Uzun cam perde modelleri

Bir evin en güzel dekorasyon detaylarından biri de perdelerdir. Perde modelleri günümüzde epey bir çeşitlilik gösterse de belli başlı modellere odaklanılmış durumda. Uzun cam perde modelleri için hazırladığımız bu içerikte boydan camlara perde ile Fransız cama perde nasıl olmalı gibi hassas konular hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Karanlık mekanların ne kadar kasvetli olduğunu herkes bilir. Bir evde gün ışığının hem fiziki hem de ruhsal sağlık için önemli olduğu ortadadır. Perde seçerken bu tarz detaylara dikkat ederek evin gün ışığından maksimum seviyede yararlanacağı uzun cam perde modellerine yönelmek gerekebilir.

Fransız cama perde nasıl olmalı – Uzun cam perde modelleri

Genellikle yerden tavana kadar olan Fransız camlar için perdeler kullanılıyor. Bu noktada perde standartlarının bazen dışına çıkıp uzun perde modellerine göz atmak gerekiyor. Perde uzunlukları kimi evde 2,5 metre kimi evler için de 2,7 metre uzunluklara kadar çıkabiliyor.

Perde seçimi için mutlaka ayrı bir mesai harcamak gerekiyor. Özellikle pencerenin büyüklüğü, tavanın yüksekliği gibi detayları göz önünde bulundurmak ve bu kriterlere göre perde seçmek gerekiyor. Bununla birlik Fransız perde modelleri seçimi yaparken tül perde ve fon perde seçiminde ayrı ayrı düşünmek gerekiyor. Öncelikle tül perde seçmek ve yaşam alanındaki mobilyalara dikkat etmek doğru bir hamle olacaktır. Daha sonraki aşamada fon perde seçimini mekanın genel renklerine göre değerlendirmek gerekiyor.

Genellikle mutfaklardan boydan uzun cam pek olmasa da yine size fikir vermek adına mutfak perde modelleri içeriğe bakmanızı öneriyorum.

Evin süsü niteliğinden düşünülecek birbirinden farklı uzun cam perde modelleri için aşağıdaki listeye bir göz atmanızı öneriyoruz:

1Salona uzun cam perde modeli

Eğer salonda yerden tavana kadar uzun pencereler varsa fon perde ve tül perdeleri uzun cam perde modeli olarak seçebilirsiniz.

2Fransız cam perde modeli

Boydan camlara perde modeli için uzun cam perde modelleri konusunda çok fazla alternatif var. Bunların başında rengarenk dokuları ile farklı tarz tül perde modelleri geliyor.

3Oturma odasına uzun cam perde modelleri

Aydınlık bir ev için tül perde seçmek güneş ışığının doğru yayılmasını sağlayarak ferah bir ortam yaratır.

4Yatak odası uzun cama perde modeli

Uzun cama perde modelleri için yatak odaları için de fon perde ve tül perde seçebilirsiniz. Yalnız sağlıklı bir uyku için fon perdeleri daha koyu renkler seçmeniz gerekiyor.

5Fon perde destekli uzun cam perde

Yatak odasında uzun cama perde modeli için fon perde desteği mutlaka yapılmalıdır.

6Karartma uzun cam perde modeli

Uzun camlar için karartma perde modelleri tercih edebilirsiniz.

7Salon için uzun cam perde çeşidi

Uzun camlar için değerlendirebileceğiniz fon perde ile kombinlenmiş salon için perde modeli.

8Uzun camlar için renkli tül perde

Uzun camlar için tasarlanmış rengarenk perde modeli.

9Fransız cama perde modeli

Fransız balkonlar için cam perde arayanlar için örnek bir perde modeli.

10Lüks bir salon için uzun fon perde

Şık bir salon dekorasyonu için fon perdelerden faydalanmak gerekiyor. Gri koltuk takımı ne renk perde içeriğine de göz atmak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

11Fransız cama tül perde

Tabandan tavana kadar bir pencereye sahipseniz Fransız tül perde modeli işinizi görebilir.

12Modern uzun cam perde modeli

Oturma odası için boydan cam perde modellerinde fon perde ile kombinlemelere gidebilirsiniz.

13Oturma odasına uzun fon perde modeli

Oturma odalarına doğru bir perde seçimi ile oldukça tarz bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

14Uzun cam için perde

Uzun cam için tarz perde modellerinden çift renkli geçişli perdeler çok revaçta!

15Pencereye göre perde seçimi

Konumuzun da içeriğini oluşturan pencereye göre perde seçiminde uzun cama uzun perde seçmek ya da orta boy pencerelere göre perde seçmek doğru bir adım olacaktır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here