Banyo Tadilat Fiyatları Hesaplama 2023


Banyo tadilat fiyatları hesaplaması tadilata başlamadan önce yapılmalıdır. Banyo tadilatı ve yenileme ücretleri gittikçe yükseliyor. Banyo tadilat fiyat hesaplama ve daha fazlası!


Ev dekorasyonunda niş çok önemli bir yere sahiptir. Birçok çeşit yatak odası için niş modeli bulunmaktadır.  Bu niş modelleri tercih edilirken duvarın kalınlığı baza alınarak nişler tercih edilmektedir. Eğer duvarınız ince ise nişler takılmaz ve mutlaka duvarınızı kalınlaştırmanız gerekmektedir.  İstediğiniz yatak odası niş modellerini yapabilirsiniz. Fakat önce yatak odanızı mimari biri görmesi ve duvarınızın kalınlığına bakması gerekecektir. Şimdi ise banyo tadilatı kaça mal olur? Banyo tadilatı fiyat hesaplama, Banyo tadilat örnekleri ve banyo tadilat masraflarından sizleri haberdar edeceğiz. O halde okumaya devam edin.

  Banyo Tadilat Fiyat Hesaplama

  Banyo Tadilat Fiyatları Hesaplama 2023
  Banyo tadilat fiyat hesaplama

  Banyo tadilatı fiyat hesaplaması yapılırken metrekare de çok önemlidir. Aşağıdaki tablodan yararlanarak ortalama banyo tadilatı fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz:

  Banyo ölçüsü (m2)Banyo tadilat fiyatı
  3 – 5 m25.000₺ – 15.000₺
  5 – 10 m215.000₺ – 25.000₺
  10 – 15 m225.000₺ – 40.000₺

  Banyo tadilat fiyatları yaptıracağınız banyo tadilat örnekleri ile doğrudan alakalıdır. Aynı zamanda kaliteli malzemelerden yaptırmak istiyorsanız bu fiyat daha fazla artacaktır. Birinci sınıf malzemelerden yapılan banyo tadilat fiyat hesaplama 20.000-40.000₺ arasındadır. Bu fiyatlara banyonuzun tadilatını en güzel şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  Banyo Tadilatı Kaça Mal Olur?

  Banyo Tadilat Fiyatları Hesaplama 2023
  Banyo tadilatı kaça mal olur?

  Banyo tadilatı kaça mal olur sorusu banyo tadilatı yaptıracak olan kişiler tarafından merak edilmektedir. Biz sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Banyo tadilatını nasıl yaptıracağınızın bu maliyeti değiştirir. Ancak en iyi şekilde ve en iyi malzemelerden yaptırmak istiyorsanız tadilatınız 20.000₺-80.000₺ arasında tutacaktır. Bu fiyatın biraz daha üstüne çıkarak birinci sınıf banyo tadilatı yaptırmanız mümkündür.

  Banyo Tadilatı Kaç Gün Sürer?

  Banyo Tadilat Fiyatları Hesaplama 2023
  Banyo tadilatı kaç gün sürer?

  Banyo tadilatı kaç gün sürer sorusu banyo yenilemek isteyenler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Banyo tadilatı yaptırılacak olan yerin ve banyo tadilatının çeşidine göre sürede uzayıp kısaltmaktadır. Banyo tadilatı genelde 1 ya da 2 hafta sürmektedir. Tadilat kısa süren bir işlem ise en erken 7 gün içerisinde bitmektedir. Tadilatta fayanslar kırılmayacak ise daha kısa bir süre içerisinde tadilat sonlanacaktır. Tadilatın uzaması fayansların kırılması ile doğrudan alakalıdır. Fayansların kırılası ve tekrardan yapılması aynı zamanda elektrik tesisatının yenilenmesi çok uzun sürecektir.


  Banyo tadilat süresi yapılacak iş planına göre değişebilir. Bu süreyi hesaplamanın en iyi yolu metrekareye odaklanmaktır. Ortalama banyo tadilat süresi için aşağıdaki tablodan yararlanabilirsiniz:

  Banyo ölçüsü (m2)İş planı
  3 – 5 m24 – 7 gün
  5 – 10 m27 – 10 gün
  10 – 15 m210 – 15 gün

  Banyo Tadilat Örnekleri

  Banyo Tadilat Fiyatları Hesaplama 2023
  Banyo tadilat örneği

  Banyo tadilat örnekleri için birçok çeşit bulunmaktadır. Şimdi sizlere banyo tadilat örnekleri hakkında bilgiler vereceğiz. Banyo yenilenirken yapılanlar aşağıdaki gibidir:

  • Malzemelerin teker teker sökülmesi
  • Hafriyatın atılması
  • Fayansların kırılması
  • Elektrik tesisatının yenilenmesi
  • Fayansların yeniden döşenmesi
  • Duşa kabin konulması
  • Banyo dolaplarının birinci sınıf yapılması
  • Klozet konulması
  • Havlupan yapılması
  • Banyo menfezinin konulması

  Yazımız genel bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Banyo tadilatı fiyat hesaplama bulunduğunuz il ve ilçe ile birlikte iş vereceğiniz firmanın çalışma standartlarına göre fiyatlar değişkenlik gösterdiği unutulmamalıdır. Pinterest sayfamıza da göz atabilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Banyo tadilatı ne kadar tutar?

  Banyo tadilatı maliyeti yapılacak işleme göre değişebilir. Örneğin, fayansları kırmadan ortalama bir banyo tadilatı 20.000₺’ye mal olmaktadır.

  Banyo tadilatı kaç gün sürer?

  Banyo tadilatı en erken 7 gün içerisinde bitirilebilir. Yapılacak işlemlere göre bu süre 2 haftayı bulabilir.

  Tuvalet banyo tadilatı ne kadara mal olur?

  Tuvalet banyo tadilatı yapılacak işlemlere göre en az 20.000₺’ye mal olur. Tadilat fiyatı yapılacak işlemlere göre 80.000₺’ye kadar çıkabilmektedir.

  Yorum yapın