perde siparişi

İstikbal’in En İyi Yatağı Hangisi? | +5 İstikbal Yatak TavsiyesiGünün yorgunluğunu atmak, vücudun dinlenmesini ve dolayısıyla da ruh sağlığınızın yerinde olması için kaliteli bir uyku son derece önemlidir. Her yönden sağlığınız için önemli olan kaliteli uyku uyuyabilmek için elbette kaliteli ve iyi bir yatak şarttır. Mobilya ve yatakta dünya markalarından birisi olan İstikbal markası da yatak üreten ve satan bir markadır. Bu noktada da İstikbal’in en iyi yatağı hangisi sorusu sıkça soruluyor. İstikbal en iyi yatak hangisi sorusunun cevabına dair tüm ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.Üretimin, talep ve arzların arttığı son dönemlerde elbette yataklar da çeşitlilik kazanmıştır. Daha önce kaleme aldığım yatak tavsiyesi içeriğinde yatak önerilerinden bahsetmiştik. İstikbal’in en güzel yatağı hangisi araştıranlardan iseniz sorunuzun cevabını yazımızda bulabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Yatak tavsiyesi için 5 yatak markası!

İstikbal 2021 Yatak Modelleri

1.İstikbal Detox Prime Yatak 

İstikbal detox prime yatak
İstikbal detox prime yatak

İstikbal mağazalarında özellikle denemenizi önerdiğimiz İstikbal’in en iyi yatağı hangisi sorusuna direkt cevap niteliğinde olan yatağı Detox Prime yataktır. Yatağın çift kişilik ortalama fiyatı 4.000-4.500₺ aralığında. Kampanyalara dikkat ettiğinizde %30’a kadar fiyatı uyguna alabileceğinizi unutmayın.Yatağın aşağıdaki özelliklerini okuyabilirsiniz.

Bentonite Teknolojisi

Bentonite; volkanik kül, tüf ve lavların kimyasal olarak ayrışmasından oluşan bir kil türüdür.Yoğun yanardağ faaliyetleri sonucu denize yayılan yanardağ külleri yavaş yavaş değişime uğrayarak Bentonite’yi meydana getirmiştir. Ortaya çıkan bu doğal kil, toksin maddelerin yok edilmesine yardımcı olmasından dolayı detoks malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Uçucu organik bileşikler (VOC) havadaki toksinler arasında en çok bilinen bileşiklerdir. Bentonite içerikli özel kumaş bu zararlı uçucu gaz ve bileşiklerin parçalanmasına yardımcı olur. Bentonite’in bu özelliği bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilmiştir.

Bentonite Detox Teknolojili Yatağın Özellikleri
Bentonite yatak kumaşı, bu benzersiz kilden gelen polar çekim kuvveti sayesinde ortamda bulunan zararlı uçucu organik bileşiklerin ortamdan uzaklaştırılmasına yardımcı olur; böylece uyku boyunca detoks etkisi sağlar.

Detoks etkili yatak kumaşı, tertemiz bir uyku ile güne yenilenerek başlamaya destek olur.

Yatak yüksekliği: 35 cm

2.İstikbal İndigo Yatak

İstikbal studio collection indigo yatak
İstikbal studio collection indigo yatak

Stüdyo collection serisine özel tasarlanmış yatak olan İndigo yatak modeli rahatlığı ile ön plana çıkıyor. En rahat yatak modelleri arasında kendine yer bulan bu yatağı da ortalama 3.500-4.000₺ aralığında satın almanız mümkün.

Yatağın aşağıdaki özelliklerini okuyabilirsiniz.

  • Stüdyo collection serisine özel tasarlanan modelimiz özel kot uygulamalı kumaşı ile farklı bir çizgide ve tasarım detaylarına sahiptir.
  • Modelimizde kullanılan hava kapsülleri deri taşıma kulpları ile oldukça şık ve detaylarda ince dokunuşlara sahip bir tasarımdır.
  • Yatağımızın yüksekliği 33 cm olup, yatağımızda SL yay kullanılmıştır
  • Yatağımız çift taraflı kullanım özelliğine sahiptir.
  • Kenar destek süngerleri ile desteklenen yatağımızda konfor ön plandadır.

3.Bamboo Line Yatak

İstikbal’in en iyi yatakları arasında yumuşak yatak arayanlar için tasarlanmış özel bir yatak olan Bamboo Line yatağı da mercek altına almakta fayda var. Bu yatağın çift kişilik ortalama fiyatı ise, 3.500-4.000₺ aralığında değişmektedir.

Yatağın aşağıdaki özelliklerini okuyabilirsiniz.

Bamboo Line yatak kumaşında kullanılan bamboo; doğallığı, hijyenik olması, nem yönetimi ve hava geçirgenliği ile termal konfora yardımcı olur. Yatakta kullanılan yumuşak tuşeli örgü kumaş, bambo ipliğinin yumuşaklığı ile desteklenmiştir. 

Bamboo line yatağın, bir yüzeyinde pamuklu katman, diğer yüzeyinde de yünlü katman kullanılmıştır. Pamuklu katman yaz aylarında, yünlü katman ise kış aylarında kullanım için idealdir.

Pamuk katmanı doğal ürün grubunda en çok tercih edilen dolgu malzemesidir. Oldukça da yumuşaktır. Yün katmanı ise termal özellikleri itibari ile 4 mevsim tercih edilebilir. Bu katmanların biyolojik olarak çözülebilirliği ve geri dönüşüme uygun olması da sürdürülebilirlik konseptinde yerini almaktadır. 

Yatağımızın her iki yüzeyinde kullanılan Bamboo teknolojili sünger, kesintisiz SL yay sistemi ve özel kesim kenar destek süngerleri de rahat ve uygun bir uyku ortamı oluşturur ve yataktan dinlenmiş olarak uyanmanıza yardımcı olur. Yatağımızın yüksekliği 30 cm’dir.

4.Graphene Premium Yatak

İstikbal’in yatak yorumları içerisinde kendisine fazlasıyla olumlu yorum bulan diğer bir yatağı Graphene Premium yatak modelidir. Yatağın reklam filmini yukarıdan izleyebileceğiniz gibi özellikleri hakkında bilgi almak isterseniz de aşağıdaki yazıları inceleyebilirsiniz.

Graphene, karbon atomlarının bal peteği görünümündeki iki boyutlu hâline verilmiş isimdir. Kurşun kalemlerde yaygın olarak bulunan grafiti oluşturmak için bir araya yığılan milyonlarca ultra-ince katman, Graphene olarak bilinmektedir.

Graphene yatağın 160 x 200 çift kişilik ortalama fiyatı 4.000-4.500₺ aralığında yer alıyor.

5.Detox Ultra Yatak

Detox prime yatak gibi detox ultra yatak da İstikbal’in en iyi yatakları arasında kendine yer buluyor. Her iki yatağın da teknolojisi birbirine yakın olsa da ufak ayrıntılarla birbirinden ayrılmaktadır. Yatağın çift kişilik fiyatı 3.000-3.500₺ aralığında yer alıyor. Özelliklerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Bentonite Teknolojisi

Bentonite; volkanik kül, tüf ve lavların kimyasal olarak ayrışmasından oluşan bir kil türüdür.

Yoğun yanardağ faaliyetleri sonucu denize yayılan yanardağ külleri yavaş yavaş değişime uğrayarak Bentonite’yi meydana getirmiştir. Ortaya çıkan bu doğal kil, toksin maddelerin yok edilmesine yardımcı olmasından dolayı detoks malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Uçucu organik bileşikler (VOC) havadaki toksinler arasında en çok bilinen bileşiklerdir. Bentonite içerikli özel kumaş bu zararlı uçucu gaz ve bileşiklerin parçalanmasına yardımcı olur. Bentonite’in bu özelliği bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilmiştir.

Bentonite Detox Teknolojili Yatağın Özellikleri

Bentonite yatak kumaşı, bu benzersiz kilden gelen polar çekim kuvveti sayesinde ortamda bulunan zararlı uçucu organik bileşiklerin ortamdan uzaklaştırılmasına yardımcı olur; böylece uyku boyunca detoks etkisi sağlar.

Detoks etkili yatak kumaşı, tertemiz bir uyku ile güne yenilenerek başlamaya destek olur.

Yatak yüksekliği: 28,5 cm

İstikbal 2019 Yatak Modelleri

Daha önce kaleme aldığım İstikbal’in 2019 ve önceki senelerde yer alan yataklarını da incelemek isterseniz aşağıdaki yataklara bakabilirsiniz.

1.Self Clean Yatak

İstikbal self clean ultra yatak tavsiyesi
İstikbal self clean ultra yatak tavsiyesi

İstikbal’in en iyi yatağı hangisi sorusunun cevaplarından birisi Self Clean Ultra yataktır. Özel bir teknoloji ile üretilen bu yatak, doğal yatak kumaşı ile üretilmiştir. Bu özelliği sayesinde yatak üzerinde herhangi bir leke olduğunda ortam ışığında yani gün ışığında yatak lekeleri kendisi temizleyebilmektedir.

Easy Clean özelliği sayesinde su ve yağ itici özelliği bulunan bu yatağın kumaş yüzeyi örgü olduğu için hava geçirgenliği mevcuttur.

2.Dreamwell Yatak

İstikbal dream well yatak tavsiyesi
İstikbal dream well yatak tavsiyesi

SL yay konforu ve yoğunluk oranı yüksek olan sünger katmanları ile üretilen Dreamwell yatak, konforlu ve deliksiz bir uyku sunarak İstikbal’in en iyi yatağı hangisi sorusunun da cevabını sizlere veriyor.

Yaylarının kesintisiz olması sayesinde direnç oranı yüksek, deforme olma olasılığı yok denecek kadar azdır. Sert ve tam ortopedik yatak arayışı içinde olanlar için bu yatak en doğru seçim olacaktır. 22 santimetre yüksekliğindeki yatağın örgü yüzeyi sayesinde konfor ve estetiklik iki katına çıkarılmıştır.

3.Prestij Yatak

İstikbal prestij yuvarlak yatak tavsiyesi
İstikbal prestij yuvarlak yatak tavsiyesi

İstikbal’in prestij yuvarlak yatak ürünü 220 santimetre genişliğinde ve 36 santimetre yüksekliğindedir. Yatak odasında hem rahatlığı hem de farklılığı yaratmak isteyenler için son derece doğru bir seçim olacaktır.

Özel tasarımı, hava geçirgenlik özelliği ve sıvı geçirmezliği sayesinde uzun yıllar kullanım ömrü sunarak kaliteli uykunun kapılarını da sizlere aralamaktadır.

4.Active Life Bronze Yatak

İstikbal active bronz yatak tavsiyesi
İstikbal active bronz yatak tavsiyesi

İstikbal’in en iyi yatağı hangisi diye soruyorsanız bunun bir cevabı da Active Life Bronze yatak ürünüdür. Torba yayın konforunu ayağınıza getiren bu yatak, yumuşak ve tuşeli örgü kumaşı sayesinde deliksiz bir uyku uyumanızı sağlar.

Yatağın her metrekaresinde 250 adet yay bulunur. Bu yaylar sayesinde ergonomi en üst seviyeye çıkarılırken yatağın kenarlarında bulunan destek süngerleri yatağın deforme olmasını engelleyerek kullanım ömrünü uzatır.

5.Comfort Sleep Yatak

İstikbal comfort sleep yatak
İstikbal comfort sleep yatak

Magnarest teknolojisi kullanılarak üretimi yapılan İstikbal Comfort Sleep Yatak, sahip olduğu manyetik alanı sayesinde uykuya geçişinizi daha hızlı ve kaliteli hale getirir. Yatağın içinde yer alan Magnarest teknolojisi sayesinde uyku kaliteniz en üst seviyeye çıkar.

Yatak kumaşı yumuşak tuşeli ve hava geçirgenliği yüksek olan viskonlu ve jakarlı kumaştır. Bu sayede yatak terleme yapmamaktadır. Yatak yapısında kullanılan yay, Dura Coil pocet yay sistemidir. Bu yay sistemi sayesinde köşeler sert olurken yatağın orta kısmı uykuya hazırlayan, konforlu bir fiziğe sahiptir.

Comfort Sllep Yatak ürününün metrekaresine 280 tane yay düşmektedir. Ayrıca yatağın yüksekliği 35 santimetre, ağırlığı ise 42 kg olmaktadır. Yani bu ölçülere göre yatak için 160*200 yatak ölçülerindedir diyebiliriz.  

Evinize yeni bir yatak almak ve uyku kalitenizi en üst seviyeye çıkartmak istiyorsanız ve İstikbal’in en iyi yatağı hangisi diye araştırma içindeyseniz sizler için açıkladığınız bu yataklar İstikbal’in seçkin ve kalite yatakları arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Farklı yatak markaları için araştırma için en iyi yatak markası içeriğine de bir göz atmanızı öneriyorum.

MUTLAKA OKUYUN:  Zebra Perde Modelleri için +8 Farklı Model


Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


4
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x