Apartman Merdiven Kaplama ve Dekorasyon


Bu yazımda sizlere çok farklı tasarımlara sahip apartman merdiven dekorasyonu, apartman merdiven boşluğu dekorasyonu ve apartman merdiven kaplama hakkında enteresan fikirler vereceğim. Dekorasyon çalışmaları sadece evin içinin düzenlenmesi ile ilgili değildir. Aynı zamanda evin dış cephesi, girişi ve merdivenleri de toplam dekorasyon kalitesi ile doğrudan ilgilidir. Ortak kullanım alanı olmasına karşın apartman merdiven dekorasyonu bu anlamda önem taşımaktadır. Apartman merdiven kaplaması tercihinde kullanılacak hammadde merdiven dizaynını belirleyen önemli bir etkendir.


Bu hammadde genellikle ahşap ve türevi malzemeler olarak düşünülse de farklı alternatiflerin olduğunu da unutmamak gerekir. Ayrıca merdiven kaplamasının rengini ve dayanımını da belirlerken geniş düşünmek gerekir. Dubleks evlerde de apartmanlarda da merdivenlerin boşluklarını mutlaka değerlendirmek gerekir.

Apartman Merdiven Kaplama ve Dekorasyon

Bu boşlukların ciddi bir hacim oluşturduğu düşünüldüğünde birçok farklı malzemelerin konulduğu ortak kullanım alanı sağlanmış olacaktır.


Apartmanda kullanacağınız çevre düzenlemesine ve apartmanın dış cephe görüntüsüne bağlı olarak dizayn edebileceğiniz apartman merdiven dekorasyonu sayesinde apartmanda yaşayan tüm daireler için şık bir tasarım sağlanmış olacaktır.

Apartman Merdiven Kaplama ve Dekorasyon

Merdiven dekorasyonu düşünürken mutlaka apartmanın kat sayısını, kullanılacak malzemelerin kalite ve fiyat dengesini göz önünde bulundurmanız gerekir.


Yüksek katlı apartmanlarda kullanılan asansörler nedeniyle özellikle giriş kısmının dekorasyonundan sonra diğer katlarda daha sade bir merdiven dekorasyonu kullanmakta fayda vardır.

Apartman Merdiven Kaplama ve Dekorasyon

İki üç katlı yapılarda ya da dubleks evlerde kullanılan merdiven dekorasyonu için ise sınır çizmek mümkün değildir. Hayallerinizin sınırı, bu merdiven dizaynlarının da sınırını oluşturmaktadır.


Dubleks evlere merdiven dekorasyonu yazımı da okumanızı öneririm.

Apartman merdiven dekorasyonu için temelde merdiven kaplama ve tırabzanlar iki ana unsur olarak dikkatimizi çekmektedir. Bunlardan tırabzan uygulamaları için çok farklı alternatiflere sahipsiniz.


Eğer evinizde ahşap ağırlıklı eşyalar yoğunlukta ise buna uygun olarak tırabzanları ahşaptan yaptırabilirsiniz.

Apartman Merdiven Kaplama ve Dekorasyon

Modern çizgilere sahip ya da spor görünümlü bir eve sahipseniz alüminyum ya da farklı metal alaşımlardan üretilmiş tırabzanlar da tercih listenizde olmalıdır.


Malzemelerin hammaddelerini belirledikten sonra asıl dikkat çeken kısma geçmelisiniz. Nasıl bir tırabzan ve merdiven kombinasyonu düşünüyorsunuz?

Merdivenlerin kaplamalarını da düşünerek güzel bir kombinasyon üretebilirsiniz. Bu konuda sizin için araştırdığımız apartman merdivenleri size fikir verecektir.

Apartman Merdiven Boşluğu Dekorasyonu

İşte sizin için beğendiğimiz birbirinden ilginç apartman merdiven boşluğu modelleri

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x