10 Metrekare Oda Dekorasyonu Fikirleri


Dekorasyonda zor olan 10 metrekare oda dekorasyonu olmasın. Önerilerimiz ile küçük bir alanda nasıl harikalar yaratılıyor siz de göreceksiniz. İşte detaylar…Küçük bir odayı dekore etmenin zor bir tarafı yok. Biraz daha pratik ve işlevsel düşündüğünüzde, odanın ne kadar ferah olabileceğine siz de inanamayacaksınız. Önemli olan 10 metrekare oda dekorasyonu son derece rahat dekore edilmesi. Hem beğenerek döşeyebileceğiniz hem de ferah bir alan yaratacağınız öneriler sunuyoruz. Örnek olabilecek nitelikte 10 m2 oda tasarımları için yazımızı mutlaka okuyun!

10 Metrekare Oda Nasıl Döşenir?

Dar ev dekorasyonu
10 Metrekare Oda Dekorasyonu Fikirleri
10 metrekare oda nasıl döşenir?
  • Duvar Rengi ile Başlayabilirsiniz.

Küçük bir alanı büyük göstermenin yolu, elbette açık renk seçimleri olarak. Odanızı çok parlak bir boya çeşidi olmayan, mat ve açık renk tonları ile boyayın. Geniş ve ferah gösterecektir.

  • Zemin Döşemesi Konusunda Öneri

10 metrekare oda dekorasyonu laminat parke seçimi harikalar yaratabilir. Bunun için önemli olan parkelerin açık renk olmasının yanı sıra kareli gibi yanlış bir desen seçimi yapmamak. Odanızın geniş gözükmesi için büyük çizgilerden uzak durarak, sade bir seçim yapın.

  • Halı Seçimi

Önemli olan odanın ferah gözükmesi olduğundan, 10 metre kare oda nasıl döşenir sorusunun yanıtı aslında rahat bir döşeme olması içindir. Bunun için de halı seçimi küçük ve ince olmalıdır. Rahat bir görünüm elde etmek açısından önemlidir.

  • Mobilya Seçimi

Mobilya seçimi elbette işlevsel olan mobilyalar ile olacak. Yatak ve dolap konusunda duvara monte edilmiş, gerektiğinde hem koltuk hem yatak olan pek çok model var. Bunları tercih etmeniz durumunda ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Ayrıca odanın günün farklı saatlerinde farklı dekorasyon ile kullanışlı olması da sağlanıyor olacaktır.

  • Olmazsa Olmaz Aynalar

Dar bir alanın geniş gösterilmesinde ki en önemli öneri, aynalar olacak. Mutlaka duvarlarda olmalı.

  • Perde Seçimi

Perdelerin yere kadar uzun olması odayı daraltabilir. Mutlaka stor perde kullanarak kalabalıklığı büyük ölçüde azaltın.

  • Mobilyalar Ayaklı (Yerden Yüksek) Olmalı

Geniş göstermek istediğiniz odalarınız için mobilyalarınız yerden yüksek olsun. Yerden yüksek olduğunda zemin de geniş gözükecektir. Buna dikkat ederek bir seçim yapın.

  • Açık Renk Mobilya

Mobilyanın ne renk olacağı konusunda ise mutlaka açık renk olanları tercih etmenizin avantaj sağlayacağını söyleyebiliriz.

  • Minimal Raflar

Odanızda ihtiyaç duyulan alanların oluşturulması için minimal raflar önerilir.

  • Kapı Askılığı

Toparlayıcı olması açısından kapı askılığı tercih edebilirsiniz. 10 metrekare yatak odası dekorasyonu söz konusu olduğunda, bu vazgeçilmez olacak.

10 Metrekare Yatak Odası Dekorasyonu

10 Metrekare Oda Dekorasyonu Fikirleri
10 m2 yatak odası

Yatak odasında toparlayıcı olması açısından baza tercih edin. Aynalı mobilya kullanarak daha geniş ve ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. İşlevsel raflar ile yatak odanızda konsol olmadan da rahat edebilirsiniz. Seçim sizin.

10 Metrekare Oturma Odası Dekorasyonu

10 Metrekare Oda Dekorasyonu Fikirleri
10 metrekare oturma odası dekorasyonu

Oturma odası için yerden yüksek oturma grubu, stor perde ve ince küçük bir halı tercih etmelisiniz. Açık renkli olan mobilyalarınızı, küçük objeler ile süslemeye özen gösterin. 10 metrekare oturma odası dekorasyonu için önerilen aynı zamanda hem yatak olan hem de kanepe olarak kullanılan oturma grubu olacak. Duvara monte edilen modelleri ile son dönemin en çok tercih edilenleri arasında.

10 Metrekare Çocuk Odası Dekorasyonu

10 Metrekare Oda Dekorasyonu Fikirleri
10 m2 çocuk odası

Çocuk odasının olmazsa olmazlarını belirleyerek, minimal bir dekorasyon yapabilirsiniz. Küçük mobilyalar, açık renkli olan mobilyalar ile dekorasyon tamamlanabilir.

İlginizi Çekebilir: Ayaz’ın oyun odası için tıklayın!

10 Metrekare Genç Odası Dekorasyonu

10 Metrekare Oda Dekorasyonu Fikirleri
10 metrekare genç odası Dekorasyonu

Genç odası için yapacak olduğunuz seçim; odada yatak ve dolap dışında, gencin ihtiyaç duyacağı bir çalışma alanı olacak. Çalışma alanının duvara monte edilen bir masa ile oluşturulması alandan tasarruf ettirir. 10 metre kare genç odası dekorasyonu bu şekilde tamamlanmış olacaktır.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x