Evinizde açıkta duran ve canınızı sıkan kablolardan bunaldınız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu konu sizin içinizi açabilir. Çünkü sizlere can sıkıcı kabloları saklamak için 13 inanılmaz fikir sunuyoruz. Size sunacağımız fikirlerle evinizdeki tüm kabloları saklamak noktasında gerekenleri yapabilir, evinize de kendinize de rahat bir nefes aldırabilirsiniz 🙂

Can sıkıcı kabloları saklamak için ne yapılabilir?

1. Çoklayıcı kabloları dekoratif kutuyla gizlemek

kablolari-saklamak-icin-10-inanilmaz-fikir-7

Evet üçlü ya da daha fazla priz imkanı sunan uzatma kablolarını dekoratif kutu yardımı ile gizlemek mümkün. Uzatma kablo büyüklüğünde bir kutu işinizi fazlasıyla görebilir. Üstelik kendinize şarj ünitesi bile kurabilirsiniz bu şekilde.

2. Yerdeki uzatma kablolarını yok etmek

kablolari-saklamak-icin-10-inanilmaz-fikir-1

Tıpkı görseldeki gibi uzatma kabloları dekoratif bir kapak sayesinde gizlemeniz mümkün.

3. Sadecec kablolar değil modemi bile gizlemek mümkün 🙂

kablolari-saklamak-icin-10-inanilmaz-fikir-11

Evde kötü göründüğünü düşündüğünüz modeminizi eski kitap kabıyla saklayabilir, kablolarıyla birlikte kendisini de gizleyebilirsiniz.

4. Prizleri ve kabloları saklamak mucize değil, gerçek 🙂

kablolari-saklamak-icin-10-inanilmaz-fikir-6

Açıkta ya da alt kısımda kalan prizleri bir kutu yardımı ile saklamak o kadar kolay ki yeter ki hangi kabloyu ne amaçla kullandığınızı belirleyin ve gereken işlemleri harfiyen yerine getirin.

5. Şarj ünitesini renklendirmek ve dekoratif hale getirmek isteyenlere

kablolari-saklamak-icin-10-inanilmaz-fikir-5

iPhone, iPad derken birçok ürün şarja ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle ev tam bir kablo karmaşası içerisinde kalıyor diyorsanız. Bu sihirli ve dekoratif kutu kabloları saklamak için harika bir şekilde işe yarayabilir. Kablo ve uzatma kablosunu gizlemesiyle birlikte mümkemmel görünümü ile masanıza da yeni bir hava getireceği kesin. 🙂

Sizler için hazırladığım galeri de daha birçok kablo saklamak için fikirler edinebilirsiniz. Size sunacağım alternatif fikirlerle evde ya da iş yerinizde karmaşık kabloları sevimli hale getirebilir, kabloların can sıkıcı hallerinden kurtulabilirsiniz.

Kabloları saklamak için başka fikirlere ihtiyaç duyuyorsanız ağzı açık bırakacak 12 kablo gizleme sanatı isimli konumu okumanızı tavsiye ediyorum. Çok beğeneceğiniz alternatif kabloları saklama fikirleri sizleri bekliyor.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here