duvar renkleri, mutfak masa takımı gibi temel mobilya ve aksesuarlar da mutlaka değerlendirmeye tabii tutulmalıdır.

Zebra Mutfak Perde Modeli

Stor perde sonrasında ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak imalatı gerçekleştirilmiş mutfak için zebra perde modelleri temel özellik olarak çift katlı üretime sahiptir.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Mutfak için zebra perde modeli

Bu çift katlı üretimde bir kat, tül perde benzeri ışığın geçirgenliği daha fazla olan katman vardır. İkinci katman ise kumaş katmanı ile gece kullanımı hedeflenmiştir. Stor perdelerde gün ışığından faydalanmak için mekanizmalar önceden çift taraflı değildi.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Mutfak stor perde modelleri

Bu da mutfak için zebra perde modelleri üretimini zorunlu kıldı. Tül perde izleniminin daha çok hissedildiği zebra perde modelleri, günümüzde çok daha sık tercih edilmektedir.

Mutfak Tül Perde Modeli

Klasik bir görünüme sahip mutfak dekorasyonu için tül perde seçimi de daima alternatifleriniz arasında yer almaktadır. Bu alternatifi değerlendirirken mutfak mobilya tarzınız da göz önünde bulundurulmalıdır. Country mutfak ya da rustik mutfak tarzına uygun tül perdeler oldukça yoğun olarak kullanılabilir.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Mutfak için tül perde modelleri

Mutfak tül perde kullanımı için dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de pencere ebatlarıdır. Pencere ya da pencerelerin ebatlarına uygun nitelikli perdeler seçmek de mutfak perde modeli tercihinde belirgin olarak öne çıkmaktadır.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye

Pencere konumları tül ya da zebra perde seçimini gerçekleştirmeniz için belirleyici etkenler olarak da karşımıza çıkar. Mutfak tezgahı üzerinde yer alan bir pencereye sahipseniz bu bölümlerde tül perde kullanımının verimli ve şık sonuçlanacağını söylemek doğru olmaz. Fransız tarzı pencerelerde ise tül perde kullanımı çok daha nitelikli sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Ada mutfak dekorasyonu nasıl yapılır merak edenler bağlantıya tıklayarak fikir sahibi olabilir.

Mutfak Fon Perde Modeli

Mutfak fon perde modelleri daha çok tül perde tamamlayıcıları olarak görülmektedir. Bunun yanında zebra ya da stor perdeler ile de uyumlu bir birliktelik yakalanabilmektedir.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye

Mutfak fon perde seçimi için duvar renk ve desenleri başta olmak üzere halı gibi tamamlayıcı dekorasyon uygulamalarının renk ve desen çeşitliliği göz önünde bulundurularak karar verilmelidir.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Mutfak için fon perde modeli

Mutfak perde modelleri arasında daha çok tamamlayıcı bir aksesuar olması yönü ile dikkati çeken fon perdelerin kumaş nitelikleri de mutfak kullanımına uygun özellikleri barındırması gerekir.

Mutfak Kapısı Perde Modeli

Mutfak dekorasyonu konusunda zaman zaman yanlış yapılan uygulamalardan biri de mutfak kapısı için perde seçiminde yaşanmaktadır. Bu da daha çok mutfak kapısı ile pencere uyumunun yakalanamaması kaynaklı olarak ortaya çıkar.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Mutfak kapısı perde modeli

Mutfak kapısı da tıpkı pencere gibi değerlendirmeye alınmalı ve mutfak perde modelleri seçimini bu ölçüt üzerinden gerçekleştirmelidir.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Mutfak kapısı için perde modeli

Mutfak penceresi ve mutfak kapısı için farklı nitelikli perde kullanılması elde edilecek toplam mutfak dekorasyonu kalitesinin de düşmesine neden olacaktır.

Mutfak Briz Perde Modeli

Mutfak perde modelleri arasında çok fazla tercih edilmese de alternatif olarak kullanılabilecek perde çeşitlerinden biri de briz perdedir.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Mutfak için briz perde modelleri

Briz perde modeli için temelde metal ya da plastik çubuk üzerine geçirilmiş tül ya da kumaş perdeler kullanılır. Mutfak için briz perde modelleri daha çok balkon kapısı olan mutfak modelleri için tercih edilir. Bunun sebebi uyumun çok daha kolay yakalanmasıdır.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Briz perde modeli

Mutfak için briz perde modeli seçerken özellikle mekanizmaların ve işçiliğin yeterli kalitede olmasına dikkat etmelisin. Genellikle plastik mekanizmaların çok daha kolay kırılması bu perde modeli için gelen şikayetlerin başında yer almaktadır.

Kruvaze Mutfak Perde Modeli

Genellikle yatak odası ve oturma odasında son dönemde sıklıkla tercih edilen kruvaze perde modelleri dilerseniz mutfak için de tercih edilebilir. Özellikle geniş ve kare mutfağa sahip olanların toplam ev dekorasyonuna katkı sunması adına kullandığı kruvaze perde modellerinin dekorasyon kalitesi yüksektir.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Kruvaze perde modeli

Fransız dantel işlemelerinin daha çok kullanıldığı bu perde modelinde mutfak için kruvaze perde özel olarak diktirilmelidir. Duvar boşlukları, manuel ya da mekanik mekanizmanın oluşturulması ve desen seçimi mutfak perde modelleri arasında yer alan kruvaze çeşidinde dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Kruvaze mutfak perde modeli

Mutfak için kruvaze perde modelini seçmişseniz bu modelin çeşitli perde aksesuarları ile süslenebildiğini de unutmamalısınız. Kruvaze perde için mutfak temel dekorasyon niteliğine uygun süslemeleri de kullanabilirsiniz.

Rustik Mutfak Perde Modeli

Rustik mutfak perde modelleri için en belirgin farklılığın perdelerin geçeceği halkaların olması sayesinde sağlandığını belirtelim. Aynı zamanda rustik perde modellerinde ahşap ya da metal borular halkaların konumlandırılması için kullanılmaktadır.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Rustik perde modeli

Daha çok kırsal kesim, köy gibi alanlardan esinlenilerek üretilen rustik tarzın mutfağa yansımasında da perde için benzer nitelikleri kullanmaktayız. Mutfak için rustik perde seçiminde ahşap ya da pirinç malzemelerin tercih edilmesinde en belirgin ölçüt mutfak dolapları ve mutfak zeminidir. Mutfak dolaplarında kullanılan klasik ahşap renk ve modelleri için ahşap rustik malzemeler kullanılabilir.

Daha modern ya da metal ağırlıklı ürünlerin yoğun olduğu bir mutfak dekorasyonunda sarı ya da krom pirinç malzeme kullanılabilir. Rustik mutfak perde modeli için kullanacağınız perde kumaş modellerinin özel bir çeşidi yoktur. Mutfağınızın özelliklerine uygun renk ve desende bir perde seçiminde bulunmanız yeterli olacaktır.

Lavabo Üstü Perde Örnekleri

Mutfakta eğer lavabo üstü pencere söz konusuysa o alana uygun lavabo üstü perde modellerine bakmanız gerekir. Bu noktada sizlere fikir verecek birkaç lavabo üstü cam perde modelleri paylaşmak istedik.

Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Mutfak için perde tavsiyesi
Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Lavabo üstü perde fikirleri
Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye
Lavabo üstü perde fikri

Daha fazla fikir için Pinterest‘teki örneklere göz atabilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar dilerim.

“Mutfak Perde Modelleri için +9 Tavsiye” üzerine bir yorum

Yorum yapın