Banyo duvar kağıdı için 10 dekorasyon fikri

Banyo için sıradanlıktan sıkıldıysanız ve daha farklı dekorasyon fikirleri ile daha gösterişli banyo dekorasyonu yapmak gibi bir düşünceniz varsa banyo duvar kağıdı fikirleri ile dekorasyon yapmak tam size göre.

Banyo dekorasyonu içinde genellikle seramik fayans modelleri kullanılır. Banyo duvar kağıtları artık bu genel geçer kural haline gelen seramik fayans modellerinin yerini alma yolunda hızla ilerliyor.

Banyo duvar kağıdı modelleri ile dekorasyon trendlerini yakından takip etmek ve banyo dekorasyonunda yaratıcı renk ve desenler ile tarzınızı yansıtan modeller için sunacağımız 10 fikre mutlaka göz atmalısınız.

Banyoda duvar kağıdı kullanılır mı?

Banyo için duvar kağıdı fikri sıkıntı yaratabilir diye düşünebilirsiniz ancak yeni nesil suya dayanıklı duvar kağıtları bu düşüncenizi çürütecek kadar kaliteli malzemeden üretilmiş ürünler piyasada mevcut.

Banyoda duvar kağıtları kullanılır mı

10 yıl boyunca su geçirmeme garantisi veren ıslak zemin duvar kağıdı modelleri ile hem suya dayanıklı hem de ısıya dayanıklı neme maruz kalan banyolar için ideal duvar kağıtlarıdır.

Neme ve rutubete dayanıklı banyo duvar kağıtları ile özel bir dokuya sahip duvarlar ile ister rengarenk isterseniz desenli tarzda duvar kağıtları ile uygulama yapabilirsiniz.

Banyo için suya dayanıklı duvar kağıdı

Eskiden banyoda seramik ya da boya kullanılırdı. Günümüzde teknolojinin gelişimi ile birlikte tuvalet ve banyo için suya dayanıklı duvar kağıdı üretimi ile birlikte banyolar için yeni yaşam alanları oluştu.

Banyo için suya dayanıklı duvar kağıtları

Özel üretim olan su geçirmez duvar kağıtları; banyo, tuvalet ve mutfak gibi alanlara girmeye başladı. Dayanıklı, su geçirmeyen, sudan etkilenmeyen, ıslak zemin duvar kağıdı modelleri ile tanışma vakti.

Suya dayanıklı duvar kağıdı kullanışlı sorusu ıslak zemine sahip banyo, tuvalet ve mutfak gibi alanlarda kafayı sıklıkla kurcalayan sorulardan biri. Lakin banyo için suya dayanıklı duvar kağıtları neme dayanıklı yapısı, bakteri oluşturmayan dokusu ve nefes alabilen kolay temizlenebilen malzeme yapısı ile oldukça kullanışlıdır. Gönül rahatlığı ile banyo dekorasyon malzemesi olarak kullanabilirsiniz.

Suya dayanıklı banyo duvar kağıdı fiyatları

Dekoratif banyo duvar kağıdı için suya dayanıklı duvar kağıtları fiyatlarını internetten öğrenmek çok basit.

Suya dayanıklı banyo duvar kağıtlarının fiyatları

Banyoya duvar kağıdı Koçtaş, Tekzen gibi yapı marketler ile Hepsiburada, N11 gibi e-ticaret firmalarının duvar kağıtları kategorilerinde yaptığımız incelemelerde neme dayanıklı banyo duvar kağıdı fiyatlarının ortalama 50TL’den başladığını, model, tasarım ve özelliklere göre de fiyatların artarak değiştiğini görüyoruz.

Mutfak için düşünebileceğiniz silinebilir özellikli mutfak duvar kağıtları bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Banyo duvar kağıdı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Banyo duvar kağıdını satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı detaylar söz konusu. Bunları sizlere başlıklar halinde sunmak istedik.

  • Banyo için üretilmiş suya dayanıklı kağıt olmasına,
  • Gramajı yüksek malzemeden üretilmiş olmasına,
  • Duvar kağıdındaki yapıştırıcı tutkalın kalite olmasına,
  • Temizlenebilen özellikte banyo duvar kağıtlarından olmasına,
  • Fayans üzerine yapıştırma özelliğinin olup olmamasına,
  • Isı değişimlerine karşı dayanıklı olup olmasına dikkat edilmelidir.

Toparlayacak olursak banyo duvar kağıtları için şuna da dikkat edilmelidir. Uzmanlar genellikle vinil (vinly) duvar kağıtlarını öneriyor. Bunun da nedeni bakteri tutmayan özelliği ile uzun yıllar kullanılabilir olmasıdır.

Duvar kağıdı alırken nelere dikkat edilmelidir

Duvar kağıdı uygulaması yapıldıktan sonra banyonun doğru şekilde kullanılması da duvar kağıdının kullanım ömrü için önemli bir yere sahip. Özellikle banyoların havalandırma sistemlerinin yeterli olması gerekiyor.

Yoğun nemden dolayı duvar kağıdının kabarmasını kimse istemez bunun için suya dayanıklı banyo duvar kağıdının kalitesinin yeterli olması kadar banyonun hava alması da çok önemlidir.

Duvarda oluşan küf ve nem için duvardaki küf lekesi nasıl çıkar içeriğine göz atabilirsiniz.

Banyo duvar kağıdı örnekleri

1Klasik çizgilerle banyo duvar kağıdı

2Suya neme dayanıklı duvar kağıdı modelleri

3Banyo duvar kağıtları vinil kaplama

4Suya dayanıklı banyo duvar kağıdı

5Banyo duvar kağıdı Koçtaş

6Banyo için duvar kağıtları

7Banyo için duvar kağıtları örneği

8Suya dayanıklı vinil duvar kağıtları

9Banyo için duvar kağıtları fiyatı

10Su geçirmeyen duvar kağıtları

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here