En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024

İyi ve konforlu bir uyku için en iyi yatak markası arayışındaysanız doğru adrestesiniz. Kullanıcı yorumları, konfor ve kalite bakımından en iyi yatak markalarını sizler için listeledik. Peki, en iyi yatak hangisi işte detaylar!

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024
En iyi yatak markaları

2024’ün En İyi Yatak Markaları

En İyi Yatak MarkalarıEn İyi Yatak ModeliEditör Puanı
Morpho SleepPremium Lateks10/10
Lova YatakSolid Pedic10/10
YatsanVisco Therapy 10/9
İstikbalSleepwell Energy10/9
HibbouxBotanic Hybrid10/9
YataşAthletic Premium10/9
BellonaBioenergy Active10/9
Visco LoveDuotech Hybrid10/8
İşbirViscostar Comfort 10/8
WellMattViscolat Lateks+Visco10/8
BambiViscolux10/8
US. SleepingUltra Hybrid Visco10/7
FillegoVisco & Lateks10/7
ArmisAmsterdam10/7

2024 en iyi yatak markalarını oluştururken yatak modellerini de dikkate aldık. Yatak seçiminde; bireylerin vücut ağırlıkları, uyku pozisyonları, terleme ve alerji durumları ile yatak için ayırdıkları bütçe etkili olmaktadır. Sizlere fikir vermesi için en iyi yatak markalarının en iyi yatak modeline de listede yer verdik. En iyi ortopedik yatak seçimi için kullanıcı ihtiyaçları mutlaka dikkate alınmalıdır. Deliksiz bir uyku için doğru yatak seçiminin yapılması gerekiyor.

Not: Yatak markaları listesi yatakların kalitesine ya da marka değerine göre sıralanMAmıştır.

Morpho Sleep

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024
Morpho sleep

Türkiye nin önde gelen bir perakende zincirinin uyku ürünleri konusunda ki köklü markası olan  Morpho Sleep “Sizin için uyku çalışıyoruz” sloganı ile hayatımıza girdi ve kısa sürede ülkemizin markası haline geldi.  Bu başarısının arkasında yenilikçi vizyonunun yanı sıra Avrupanın kendini ıspatlamış yatak üreticilerini örnek alması bulunuyor. Kalitesi, teknolojisi ve ürün çeşitliliğiyle müşterilerine özenle reçetelenmiş 3 farklı visco yatak modeli ve yenilikçi uyku ürünleri sunuyor.

Morpho Sleep özenle hazırlanmış web sitesinde “Sertifikalarımız” sayfasında açıkça yayınladığı sertifikalar ile kullandığı hammaddelerin sertifikalarını ziyaretçilerine sunmakta. Solvent bazlı uygulamalardan kaçınmasıyla sadece iyi değil aynı zamanda sağlıklı bir uyku vaat ediyor.

Üretim ve teslimat aşamalarının tamamı titizlikle ve alanında uzman çalışanlar ile yürütüldüğü için %100 müşteri memnuniyeti odaklılık Morpho Sleep için temel bir misyon. Koşulsuz 100 gün deneme süresi ile müşterilerine eşsiz bir ayrıcalık sunan marka; visco yatak, visco yastık ve bebek yatağı gibi ürünlerine ne kadar güvendiğini ispatlamaya hazır. 

Tüm Türkiye’ye ücretsiz teslimat ve İstanbul içi 24 saatte yatak teslimatı yapabilen bir lojistik ağına sahip olmak sıradan bir yatak markası için lüks iken Morpho Sleep’in olmazsa olmazlarından. 

En iyi yatak markası Morpho Sleep tüm bunları sağlarken uykunun insan hayatında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, daima önceliklerinin insan hayatı ile birlikte kalite uyku olduğunun altını çiziyor. Sektördeki talepleri ve teknolojileri çok yakından takip ederek, kendinden söz ettiriyor.

Morpho Sleep markasının visco yatak, bebek yatağı, visco yastık ve diğer tüm ürünlerine, online olarak markanın web sitesinden (https://morphosleep.com) sahip olabilirsiniz.

Morpho Sleep Kullanıcı Yorumu:

Ekim 21’de original visco yatak aldık. 2 günde teslim ettiler. Düzgün karton koli içinden yuvarlak ambalajı açıp yerleştirmesi kolay oldu. Eski yatağımız yaylı sistemdi. Visco yatakda ilk 5-6 gün alışma sonrası eski yatağa göre daha rahat ettik. Yatak orta-sert, visco tabakası en üstte olmadığı için içine gömülmüyorsunuz, üstteki kumaş da çarşafın kaymasını önlüyor. Orta sert değil biraz daha yumuşak yatak arayanlar Hecuba modeli tercih edebilir. Biz memnun kaldık tavsiye ederiz.

Ah*** Ka***

www.morphosleep.com

Lova Yatak

YouTube video

“Rahat uyku” mottosu ile yola çıkan Lova Yatak, 50 seneyi aşan tecrübesi ve erişilebilir konsept mağazacılık anlayışı ile kendini göstermiştir. Uyku konforunu her zaman ön planda tutmaktadır. Akla gelebilecek tüm uyku ürünleri (yatak, pike, yorgan, yastık, nevresim takımı vb.) Lova Yatak bünyesinde yer almaktadır. Marka, bu şekilde müşterilerine kusursuz bir hizmet sunmaktadır.

Uzman ve güler yüzlü satış personeli ile desteklenen müşteri hizmetleri sayesinde tüketicilere en ideal alışveriş deneyimini sunmayı amaç edinmektedir. Lova Yatak konsept mağazaları; alışveriş merkezleri ve ana caddelerde konumlandırılmıştır. Mimari trendler ve kullanıcı deneyimleri göz önüne alınarak hazırlanan Lova mağazalarında konfor, ferahlık ve güven hissine her zaman öncelik verilmektedir.

Lova Yatak, yatak modellerini her yönü ile ihtiyaca yönelik üretir. Örneğin; güçlü omurga desteği sağlayan yatakları ile bilinir. Bunun yanı sıra yorgun uyananlar için özel yataklar tasarlar. Alerjik bünyeye sahip kişiler de kendilerine göre bir yatak bulmak için burayı tercih edebilir. Aynı şekilde yıkanabilir kılıflı bir yataklar da yine burada yer alır. Teknolojiye göre de yatak üretimi yapan marka; HRS çelik, pocket ve ileri teknolojiye sahip yaylı yataklar sunmaktadır. Ayrıca visco hafızalı sünger, lateks ve hybrid teknolojili yatak opsiyonları da her daim burada bulunmaktadır. En iyi yatak dendiği an akla gelen Lova Yatak ile keyifli ve deliksiz bir uykuya dalmanın tam sırası!

Kullanıcı Yorumu:

Ürün çok kaliteli ve uygun fiyat. Müşteri hizmetleri sipariş teslim edinceye kadar ürünün takipçisi oldu. On numara beş yıldız ürün aldım iyiki de almışım.

Bi*** Sa***

www.lovayatak.com

Yatsan

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024
Yatsan yatak

Yatsan yerli üretim yatak markaları arasındadır. Özel olarak geliştirilmiş tempur malzemesi sayesinden adından sıklıkla bahsedilen 2024 en iyi yatak markası listesinde yer alan yataklardandır. Tüm dünyaya açılmış olan Yatsan markası mesleğe 45 yıldır güvenle bağlı kalmanın ödülünü yine siz değerli müşterileri ile buluşturma kararını almış ve yepyeni ve oldukça konforlu bir yatak geliştirmiştir.

Vücudun şekline kolayca uyum sağlayan ve uyku sırasında sağa sola dönmelere neden olan basınç noktalarını azaltmayı başarmış Yatsan yataklar göz atmanızı öneriyoruz.

Kullanıcı Yorumu:

Yatsan kalitesini zaten yıllardır biliyoruz. Piyasadaki bir çok markaya göre biraz tuzludur ama kaliteli rahattır. 2014 yılında aldığımız swiss yatak taşınma esnasında hasar gördüğü için değiştirme kararı aldık. İnanılmaz güzel paketlenmiş vakumlanmıştı.Teşekkürler Yatsan. 🙂

Tü*** Ha***

www.yatsan.com/d/yataklar

İstikbal

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024
İstikbal yatak

İyi bir uyku sizin için ne ifade ediyor diye sorsak aklınıza gelen ilk şey rahat ve iyi bir yatak olur. Çünkü iyi bir yatak demek hayatın temposuna meydan okuyacağınız güç demektir. İşte İstikbal markası her ne kadar mobilya markası olsa da yatak konusunda da kendisini ispat etmiş en iyi yatak markaları arasında yer alıyor.

Yılların verdiği bilgi birikimi ile en kaliteli ve en iyi yatak modellerini üretmeyi başaran İstikbal, iddialı yatak markaları arasında yerini almaktadır. Müşterilerine premium, expert, smart ana kategorilerinde yataklar üreten firmanın detaylarına sitesinden ulaşabilirsiniz.

İstikbal self clean yani kendi kendini temizleme özelliği bulunan yatak ile diğer yataklardan ayrışıyor. Ortam ışığım sayesinde oluşan organik lekeleri bu yatak kendi kendine temizliyor. Konforlu uyku arayanlar için İstikbal premium seviyede yataklar üretiyor. Bir İstikbal mağazasına gidip denemenizde fayda var.

Kullanıcı Yorumu:

İstikbal markasına güvenerek satın aldım. Gerçekten premium bir hissiyat verdiğini söyleyebilirim. Çevremdeki herkes İstikbal yatak almam konusunda uyarmıştı. Gerçekten dedikleri kadar varmış.

Uğ*** Gö***

https://www.istikbal.com.tr/kategori/yatak

Hibboux

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024
Hibboux yatak

En iyi yatak tavsiyeleri arasında kendine yer bulan bir diğer marka Hibboux yatak, sayesinde milyonlarca mutlu müşteri oluşturmayı başardılar. Şimdilerde birçok kişinin en kaliteli yatak markaları arasında gördüğü bu markanın öyle bir yatağı var ki satın alanların yorumlarına da kolaylıkla erişebileceğiniz web sitesinden tüm detaylarına ulaşabilirsiniz.

Hibboux yatak vücudunuzun şeklini alan yay sistemi sayesinde yorgunluğunuzdan eser bırakmayacak oldukça yüksek bir kaliteye sahiptir. İşte bu dört mevsim güvenle kullanılacak yatağın adı Botanic Hybrid Yatak. Kaliteli bir uyku için diyorsanız en kısa sürede web sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

Kullanıcı Yorumu:

Yatak güzel, konforlu. Terleme problemim vardı tamamen diyemesem de %90 azaldı. Rahatlığı iyi. Orta sert desteğe sahip bir yatak. Bel ağrısı olanlar alışınca rahat edecektir. Çünkü visco yataklar gibi içerisine gömülmüyorsunuz. Üzerine örteceğiniz nevresimin tencel pamuk karışımı olması daha uygun olur. Kargo ve teslimat için de ayrıca teşekkür ederim.

Ah*** Sa***

https://tr.hibboux.com/collections/yataklar

Yataş

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024
Yataş Bedding

“Yataşşşş şşşşş” sloganını hatırlamayanınız yoktur. Bu sloganla birlikte oldukça kaliteli uykular hediye eden markanın Athletic Premium Seri Yatak ismini size duyurmak istiyorum. En iyi ortopedik yatak hangisi? denildiğinde akla gelen en iyi yatak markalarından biri olan Yataş, ürettiği son sistem yataklar ile müşterilerini mutlu etmeye devam ediyor.

Yataş Athletic DHT yaylı seri yatak; yorgun uyanmayı engeller, vücudun oksijen seviyesini arttırır. Tüm vücut profili ve uyku pozisyonlarına adapte olarak uyku sırasındaki vücut hareketlerine en iyi uyumu sağlar. 

Yatağın kumaşı harika özel bi kumaşı var net olarak insanı dinlendiriyor ve kasları rahatlatıyor güzel tasarlanmış yatak memnunum gayet.

Ha*** Sa***

www.yatasbedding.com.tr/yataklar

Bellona

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024
Bellona yatak

2024 en iyi yatak yorumlarına bakıldığında en çok tercih edilen yatak markaları arasında Bellona’nın da olduğunu söylemeliyiz. Bellona markası 1957’den günümüze uzanan başarı hikayesine sahip özel bir marka.

En iyi markası hangisi denildiğinde belki de bir çok kişinin ağzından Bellona’yı duymanız mümkündür. Her geçen gün yeni bir modeli ile müşterisinin karşısına çıkan oldukça başarılı bir markanın ürünlerini kullananların büyük bir bölümü memnunniyetlerini dile getirmekten çekinmemektedir.

Bioenergy Active Yatak hayatı oldukça yoğun ve yorucu geçen kişilere yönelik olarak tasarlanmış olan özel kumaş yapı mineraller bulunması titreşim enerjisi yayması sebebi ile yatağınızdan stresiniz bitmiş, yeniden doğmuş gibi uyanabileceğinize emin olabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumu:

Tek kelimeyle muhteşem, bel fıtığı ameliyatı olmuş biri olarak 20 yıllık yatağım artık beni rahatsız ediyor, sabahları bel ağrısıyla uyanıyordum. 1 aydır kullanıyorum ve artık bel ağrısıyla uyanmalarım bitti. Kesinlikle tavsiye ediyorum…

Ha*** Bu***

www.bellona.com.tr/kategori/yatak

Visco Love

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024

Yatağım yüksek olmalı, vücut ısısına duyarlı olsun diyorsanız, Visco Love tarafından geliştirilmiş olan Duotech Hybrid Yatak tam size göre. DuoTech Hibrid Visco Paket Yaylı Yatak özel akıllı sünger teknolojisi ile sağlığınız düşünülerek özel olarak üretilmiş modeldir. Visco elastic “akıllı sünger ve paket yay sistemi ile birleştirilerek özel olarak tasarlanarak üretilmiştir.

Vücut ısısına yüksek duyarlılık gösterir ve terleme yapmadan ferah uyku imkanı sunar. Vücut boşluklarını doldururken aynı zamanda basıncı ortadan kaldırarak vücudunuzun her noktasını eşit oranda dengeler. Çift taraflı kullanım avantajı sağlayan en iyi yatak markası listesi arasında adından sıkça söz ettiren bu ürünle henüz tanışmadıysanız acele edin.

Kullanıcı Yorumu:

Piyasada ismi çok az duyulmuş olsa da bir arkadaş tavsiyesi ile aldığım Duatech Hybrid yataktan çok memnun kaldım. Gerçek bir visco deneyimi sunduğu kesin. Bel ağrısı ile uyanmak istemeyenlere öneririm.

Be*** Yü***

www.viskolove.com

İşbir

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024
İşbir yatak

Bazen uyurken gördüğümüz rüyaların hiç bitmesini istemeyiz hatta uyandığımızda bile rüyanın etkisinde kalır ve devam etmek isteriz ancak her şey rüyalar aleminde kalmaktadır. Şimdi size soluksuz rüyalar görebileceğiniz şık bir tasarıma sahip olan İşbir yatak markasının bir ürününden bahsetmek istiyorum. Viscostar Comfort serisine ait yatak ergonomik yapısı ile en iyi yatak tavsiyesi alan çeşitler arasında yer almaktadır.

Kullanıcı Yorumları:

Kısmen daha yumuşak bir yataktan geçiş yaptık. ilk etapta biraz sert gelmişti ancak uyurken vucudunuzun şeklini alıyor. Bir yılı aşkın suredir kullanıyoruz. Memnunuz. Mağazadan deneyerek aldık. Bence mutlaka almadan önce mağazada ürünü deneyin.

Se*** De***

www.isbiryatak.com/yataklar

WellMatt

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024
Wellmatt yatak

Welmatt yatak markası da ilk iki sıraya koyduğumuz yatak markaları gibi pek fazla tanınmasa da 2023 en iyi yatak markası içerisinde kendine yer bulan özel bir marka olarak dikkat çekmektedir. Rahatınıza düşkünseniz ve çok yüksek yataklar bana göre değil diyorsanız, en iyi lateks yatak modelleri arasında yer alan Wellmatt imzasını taşıyan Viscolat mevsimlik yatak öneriyoruz. WellMatt Viscolat Mevsimlik yatak (Lateks+Visco) yorumları içerisinde çok ciddi bir puan alarak kullanıcılarını memnun etmeyi başarmıştır.

Kullanıcı Yorumu:

Müşteri temsilcilerinin tavsiyesi üzerine aldığım viscolat modelinden çok memnunuz. Çift taraflı ve mevslimlik olarak kullanılabilmesi çok büyük avantaj. Israrla tavsiye ederim.

Ta*** Nu***

www.wellmatt.com/yataklar

Bambi

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024
Bambi yatak

Reklamlarda da sıklıkla karşılaştığınız bir yatakta uyumak sizin de hayaliniz ise Türkiye’nin en iyi ve en kaliteli yatak markaları arasında bulunan Bambi yatak markasına bir göz atabilirsiniz. Bambi’nin en iyi yatakları arasında gösterilen Viscolux Yatak tam size göre bir model olabilir.

Kullanıcı Yorumu:

Başarılı yatak. Bayiden aldım. Çift kişilik. Neredeyse eşinin hareketleri hissedilmiyor. Oldukça rahat yumuşak rahat. Bel ve sırt ağrısı olanlara birebir. Yorgunluğu resmen alıyor.

Ne*** De***

www.bambi.com.tr/yatak/yatak

US. Sleeping

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024

US. Sleeping en iyi yatak markası sıralamasında kendine yer bulan nadir yatak markalarından biri. Slogan olarak doğru ürün-doğru fiyat çizgisiyle hareket eden marka, insanların bel ve omurga yapısına uyum sağlayan en iyi yatakları üretiyor. Yatak tavsiyeleri arasında Ultra Hybrid Visco yatak modelini incelemenizi öneriyoruz.

Kullanıcı Yorumu:

Piyasada çok az bulunan ancak müşteri memnuniyetine göre yatak üreten US. Sleeping markasından ultra hybrid visco yataktan satın aldım. İnanılmaz bir memnuniyet yaşadığımı belirtmem gerekiyor. Yeni bir yatak satın alacaklar için bulunmayacak bir yatak diyebilirim.

www.ussleeping.com

Fillego

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024

Avrupa’nın en iyi yatak markası olan Fillego, Türkiye’de de en çok tercih edilen yatak markaları arasında yerini almıştır. Rahat bir uyku için nefes alabilen fermuarlı kılıf ile kaplanan Fillego Visco&Lateks yatak, dört farklı konfor katmandan oluşuyor. Fillego yataklar tamamen doğal yapısıyla lateks ekstra vücut desteği için visco (yani hafızalı sünger) ve üstün konfor için egosoft sünger ile eşsiz uyku deneyimi için tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumu:

Yatağın iç kısımdaki farklı iki sünger ( lateks süngeri ile onun üzerindeki visco süngeri) ince tül gibi bir kumaşla birleştirilmiş. Alt tarafındaki iki faklı ( kuştüyü sünger ve destekleyici süngerde ) aynı şekilde tül gibi kumaşla birleştirilmiş. Yani faklı sertliklerde uyma tercihleri için ikili süngerin çevrilmesi istenmiş. Yatağın uzun ve kısa kenarlarından ikisi fermuar ile birleştirilmiş. Böylelikle içindeki süngerlerin yerlerini değiştirebiliyorsunuz ve üstteki kılıfını yıkayabiliyorsunuz .Çok iyi düşünülmüş hijyen sağlayabilen bir durum, yatağı tavsiye ederim.

Ha*** Fe***

www.fillego.com

Armis

En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024

Armis markası en kaliteli yatak markalarından biridir. Armis, kullanıcı odaklı ürettiği yatak modellerini uzun yıllar garantisi kapsamında müşterileri ile buluşturuyor. Marka özel tasarım yatak başlıkları ile de ürün çeşitliliğe önem vermektedir. Armis yatak markasının en iyi Amsterdam yatak modelidir. Yatak satın alacaklar için listede yer alması gereken müşterileri memnun etmeyi başaran bu yatak modeline de mutlaka göz atmalısınız.

Kullanıcı Yorumu:

Yatak araştırırken karşıma çıkan Armis yataktan Amsterdam yatak satın aldım. 6 aydır kullanıyorum. Oldukça rahat ve konforlu bir yatak olduğunu söyleyebilirim. Nefes alan yapısı ve dayanıklı görünümü ile uzun yıllar kullanılacak bir yatak olduğunu düşünüyorum.

Ni*** Gü***

www.armisyatak.com

Bu içeriğimizde sizler için 2024 en iyi yatak markası ile en iyi yatak tavsiyeleri üzerinde durarak bir liste sunduk. Size sunduğumuz yataklar herkesin kesesine ve ihtiyaçlarına göre değişebildiği için en iyi yatağı kişinin kendisinin deneyerek bulabileceğini özellikle belirtmek istiyoruz. Sağlıklı ve rahat uyku uyuyabileceğiniz bir yatağa kavuşmanız dileğiyle.

Yatak Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri kişisel özelliklerinizdir.

  • Uyku pozisyonunuzu göz önünde bulundurarak, sırt ve bel problemleriniz varsa buna uygun bir yatak seçmeniz gerekmektedir. Buna ek olarak, yatak konforu da oldukça önemlidir.
  • Yatak seçiminde bir diğer önemli faktör ise yatağı keşfetmektir. Yatağı denemeden satın almak, uyku kalitenizi etkileyebilir. Yatağı denemek için yeterli zaman ayırmalı ve yatağın sizi rahat ettirip etmediğini test etmelisiniz.
  • Yatağın boyutu ve malzemesi de önemlidir. Kişisel tercihinize göre yatağın malzemesi ve boyutu değişebilir.

Bir yatak satın almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve uygun bir seçim yapmalısınız.

Kaliteli Bir Yatak Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli bir yatak aşağıdaki özellikleri kapsamalıdır. Bunlar:

  • Sağlam yapı: Yatak, düşmeyi önleyecek kadar sağlam olmalıdır. Ayrıca, yatak yapısının dayanıklı olması, yatakın uzun ömürlü olmasını sağlar.
  • İyi destek: Kaliteli bir yatak, vücudunuzu doğru şekilde desteklemeli ve vücut ağırlığınızı eşit şekilde dağıtmalıdır. Bu sayede, vücut ağırlığınız yatak üzerinde eşit şekilde dağılır ve böylece vücut ağırlığınızın belirli bir bölgesine yüklenmemesi sağlanır.
  • İyi havalandırma: Kaliteli bir yatak, havalandırmayı iyi sağlar ve bu sayede vücut ısısını dengede tutar. Bu, terlemeyi azaltır ve rahat uyku sağlar.
  • Uyku pozisyonunuza uygun: Kaliteli bir yatak, uyku pozisyonunuza uygun olmalıdır. Örneğin, yüzüklerinizin altında bir boşluk oluşturacak şekilde yapılmış bir yatak, yüzüklerinizin altında boşluk oluşturarak başınızın ve omuzlarınızın desteklenmesini sağlar.
  • Sertifika: Kaliteli bir yatak, yerel güvenlik ve sağlık standartlarına uygun olarak üretilmiş olmalıdır. Bu, yatağın güvenliğini ve kalitesini garanti eder.
  • Garanti: Kaliteli bir yatak, genellikle uzun bir garanti dönemi sunar. Bu, yatağın kalitesine ve dayanıklılığına güvenilir olduğunu gösterir.

Yaylı Yatak mı Daha İyi Yaysız Yatak mı?

Yaylı yataklar, yayların üzerine yerleştirilmiş bir yüzeye sahiptir ve yatağın esnekliğini sağlarlar. Bu esneklik, yataktaki basıncı dağıtarak bel bölgesindeki stresi hafifletmeye yardımcı olur. Yaylı yataklar, daha sert olmalarıyla birlikte, bel ve sırt ağrısına yatkın kişiler için daha iyi bir seçenek olarak kabul edilirler. Fakat, bazı insanlar yaylı yatakları tercih etmezler çünkü daha sert olduklarından dolayı konforlu değillerdir.
Öte yandan, sünger yataklar, konforlu bir yüzeye sahip olmalarıyla bilinirler. Vücudun baskı noktalarına uyum sağlayarak, uyku sırasında sırt ve boyun ağrısını önleyebilirler. Ancak, sünger yataklar, bel desteği sağlamadıkları için bazı insanlar tarafından tercih edilmezler.

Sonuç olarak, gerçekten ne tür bir yatağın sizin için en iyi olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu, kişisel tercihlerinize, uyku pozisyonlarınıza ve belirli sağlık sorunlarınıza bağlıdır. Yaylı yataklar ve sünger yatakların her ikisi de avantajlarına sahiptir. Hangi yatağın sizin için daha uygun olduğunu belirlemek için farklı yatakları deneyin ve kendiniz için en iyisini seçin.

Sıkça Sorulan Sorular

En konforlu yatak hangisi?

En konforlu yatak lateks yataklardır. Lateks malzemeden üretilen yataklar özel yapısı sayesinde barındırdığı özel hava gözenekleri ile sürekli hava alarak kötü kokuların oluşmasının önüne geçerek en ideal uyku deneyimini sunar.

En iyi yatak markası hangisi?

En iyi yatak markası, kişinin vücut yapısına ve uyku alışkanlıklarına göre değişir. Ancak, genel olarak en iyi yatak markaları arasında şunlar yer alır: Morpho Sleep, Hibboux, Visco Love, Yataş ve Bambi.

En iyi yatak fiyatları ne kadar?

Piyasadaki en iyi yatak fiyatları; markaya ve modele göre değişmektedir. Ortalama iyi bir çift kişilik yatağın fiyatı en düşük 7.000₺’den başlamaktadır. Bu fiyat aralığı 40.000₺’ye kadar çıkabilmektedir.

“En İyi Yatak Markaları Rehberi 2024” üzerine 3 yorum

Yorum yapın