Her Mevsim Taze Gıdaya Ulaşmanızı Sağlayacak Derin Dondurucu Modelleri

Derin dondurucu, yiyecekleri düşük sıcaklıkta tutarak uzun süre dayanmalarını sağlar. Evlerin en önemli ihtiyaçlarından biridir. Özellikle her mevsim taze sebze, meyve tüketmek isteyenler için ideal bir üründür. Evlerde, yazlıklarda, restoranlarda farklı modellerine rastlamak mümkündür. Bazı evlerde birden fazla vardır. Derin dondurucular; mini, çekmeceli, dikey, sandık tipi derin dondurucu gibi farklı boyut ve modellerde kullanıma sunulur. Farklı boyutlarının olması İhtiyacınıza göre ürün seçmenizi kolaylaştırır.

Her Mevsim Taze Gıdaya Ulaşmanızı Sağlayacak Derin Dondurucu Modelleri
No frost derin dondurucu

Her Evin İhtiyacı Derin Dondurucu Modelleri

Yatay ve dikey formlarıyla evin her alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz derin dondurucu modelleri sunduğu farklı kapasite seçenekleriyle de seçim yapmanızı kolaylaştırır. Bazı modeller 104 litre brüt hacmi ve 4,8 kg’lık günlük dondurma kapasitesiyle küçük aileler için idealdir. Buzdolabınızda yeriniz yoksa bu model balıktan sebzeye kadar birçok gıdayı bozulmadan depolamanıza olanak sağlar. Çekmeceli derin dondurucu modeli ise küçük bir buzdolabını andırır. Modeldeki 6 gözde istediğiniz gıdayı depolayabilirsiniz. En önemli avantajı ise bölmeler birbirinden bağımsız olduğundan gıdalar birbiriyle temas etmez. Bir gözde sebze depolarken başka bir gözde et ürünlerini depolayabilirsiniz. Modelin toplam brüt hacmi 244 litre, günlük dondurma kapasitesi ise 13 kg’dır. E sınıfı enerji sınıfına sahip olan modelin hızlı dondurma bölmesinin olması ise ayrıca avantajdır.

Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Derin dondurucu, evlerde buzdolabının no frost alanı yetmiyorsa bir ihtiyaçtır. Alırken kritik birkaç konuya dikkat ederseniz cihazlardan optimum fayda sağlayabilirsiniz. Öncelikle cihazı yerleştireceğiniz alanın ölçüsü önemidir. Alanınıza göre yatay ya da dikey modellerden birini tercih edebilirsiniz. Günlük dondurma kapasitesi fazla olsun isterseniz 7 çekmeceli derin dondurucu seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Çekmeceli olması kullanım kolaylığı sağlarken dikey tasarımı ise yerden tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca gıdaları ayrı depolama imkânı sunar. Çekmecelerin ayarlanabilir olması ise avantajdır. Daha büyük ambalajlı gıdalar saklamak isterseniz sandık tipi modelleri tercih etmelisiniz. Sadece alacağınız modelin mutfağınıza ya da yerleştirmeyi planladığınız alana sığacak ölçülerde olması önemlidir. Diğer yandan enerji verimliliği yüksek modellerden birini tercih ederseniz enerji tasarrufu da yaparak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Her Mevsim Taze Gıdaya Ulaşmanızı Sağlayacak Derin Dondurucu Modelleri
Derin dondurucu

Derin Dondurucu Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

No frost derin dondurucu kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli detaylar bulunur. Öncelikle ürünü koyarken doğru ambalaj çeşidi kullanırsanız bir arada depolanan ürünlerin kokusu birbirine geçmez. Her ürünün donma derecesi farklı olabilir. Meyve, sebze ve et gibi ürünlerin bozulmadan kalması için ayarı kullanma kılavuzunda belirtildiği ısı aralıklarına göre yapmanız önemlidir. Ancak cihaza koyacağınız gıda sıvı ise plastik şişe içinde olması dikkat etmelisiniz. Dondurulan gıdanın açıldıktan sonra tekrar dondurulması önerilmez. Dolayısıyla tek kullanımlık ambalajlarda koymanız önemlidir. Enerjinin kesilmesi durumunda dondurucunun kapağını açmazsanız içindeki gıdaları 48 saat boyunca muhafaza edebilirsiniz. Ancak cihaz güneş almayan bir yerdeyse bu süre uzayabilir.

Ürünü kullanırken içine koyacağınız gıdanın ambalaj boyutu, ambalaj şekli dikkat etmeniz gereken konulardandır. Ayrıca cihazın yerleşeceği alanın da ürünün rahat kullanılabileceği bir alan olması gerekir. Özellikle dikey ve kapaklı modellerde kapağın rahat açılabilecek şekilde yerleştirilmesi gerekir. Bunun yanı sıra ihtiyacınızı karşılayabilecek kapasitede yatay ya da dikey derin dondurucu modellerinden birini almanız da enerji tasarrufu açısından önemlidir.

Derin Dondurucu Fiyatları

Derin dondurucu fiyatları ürünün modeline, sahip olduğu teknolojik özelliklere ve kapasitesine göre değişir. Ayrıca bölme sayısı da fiyatta belirleyicidir. Farklı modeller arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Kalabalık bir aileniz varsa ya da restoranınızda kullanacaksanız daha yüksek depolama kapasitesi olan modellerden birini tercih edebilirsiniz. Çekirdek aileler içinse mini derin dondurucu modeli idealdir. İhtiyacınıza uygun modellerden birini seçmek için Koçtaş’ı ziyaret edebilir, istediğiniz ürüne Koçtaş güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Yorum yapın