Ahşap Makaradan Sehpa ve Kitaplık Yapımı

Hemen Yapmaya Başlayacağınız Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar

Bulaşık Makinesinde Yıkanmaması Gereken 10 Alet

En Sık Yapılan Temizlik Hataları

Görüp Görebileceğiniz En İyi Ev Düzenleme Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Nasıl Yapılır 11 Aralık 2017

Ev düzenleme fikirleri özellikle yeni eve taşınacaklar ya da evini yenilemek isteyenlerin duymak istediği düşünceleri içermektedir.

Düzenli ev için vazgeçilmez unsurlardan olan dekorasyon uygulamaları aynı zamanda ev düzenleme sanatı olarak da kabul edilebilir.

Ev düzenleme pratik bilgiler gerektirse de düzenli ev fikrinin oluşması biraz da tecrübenin kullanılmasına bağlıdır. Bu yazımızda değineceğimiz ev düzenleme fikirleri umarım işinize yarayacak niteliklere sahiptir.

Ev düzenleme pratik bilgiler

Ev düzenleme fikirleri açısından pratiklik istiyorsanız bu fikirleri mutlaka değerlendirmelisiniz.

Dolap düzenleme fikirleri

Evinizin dağınık olmasına neden olan eşya gruplarından biri de çantalardır. Çantaların hacimli olması muhafazasını da zorlaştırmaktadır.

Bu sebeple büyük küçük tüm çantalarınız için bir askılık uygulaması yapıp dolap içlerinde düzenli olarak saklayabilirsiniz. Böylece yeri belli olan çantalarınız ev içinde düzensiz bir görünüm oluşturmayacaktır.

Bayanların önemli ve  sayısı çok eşyalarından biri de ayakkabılardır. Ayakkabıların saklanması da ev içinde sorun teşkil eden eşyalar grubunda yer almaktadır.

Eski bir merdiven ya da kendi yapacağınız merdiven şeklindeki platform sayesinde ayakkabılarınızı muhafaza etmek çok daha pratik hale gelecektir. Üstelik ürünü istediğiniz renge boyayarak dekoratif bir görünüm de yakalayabilirsiniz.

Toka takı düzenleme fikirleri

Metal saç tokalarınızı sürekli kaybediyor musunuz?

Bu, hem aradığınızı bulmakta zorlanmanıza hem de ev düzeni için olumsuz bir intiba oluşmasına neden olacaktır. Bunu önlemenin çok pratik bir yolu var. Dolap kapaklarının içlerine sabitleyeceğiniz şerit mıknatıs ile toka kaybetmeye son vereceksiniz.

Ev düzenleme pratik bilgiler arasında kabloları tasnif etmenin de güzel bir yolu vardır. Bir çekmeceyi ya da uygun ebatlara sahip bir kutuyu kablo çekmecesi olarak ayırmanız bu düzenleme için önemlidir.

Tuvalet kağıdı rulolarını dikine gelecek şekilde çekmece ya da kutu içine dizip her bir rulo içine farklı kabloları koymanız hem kablolara ulaşmanızı kolaylaştıracak hem de ev düzeni için size yardımcı olacaktır.

Ev düzenleme fikirleri arasında mutfaktaki düzenlemelerin de toplam ev düzeni için ciddi bir katkı sağlayacağını bilmeniz gerekir.

Buzdolabı düzeni nasıl yapılır

Mutfak dolabı düzenleme fikirleri ile daha düzenli bir mutfak dekorasyonu hazırlamak mümkün.

Özellikle dolapların verimli kullanılması için dolap kapaklarına asacağınız küçük askılarda tencere kapaklarını muhafaza edebilirsiniz. Böylece bu kapakların dolabın hacmini daraltması da engellenmiş olur.

Gerek mutfak çekmecelerinde gerekse kıyafet çekmecelerinde bölmeler oluşturmak ev düzeni için muhteşem sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bu bölmeleri de farklı türdeki ürünlerle sınıflandırdığınız takdirde oldukça önemli bir ev düzeni fikri hayata geçmiş olacaktır.

Ev düzenleme fikirleri arasında evinizdeki her türlü materyalin nereye ait olduğunun bilinmesi önemli bir düzenleme uygulamasıdır.

Tezgah altı düzenleme fikirleri

Bunun için mutfağınızdaki ürünlerin saklanmasında kullandığınız kapların üzerine ürün isimlerini yazabilirsiniz. Böylece evdeki tüm bireyler ihtiyaç halinde hangi ürünün nereye konulması gerektiğini de öğrenmiş olacaklardır.

Evde ayakkabılarına yer bulamayanlar için ayakkabı düzenleme fikirleri sunduğumuz bu yazımızı okuyun.

Ev düzenleme sanatı

Ev düzenlemeleri konusunda uzak doğu kültürü oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Bununla ilgili bir kitabı da olan Japon yazar KonMari ev düzenleme fikirleri ile ilgili oldukça işe yarar bir fikir ortaya koymaktadır: “Hayatını organize etmek için etrafında sana mutluluk veren eşyalar bulundur.”

Bu fikirden yola çıkarak seni sıkan, düzensizlik oluşturan her eşyayı da hayatından ve evinden uzaklaştır mantığını kabul edebiliriz.

Makyaj malzemeleri düzenleme fikirleri

Minimalist yaşam felsefesine sahip olan insanların evlerinde düzenin çok daha kolay sağlandığını belirtmek isterim. Çünkü onlar için “gerekli olmayan her eşyanın evde durması sana ve eve yük getirmektedir.” prensibi yaşam tarzı haline gelmiştir.

Siz de düzenli ev düşüncesine sahipseniz öncelikle fazlalık olan eşyaları evinizden uzaklaştırmalısınız. Bir gün lazım olur düşüncesi ile tuttuğunu her eşyanın ev düzenine zarar verdiğini unutmayın.

Ev düzenleme fikirleri

Birbirinde ilginç ve işinize yaracağını umduğum ev düzenleme fikirleri galerisinde sizlerin de uygulayacağı yöntemler mutlaka vardır.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

Yazıya 10 yorum yapılmış.

yudumguneli 21 Aralık 2017

Bu düzenlemelere bayıldım. Evi gerçekten düzene koyuyor…

Alperen Dernek 21 Aralık 2017

Kesinlikle evi düzene koyacak cinsten öneriler var.

ayşe arıcı 21 Aralık 2017

Böyle pratik bilgiler verdiğiniz için teşekkürler. Ev düzenleme zor bir iş olsa da pratik fikirler ile daha kolaylaşabiliyor.

Alperen Dernek 21 Aralık 2017

Rica ederiz, değerli yorumunuz için biz teşekkür ederiz.

yildizkonas 21 Aralık 2017

En çok şu çekmece içi organizerlere bayıldım diyebilirim.

Alperen Dernek 21 Aralık 2017

Kesinlikle çok pratik ve kullanışlı bir fikir, denemenizi öneririm. 😉

gulerimsi 25 Aralık 2017

Ev düzenleme içinde en sevmediğim kısım çekmece ve dolap içleri… Sürekli düzen bozuluyor..

Alperen Dernek 25 Aralık 2017

Evet sürekli düzenli kalması neredeyse imkansız…

Arzuca 25 Aralık 2017

Fikirlerin çoğu uygulanabilir bir çizgide, teşekkürler Dekordiyon 😉

Alperen Dernek 25 Aralık 2017

Rica ederiz. Kesinlikle uygulayabileceğiniz türden ev düzenleme fikirleri… 😉

Bunlar da var!