En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023

Eski banyonuzdan kurtulmak banyo yenileme fikirleri ile çok kolay olacak. Modern bir dekorasyon ile banyonuzu baştan yaratın. Hem banyonuz şık gözükecek hem de kullanımı da rahat olacak. Yenileme işleminde dikkat etmeniz gereken ilk husus rahat bir kullanım, ikincisi ise modern bir görünüm olsun. Bu sayede hem işlevsellik sizi memnun edecek hem de güzel gözüken banyonuz için de ayrıca mutlu olacaksınız. Yenilenen banyo için sevdiğiniz renkleri tercih etmek, ferah bir alan yaratmak yenileme fikrinden tamamen memnun kalmanız demektir.

YouTube video

Eski Banyo Yenileme Neden Gerekiyor?

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Eski banyo yenileme neden gerekiyor?

Öncelikle banyonu kullanımının sorunsuz olması açısından banyo tadilatı zaman zaman gerekir. Sebebi ise tesisat olarak da döşeme yapıldığından, gün geçtikçe eskimeler ve sorunlar ortaya çıkabiliyor. Rahat kullandığınızda memnun olacağınız bir alan olduğundan, mutlaka yenileme işleminin gerektiği yerlerden biri.

Banyo tesisatı zamanla yıpranır.

Banyonun sorunsuz kullanımı tesisatın da sağlam olması ile olur. Gerek tuvalet, gerek banyo, çeşme gibi alanlar kullanıldıkça zarar görür. Bu sebeple zamanla tadilatın yapılması aslında ihtiyaç haline dönüşür.

Buhardan dolayı banyo cepheleri zarar görür.

Kullanılan alanın nemli bir alan olmasından ötürü ilk zarar gören yerler duvarlar olacaktır. Duvarlar ve tavan ıslanarak zarar görür. Bunun fayans döşemesi ile dekore edilmesi avantaj sağlar. Zamanla fayans yenileme de renk ve desen değiştirme sebebi ile dekore edilebilir.

Duşakabini değiştirmek gerek.

Gerek duşakabinin zamanla eskimesi gerekse sizin farklı bir duşakabin kullanmak istemeniz yenilemenin gereklilikleri arasında.

Küçük banyo yenileme küçük bir duşa kabin ile daha geniş bir ortam, ferah bir ortam yaratmak sonucunu da getirebilir. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, değişim ile avantaj yakalayabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev dekore edilirken başta salona ve diğer odalara çok fazla özen gösterilmektedir. Ancak salona ve diğer odalara gösterilen önem her zaman için banyolara gösterilmemektedir. Halbuki banyo ve tuvaletlerde de dekor yapılabileceği unutulmamalı, dekor yapılmasına özen gösterilmelidir. Özellikle de büyük bir banyonuz varsa güzel bir dekorasyon ortaya çıkarabilirsiniz.

İşte, banyo dekorları için dikkat edilmesi gerekenler:

Banyoya tadilat gerekli mi?

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo tadilat yenileme

Banyo dekorasyonu yaparken cevabını vermeniz gereken ilk soru tadilatın gerekli olup olmadığıdır. Eğer ki banyoda tadilat gerekliyse o halde banyoda hiçbir dekorasyon işine girilmeden tadilat yapılmalıdır. Ancak tadilat gerekli değilse direk dekorasyona başlanabilir. Banyo dekorasyonu yapıldıktan sonra tadilatın yaptırılması hem maddi hem de manevi zarara uğramanıza sebep olacaktır.

Banyoda hangi stil ve hangi tarz?

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyoda hangi stil

Banyo dekorasyonu yaparken dekorasyonunuzu hangi stil ve tarzda yapacağınıza karar vermeniz de çok büyük önem taşımaktadır. Bir tarzı veya stili benimsemenizin üzerine dekorasyonu yapmalısınız. Aksi taktirde dekorasyonda karmaşalar oluşacak ve tek bir tarzın çizgisinde ilerleyememenize neden olacaktır

Banyoda hangi taş kullanılacak?

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyoda hangi taş kullanılacak

Banyonuzda kullanacağınız taşın seçimini yapmakta hayli zordur. Banyo taşını seçerken bilhassa dikkat etmeniz gerekenler bulunmaktadır. Banyoda en çok tercih edilen taş rengi siyah olmaktadır. Ancak siyah veya gri gibi kapalı tonlar banyonun daha küçük görünmesine sebep olacaktır. Bunun için küçük banyolarda bu tarz koyu renkte ki taşlardan kaçınılmalıdır. Ancak büyük banyolarda siyah gibi koyu renk taşlar tercih edilebilir. Ancak küçük banyolarda krem ve pastel tonlarında olan açık renk taş tercihi yapmak en doğru olanıdır.

İlginizi Çekebilir: Islak zemin duvar kağıdı için bağlantıya tıklayın.

Banyo için küvet mi yoksa duşa kabin mi?

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyoda küvet mi duş mu

Kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalı buna göre de küvet ya da duşa kabin tercihi yapmalısınız. Eğer ki banyo temizliğim kolay olsun diyorsanız tercihinizi duşa kabinden yana kullanmalısınız. Çünkü duşa kabinde dışarı su sıçraması gibi durumlarla karşılaşılmazken, küvetlerde küvet dışına su sıçrama olayları çok fazla yaşanmaktadır. Bunun için de banyo temizliğini zorlaştırmaktadır. Banyo temizliği açısından tercih yapacaksanız tercihinizi duşa kabinden yana kullanırken, rahatlığınız için tercih yapacaksanız tercihinizi de küvetten yana kullanmalısınız.

Banyoda dolap tercihi nasıl olmalı?

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo dolap tercihi

Dolap tercihi yaparken dolabın dış görünüşü kadar kullanışını da önemsemelisiniz ve kullanışlı dolap tercihi yapmalısınız. Dolabınızın kullanışlı olması sayesinde banyo ile alakalı tüm malzemelerde banyoda kalır. Her hangi bir yere banyo eşyasın taşımak durumunda kalmazsınız. Bu amaçla da avantajlı olmaktadır. Dolap tercihinizi yaparken bol raflı bir tercihte bulunmalısınız.

Banyoda ayna ve aksesuar seçimi

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyoda ayna aksesuar seçimi

Ayna ve aksesuarlara karar verirken bu seçim en sona bırakılmalıdır. Ayna ve aksesuar seçimi en son yapıldığında banyonun stil ve tarzı daha doğru bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Aynalarınızı olabildiğince büyük tercih etmelisiniz. Çünkü aynaların aydınlık veren bir etkisi vardır ve aynaların bu etkisinden yararlanarak banyonuzun daha aydınlık ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Aksesuar seçimi yaparken ise yine banyonuzun tarzını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer ki banyonuzun tarzına göre aksesuar seçimleri yapmazsanız o zaman ortaya bir karmaşa çıkacaktır.

Banyo Dekorları için Öneriler

Banyoları daha kullanışlı hale getirmek her zaman mümkün. Tüm ailenin kullandığı banyoyu daha işlevsel hale getirmek için sizlere 6 pratik çözüm önerisi hazırladık. Banyo dekorları için aşağıdaki önerilere kulak verin. Şık banyo dekorasyonu yapmak isteyenlerin en önemli sorunu küçük banyolara sahip olmaları. Peki, küçük banyolar için nasıl bir banyo dekoru yapılmalı? Ya da modern bir banyoya sahip olmak isteyenler nasıl bir banyo mobilyası kullanmalı? Aklınıza gelen bu soruların yanıtlarını aşağıdaki video ve önerilerimizde bulabilirsiniz.

Yerden tasarruf sağlayın!

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Yeden tasarruf sağlayın

Banyoyu daha düzenli hale getirmek için mutlaka yerden tasarruf sağlamak gerekiyor. Geniş bir görünüme sahip lavabo dolabının düzenini sağlarken çok hızlı kapaklı dolaplar yerine daha yavaş kapanan dolap kapakları tercih edilmelidir.

Bununla birlikte kaloriferi üst duvar kısmına yerleştirmek zaten kısıtlı alanı olan banyoyu genişletmek için önemli bir adımdır.

Yeni depolama alanları belirleyin!

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Yeni depolama alanları belirleyin!

Çift kapaklı dolaplar mı kullanıyorsunuz? Aydınlatmalı dolaplı aynalar banyonuzda size eşyalarınızı saklamak için yer açıyor. Ayrıca banyonuzda farklı bir saklama alanı yaratıyor.

Aydınlatmalı ve aynalı dolaplar sayesinde işinizi çok kolay görüyorsunuz. Aydınlatmalı dolaplar sayesinde kadınlara makyaj yapma konusunda, erkeklere de tıraş olma konusunda çok yardımcı oluyor.

Yıkanabilir diş fırçalık

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo çocuk basamağı

Diş fırçanızın içi sürekli kirlendiği için sürekli yıkamak zorunda kalıyoruz. Ve buda bize sorun oluyor. Nasıl bulaşıkları yıkayan bir bulaşık makinesi varsa artık diş fırçanızı yıkayan bir fırçanın da bulaşık makinesi var.

Bu sayede diş fırçanızı kolaylıkla yıkayabilirsiniz. Böylece hem daha çok zaman kazanırsınız hem de hijyenik olabilirsiniz.

Rahat ulaşsın!

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
İşlevsel banyo fikirleri

Lavabonuz yüksekte mi? Çocuğunuzun boyu lavaboya ulaşamıyor mu?

Çok pratik bir yolu var. Çocuk basamakları var artık. Hem çocuğunuzun lavaboya rahat bir şekilde ulaşmasına hem de çocuğunuzun özel eşyalarını saklamasına yardımcı oluyor.

Deterjanlar ortadan kalksın!

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo saklama çözümleri

Banyonuzu dağınık görmek istemiyorsanız, dağınık ortamı sevmiyorsanız artık duşa kabinin içerisinde gizli çekmeceler var.

Bunlar size her türlü konuda yardımcı olacak. Özelikle de banyoda deterjanlarınızı kaldırmanıza yardımcı olacak. Ayrıca bu gizli çekmece çocuğunuzda her türü konuda yardımcı olacak.

Kirli ve temiz çamaşırlar ayrılıyor

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Kirli ve temiz çamaşırlar ayrılıyor

Kirli ve temiz çamaşırları nereye koyacağım diye dert etmenize gerek yok. Artık lavobalarınızın altında koruyabileceğiniz tekerlekli kirliler ve temiz çamaşırlar için bir boy dolabı var.

Banyo Yenileme Fiyat Hesaplama

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo yenileme fiyat hesaplama

Evet, banyonuzu yenilemek istiyorsunuz. İlk etapta aklınıza takılan banyo yenileme maliyetleri olabilir. Genel anlamda uygun olan ödemeler ile değişimin sağlanması için yapılacak olan değişimin büyüklüğü önemlidir.

Duşakabin değiştirmek, klozet değişimi, lavabo değişimi gibi durumlar son derece tekniktir. Bu durumda sizin neyi değiştirecek olduğunuz ve hangi marka model üzerinden seçim yapacağınız önemlidir.

Banyo yenileme fiyat konusunda sizin banyo değişimi için düşüncelerinizin netleşmesi halinde bir fiyat verilebilir. Genel anlamda uygun olan ödemelerin olacağı bir değişimin yapılması da mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Banyo tadilatı fiyat hesaplama bağlantısına tıklayarak daha fazla fikir alabilirsiniz.

Banyo Yenileme Kaç Gün Sürer, Ne Kadara Mal Olur?

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo yenileme kaç gün sürer ne kadara mal olur?

Banyo yenilemede yapılacak olan işlemlerin büyüklüğüne göre süre belirlenecektir. Bakıldığında 3 ile 10 gün arasında süren tadilat işlemleri için genel olarak banyo tesisatının da yenilendiği işlemler olduğunu söylemek mümkün. Bunu göz önünde bulundurup, çözümü sağlamak açısından süre konusunda öncesinde konuşmak önemlidir.

Sadece dekorasyon değişimi yapılacaksa, banyo yenileme kısa sürede tamamlanır.

Değişim için banyoya duşakabin takılması, klozet yapılması ya da değiştirilmesi gibi durumlarda biraz daha uzun sürebilir. Esni banyo yenileme işlemlerinin baştan aşağı bir banyo yaratmak gibi düşündüğünüzde, süre konusunda ustaların verdiği bilgi en doğrusu olacaktır. Sonucunda sizi mutlu eden bir görüntü ile karşılaşacak olmanın heyecanı sizi tatmin edecektir. Yenilemenin hangi alanlarda olmasını istediğinize göre hareket ederek, aslında direkt olarak siz de kısa süre içinde tadilat ve onarımın tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Ne kadar mal olur?

Merak edilen bir diğer husus ise maliyet olacak. Öncelikle işçilik dışında; klozet, duşakabin, lavabo gibi malzemelerin temin edilmesinin ardından üstüne işçilik maliyetini eklemeniz net fiyat belirlemeniz açısından önemli olacaktır. 15.000 TL ile 45.000 TL’ye kadar en iyi şekilde banyo tadilatının gerçekleşmesi de söz konusu olacaktır. Sadece banyo dolabı yenileme gibi bir işlem yapılacaksa, zaten seçilen dolabın monte edilmesi birkaç saat içinde tamamlanır. Dolap kadar bir maliyet söz konusu olur. Son derece ekonomik bir şeklide değişim tamamlanmış olacaktır.

Banyo Tadilat Örnekleri

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo tadilat örnekleri

Banyo yenileme işlemlerinde ucuza banyo yenileme ilk olarak talebiniz olabilir. Bunun için tamamen değişiklik olması ve tadilat olması tercihiniz olabilir.

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo tadilat örnekleri

Duşakabin, klozet ve lavabodan memnunsanız, banyoda renk değişimi, fayans ve zemin değişikliğine de gidebilirsiniz.

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo tadilatı

Dolap ya da sadece lavabo değişimi de size bir yenileme hissi verecektir. Bu öneriler ile çok daha ekonomik şeklide tadilat yapılmış olacaktır.

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo tadilatı

Nasıl mutlu olacağınızı ve varsa teknik sorunların nasıl çözüleceğini göz önünde bulundurarak, siz de tadilatı gerçekleştirin.

Banyo Dekorları için Örnek Fikirler

İnsanlar sosyal hayatın ve iş hayatının vermiş olduğu yorgunluğu atmak için akşam eve geldiklerinde rahat bir duş almak isterler. Yorgunluğun atılması için birebir olan bu eylemi gerçekleştirdiğimiz banyo sıklıkla kullanılan ortak alanlardan birisidir. Bu sebeple herkes yorgunluğun atıldığı ve keyifli dakikaların geçirilebileceği banyonun güzel olmasını ister. Bu noktada ise banyo dekorasyonu önerileri hakkındaki detaylar önem taşımaktadır. Banyo dekorasyonu önerileri ve ipuçları paylaşarak daha kullanışlı ve şık bir dekorasyona ulaşabilmenizi hedefliyoruz.

YouTube video

Girildiğinde kasvetli bir ortamdan ziyade ferahlatıcı ve güzel dekore edilmiş bir ortamın olması banyo istediğini de arttıracaktır. Özellikle banyo yapmayı angarya iş olarak görmeyip banyo yapmanın keyfini çıkaran kişiler banyo dekorasyonuna da büyük önem verirler.

Banyolar genellikle evin en küçük bölümlerinden birisidir ve bu bölümde makyaj malzemeleri, cilt ve saç bakım ürünleri, düzleştirici makinaları, ağız ve diş bakım ürünleri, taraklar gibi birçok ürüne rastlayabiliriz. Ancak güzel bir banyo dekorasyonu ile tüm bu eşyalara yer bulurken büyüleyici bir ortam elde etmek de mümkündür.

Banyo Dekorasyonu için Banyo Dolapları

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo dekorasyonu için banyo dolapları

Banyo dekorasyonu için en önemli detaylardan birisi banyo dolaplarıdır. Banyo dolapları genellikle iki bölümden oluşmaktadır. Birincisi dolap kısmı ikincisi ise üstüne gelen tezgah kısmıdır. Dolap kısmı çeşitli malzemelerden yapılabilmektedir. Çok fazla modeli olan banyo dolapları ebatlarına, duvara asılmasına, yerden ayaklı olmasına göre çeşitlilik göstermektedir. Banyonun daha toplu görünmesini sağlayan banyo dolapları bayanların banyodaki kurtarıcısı olmaktadır.

Banyo Dekorasyonu için Duş Kabini

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo dekorasyonu için duşakabin

Banyo dekorasyonu için duş kabini özellikle son dönemlerde birçok kişin tercihi olmaktadır. Bu noktada cam kabinler en fazla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Cam kabinlerin kapalı ya da sürgülü modelleri bulunmaktadır.

Kabinlerin sağlamış olduğu en büyük avantaj ise banyo sırasında dış kısımların ıslanmamasıdır. Çünkü banyonun temizlenmesi zor bir alan olması, bayanlar için duşa kabinin önemini bir kat daha arttırmaktadır.

Banyo Dekorasyonunda Zemin Seçimi Önerileri

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo dekorasyonunda zemin seçimi önerileri

Banyonun güzel bir şekilde dekore edilebilmesi için zemin seçimine dikkat edilmesi gerekir. Zemin seçiminin duvar seramikleri ile uyum göstermesi gerekir.

Zemin ve duvar arasında benzer bir renk uyumunun sağlanması estetik görünüm açısından son derece etkili olacaktır. Bunun dışında zemine çıplak ve ıslak ayakla basıldığında düşme tehlikesi olmamalıdır.

Banyo Dekorasyonunda Aksesuar Seçimleri için Öneriler

En İyi Banyo Yenileme Fikirleri 2023
Banyo dekorasyonunda aksesuar seçimleri için öneriler

Banyo dekorasyonu için kullanılan aksesuarlar fonksiyonel özelliklerine göre tercih edilmektedir. Örneğin; sabunluk, diş fırçalığı, tuvalet kağıdı ya da havlu konulan alan tamamen kişinin ihtiyacını karşılayacak şekilde seçilmektedir.

Ancak bunların dışında ekstra aksesuar olarak mumlar, yerlere değişik paspaslar ya da klozetin etrafına tamamlayıcı bir takım süslemeler yapılabilir. Bu küçük aksesuarların banyonun görünümünü tamamen değiştirdiğini söyleyebiliriz. Ancak aksesuarların hepsi bir arada kullanılıp göz yorulmamalıdır. Daha sade seçimlerle de şık bir görünüm yakalamak mümkündür.

Bu yazımda sizlere banyo dekorları için öneriler konusunu paylaştım. Umarım sizlere faydalı fikirler sunabilmişimdir. Bir başka ev dekorasyon fikirleri içeriğinde görüşmek üzere…

Yorum yapın