perde siparişi

Klima Borusu Gizleme Nasıl Yapılır? | %100 ÇözümSıcak yaz günlerinde şüphesiz ki vazgeçilmeyen ev eşyalarının başında klimalar geliyor. Hemen hemen herkes yaz mevsiminin kavurucu sıcak günlerinin etkisini en aza indirmek için klima kullanıyor. Yaz sıcaklığının olumsuz etkilerini en aza indiren klima, tabi ki bazı olumsuzlukları da beraberinde getiriyor.Klima takılan evlerde meydana gelen en temel sorun maalesef ki klima hortumu oluyor. Klima borusu gizleme kanalı ve benzeri gibi yöntemlerle saklanmadığında ev dekorasyonunda son derece rahatsız edici bir görüntüye ortam hazırlıyor.

Klima borusu gizleme aparatı ya da klima borusu gizleyici gibi aparatlarla klima hortumu saklama mümkündür. Ancak çoğu zaman bu klima borusu kapatma yöntemi de göze rahatsızlık verebileceğinden küçük dekorasyon fikirleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde klima boru kapatıcı olarak klima gizleme kanalı da sizin için bir seçenek olabilir.

İlginizi Çekebilir: Klimanızın borusunu saklarken temizlemeyi de düşünürseniz 12 adım klima temizliği için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:1.Dekoratif Izgara ile Klimayı Kamufle Edebilirsiniz!

Dekoratif ızgara ile klima saklama
Dekoratif ızgara ile klima borusu saklama

Klima borusu gizleme konusunda hiçbir çözüm yöntemi bulamadıysanız ancak klimanızın hortumları mekanda görüntü kirliliği meydana getiriyor ise klima borusu dekoratif ızgaraları kullanabilirsiniz. Kapalı bir kutu içinde klima işlevini yerine getiremez. Dolayısıyla da üniteli bir ızgara beklentinizi karşılayacaktır.

Klimanın olduğu duvarınıza klimanın olduğu bölgenin ızgara aşağısının ise ünite ya da kitaplık şeklinde dekorasyon uygulayabilirsiniz. Bu sayede klimanın hortumu yerine tamamen klimayı son derece dekoratif şekilde gizlemiş olacaksınız.

Klimanızı ya da klimanızın hortumunu saklamak amacıyla  en yaygın yöntem olan ızgara yöntemini kullanacaksanız ızgaranın çıtalarının dikey değil yata olmasına özen gösterin. Yatay çıtalar klimanın soğuk havasının çıkışını kolay hale de getirecektir.İlginizi Çekebilir: Benzer yöntemlerle televizyon kabloları nasıl gizlenir merak edenler bağlantıya tıklayarak bilgi alabilir.

2.Duvar Ünitesi ile Bir Taşla İki Kuş Vurun!

Duvar ünitesi ile klima hortumu saklama
Duvar ünitesi ile klima hortumu saklama

Duvar üniteleri birçok farklı amaçla kullanılabilir. Bu amaçlardan birisi de klima hortumu gizleme amacıdır. Klimanızın asılı olduğu duvarda borunun görünüyorsa ilk olarak boruyu kanal ile kapatabilirsiniz.

Klima hortumu saklama kanalının da görünmesinden rahatsız oluyorsanız bu durumda duvar ünitesi yaptırabilirsiniz. Duvar ünitesini kanalların dibinden monte ettiğinizde hortumun ve kanalların görünmesini engellerken hem de evinizde farklı bir dekorasyon uygulamış olacaksınız.
3.Dolaplar Klima Hortumlarını Kamufle Edebilir!

Dolap ile klima hortumu saklama
Dolap ile klima hortumu gizleme

Duvara monte edilen dolaplar çoğu zaman evinizdeki dağınıklığı ve fazlalıkları toplayan kurtarıcı mobilyalardır. Ancak son zamanlarda bu dolaplar klima hortumu saklama yöntemi olarak da kullanılıyor.

Duvardaki klima için dolap değil hava akışını sağlamak için ızgara tercih etmelisiniz. Bu ızgaranın iki tarafın ya da tercihinize göre hortumun olduğu kısma monte edeceğiniz kapaklı dolap ise klima hortumunu içine alarak hortumların çirkin görüntüsünü ortadan kaldıracaktır.

Duvara monte ettiğiniz dolaplar açılır olduğundan klima temizliği ya da fan ayarı da son derece kolay olacaktır. Ortamın renk ve dekorasyonuna uygun tasarlanan monte dolabınız ile mekana farklı bir dokunuş da yapmış olacaksınız.

4.Klima Hortumu Saklamak için Kirişleri Kullanın!

Kiriş ile klima hortumu saklama
Kiriş ile klima borusu gizleme

Klima borusu gizleme adına farklı yöntemler arıyorsanız elbette yazımızda bahsettiğimiz yöntemlerden birisini deneyebilirsiniz. Ancak klimanızın konumu vs elverişli değilse buna karşılık klimanızın yanında kiriş varsa bu kirişleri kullanabilirsiniz.

Klimanızın çirkin görüntü sergileyen hortumunu ilk olarak hortum saklama aparatı ya da kanalı ile gizleyebilirsiniz. Bu kanalın da duvardan direk görünmesini ve göze çarpmasını istemiyorsanız kirişleri ve kolonları kullanabilirsiniz.

Klima hortumu saklama aparatını ya da kanallarını kolonların ve kirişlerin duşuna gelen iç kısmından geçirdiğinizde duvarda bu kanal göze batmayacaktır.

Eğer hiçbir yöntemi kullanamıyorsanız klimanızın estetik bir görüntü sunmayan hortumunu gizlemek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Az da olsa kanallar görünse de hortumun göründüğü kadar çirkin bir görüntü sunmayacak ve böylece ortamda estetik bir görünüm sağlayabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Doğalgaz Borusu Gizleme Fikirleri ile Kamuflaj!


Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x