Ev Düzenleme Fikirleri için İlham Alacağınız +12 Örnek

13
40072

Ev düzenleme fikirleri özellikle yeni eve taşınacaklar ya da evini yenilemek isteyenlerin duymak istediği düşünceleri içermektedir. Düzenli ev için vazgeçilmez unsurlardan olan dekorasyon uygulamaları aynı zamanda ev düzenleme sanatı olarak da kabul edilebilir. Ev düzenleme pratik bilgiler gerektirse de düzenli ev fikrinin oluşması biraz da tecrübenin kullanılmasına bağlıdır. Bu yazımızda değineceğimiz ev düzenleme fikirleri umarım işinize yarayacak niteliklere sahiptir.

Ev düzenleme pratik bilgiler

Ev düzenleme fikirleri açısından pratiklik istiyorsanız aşağıdaki fikirleri mutlaka değerlendirmelisiniz.

blank
Dolap düzenleme fikirleri

Evinizin dağınık olmasına neden olan eşya gruplarından biri de çantalardır. Çantaların hacimli olması muhafazasını da zorlaştırmaktadır.

Bu sebeple büyük küçük tüm çantalarınız için bir askılık uygulaması yapıp dolap içlerinde düzenli olarak saklayabilirsiniz. Böylece yeri belli olan çantalarınız ev içinde düzensiz bir görünüm oluşturmayacaktır.

Bayanların önemli ve  sayısı çok eşyalarından biri de ayakkabılardır. Ayakkabıların saklanması da ev içinde sorun teşkil eden eşyalar grubunda yer almaktadır.

Eski bir merdiven ya da kendi yapacağınız merdiven şeklindeki platform sayesinde ayakkabılarınızı muhafaza etmek çok daha pratik hale gelecektir. Üstelik ürünü istediğiniz renge boyayarak dekoratif bir görünüm de yakalayabilirsiniz.

blank
Toka takı düzenleme fikirleri

Metal saç tokalarınızı sürekli kaybediyor musunuz?

Bu, hem aradığınızı bulmakta zorlanmanıza hem de ev düzeni için olumsuz bir intiba oluşmasına neden olacaktır. Bunu önlemenin çok pratik bir yolu var. Dolap kapaklarının içlerine sabitleyeceğiniz şerit mıknatıs ile toka kaybetmeye son vereceksiniz.

Ev düzenleme pratik bilgiler arasında kabloları tasnif etmenin de güzel bir yolu vardır. Bir çekmeceyi ya da uygun ebatlara sahip bir kutuyu kablo çekmecesi olarak ayırmanız bu düzenleme için önemlidir.

Tuvalet kağıdı rulolarını dikine gelecek şekilde çekmece ya da kutu içine dizip her bir rulo içine farklı kabloları koymanız hem kablolara ulaşmanızı kolaylaştıracak hem de ev düzeni için size yardımcı olacaktır.

Ev düzenleme fikirleri arasında mutfaktaki düzenlemelerin de toplam ev düzeni için ciddi bir katkı sağlayacağını bilmeniz gerekir.

blank
Buzdolabı düzeni nasıl yapılır

Mutfak dolabı düzenleme fikirleri ile daha düzenli bir mutfak dekorasyonu hazırlamak mümkün.

Özellikle dolapların verimli kullanılması için dolap kapaklarına asacağınız küçük askılarda tencere kapaklarını muhafaza edebilirsiniz. Böylece bu kapakların dolabın hacmini daraltması da engellenmiş olur.

Gerek mutfak çekmecelerinde gerekse kıyafet çekmecelerinde bölmeler oluşturmak ev düzeni için muhteşem sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bu bölmeleri de farklı türdeki ürünlerle sınıflandırdığınız takdirde oldukça önemli bir ev düzeni fikri hayata geçmiş olacaktır.

Ev düzenleme fikirleri arasında evinizdeki her türlü materyalin nereye ait olduğunun bilinmesi önemli bir düzenleme uygulamasıdır.

blank
Tezgah altı düzenleme fikirleri

Bunun için mutfağınızdaki ürünlerin saklanmasında kullandığınız kapların üzerine ürün isimlerini yazabilirsiniz. Böylece evdeki tüm bireyler ihtiyaç halinde hangi ürünün nereye konulması gerektiğini de öğrenmiş olacaklardır.

Evde ayakkabılarına yer bulamayanlar için ayakkabı düzenleme fikirleri sunduğumuz bu yazımızı okuyun.

Ev düzenleme sanatı

Ev düzenlemeleri konusunda uzak doğu kültürü oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Bununla ilgili bir kitabı da olan Japon yazar KonMari ev düzenleme fikirleri ile ilgili oldukça işe yarar bir fikir ortaya koymaktadır: “Hayatını organize etmek için etrafında sana mutluluk veren eşyalar bulundur.”

Bu fikirden yola çıkarak seni sıkan, düzensizlik oluşturan her eşyayı da hayatından ve evinden uzaklaştır mantığını kabul edebiliriz.

blank
Makyaj malzemeleri düzenleme fikirleri

Minimalist yaşam felsefesine sahip olan insanların evlerinde düzenin çok daha kolay sağlandığını belirtmek isterim. Çünkü onlar için “gerekli olmayan her eşyanın evde durması sana ve eve yük getirmektedir.” prensibi yaşam tarzı haline gelmiştir.

Siz de düzenli ev düşüncesine sahipseniz öncelikle fazlalık olan eşyaları evinizden uzaklaştırmalısınız. Bir gün lazım olur düşüncesi ile tuttuğunu her eşyanın ev düzenine zarar verdiğini unutmayın.

Yeri gelmişken makyaj masası dekorasyonu fikirleri inceleyebileceğiniz harika bir içeriği de okumanızı öneriyorum.

Örnek ev düzenleme fikirleri

Birbirinde ilginç ve işinize yaracağını umduğum ev düzenleme fikirleri galerisinde sizlerin de uygulayacağı yöntemler mutlaka vardır.

1Toka takı düzenleme fikri

blank

2Banyo düzenleme fikri

blank

3Buzdolabı düzeni

blank

4Buzdolabında düzen sağlama

blank

5Çamaşır düzenleme fikri

blank

6Çekmece düzenleme fikri

blank

7Dolap düzenleme fikri

blank

8Düzenli buzdolabı fikri

blank

9Elbise dolabı düzenleme fikri

blank

10Ev düzenlemede buzdolabı düzeni

blank

11Makyaj malzemeleri düzenleme fikri

blank

12Tezgah altını düzenleme fikri

blank

13 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here