Çift Taraflı Bant Temizleme Sökme Nasıl Yapılır?

Çift taraflı bant temizleme sökme işlemi nasıl yapılır? Farklı yöntemler ile siz de çift taraflı olan bantların bulunduğu alandan daha kolay çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Size önerdiğimiz yöntemleri kullanarak eşyaya zarar vermeden, zaman kaybetmeden temizleyebilirsiniz. Çift taraflı bant sökme işlemi için önerilerimizi sunuyoruz. Siz de bunları kullanarak bantları sökebilirsiniz.

Çift Taraflı Bant Nasıl Çıkarılır?

Çift Taraflı Bant Temizleme Sökme Nasıl Yapılır?
Çift taraflı bant nasıl çıkarılır

İlk olarak çift taraflı bant çıkarma işlemi için yapmamız gereken ısıtmak olabilir. Önerilenler arasında ısıtma yer alır. Herhangi bir ısı kaynağı olabilir. Çift taraflı bandın olduğu alan ısıtılır ve bandın yerden ayrılması sağlanır. Burada ısı kaynağı saç kurutma makinesi ya da ütü olabilir. Doğrudan bir saç kurutma makinesinin uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Çift taraflı bant sökme için en çok uygulanan yöntemler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Kurumuş pimapen bantları nasıl temizlenir işte detaylar!

Çift Taraflı Bant Duvardan Sökme Nasıl Yapılır?

YouTube video

Çift taraflı bant duvardan çıkarma için de önerilen yöntemler var. Bu durumda direkt olarak yine ısıtma yöntemini kullanmanız istenir. Duvara karşı saç kurutma makinesini tutmanızda herhangi bir zarar yoktur. Uygulamayı yaparak, ısınma işleminden sonra bandı bulunduğu alandan sökmek üzere ince bir materyal kullanabilirsiniz. Duvara zarar vermeden çıkarmak için yumuşak bir materyal olmasına da özen göstermeniz gerekiyor. Çift taraflı bant sökme aşamaları aşağıdaki gibidir.

  • Bandın olduğu alana ısı verin.
  • Kurutma makinesi kullanabilirsiniz.
  • Isınma tamamlandığında çıkarma aşamasına geçin.
  • Yumuşak bir malzeme kullanarak bandı sökün.

İlginizi Çekebilir: Duşakabin silikon kararması %100 çözümü için tıklayın!

Çift Taraflı Bant Temizleme

Çift Taraflı Bant Temizleme Sökme Nasıl Yapılır?
Çift taraflı bant temizleme

Çift taraflı bant çıkarma için önerilen bir diğer yöntem ise aseton kullanımıdır. Aseton verniği çıkarmak için kullanılmasının dışında, aynı zamanda iyi bir sökücüdür. Bunun için mutlaka temizleme işlemi için tercih edebilirsiniz.

  • Bant olan yere aseton sürün.
  • Pamuklanmayacak bir bez yardımı ile aseton sürdükten sonra temizleyin.
  • İki üç kere işlemi uygulayarak çift taraflı bant çıkarma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Verilen aşamaları tamamlamanız durumunda sorun yaşamadan bant temizlenmiş olacak. Temizlenmesini istediğiniz alan için hangisi uygunsa onu tercih edin. Aseton, ısıtma yöntemi ya da daha farklık bir yöntem ile bandın olduğu alandan temizlenmesi mümkündür. Seçim sizin.

Yorum yapın