Pimapen Kapı Sarkması Sorununa %100 Çözüm

Pimapen kapılar, zamanla kullanmaya bağlı olarak sarkma yapabilir. Pimapen kapı sarkması kesin olarak gidermeniz elbette ki mümkündür. Pimapen kapı ayarı yaz kış mutlaka yapılmalıdır. Eğer yapılmaz ise pimapen kapıda sarkma meydana gelir ve bu sarkma sonucunda kapı kapanmakta zorlanabilir. 

Pimapen kapı sarkması problemini profesyonel olan kişiler 5 dakikada gerçekleştirmektedir. Kapı sarkması problemi meydana geldiğinde kapının kolu boş dönebilir ve kapıda mutlaka kapanmama problemi meydana gelir.

YouTube video
Pimapen kapı ayarı nasıl yapılır?

Bu sebeple mutlaka kapının tamirinin yapılması gerekir. Sarkma sorununu gidermek için kapıyı açın ve üst kısımda bulunan vidayı tornavida yardımı ile yerinden çıkarın. Pimapen kapı sarkması sorunu gidermek için kalem veya şarjlı matkap da tercih edebilirsiniz. Pimapen kapı düşmesi bazı zamanlarda işçilik sebebi ile meydana gelen sorunlardan doğuyor olabilir. 

Böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda biraz da olsa bilginiz var ise kendiniz bu problemi çözebilirsiniz fakat eğer bir bilgiye sahip değilseniz mutlaka işini bilirkişiler tarafından bu iş gerçekleştirilmelidir. 

Eğer pimapen kapı kullanıyor iseniz mutlaka yaz ve kış olmak üzere profesyonel kişiler ile görüşüp ayarının yaptırılmasını tavsiye ederiz. Şimdi sizlere pimapen kapı sarkması nedir konusu hakkında bilgiler aktaracağız.  O halde yazımızın tamamını okumaya ne dersiniz? Kurumuş pimapen bantları nasıl temizlenir işte detaylar!

Pimapen Kapı Sarkması Nedir?

Pimapen Kapı Sarkması Sorununa %100 Çözüm

Pvc kapı sarkması; kapının ayarının bozulması ve kapının tamamen kapanmamasıdır. İki taraftan kolu olan bir kapınız bulunuyor ise öncelikle göbek kısmını ayarlamanız gerekmektedir bunu matkap ile kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. 

Pimapen kapı düşmesi probleminde  kapının kolu boşa döner ve kapı menteşe ye takılır.  Pimapen kapıların yaz kış ayarları vardır ve düzenli bir şekilde yaz kış ayarlarının yapılması gerekmektedir. 

Pimapen kapı düzeltme bu işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Düzenli bir şekilde yaz kış ayarı yapıldığı zaman bir problem ile karşılaşılmaz.  Fakat kışın yaz ayarı ile kapıyı kullandığınızda kapıda sarkmalar meydana gelir ve kapı kapanmakta zorluk çekebilir. 

Şimdi sizlere pimapen balkon kapı ayarı nasıl yapılır konusu hakkında bilgiler vereceğiz. O halde yazımızın devamına mutlaka okumanız gerekmektedir

Pimapen Balkon Kapı Ayarı Nasıl Yapılır?

Pimapen Kapı Sarkması Sorununa %100 Çözüm

Pimapen kapı ayarları birçok sebebi bağlı olarak bozulabilir. Günümüzde artık pimapen kapılar ise sadece camdan oluşmaktadır. Bu sebeple de kapıya cam sebebiyle çok ağırlık binebilir. Canın ağırlığı sebebiyle ayar kısa zaman içerisinde bozulma yapar.

Bazı zamanlarda ise PVC kapı sarkması işçilik sebebiyle meydana gelen bir sorun olmaktadır. Menteşe Bölgesi’nde bulunan üst  kilide takoz konulmalıdır. Eğer takoz konulmaz veya farklı bir yere konulur ise kapının ayarı bozulabilir.

Pimapen balkon kapı ayarı yapmak için matkaba ihtiyaç duyulacaktır.  Ya da elinizde matkap yoksa kalemde  bir çözüm olabilir. Pimapen balkon kapı ve pimapen pencere ayarı profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.  Aksi halde kapı ayarını yapamayabilir veya daha ciddi sorunlara sebebiyet verebilirsiniz. Daha fazla fikir için Pinterest sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sürgülü PVC kapı kullanışlı mı?

Sürgülü PVC kapı elbette ki çok kullanışlıdır. Özellikle mekan içinde yer tasarrufu sağlaması bakımından çok önemlidir. Dar alanlarda kullanım kolaylığı sağlayarak büyük bir avantaja sahiptir. Evlerin balkonlarında özellikle mutfak balkonlarında kullanılması tavsiye edilmektedir.

“Pimapen Kapı Sarkması Sorununa %100 Çözüm” üzerine 4 yorum

  1. Hani bilgi ? hani kapının tamiri ve düzenlenmesi için bilgi ?yalanlarla insanları sitenize mi çekmeye çalışıyorsunuz ? AYIP

    Yanıtla

Yorum yapın