Pimapen Tamiri Nasıl Yapılır? (%100Kesin Çözüm!)

Pimapen tamiri hakkında bilgi almak isteyenler için pimapen tamiri nasıl yapılır içeriği ile karşınızdayız. Pimapen tamir fiyatları nelerdir? Hepsini sizler için derledik.

Ev, büro, ofis gibi yerlerde genelde pimapen tercih edilir. Pimapenin tercih edilmesinin en önemli etkeni sağlam olması ve kışın soğuğa karşı koruyucu olmasıdır. Teknoloji ilerledikçe pimapenler de değişmeye başlamıştır. Artık çift bölmeli pimapenler yapılmaktadır. 

Pimapen Tamiri Nasıl Yapılır?

YouTube video

Pimapen tamiri hakkında yukarıdaki videoyu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Pimapenlerde zaman zaman pimapen sarkması, pimapen pencere kapanmıyor gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Başlıca sorunlardan biri pencerelerin kol kısmıdır. Bu bölge plastik yapıdan oluşmaktadır. Pencere sürekli açılıp kapandığı için zarar görebilmektedir. Pimapen tamiri yaparken bu yerin değişimi son derece kolaydır.

Pimapen tamir işleminin mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Vidalar bulunmaktadır ve bu vidalar değiştirilerek yeniden monte edilir. Menteşelerde çok fazla sorun çıkartmaktadır. Zamanla pencerede bulunan menteşeler zarar görür ve kullanılmaz duruma gelir. O zaman menteşelerin pimleri değiştirilmelidir. Pimapenler genelde yaz ve kışın ayar gerektirmektedir.

Pimapen olan kapınız var ise yazın ve kışın mutlaka ayar yaptırmanız gerekmektedir. Tamiri fiyatları türüne göre farklı olmaktadır.

Eğer pimapenlerde sorun var ise mutlaka pvc tamirinin en kısa zamanda yapılması uygundur. Pvc pencere tamiri yapılmaz ise pencerelerde kapanmama sorunu meydana gelir.

İlginizi Çekebilir: Pencere temizliği nasıl yapılır, işte detaylar!

Pimapen Pencere Kapanmıyor!

Pimapen Tamiri Nasıl Yapılır? (%100Kesin Çözüm!)
Pimapen pencere kapanmıyor!

Pimapen pencere kapanmıyor şikayeti son zamanlarda insanlar tarafından dile getirilmektedir. Pimapen tamircisi çağırmadan önce bazı noktaları kontrol etmenizde fayda var. Eğer pimapen pencereniz var ve kapanmıyor ise bunun birkaç nedeni olabilmektedir.

Pimapen pencere tamiri mutlaka yapılmalıdır. Pimapen cam tamiri için uzmanlardan yardım almalısınız. Öncelikle bu sorunun neden kaynaklandığını mutlaka gözlemlemelisiniz. Şimdi sizlere pencerenin neden tam kapanmadığı hakkında bilgiler vereceğiz. İşte pencerenin kapanmama sebebi aşağıdaki gibidir:

 • Pencerede olan menteşe zarar görmüş olabilir
 • Sabit tutucuda kırılma meydana gelirse
 • Kolda kırılma meydana gelirse
 • Mekanizmada bozulma veya kırılma meydana gelirse
 • Pencerede aşağı tarafa sarkma meydana gelir ise
 • Pencere kolunda boşa dönme meydana gelir ise
 • Pencere kanadında takılma meydana geliyorsa
 • Pvc de sıkışma meydana geliyorsa

Bu gibi sorunlarda profesyonel kişilerden yardım alınmalıdır ve kısa zaman içerisinde bu sorun çözüme kavuşturulmalıdır.

PVC Pencere Tamiri Nasıl Olur?

Pimapen Tamiri Nasıl Yapılır? (%100Kesin Çözüm!)
PVC Pencere tamiri nasıl olur?

PVC pencere tamiri yapılmazsa pencerelerde birçok sorun meydana gelebilir. Öncelikle sorunun ne olduğunu anlamanız gerekmektedir. Pimapen camlarda sorun meydana geldi ise bu muhtemelen menteşelerden kaynaklı bir sorundur. Bu sorunu terazileme ile çözmeniz gerekmektedir. Bunun sonucunda pimapen camda meydana gelen sorun ortadan kalkacaktır. Pimapen cam tamiri için güvenilir firmalardan yardım alabilirsiniz.

Pimapen Kapı Dili Tamiri

Pimapen Tamiri Nasıl Yapılır? (%100Kesin Çözüm!)
Pimapen kapı dili tamiri

Pimapen kapı dili bozuldu ise mutlaka değiştirmeniz gerekecektir. Eğer kapı dilinde bir sorun var ise; kilit dönmez veya boşa döner. Kapının kapanmasında zorluk meydana gelir.

Kapı kolu çalışmayabilir. Kapı dilinin ölçüsü ve boyuna göre eskisi çıkartılır ve yerine yenisi takılır. Böylece meydana gelen sorunlarda giderilmiş olur.

Pimapen Tamiri Fiyatları

Pimapen Tamiri Nasıl Yapılır? (%100Kesin Çözüm!)
Pimapen tamiri fiyatları

Pimapen tamiri fiyatları; cam kapı sineklik gibi türlere göre değişiklik göstermektedir. Şimdi sizlere pimapen tamiri fiyatlarından bahsedeceğiz. İşte pimapen tamiri fiyatları:

 • Pimapen kapı tamiri: 500₺
 • Cam tamir fiyatı: 550-900₺
 • Sürgülü kapı fiyatı: 650-900₺
 • Sürgülü pencere tamir fiyatı: 650-950₺
 • Sinekli tamir fiyatı: 400-800₺

Pimapen tamiri videolarına göz atmak için bağlantıya tıklayın.

Yorum yapın