Klima Borusu Gizleme Nasıl Yapılır? | %100 Çözüm!

Klima borusu gizleme evinde klima kullananlar tarafından sıklıkla gündeme gelen bir konu. Klima borusu gizleme aparatı ile bu mümkün olabiliyor. Klima hortumu gizleme ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edin! Sıcak yaz günleri ile bazı bölgelerde kış günlerinde kullanılan şüphesiz ki vazgeçilmeyen ev eşyalarının başında klimalar geliyor. Hemen hemen herkes yaz mevsiminin kavurucu sıcak günlerinin etkisini en aza indirmek için klima kullanıyor. Yaz sıcaklığının olumsuz etkilerini en aza indiren klima, tabi ki bazı olumsuzlukları da beraberinde getiriyor.

YouTube video
Makromeyle klima borularını süslemek

Klima takılan evlerde meydana gelen en temel sorun maalesef ki klima hortumu oluyor. Klima borusu gizleme kanalı ve benzeri gibi yöntemlerle saklanmadığında ev dekorasyonunda son derece rahatsız edici bir görüntüye ortam hazırlıyor. Klima borusu gizleme aparatı ya da klima borusu gizleyici gibi aparatlarla klima hortumu saklama mümkündür. Ancak çoğu zaman bu klima borusu kapatma yöntemi de göze rahatsızlık verebileceğinden küçük dekorasyon fikirleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde klima boru kapatıcı olarak klima gizleme kanalı da sizin için bir seçenek olabilir.

Klima Borusu Gizleme ile Kamufle Edebilirsiniz!

Klima Borusu Gizleme Nasıl Yapılır? | %100 Çözüm!
Dekoratif ızgara ile klima borusu saklama

Klima borusu gizleme konusunda hiçbir çözüm yöntemi bulamadıysanız ancak klimanızın hortumları mekanda görüntü kirliliği meydana getiriyor ise klima borusu dekoratif ızgaraları kullanabilirsiniz. Kapalı bir kutu içinde klima işlevini yerine getiremez. Dolayısıyla da üniteli bir ızgara beklentinizi karşılayacaktır.

Klimanın olduğu duvarınıza klimanın olduğu bölgenin ızgara aşağısının ise ünite ya da kitaplık şeklinde dekorasyon uygulayabilirsiniz. Bu sayede klimanın hortumu yerine tamamen klimayı son derece dekoratif şekilde gizlemiş olacaksınız. Klimanızı ya da klimanızın hortumunu saklamak amacıyla en yaygın yöntem olan ızgara yöntemini kullanacaksanız ızgaranın çıtalarının dikey değil yata olmasına özen gösterin. Yatay çıtalar klimanın soğuk havasının çıkışını kolay hale de getirecektir.

Klima Saklama Duvar Ünitesi ile Bir Taşla İki Kuş Vurun!

Klima Borusu Gizleme Nasıl Yapılır? | %100 Çözüm!
Duvar ünitesi ile klima hortumu saklama

Klima saklama duvar üniteleri birçok farklı amaçla kullanılabilir. Bu amaçlardan birisi de klima hortumu gizleme amacıdır. Klimanızın asılı olduğu duvarda borunun görünüyorsa ilk olarak boruyu kanal ile kapatabilirsiniz.

Klima hortumu saklama kanalının da görünmesinden rahatsız oluyorsanız bu durumda duvar ünitesi yaptırabilirsiniz. Duvar ünitesini kanalların dibinden monte ettiğinizde hortumun ve kanalların görünmesini engellerken hem de evinizde farklı bir dekorasyon uygulamış olacaksınız.

Klima Borusunu Saklayan Raf ile Hortumları Gizleyin!

Klima Borusu Gizleme Nasıl Yapılır? | %100 Çözüm!
Dolap ile klima hortumu gizleme

Duvara monte edilen dolaplar çoğu zaman evinizdeki dağınıklığı ve fazlalıkları toplayan kurtarıcı mobilyalardır. Ancak son zamanlarda bu dolaplar klima hortumu saklama yöntemi olarak da kullanılıyor.

Duvardaki klima için dolap değil hava akışını sağlamak için ızgara tercih etmelisiniz. Bu ızgaranın iki tarafın ya da tercihinize göre hortumun olduğu kısma monte edeceğiniz kapaklı dolap ise klima hortumunu içine alarak hortumların çirkin görüntüsünü ortadan kaldıracaktır.

Duvara monte ettiğiniz dolaplar açılır olduğundan klima temizliği ya da fan ayarı da son derece kolay olacaktır. Ortamın renk ve dekorasyonuna uygun tasarlanan monte dolabınız ile mekana farklı bir dokunuş da yapmış olacaksınız.

Klima Hortumu Saklamak için Kirişleri Kullanın!

Klima Borusu Gizleme Nasıl Yapılır? | %100 Çözüm!
Kiriş ile klima borusu gizleme

Klima borusu gizleme adına farklı yöntemler arıyorsanız elbette yazımızda bahsettiğimiz yöntemlerden birisini deneyebilirsiniz. Ancak klimanızın konumu vs elverişli değilse buna karşılık klimanızın yanında kiriş varsa bu kirişleri kullanabilirsiniz.

Klimanızın çirkin görüntü sergileyen hortumunu ilk olarak hortum saklama aparatı ya da kanalı ile gizleyebilirsiniz. Bu kanalın da duvardan direk görünmesini ve göze çarpmasını istemiyorsanız kirişleri ve kolonları kullanabilirsiniz. Kirişlerin ya da kolonların çıkıntı ve boşluklarını değerlendirmek klima için doğru konumlandırma için de çok önemlidir.

Klima hortumu saklama aparatı ya da kanallarını kolonların ve kirişlerin duşuna gelen iç kısmından geçirdiğinizde duvarda bu kanal göze batmayacaktır.

Eğer hiçbir yöntemi kullanamıyorsanız klimanızın estetik bir görüntü sunmayan hortumunu gizlemek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Az da olsa kanallar görünse de hortumun göründüğü kadar çirkin bir görüntü sunmayacak ve böylece ortamda estetik bir görünüm sağlayabilirsiniz. Evinizde benzer kabloları saklamak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Duvardaki klima borusu nasıl gizlenir?

Duvardaki klima borusunu gizlemek için klima gizleme aparatı ya da klima saklama raflarından yararlanabilirsiniz.

Klima boruları nasıl gizlenir?

Klima borularını kamufle etmek için klima saklama aparatı ya da klima gizleme raflarından faydalanabilirsiniz.

Yorum yapın