Dubleks Ev Dekorasyonu

14
2996

Dubleks ev dekorasyonuna geçmeden önce sizlere dubleks ev nedir sorusunu cevaplandırmak istiyoruz. Dubleks ev, içinden merdivenli, iki katlı ev anlamındadır. Biz de sizler için dubleks ev dekorasyonu hakkında bilmeniz gerekenleri sıralayacağız.

blank
Dubleks ev dekorasyonu fikirleri

Dubleks ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Dubleks ev dekorasyonu normal evlere göre biraz daha zorlu olsa da gösterilecek dikkat ve özen ile birlikte rahatlıkla yapılabilir dekorasyon çeşitlerindendir.

Dikkat gerektirmesinin sebeplerinin başında evin iki katlı olması ve katların ne şekilde, hangi amaçla kullanılacağı konusudur.

blank
Dubleks ev dekoru

Dubleks ev dekorasyonunda genellikle alt katlar oturma odası, salon ve mutfak şeklinde değerlendirilirken üst katlar ise yatak odası, banyo, çocuk odası, kiler gibi amaçlar için kullanılmaktadır.

Dubleks evlerin koridorları oldukça geniş olabiliyor. Dubleks evlere koridor dekorasyon fikirleri ve önerileri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Dubleks ev için hangi dekorasyon stili?

Evinizin iki katında da farklı dekorasyon stilleri kullanmanız mümkündür. Örneğin, üst katlar için modern, klasik ya da avangart tarz tercih edebilirsiniz.

blank
Dubleks ev örneği

Alt kat ise English Home tarzında sade bir stil tercih etmenizi önermekteyiz. Bunların dışında tüm evi bir bütün olarak değerlendirip aynı stilde dekore etmeniz tamamen sizin zevkinize kalmış bir şey.

blank
Dubleks evler

Dubleks evlerle sürekli olarak anılan Amerikan mutfaklar mutlaka tercih edilmesi gereken dekorasyon stilleri içerisinde yerini alıyor.

blank
Modern dubleks ev dekorasyonu

Bu tarz mutfaklar hem çok kullanışlı hem de oldukça şık bir konsept yaratabiliyor. Oturma odası ile birlikte tasarlandığı için modern bir yapıda olan Amerikan mutfaklar bir dubleks ev için olmazsa olmazlar içerisinde.

Dubleks ev merdiven tasarımları

Yazımızın başında dubleks ev demenin iki katlı ev olduğunu belirtmiştik, işte bu noktada dubleks ev için düşünülecek merdiven tasarımı ön plana çıkıyor.

blank
Dubleks ev merdiven tasarımları

Dubleks evlerde merdiven tasarımı hayal gücüyle doğru orantılıdır. Örneğin, merdiven altlarını değerlendirerek harika tasarımlar ortaya koymak mümkün.

Görsellerde de görebileceğiniz gibi merdiven altlarına yerleştireceğiniz kitaplıkla oldukça işlevsel ve tarz bir model ortaya çıkarabilirsiniz.

blank
Dubleks ev merdiven örnekleri

Bunun dışında merdiven altına koyacağınız bir tekli koltuk şık bir ortam yaratabilirken bilgisayar masası yerleştirmek de oldukça yaratıcı bir fikir olabilir. Ayrıca merdivene yerleştireceğiniz tablo ve resimlerle ev dekorasyonunuza katkı sağlamanız mümkün.

Yazımızın sonlarına gelirken dubleks ev dekorasyonunda yapılacak birçok detaylı işin olduğunu söyleyebiliriz. Dubleks evlere merdiven dekorasyonu için bağlantıya tıklayabilir, daha detaylı bilgi toplayabilirsiniz.

blank
Dubleks ev tasarımları

Size tavsiyemiz dubleks ev dekorasyonu yaptırmadan önce alan araştırması yaparak kendi zevkinize göre bir dekorasyon planı çıkarmanızdır.

Çünkü dubleks evlerin oldukça geniş alanlara sahip olması sizin hayal gücünüzü zorlayacaktır. İyi dekorasyonlar!

14 YORUMLAR

  1. Sitenizi uzun zamandır takip ediyorum. Verdiğiniz dekorasyon fikirlerini çok beğeniyorum. Dubleks ev dekorasyonu için çok farklı fikirler ortaya çıkarılabilir.

  2. Bodrum’da harika bir dubleks evim var. İsteyenler mail yoluyla ulaşabilirler. Full yapılı, dubleks ev dekorasyonu yapılmış bir şekilde teslim edecektir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here