perde siparişi

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?(Videolu)Yeni bir eve sahip olan insanların birçok telaşı vardır. Gerek bu telaş gerekse farklı sebeplerle yeni yapılmış binalardaki pimapenlerin koruma amaçlı bantları yani kurumuş pimapen bantları bazen unutulabiliyor. Bu unutma süresi üç ayı geçerse bantları sökme konusunda sıkıntı yaşayacağınızı bilmelisiniz. Bu noktada sorun yaşayanların sıklıkla sordukları sorular arasında pimapendeki yapışkanlar nasıl çıkar, pimapen bantları nasıl temizlenir, pimapenden bant lekesi nasıl çıkar ve pürteks pvc pimapen bant sökücü nerede satılır gibi sorular yer alıyor. Sizlere bu sorularınızın cevabını aşağıda tek tek anlattım.Pimapen yapışkanı nasıl çıkar?

Pimapen etiketi nasıl çıkar?

Pimapen bantları, yeni binaların yapımında pimapenin plastik kısmındaki toz, kireç, harç kirlenmelerini ve montaj sırasındaki çizilmeleri önlemek amacıyla kullanılır.

“Pimapen yapışkanı nasıl çıkar” ya da “pimapen etiketi nasıl çıkar” gibi soruların herkes tarafından sıklıkla sorulduğu ve herhangi bir net cevabın alınamadığı herkes tarafından bilinmektedir.

Kurumuş pimapen bantları nasıl temizlenir

Yazının sonunda bahsedeceğimiz ve pimapen yapışkanlarını temizleyebileceğiniz “pürteks pvc pimapen bant sökücü” ile işiniz çok kolaylaşacak.

MUTLAKA OKUYUN:  Evde Klima Temizliği 12 Adımda Nasıl Yapılır?


Bu bantları dairenizdeki inşaat ve montaj işleri bitmeden hemen çıkarırsanız pimapenin plastik aksamı çizilecektir.

Bu sebeple dairenizdeki her türlü işlem bittikten hemen sonra PVC bant temizleyici ile pimapen bantları rahatlıkla çıkartılabilir. Elastiki bir yapıya sahip olduğu için bir kenarından başlayarak o parçadaki bandı kolaylıkla yerinden sökebilirsiniz.

Pürteks pimapen bantları temizleyici sprey

İlginizi Çekebilir: Pimapen kapı sarkması yaşayanlar için çözüm önerileri bu yazıda!Pimapendeki yapışkanlar nasıl çıkar?

Kurumuş pimapen bantları

Yeni aldığınız daireye geç taşındınız ya da daire geç satıldığı için pimapen bantları hala duruyorsa bantları çıkarmak sizin için zor olacaktır.

Mevsime ve ile göre değişen şartlarda ortalama üç ay içinde çıkarılmayan pimapen bantları güneş teması sebebiyle elastikiyetini kaybeder. Özellikle pimapenin dış tarafa bakan bantlarını çıkarmak daha zor hale gelir.

Kazımaya çalışmanız, sıcak su, gaz yağı, aseton, tiner gibi maddeleri kullanmanız pimapeni çizip rengini soldurmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bu sebeple bu gibi yöntemlerle zaman kaybetmeyin.
Pimapen bandı için en uygun yöntem saç kurutma makinesi yöntemidir. Elastik yapısını kaybetmiş bantları ısıtarak tekrar bu özelliğe geçici olarak kavuşturmak ve bantları pimapenden ayırmak bu yöntemin temel hedefidir.

MUTLAKA OKUYUN:  Bulaşık Makinesinde Yıkanmaması Gereken +5 Şey

Bunu yaparken kullanacağımız iki farklı alet vardır. Birisi saç kurutma makinesi diğeri sıcak buhar makinesi. Sıcak buhar makinesini her evde bulmak mümkün olmasa da saç kurutma makinesini bulabiliriz.

Ancak burada dikkat etmemiz gereken en önemli özellik saç kurutma makinesinin güçlü bir üflemeye sahip olmasıdır.

Kuruyan bantların üzerine yeteri kadar saç kurutma makinesinden çıkan sıcak hava tutulursa bandı ayırma işlemi kolayca halledilecektir.

İlginizi Çekebilir: PVC pencere temizliği için detaylı bilgiler bu içerikte!

Pürteks PVC Pimapen Bant Sökücü

“Ben saç kurutma makinesiyle uğraşmak istemiyorum.” diyenler için de pürteks firmasının ürettiği pürteks pvc pimapen bant sökücü ile bu dertten kolayca kurtulabilirsiniz.

Ürünü temin edebilmek için “pürteks pvc bant temizleyici” ya da “pürteks pvc pimapen bant sökücü” şeklinde arama motoruna yazmanız ürünü internetten bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Sıvı olan maddeyi bir fırça yardımı ile sadece bandın üzerine sürün. Bu sürme işlemini bol ve bandın üzerinin film tabakası oluşturacak şekilde olmasına gayret edin.

Aşağıda pürteks pvc pimapen bant sökücü formül ve uygulaması gösteriliyor. Pürteks pvc bant sökücü işe yarıyor mu sorusunun işte cevabı!

MUTLAKA OKUYUN:  En Kolay Ahşap Boyama Teknikleri Neler?

10 dakika bekledikten sonra pimapen pencere bandının kabardığını ve kolayca ayrıldığını göreceksiniz.

Öncesi ve sonrası ile kurumuş pimapen bant temizliği

Pimapen etiketi çıkaran bant sökücü formüller sayesinde epey temiz hale gelmiş pimapen ve cam temizliğini aşağıdaki görseli inceleyerek daha net görebilirsiniz.

Pimapen kurumuş bant çıkarma için %100 kesin çözüm önerisi arayanlar için aşağıdaki bant temizleyici kullanmalarını öneriyoruz. Kazıma bıçağı işinizi epey kolaylaştıracaktır. Bu araçla pimapen camdaki etiketlerden kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Pimapen tamiri nasıl yapılır işte detaylar!

PVC pencere bant kazıma bıçağı
Jiletli kazıma bıçağıAbone ol
Bildir
guest
8 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


8
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x