Bereketli Ramazan Sofraları

Sakallı ipten Paspas Yapımı Videolu Anlatım

Soda Şişesi ile Renkli Dekoratif Vazo Yapımı

Geriye Dönüşümün Adı Retro Tarzı Ne Demek?

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Nasıl Yapılır 11 Ocak 2018

Yeni bir eve sahip olan insanların birçok telaşı vardır. Gerek bu telaş gerekse farklı sebeplerle yeni yapılmış binalardaki pimapenlerin koruma amaçlı pimapen bantları bazen unutulabiliyor. Bu unutma süresi üç ayı geçerse bantları sökme konusunda sıkıntı yaşayacağınızı bilmelisiniz.

Pimapen bantları, yeni binaların yapımında pimapenin plastik kısmındaki toz, kireç, harç kirlenmelerini ve montaj sırasındaki çizilmeleri önlemek amacıyla kullanılır.

“Pimapen yapışkanı nasıl çıkar” ya da “pimapen etiketi nasıl çıkar” gibi soruların herkes tarafından sıklıkla sorulduğu ve herhangi bir net cevabın alınamadığı herkes tarafından bilinmektedir.

Yazının sonunda bahsedeceğimiz ve pimapen yapışkanlarını temizleyebileceğiniz “pürteks pvc pimapen bant sökücü” ile işiniz çok kolaylaşacak.

Bu bantları dairenizdeki inşaat ve montaj işleri bitmeden hemen çıkarırsanız pimapenin plastik aksamı çizilecektir.

Pürteks pimapen bantları temizleyici sprey

Bu sebeple dairenizdeki her türlü işlem bittikten hemen sonra pimapen bantları rahatlıkla çıkartılabilir. Elastiki bir yapıya sahip olduğu için bir kenarından başlayarak o parçadaki bandı kolaylıkla yerinden sökebilirsiniz.

Pimapen bantları nasıl çıkar

Yeni aldığınız daireye geç taşındınız ya da daire geç satıldığı için pimapen bantları hala duruyorsa bantları çıkarma sizin için zor olacaktır.

Mevsime ve ile göre değişen şartlarda ortalama üç ay içinde çıkarılmayan pimapen bantları güneş teması sebebiyle elastikiyetini kaybeder. Özellikle pimapenin dış tarafa bakan bantlarını çıkarmak daha zor hale gelir.

Kazımaya çalışmanız, sıcak su, gaz yağı, aseton, tiner gibi maddeleri kullanmanız pimapeni çizip rengini soldurmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bu sebeple bu gibi yöntemlerle zaman kaybetmeyin.

Pimapen bantları temizleme

Pimapen bandı için en uygun yöntem saç kurutma makinesi yöntemidir. Elastik yapısını kaybetmiş bantları ısıtarak tekrar bu özelliğe geçici olarak kavuşturmak ve bantları pimapenden ayırmak bu yöntemin temel hedefidir.

Bunu yaparken kullanacağımız iki farklı alet vardır. Birisi saç kurutma makinesi diğeri sıcak buhar makinesi. Sıcak buhar makinesini her evde bulmak mümkün olmasa da saç kurutma makinesini bulabiliriz.

Ancak burada dikkat etmemiz gereken en önemli özellik saç kurutma makinesinin güçlü bir üflemeye sahip olmasıdır.

Kuruyan bantların üzerine yeteri kadar saç kurutma makinesinden çıkan sıcak hava tutulursa bandı ayırma işlemi kolayca halledilecektir.

Daha önce kaleme aldığım pvc pencere temizliği nasıl yapılır konuma göz atmayı unutmayın.

Çıkmayan pimapen bantları ve pürteks pvc bant temizleyici

“Ben saç kurutma makinesiyle uğraşmak istemiyorum.” Diyenler için de pürteks firmasının ürettiği pvc bant temizleyici ile bu dertten kolayca kurtulabilirsiniz.

Ürünü temin edebilmek için “pürteks pvc bant temizleyici” ya da  “pürteks pvc pimapen bant sökücü” şeklinde arama yapmanız ürünü bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Sıvı olan maddeyi bir fırça yardımı ile sadece bandın üzerine sürün. Bu sürme işlemini bol ve bandın üzerinin film tabakası oluşturacak şekilde olmasına gayret edin.

10 dakika bekledikten sonra pimapen pencere bandının kabardığını ve kolayca ayrıldığını göreceksiniz.

Aşağıda pürteks pvc pimapen bant sökücü formül ve uygulaması gösteriliyor.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Yazıya 5 yorum yapılmış.

deryacay 30 Ocak 2018

Pürteks kullandım memnun kaldım.Herkese tavsiye ederim.

Ali 20 Şubat 2018

Kurumuş pimapen bantları temizlemek gerçekten çok zor.Özellikle güneşi gördükten sonra.Buradaki fikirler işime yaradı.

Mert tekin 23 Şubat 2018

Sky etiket sokucu cok etkiki hem kullanimi pratik hemde daha hesapli tavsiye ederim

Alperen Dernek 24 Şubat 2018

Mert Bey daha önce kullanmadık böyle bir ürün. Pürteks ile sonuç harika diyebilirim. Teşekkürler…

Rıfkı 21 Mart 2018

En iyisi pimapen bantlarını kurutmadan sökün derim.Sonra temizlemesi çok zor oluyor.

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu

22 Ağustos 2015