Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi için +5 Tavsiye

Evi aydınlık gösteren boya rengi evini boyatmak isteyenlerin beklentileri içerisinde. Peki, evi aydınlık gösteren boya renkleri neler? Evi ferah gösteren boya renkleri ve daha fazlasını bulabileceğiniz harika bir içerik hazırladık! Renklerin hayat içerisinde insan üzerindeki etkisi yadsınamaz bir gerçektir. Bu noktada insanın üzerine giydiği kıyafetten oturduğu eve, bindiği arabaya kadar renk kavramı oldukça önemli bir yere sahiptir. Sizlere bu yazıda yaşam alanımız olan evlerde kullanabileceğiniz evi aydınlık gösteren boya renkleri ve evi ferah gösteren renkler ile ilgili önemli bilgiler sunacağım. Evi aydınlık göstermenin yolları ile en çok tutulan duvar boya renkleri ve evi ferah gösteren renkler burada bulabileceksiniz.

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi için Tavsiyeler

YouTube video

Evi aydınlık gösteren boya rengi için gerçekten çok fazla alternatif renk mevcut. Evde duvar rengi olarak kullandığımız boya renkleri bir evi daha küçük gösterebildiği gibi daha büyük de gösterebilir. Veyahut seçeceğiniz renk daha loş bir ortam oluşturacağı gibi mekanın daha ferah görünmesine de yardımcı olabilir.

Odayı geniş gösteren boya renkleri seçerken ev dekorasyonu içinde duvarlar oldukça geniş alan kapladığı için kullanılan rengin de bir kadar büyük etkisi olabilmektedir. Bu noktada iç mimarlar duvar rengi ve duvar dekorasyonu ile özel ilgilenme gereksinimi duyarlar. Dekorasyonda ev boya renkleri ve kullanımı titizlik gerektiren ince işçilik kapsamında düşünülmelidir. Duvar dekorasyonu için pürüz olmayan, ferah ve aydınlık bir duvara ihtiyaç vardır.

Şehrin yoğunluğundan evlerin daha az güneş gören ve daha küçük alanlarda tasarlanması özellikle apartman daireleri için odayı evi ferah gösteren boya renkleri konusunu gündemimize alıyor. Güzel, sağlıklı ve dekoratif bir eve sahip olmak için en önemli şartlardan biri olan ferah ve aydınlık mekanları oluşturmak gerek. Peki, evi ferah göstermek için dekorasyon çözümlerinden evi renkli ve pırıl pırıl gösterecek duvar boyası renkleri neler? Evi aydınlık gösteren boya renkleri isimleri aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Evi aydınlık gösteren boya renkleri için 5 harika fikir burada…

Marjinal Gri

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi için +5 Tavsiye
Evi aydınlık gösteren duvar rengi gri

Evi aydınlık gösteren boya rengi gridir desek yalan olmaz. Gri duvar boyası rengi son zamanlarda bir evin hemen hemen tüm odalarında kullanılan en önemli renkler arasında yerini almış durumda. Ev dekorasyonunda moda renkler içinde düşünülebilecek gri duvar boyası rengi için birçok ton belirlemek mümkün.

Evi ferah gösteren renkler için gri odalarda derin ve ferah atmosfer yaratacak ender renklerdendir. Stil sahibi bir dekorasyona sahip olmak isteyenler için gri tonları duvar rengi olarak kullanılabilir. Özellikle beyaz renk ile kombin edildiğinde harika bir uyumun yakalandığını yukarıdaki görseli de inceleyerek görebilirsiniz.

Uçuk Mavi

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi için +5 Tavsiye
Evi geniş gösteren duvar rengi uçuk mavi

Evi geniş gösteren boya renkleri içinde uçuk mavi, yüksek enerjisi ve göz alıcı tonları ile oldukça huzurlu bir renk olarak karşımıza çıkıyor. Sıcak ve canlı renklerden olan mavi duvar boyası rengi, açık tonları duvarda modern bir dekorasyon oluşturmanız için tercih edilebilir bir ton olabilir. Altın sarısı mobilya renkleri ile uçuk mavi duvar boyası kombin yapıldığında oldukça şık bir dekorasyona sahip olmanız mümkündür. Mavi ile uyumlu renkleri için bağlantıya tıklayın!

Açık Yeşil

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi için +5 Tavsiye
Evi ferah gösteren duvar rengi açık yeşil

Evi ferah gösteren duvar rengi açık yeşil ve tonlarıdır. Yeşil rengin insanları ferahlatan ve dinlendiren bir renk olduğu bilinir. Ev dekorasyonu içinde de açık yeşil duvar boyası kullanılabilecek renkler arasında yerini alıyor. Huzurlu ve sakin bir modern dekorasyon için açık tonlara sahip yeşil rengi, beyaz ile çift renk boya rengi olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle yatay ya da dikey oluşturulacak derinlik ile hem aydınlık bir görünüm hem de geniş bir mekan algısı kazandırılabilir.

Kar Beyaz ve Tonları

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi için +5 Tavsiye
Evi aydınlatan boya rengi beyaz

Evi ferah gösteren duvar boyaları içinde en önemli renk elbette ki beyazındır. Beyaz rengin aydınlık katan havasını bilmeyen yoktur. Beyaz ve tonlarını(kırık beyaz) evi aydınlatan renk olarak kullanılacaksa yoğunluğuna dikkat etmek gerekiyor.

Beyaz renk fazla kullanıldığında boğucu bir renk olarak görünebilir. Tavandan tabana kadar beyaz renk kullanımı sanıldığı gibi ferah ve aydınlık yapmak yerine odayı daha dar ve karanlık gösterebilir. Beyaz renk duvar boyası kullanılacaksa özellikle mobilyaları koyu renk tercih ederek ortamın renk dengesinin ayarlanması gerekiyor, diğer türlü beyaz renk sanıldığı gibi sade sonuçlar veremeyebilir.

Geçiş Renkleri

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi için +5 Tavsiye
Evi nezih gösteren duvar rengi krem

Evi aydınlık gösteren boya renkleri isimleri konusunda neredeyse sınır yok. Eğer ilk dört renk size göre değilse, geçiş renklerini de tercihe edebilirsiniz. Geçiş renkleri ile aydınlığı sınırlandırmadan mekanı daha nezih gösterebilirsiniz. Geçiş renklerinden örnek bir renk olan krem renk duvar boyası, ev dekorasyonunda kullanılan en temel renklerden sadece bir tanesi.

Bu içerikte sizlere evi aydınlık gösteren boya renkleri ile alternatif duvar boyası renklerinden bahsettik. Bu içeriği sevdiklerinizle paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Daha fazla fikre ulaşmak için Pinterest‘e göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Evi hangi renk ferah gösterir?

Evi ferah gösteren renkler arasında; beyaz, gri, sarı, pembe ve mavinin açık tonları yer alır. Evi aydınlık, ferah ve geniş gösteren bu renkler ev dekorasyonuna da olumlu katkılar sunacaktır.

Hangi renk boya odayı geniş gösterir?

Odayı geniş gösteren renkler için öncelikle açık renkleri kullanmak gerektiği bilinmelidir. Açık renk krem, keten rengi, şampanya rengi, açık gri ve beyaz bir odayı daha geniş ve ferah algılanmasına destek veren renklerdir.

Yorum yapın