TV Kablosu Gizleme: Televizyon Kabloları Nasıl Gizlenir?

TV kablosu gizleme ipuçları! Pratik yöntemlerle evinizde karmaşayı önleyin. Televizyon kablosunu gizleme ve kablo düzeni için etkili çözümler!

Her evin salonunda hatta birçok ofis ve iş yerinde televizyon mutlaka bulunuyor. Haliyle televizyona bağlanan birçok kablo da kendisini gösterirken bu kablo fazlalığı hiç de hoş olmayan görüntüler sergiliyor. Bu durumda da televizyon kablosunu gizleme yöntemleri sıklıkla araştırılıyor. Duvarda TV kablosu gizleme yönünde birçok yöntem kullanabilir ve böylece kabloların çirkin görüntüsünden de kurtulabilirsiniz. Duvara monte tv kablo gizleme için duvar kağıdı kullanabileceğiniz gibi dış maskeleme gibi yöntemler de tercih edebilirsiniz.

YouTube video

Televizyon Kablosu Gizleme Nasıl Yapılır?

TV Kablosu Gizleme: Televizyon Kabloları Nasıl Gizlenir?
Duvarda tv kablosu gizleme

TV kablo saklama çözümleri konusunda farklı dekorasyon fikirleri arıyorsanız yazımızın devamında mekanınıza en uygun dekorasyon fikrini mutlaka bulacaksınız. Tüm ayrıntılar yazımızın devamında sizleri bekliyor. Televizyon kablosu gizleme yöntemlerinden birkaçını aşağıda listeledik:

  1. Duvar içi kablo yöntemi: Duvarın içine gömülü kablolarla temiz bir görüntü elde edebilirsiniz.
  2. Kablo kanalları ve borular: Duvar yüzeyine monte edilmiş kablo kanalları veya borularla kabloları gizleyebilirsiniz.
  3. Dekoratif kablo kaplamaları: Kablo kaplamalarıyla kabloları renklendirerek veya duvar rengine uygun şekilde gizleyebilirsiniz.
  4. Mobilya kullanımı: TV üniteleri veya mobilyaların arkasında kabloları saklayarak düzenli bir görüntü elde edebilirsiniz.
  5. Duvar dekorasyonu ile entegrasyon: Tablo veya dekoratif paneller kullanarak kabloları gizleyebilir ve duvarın bir parçası haline getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Klima borusu gizleme nasıl yapılır işte detaylar!

Duvar Kağıdı Kullanarak Televizyon Kablo Gizleme

TV Kablosu Gizleme: Televizyon Kabloları Nasıl Gizlenir?
Televizyon kablosunu gizleme

Televizyon kablosunu gizleme yöntemleri arasında en yaygın olanlardan birisi duvar kağıdı yöntemidir. Televizyonunuza bağlanan kabloların fazla olması hatta tek kablo olsa bile bu kablonun görünür bir şekilde durması ne yazık ki estetik olmayan bir görüntüye neden oluyor.

Televizyonunuz duvara monte edildiyse ya da duvara yakın bir yerde duruyor ise duvar kağıdı ile fazla kabloları kamufle edebilirsiniz. Bunun için televizyonunuzun arkasında duvarı biraz kırmanız gerekecek. Kırdığınız bölümü kabloların geliş yönüne kırarsanız işiniz daha kolay olacaktır.

Televizyonunuzun arkasındaki duvarı oluk şeklinde kabloların sığacağı genişlik ve derinlikte kırmalısınız. Bu oluğa kabloları yerleştirdikten sonra kil ile bu oluğu kapatabilirsiniz. Kil kuruduktan sonra duvarınızı duvar kağıdı ile kapladığınızda kabloların çirkin görüntüsünden kurtulurken aynı zamanda tv kablosunu gizleme konusunda son derece estetik bir yol izlemiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Ev düzenleme fikirleri için bağlantıya tıklayın!

Maskeleme Yöntemi ile TV Kablosu Saklama

TV Kablosu Gizleme: Televizyon Kabloları Nasıl Gizlenir?
TV kablosu gizleme

Televizyon kablosunu gizleme yöntemlerini araştırırken çok uğraşmak ve duvarınızı kırmak istemiyorsanız basit dokunuşlarla maskeleme yöntemini kullanarak kablolarınızı gizleyebilirsiniz. Maskeleme yöntemi sayesinde ufak dokunuşlarla kabloların kılıklarını değiştirebilir ve onları bir kablodan daha estetik ve farklı bir görünüme büründürebilirsiniz.

Kablolarınızın iki tarafına yapıştırdığınız minik ağaç yaprakları kabloların bir ağaç dalı görünümüne bürünmesini sağlayacaktır. El yapımı kumaş yapraklar ya da plastik çiçekler, dekoratif kuşlar kullanarak farklı dekoratif fikirler kullanabilirsiniz. Bu sayede kabloları gizlerken aynı zamanda mekana farklı bir canlılık katabilirsiniz.

Maskeleme yönteminde kabloları nasıl kamufle edeceğiniz tamamen sizin dekorasyon fikirlerinize ve zevkinize bağlıdır. Dilediğiniz gibi yaratıcılığınızı evinizin dekorasyonuna uygun şekilde kullanabilirsiniz.

TV Kablolarını Gizleme için Yer Döşemeleri Kolay Bir Çözüm Olabilir

TV Kablosu Gizleme: Televizyon Kabloları Nasıl Gizlenir?

Televizyon kablosunu gizleme konusunda tüm bu seçenekler size cazip gelmediyse o halde yer döşemelerinizi ya da süpürgelikleri kullanabilirsiniz. Bu yöntem sizin için daha basit, masrafsız ve hızlı yöntem olabilir.

Eğer televizyonunuzun bulunduğu mekan laminant kaplama ise ve televizyonunuzun konumu müsaitse çirkin görünen kablolarınızı laminantların altına gizleyebilirsiniz. Eğer laminantları sökmek sizin için zor ve uğraştırıcı geliyorsa bu noktada süpürgeliklerden de faydalanabilirsiniz.

Taban ile duvar arasında bulunan süpürgelikler kolaylıkla takıp çıkabilen parçalardır. Dolayısıyla da evinizde kolay ve hızlı şekilde televizyonunuzun kablolarını saklayabileceğiniz yöntemlerden birisidir. Hatta diğer yöntemlere göre masrafsız, hızlı ve kolay bir yöntemdir diyebiliriz.

Televizyonunuzun kablolarını süpürgeliklerin atına gizlemek için yeteri kadar uzunlukta süpürgeliği sökmelisiniz. Kabloları itinalı bir şekilde süpürgeliklerin boşluğuna yerleştirdikten sonra süpürgelikleri tekrar yerine takabilirsiniz. Böylelikle televizyonunuzun kablolarını kolay şekilde gizlemiş olacaksınız.

YouTube video
Kablo gizleme kanalı

Yazımızda sizlere bahsettiğimiz televizyon kablosunu gizleme yöntemleri aynı zamanda bilgisayar kabloları için de geçerlidir. Televizyonlara göre bilgisayar kabloları bazen daha fazla olabiliyor. Dilerseniz bu yöntemlerden size en uygun olanı ile bilgisayar kablolarınızı da dekoratif bir şekilde gizleyebilirsiniz.

Yorum yapın