Kurumuş pimapen bantları

Yeni bir eve sahip olan insanların birçok telaşı vardır. Gerek bu telaş gerekse farklı sebeplerle yeni yapılmış binalardaki pimapenlerin koruma amaçlı bantları yani kurumuş pimapen bantları bazen unutulabiliyor. Bu unutma süresi üç ayı geçerse bantları sökme konusunda sıkıntı yaşayacağınızı bilmelisiniz.

Pimapen bantları, yeni binaların yapımında pimapenin plastik kısmındaki toz, kireç, harç kirlenmelerini ve montaj sırasındaki çizilmeleri önlemek amacıyla kullanılır.

Kurumuş pimapen bantları nasıl temizlenir

“Pimapen yapışkanı nasıl çıkar” ya da “pimapen etiketi nasıl çıkar” gibi soruların herkes tarafından sıklıkla sorulduğu ve herhangi bir net cevabın alınamadığı herkes tarafından bilinmektedir.

Yazının sonunda bahsedeceğimiz ve pimapen yapışkanlarını temizleyebileceğiniz “pürteks pvc pimapen bant sökücü” ile işiniz çok kolaylaşacak.

Bu bantları dairenizdeki inşaat ve montaj işleri bitmeden hemen çıkarırsanız pimapenin plastik aksamı çizilecektir.

Pürteks pimapen bantları temizleyici sprey

Bu sebeple dairenizdeki her türlü işlem bittikten hemen sonra pimapen bantları rahatlıkla çıkartılabilir. Elastiki bir yapıya sahip olduğu için bir kenarından başlayarak o parçadaki bandı kolaylıkla yerinden sökebilirsiniz.

PVC pencere temizliği hakkında farklı fikirler sunduğum pencere temizliği nasıl yapılır içeriğini bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Pimapen bantları nasıl çıkar?

Yeni aldığınız daireye geç taşındınız ya da daire geç satıldığı için pimapen bantları hala duruyorsa bantları çıkarma sizin için zor olacaktır.

Mevsime ve ile göre değişen şartlarda ortalama üç ay içinde çıkarılmayan pimapen bantları güneş teması sebebiyle elastikiyetini kaybeder. Özellikle pimapenin dış tarafa bakan bantlarını çıkarmak daha zor hale gelir.

Kazımaya çalışmanız, sıcak su, gaz yağı, aseton, tiner gibi maddeleri kullanmanız pimapeni çizip rengini soldurmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bu sebeple bu gibi yöntemlerle zaman kaybetmeyin.

Kurumuş pimapen bantları

Pimapen bandı için en uygun yöntem saç kurutma makinesi yöntemidir. Elastik yapısını kaybetmiş bantları ısıtarak tekrar bu özelliğe geçici olarak kavuşturmak ve bantları pimapenden ayırmak bu yöntemin temel hedefidir.

Bunu yaparken kullanacağımız iki farklı alet vardır. Birisi saç kurutma makinesi diğeri sıcak buhar makinesi. Sıcak buhar makinesini her evde bulmak mümkün olmasa da saç kurutma makinesini bulabiliriz.

Ancak burada dikkat etmemiz gereken en önemli özellik saç kurutma makinesinin güçlü bir üflemeye sahip olmasıdır.

Kuruyan bantların üzerine yeteri kadar saç kurutma makinesinden çıkan sıcak hava tutulursa bandı ayırma işlemi kolayca halledilecektir.

Çıkmayan pimapen bantları ve pürteks pvc bant temizleyici

“Ben saç kurutma makinesiyle uğraşmak istemiyorum.” Diyenler için de pürteks firmasının ürettiği pvc bant temizleyici ile bu dertten kolayca kurtulabilirsiniz.

Ürünü temin edebilmek için “pürteks pvc bant temizleyici” ya da  “pürteks pvc pimapen bant sökücü” şeklinde arama yapmanız ürünü bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Sıvı olan maddeyi bir fırça yardımı ile sadece bandın üzerine sürün. Bu sürme işlemini bol ve bandın üzerinin film tabakası oluşturacak şekilde olmasına gayret edin.

Aşağıda pürteks pvc pimapen bant sökücü formül ve uygulaması gösteriliyor.

10 dakika bekledikten sonra pimapen pencere bandının kabardığını ve kolayca ayrıldığını göreceksiniz.

Pimapen etiketi çıkaran bant sökücü formüller sayesinde epey temiz hale gelmiş pimapen ve cam temizliğini aşağıdaki görseli inceleyerek daha net görebilirsiniz.

Öncesi ve sonrası ile kurumuş oimapen bant temizliği

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here