Çeyiz Listesi 2023 PDF İndir! (En Detaylı Çeyiz Defteri)

Çeyiz listesi için 2023 yılının en kapsamlı listesini hazırladık. Bir çeyizde olması gereken tüm detayları listelediğimiz çeyiz defterini indirmek için yazımıza göz atın!

Beyaz eşyalar için özel, yatak odası ürünleri için özel, mutfak için özel listeler yapılmıştır. Mutfak çeyiz seti listesi gibi özel listeler ile siz de mutfak ihtiyaçlarınızın hemen karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz içerikte sunduğumuz detaylı listeyi yazının en altındaki linkten PDF formatında indirebilirsiniz. Güncel gelin çeyiz listesi indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Çeyiz Listesi PDF İndir!

Güncel 2023 a’dan z’ye çeyiz listesi PDF indirmek için tıklayın!

Evlilik Gelin Çeyiz Listesinde Neler Olmalı?

Hem en kaliteli ürünler hem de en iyi fiyatlı ürünleri almak oluşturulan çeyiz listeleri ile mümkün olacak. Peki, sizce a’dan z’ye çeyiz listesinde neler olmalı? Tamamen size özel bir liste ile siz de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Size verdiğimiz örnekler ile mutfak ve yatak odası için eksiksiz bir şekilde ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Seçim sizin.

Çeyiz Listesi 2023 PDF İndir! (En Detaylı Çeyiz Defteri)
Evlilik gelin çeyiz listesinde neler olmalı?

Düğün telaşı ile çeyizinizi ihmal etmeyin. 2023 çeyiz defteri ile siz de eksiksiz şekilde listenizi tamamlayın. Size sunulacak olan listede neler var? Elbette evinizin her odası için ve her türlü farklı ihtiyacınız için bir liste veriliyor.

Genel anlamda ihtiyaçlarınızın en hızlı şekilde oluşturulması için sunulan seçenekler olacak. Fiyat, kalite ve ihtiyaç ürünleri olarak sınıflandırarak satın alabilirsiniz. Tam çeyiz defteri oluşturmak için tek tek evinizin alanlarına göre hareket etmeniz önerilir. Belirlemiş olduğunuz liste sayesinde eksiksiz bir şeklide evinizin ihtiyaçlarını tamamlamış olacaksınız.

 • Mutfak: Mutfak için özel çeyizler oluşturulur. Mutfak beyaz eşyaları, mutfak küçük ev aletleri gibi tek tek belirtilmesi açıklayıcı olacaktır. Eksiklerin tek tek belirlenmesi önemlidir. Mutfak çeyiz listesi için en başta buzdolabı ve bulaşık makinesi geliyor. Küçük ev aletleri için ise rondo, mikser, tost makinesi, çaycı gibi ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz.
 • TV ve Beyaz Eşya Paketi: Beyaz eşya listenizi oluşturulan 4’lü paketler ile yapabilirsiniz. Beyaz eşya çeyiz paketi; TV’nin dahil olduğu, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesinden oluşuyor. İhtiyaç listenize özel hareket edebilirsiniz.          
 • Elektrikli Küçük Ev Aletleri: Süpürge, yer silme makinesi, halı yıkama makinesi gibi küçük ev aletleri de listenizde yer alabilir.
 • Salon: Salon için çeyiz listesinde TV ünitesi, oturma grubu yer alabilir.Ayrıca konsol, yemek masası da mutlaka listenizde yer alacaktır.
 • Yatak Odası: İhtiyaçlarınızı belirleyerek yatak odası listesi oluşturabilirsiniz. Yatak, eşya dolabı, tuvalet aynası gibi takım haline olan grupları da tercih edebilirsiniz. Odanızın eksiksiz şekilde düzenlenmesi, boy aynaları ya da buna benzer ihtiyaçlarınızın da listede yer alması mümkün.

Beyaz eşya düğün paketi için bağlantıya tıklayın!

Çeyizde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir kızın çeyiz hazırlama sürecinde dikkat etmesi gereken birçok unsur vardır. Öncelikle çeyizde bulunması gereken eşyaları iyi belirlemek gerekir. Bu eşyalar arasında geleneksel ve modern seçenekler bulunabilir. Ayrıca çeyizde ne kadar harcanacağına da karar vermek önemlidir. Kaliteli ve uzun ömürlü eşyalar seçmek, ilerleyen zamanlarda ekonomik açıdan daha avantajlı olacaktır. Aynı zamanda fazla detaya kaçmadan verimli bir çeyiz hazırlama süreci sağlamak için kullanmayacağı eşyaları belirlemek de önemlidir. Çeyiz hazırlama sürecinde ekonomik açıdan kazançlı olmak için de indirimli fırsatları takip etmek gereklidir.

Kaliteli ve uzun ömürlü eşya alma

Çeyiz hazırlama sürecinde kaliteli ve uzun ömürlü eşyalar seçmek oldukça önemlidir. Bu sayede çeyiz eşyaları, evliliğiniz boyunca yanınızda olacak ve uzun yıllar dayanacaktır. İyi bir çeyiz hazırlama süreci için öncelikle eşyaların kalitesine dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca, uzun ömürlü olmaları da önemli bir kriterdir.

Bu doğrultuda, kaliteli pamuklu nevresimler, sağlam mutfak eşyaları ve dayanıklı çeyiz takımları seçmek önceliklidir. Ayrıca, mobilyaların da kalitesine dikkat etmek gerekir. Uyku setleri, yatak başlıkları, gardrop, sandalyeler gibi mobilyaların uzun yıllar kullanılabilecek şekilde kaliteli malzemelerle üretilmiş olması gerekir.

Ayrıca, çeyiz eşyalarını satın alırken eşyalarda kullanılan materyalleri araştırmak da önemlidir. Örneğin, çatal, bıçak ve kaşık takımlarında kullanılan malzemenin dayanıklı ve uzun ömürlü olması gerekmektedir.

Çeyiz alışverişinde, eşyaların fiyatına aldanmamak ve her zaman kaliteden ödün vermemek gerektiğini unutmamak gerekir. İyi bir çeyiz hazırlama süreci, kaliteli ve uzun ömürlü eşya seçimleriyle başlar.

Çeyizde fazla detaya kaçmamak

Çeyiz hazırlama sürecinde detaylar oldukça önemlidir, ancak fazla detaya kaçmak zaman ve para harcamanın yanı sıra stresli bir süreç haline de dönüşebilir. Çeyizde fazla detaya kaçmamak, verimli bir çeyiz hazırlama için oldukça önemlidir. Her ne kadar düğünlerde gösterişli ve şık çeyizler dikkat çekici olsa da, bazı detayların önemsiz olduğunu unutmamalısınız. Özellikle bütçenizin sınırlı olduğu durumlarda, çeyizde yer alacak bazı detayları ikinci plana atabilirsiniz. Örneğin, yatak örtüsü, yastık kılıfı veya peçete halkaları gibi detaylar elbette önemlidir, ancak bu tür detaylara fazla para harcamak yerine temel ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Mutfak Çeyiz Listesi ve Fiyatları

Çeyiz Listesi 2023 PDF İndir! (En Detaylı Çeyiz Defteri)
Mutfak çeyizleri ve fiyatları

Çeyiz listelerinin ekonomik ödemeler ile tamamlanması önemlidir. Oluşturulan özel paketleri tercih ederek, eksiksiz çeyiz liste oluşturabilirsiniz. Hem sizin için ekonomik ödemeler hem de kaliteli ürünlerden seçim yapabilirsiniz. Mutfak için detaylı bir liste oluşturup, paket halinde satın alarak kampanyaları değerlendirebilirsiniz. Özel listeler için verilen fiyatlar ekonomiktir.

Listede yer alıp ihtiyacınız olmayan ürünleri çıkarmanız halinde fiyatta yaşanan değişiklik hemen bildirilir. Özel listeler için size ayrıca bir fiyat çıkarılabilir. En son fiyatlar ile kampanyalı şekilde çeyiz tamamlanabilir.

 • Tencere Setleri Çeyiz Takımı: Çeyiz listenizin olmazsa olmazları arasında tencere setleri var. Tencere setlerinin farklı türleri, farklı boyutları için inceleme yaparak seçiminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Yemek Takımı Çeyiz Seti: Yemek takımınız çeyiz listesinde mutlaka olmalıdır. 12’li yemek takımları, 6’lı yemek takımları gibi günlük ve misafire özel şekilde seçimler yapabilirsiniz.
 • Kahvaltı Takımı: Mutfağınız için ihtiyaç olan ve listenin başında yer alması gerekenler arasında kahvaltı takımı var. Modelleri inceleyebilirsiniz.
 • Çatal Bıçak Takımı: Çatal bıçak takımı için sunulan modelleri inceleyerek seçim yapabilirsiniz.
 • Baharatlık Seti: Sizin için çeyiz listesi mutfak detaylı kapsamında, mutlaka baharatlık seti de önerilir. Siz de baharatlarınız için özel renk ve modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Mutfak Masa Sandalye Takımı: Mutfağınız için masa seçimi, sandalye seçimi önemlidir. Mutfağınızın alanına uygun şekilde, kullanımı kolay ve işlevsel olan bir seçim yapmak mümkün.
 • Mutfak Aksesuarları: Mutfağınızı süslemek, renk katmak için küçük aksesuarları unutmayın. Listede son olarak yer alacak seçenek aksesuarlarınız olacak.

Mutfak çeyiz listesi fiyatları ortalama olarak 20.000₺’den başlayarak 40.000₺’ye kadar çıkabilmektedir.

Küçük Ev Aletleri Çeyiz Listesi ve Fiyatları

Çeyiz Listesi 2023 PDF İndir! (En Detaylı Çeyiz Defteri)
Küçük ev aletleri çeyizleri ve fiyatları

Küçük ev aletleri, evde pratik şekilde yaşamak açısından önemlidir. Size gün içinde zaman kaybettirmeyen, hızlı olmanızı sağlayan ev aletleri de mutlaka tercih edilmelidir. Küçük ev aletleri çeyiz defterinde olması gerekenler verilmiştir.

 • Mutfak Robotu: Mutfak için tercih edebileceğiniz ürünler arasında.
 • Çay Makinesi: dilerseniz ev aletleri listesi içinde olmasını sağlayabilirsiniz. Çay makinesi çay severler için ihtiyaç olacak.
 • Tost Makinesi: Mutfak için mutlaka tercih edilenler arasında.
 • Blender Seti: Yemek yapmanızı kolaylaştıracak pratik çözümler için tercih edebilirsiniz.
 • Kettle-Su Isıtıcısı: Özel fiyatlar ile sunulan ürünler arasında.
 • Elektrikli Süpürge: Evinizin olmazsa olmazları arasında yer alan bu ürün, 400 TL ile 2.500 TL arasında değişiyor.
 • Saç Kurutma Makinesi: Saç kurutma makinesi için de fiyat aralığı geniştir. İhtiyaç olması halinde seçim yapabilirsiniz.
 • Ütü: Normal ütü, sulu ütü, kazanlı ütü gibi seçenekler ile ütü modelleri de sunulur. Çeyiz için ihtiyaç olan ürünler arasında. Evlenecek çiftlere ev hediyeleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Küçük ev aletleri çeyiz listesi fiyatları ortalama olarak 40.000₺’den başlayarak 80.000₺’ye kadar çıkabilmektedir.

Yatak Odası Çeyiz Listesi Fiyatları

Çeyiz Listesi 2023 PDF İndir! (En Detaylı Çeyiz Defteri)
Yatak odası çeyizleri fiyatları

Yatak odası için çeyiz ihtiyaçları verilmiştir. En uygun fiyatlar ile 2023 çeyiz defteri içinde mutlaka yatak odası ihtiyaçlarınız da olacak. Listenizde olması gereken yatak, baza, gardırop dışında elbette yatak örtüsünden perdeye, nevresim takımından abajura kadar her şey yer alacak. İhtiyaçlarınızı karşılayacak olan bir yatak odası için olmazsa olmazları belirleyerek listenizi güncelleyebilirsiniz.

 • Yatak: Tam çeyiz listesi içinde yer alan yatak için çok sayıda seçenek var. İhtiyaç ve taleplerinize göre alabilirsiniz.
 • Yatak Bazası: Bazalı yatakları tercih ederek pratik şekilde kullanabilirsiniz.
 • Gardırop: Eşyalarınız için geniş bir seçim yapabilirsiniz. Odanızın boyutuna göre kapaklı ya da sürgü kapı modeller arasından tercih edebilirsiniz.
 • Şifonyer: Yatak odası takımları içinde yer alacaktır. Özel olarak da tercih edilebilir.
 • Yatak Örtüsü: Oda dekorasyonuna uygun olan en az bir tane yatak örtüsü mutlaka listede yer almalıdır.
 • Perde: Size özel yatak odası çeyiz listesinizi yatak odanıza uygun olan bir perde ile yatak odası ihtiyaçlarını tamamlayabilirsiniz.

Diğer ihtiyaçlar;

 • Nevresim Takımı
 • Yorgan
 • Yastık
 • Çarşaf
 • Alez:
 • Battaniye
 • Yatak Odası Perdesi
 • Halı
 • Avize

Yatak odası çeyiz listesi fiyatları ortalama olarak 30.000₺’den başlayarak 60.000₺’ye kadar çıkabilmektedir.

Banyo Çeyiz Listesi ve Fiyatları

Çeyiz Listesi 2023 PDF İndir! (En Detaylı Çeyiz Defteri)
Banyo çeyizleri ve fiyatları
 • Bornoz Takımı
 • El ve Yüz Havluları
 • Avize
 • Klozet Takımı
 • Çöp Kovası, Fırça, Sabunluk
 • Çamaşır Kirli Sepeti

Banyo çeyiz listesi fiyatları ortalama olarak 10.000₺’den başlayarak 30.000₺’ye kadar çıkabilmektedir.

Antre Çeyiz Listesi ve Fiyatları

Çeyiz Listesi 2023 PDF İndir! (En Detaylı Çeyiz Defteri)
Antre çeyizleri ve fiyatları

Antre için çeyiz listenizde yer alacak olan ürünler neler? Antre listesi için sunulan seçenekleri değerlendirin. Dekorasyonda uygun şekilde yer alabilecek olan ürünleri değerlendirin. Holde bulunan dresuar ya da girişte yer alan bir portmanto ile işlevsel seçimler yapabilirsiniz. Hol çeyizleri arasında daha çok aksesuar olarak seçenekler yer almaktadır.

 • Portmanto
 • Dresuar
 • Avize
 • Halı – Yolluk

Antre çeyiz listesi fiyatları ortalama olarak 20.000₺’den başlayarak 60.000₺’ye kadar çıkabilmektedir.

TV ve Beyaz Eşya Çeyiz Listesi ve Fiyatları

Çeyiz Listesi 2023 PDF İndir! (En Detaylı Çeyiz Defteri)
TV ve beyaz eşya çeyiz listesi ve fiyatları

Eksiksiz çeyiz defterinde olmazsa olmazlar arasında beyaz eşyalar var. Beyaz eşya listesi için mutlaka olması gerekenler belirlenmiştir. Özel paketler ile ihtiyacınız olan beyaz eşyaların alınması sağlanır. Fiyatlara bakıldığında ise paket halinde olduğunda son derece uygun olan ödemeler yapılacaktır.

 • Buzdolabı
 • Ocak – Fırın – davlumbaz
 • Televizyon
 • Çamaşır Makinesi
 • Bulaşık Makinesi

TV ve beyaz eşya çeyiz listesi fiyatları ortalama olarak 50.000₺’den başlayarak 100.000₺’ye kadar çıkabilmektedir.

Oturma Odası ve Salon Çeyiz Listesi ve Fiyatları

Çeyiz Listesi 2023 PDF İndir! (En Detaylı Çeyiz Defteri)
Oturma odası ve salon çeyizleri ve fiyatları

Oturma odası için ihtiyaçlar nelerdir? Gelin çeyiz listesi arasında oturma odasında yer alacak pek çok eşya var. Yemek odası, TV ünitesi, koltuk takımı gibi özel seçenekler ile siz de hemen çeyiz listenizin oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Detaylı çeyiz listesi için örnekler aşağıda verilmiştir.

 • Koltuk Takımı
 • Yemek Odası Takımı
 • TV Ünites
 • Kitaplık
 • Orta Sehpa
 • Zigon Sehpa
 • Kırlent
 • Lambader/Abajur

Oturma odası ve salon çeyiz listesi fiyatları ortalama olarak 50.000₺’den başlayarak 150.000₺’ye kadar çıkabilmektedir.

Diğer İhtiyaçlar:

Çeyiz Listesi 2023 PDF İndir! (En Detaylı Çeyiz Defteri)
Diğer çeyiz ihtiyaçları

Son olarak evinizin dekorasyonunu tamamlamak için pdf çeyiz liste içinde yer alan son dokunuşları değerlendirebilirsiniz. Duvar saati gibi, hatıralarınızı yansıtacak olan özel fotoğraf çerçeveleri gibi birkaç konuş ile siz de evinizin ihtiyaçlarını tamamlayabilirsiniz. 2023 çeyiz listesi ile evinizi tam olarak dekore edebilirsiniz. Yepyeni eşyalarınız ile evinizi aksesuar kullanarak tamamlamak son derece hoş bir görünüm sağlayacak. Evinize sıcak ve renkli bir hava katabilirsiniz.

 • Vazo
 • Duvar Saati
 • Mum
 • Fotoğraf Çerçeveleri

İle evinizin ihtiyaçlarını tamamlayabilirsiniz. 2023 çeyiz listesi ile eksiksiz şeklide ihtiyaçlarınızı tamamlayabilirsiniz. Kendiniz için özel bir liste oluşturup, ihtiyaçlarınızı paket halinde alabilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Çeyiz yapmaya ne zaman başlanmalı?

Çeyiz yapmak uzun ve zahmetli bir süreç olduğu için en az 6 ay önceden başlanmalıdır. Genellikle çeyiz yapmak için en iyi zaman nişanlılık döneminin başlangıcıdır. Çeyiz hazırlama süresi ne kadar uzun olursa ürünleri daha uygun fiyatlara satın alma fırsatı da olacaktır.

Çeyiz listesinde neler olmalı?

Çeyiz yapmak için ihtiyacınız olan temel ürünler arasında çarşaf takımı, nevresim takımı, havlu takımı gibi ev tekstili ürünleri yer alıyor. Çeyiz paketleri içinde yer alan ürünlere baktığımızda ise genellikle yatak örtüleri, mutfak takımları, bornoz, havlu, masa örtüleri, yastık ve yorgan gibi temel ev eşyalarının yanı sıra çay takımı, kahvaltı takımı, tabak çanak seti gibi farklı ürünler de yer alıyor.

Bir kızın çeyizi ortalama ne kadar tutar? 

Türkiye’de evlilik öncesi hazırlanan çeyizlerin maliyeti bölgeye, gelir seviyesine ve kişisel tercihlere göre değişse de ortalama maliyet 20.000₺’den başlayarak 50.000₺’ye kadar değişebilmektedir.azalabilir.

Yorum yapın