Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?

Kurumuş pimapen bantları yeni bir eve taşındıysanız çok can sıkıcı olabilir. Pimapen camdaki etiketler nasıl çıkar sorusuna bu içerikte birden fazla yöntem hazırladık. Eğer böyle bir sorunla karşılaştıysanız pürteks pvc pimapen bant sökücü işinizi kolayca çözebilir. Yeni bir eve sahip olan insanların birçok telaşı vardır. Gerek bu telaş gerekse farklı sebeplerle yeni yapılmış binalardaki PVC’lerde koruma amaçlı bantları yani kurumuş pimapen bantları bazen unutulabiliyor.

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?
Kurumuş pimapen bantları

Unutma süresi üç ayı geçerse bantları sökme konusunda sıkıntı yaşayacağınızı bilmelisiniz. Bu noktada sorun yaşayanların sıklıkla sordukları sorular arasında pimapendeki yapışkanlar nasıl çıkar, pimapen bantları nasıl temizlenir, pimapenden bant lekesi nasıl çıkar ve pürteks pvc pimapen bant sökücü nerede satılır gibi sorular yer alıyor. Sizlere bu sorularınızın cevabını aşağıda tek tek anlattım.

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Pimapen yapışkanları nasıl çıkar sorusu için aşağıdaki video çok pratik bir şekilde işinizi görebilir. İhtiyacınız olan şey sağlam bir saç kurutma makinesi diyebiliriz. 🙂

YouTube video
Pimapen yapışkanları nasıl çıkar?

Pimapendeki Bantlar Nasıl Çıkar?

Pimapendeki bantlar nasıl çıkar sorusunun bir diğer alternatif çözümüne de aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

YouTube video
Pimapendeki bantlar nasıl çıkar?

Pimapen bantları, yeni binaların yapımında pimapenin plastik kısmındaki toz, kireç, harç kirlenmelerini ve montaj sırasındaki çizilmeleri önlemek amacıyla kullanılır. Pimapen yapışkanı nasıl çıkar ya da pimapen etiketi nasıl çıkar gibi soruların herkes tarafından sıklıkla sorulduğu ve herhangi bir net cevabın alınamadığı herkes tarafından bilinmektedir.

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?
Pimapen yapışkanı nasıl çıkar?

Yazının sonunda bahsedeceğimiz ve pimapen yapışkanlarını temizleyebileceğiniz pürteks pvc pimapen bant sökücü ile işiniz çok kolaylaşacak. Bu bantları dairenizdeki inşaat ve montaj işleri bitmeden hemen çıkarırsanız pimapenin plastik aksamı çizilecektir.

Bu sebeple dairenizdeki her türlü işlem bittikten hemen sonra PVC bant temizleyici ile pimapen bantları rahatlıkla çıkartılabilir. Elastiki bir yapıya sahip olduğu için bir kenarından başlayarak o parçadaki bandı kolaylıkla yerinden sökebilirsiniz.

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?
Pürteks pimapen bantları temizleyici sprey

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Çıkar?

Yeni aldığınız daireye geç taşındınız ya da daire geç satıldığı için pimapen bantları hala duruyorsa bantları çıkarmak sizin için zor olacaktır. Mevsime ve ile göre değişen şartlarda ortalama üç ay içinde çıkarılmayan pimapen bantları güneş teması sebebiyle elastikiyetini kaybeder. Özellikle pimapenin dış tarafa bakan bantlarını çıkarmak daha zor hale gelir.

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?
Pimapendeki bant nasıl çıkar?

Kazımaya çalışmanız, sıcak su, gaz yağı, aseton, tiner gibi maddeleri kullanmanız pimapeni çizip rengini soldurmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bu sebeple bu gibi yöntemlerle zaman kaybetmeyin.

Pimapen bandı için en uygun yöntem saç kurutma makinesi yöntemidir. Elastik yapısını kaybetmiş bantları ısıtarak tekrar bu özelliğe geçici olarak kavuşturmak ve bantları pimapenden ayırmak bu yöntemin temel hedefidir.

Bunu yaparken kullanacağımız iki farklı alet vardır. Birisi saç kurutma makinesi diğeri sıcak buhar makinesi. Sıcak buhar makinesini her evde bulmak mümkün olmasa da saç kurutma makinesini bulabiliriz. Ancak burada dikkat etmemiz gereken en önemli özellik saç kurutma makinesinin güçlü bir üflemeye sahip olmasıdır.

Kuruyan bantların üzerine yeteri kadar saç kurutma makinesinden çıkan sıcak hava tutulursa bandı ayırma işlemi kolayca halledilecektir.

YouTube video
Pimapen kurumuş bant çıkarma

Pürteks PVC Pimapen Bant Sökücü

Pürteks PVC pimapen bant sökücü işinizi çok kolaylaştırabilir. “Ben saç kurutma makinesiyle uğraşmak istemiyorum.” diyenler için de Pürteks firmasının ürettiği pürteks pvc pimapen bant sökücü ile bu dertten kolayca kurtulabilirsiniz.

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?

Ürünü temin edebilmek için pürteks pvc bant temizleyici ya da pürteks pvc pimapen bant sökücü şeklinde arama motoruna yazmanız ürünü internetten bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Sıvı olan maddeyi bir fırça yardımı ile sadece bandın üzerine sürün. Bu sürme işlemini bol ve bandın üzerinin film tabakası oluşturacak şekilde olmasına gayret edin.

Aşağıda pürteks pvc pimapen bant sökücü formül ve uygulaması gösteriliyor. Pürteks pvc bant sökücü işe yarıyor mu sorusunun işte cevabı!

YouTube video
Pürteks, PVC pimapen bant sökücü formül

10 dakika bekledikten sonra pimapen pencere bandının kabardığını ve kolayca ayrıldığını göreceksiniz.

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?

Pimapen etiketi çıkaran bant sökücü formüller sayesinde epey temiz hale gelmiş pimapen ve cam temizliğini aşağıdaki görseli inceleyerek daha net görebilirsiniz. Pimapen kurumuş bant çıkarma için %100 kesin çözüm önerisi arayanlar için aşağıdaki bant temizleyici kullanmalarını öneriyoruz. Kazıma bıçağı işinizi epey kolaylaştıracaktır. Bu araçla pimapen camdaki etiketlerden kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Pimapen tamiri hakkında bilgi sahibi olmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?
Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?

Sıkça Sorulan Sorular

Kurumuş yapışkan nasıl çıkar?

Kuruyan bantların üzerine yeteri kadar saç kurutma makinesinden çıkan sıcak hava tutulursa bandı ayırma işlemi kolayca yapılabilecektir. Kurumuş tüm yapışkanları bu yöntemle çok kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Kağıt bant pimapenden nasıl çıkar?

Kağıt bant pimapenden aseton ile çıkarabilirsiniz. PVC yüzeylerinde yer alan kurumuş bant lekesini saç kurutma makinesi ile birlikte sirke ya da asetonlu bez ile silerek kağıt bantlardan kurtulabilirsiniz.

“Kurumuş Pimapen Bantları Nasıl Temizlenir?” üzerine 8 yorum

  1. Kurumuş pimapen bantları temizlemek gerçekten çok zor.Özellikle güneşi gördükten sonra.Buradaki fikirler işime yaradı.

    Yanıtla
    • Mert Bey daha önce kullanmadık böyle bir ürün. Pürteks ile sonuç harika diyebilirim. Teşekkürler…

      Yanıtla

Yorum yapın