perde siparişi


Merdiven Altı Değerlendirme için +5 Fikir

Ev içinde her alanı doğru şekilde kullanmak size yerden tasarruf sağlarken hatta artı olarak bir yaşam alanı da sağlayacaktır. Bu bağlamda özellikle iki katlı evlerde değerlendirme yapılabilecek alanların başında merdiven altı değerlendirme geliyor.Merdiven altı aynalı dolap, bu yöntemler içinde en çok kullanılan yollardan birisidir. Dışarıdan ayna gibi görülen dolap aslında evin tüm fazlalıklarını saklayan bir dolap olabilir. Nitekim merdiven altı ayakkabı dolabı da aynı işleve sahip oluyor.

Evinizde merdiven altı değerlendirmeleri yapabilmek için merdiven altı kitaplık modelleri, merdiven altı niş modelleri, merdiven altı yüklük ve hatta merdiven altı tuvalet modelleri sıklıkla kullanılarak merdiven altı değerlendirilmektedir.

1.Merdiven Altı Aynalı Dolap

Merdiven altı aynalı dolap

Merdivenler her ne kadar bina içlerinde yer alındığı şeklinde bilinse de artık çok katlı müstakil evlerde de merdivenler bulunuyor. Evlerin içindeki ahşap merdivenlerin altları genellikle boş alan oluyor ki bu alanı değerlendirmek de sizlere kalıyor.

MUTLAKA OKUYUN:  Pencere Önü Sedir Tasarım Örnekleri 2021

Merdiven altı değerlendirme yapmak istiyorsanız aynalı bir dolap çok doğru bir karar olacaktır. Evinize gelen misafirler dışarıdan bu dolabı sadece bir ayna olarak görürken aslında o aynan arkasında bütün fazlalıkları koyabileceğiniz bir dolap yer alacak.2.Merdiven Altı Ayakkabı Dolabı

Merdiven altı ayakkabı dolabı

Merdiven altı değerlendirme için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem merdiveninizin altını bir ayakkabı dolabına dönüştürmek olabilir. Bir evde yerleştirilmesi, muhafaza edilmesi ve saklanması en zor şeylerden birisi de ayakkabılardır.

Evinizde ahşap bir merdiven varsa merdiven altına yapabileceğiniz raflı bir ayakkabı dolabı sizin için hayat kurtarabilir. Böylece tüm ayakkabılarınız ortadan kalkar ve bununla beraber merdiven altında oldukları da belli olmayacağından ayakkabılarınızın kapladığı o büyük yer artık size kalabilir.

MUTLAKA OKUYUN:  Akvaryum Fikirleri için +20 Yaratıcı Akvaryum

3.Merdiven Altı Tuvalet Modelleri

Merdiven altı tuvalet modelleri

Merdiven altı tuvalet modelleri çoğu zaman insanların aklına merdiven altı değerlendirme alternatifleri olarak gelmez. Ancak düşünüldüğünde hiç de fena fikir değildir. Evinizde ahşap merdiven varsa ve evin genelinde bireyler tarafından tuvalet sayısı da yetersiz geliyorsa bu sizin için iyi bir fikir olabilir.

Merdiven altı boşluğunu tuvalet olarak kullanabilmek için gider ve su tesisatı ihtiyaçlarınız olacaktır. Eğer bu tesisatı çekebilirseniz ve alan da müsait ise merdiven altını tuvalet ya da banyo olarak kullanarak evinizde büyük bir krizin de çözüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

4.Merdiven Altı Yüklük

Merdiven altı yüklük modeli

Yüklükler eski evlerde yorganların ve yatakların üst üste konulduğu eşyalar olarak bilinir. Günümüzde de yatak ve yorganlar için elbette yer bulmak kaçınılmaz bir ihtiyaç oluyor. Şayet evinizde ahşap merdiveniniz varsa ve merdiven altınız boşsa bu boşluğu merdiven altı değerlendirme için yüklük olarak kullanabilirsiniz.MUTLAKA OKUYUN:  1+1 Stüdyo Daire Planı için Örnek Planlar

Merdiven altını yüklük olarak kullanabilmek için dilerseniz boşluğa geniş raflar da yaptırabilirsiniz. Böylelikle sadece yatak ve yorganlarınızı değil başka ev tekstili eşyalarınızı da düzenli şekilde istifleyerek bu boşluğu değerlendirebilirsiniz.

5.Merdiven Altı Kitaplık Modelleri

Merdiven altı kitaplık modelleri

Evinizin her alanı yaşamak için size aittir. Evinizde kaliteli yaşamak ise tamamen sizin elinizdedir. Çünkü evinizin her köşesini siz dilediğiniz gibi kullanırsınız. Dolayısıyla da evinizde yaptığınız değişimler ya da değerlendirmeler yaşam alanınızı genişletebilir ya da daraltabilir.

Evinizde yapabileceğiniz değerlendirmelerden birisi merdiven altı değerlendirme olmaktadır. Evinizde ahşap merdiven varsa bu fırsatı mutlaka değerlendirmelisiniz; hele de bir kitap kurdu iseniz kitaplarınızı güvenle muhafaza edebilmek için bu fırsat sizin için paha biçilemez olabilir.

Merdiven altını raf yöntemi sayesinde güzel bir kitaplığa çevirebilirsiniz. Genelde ahşap merdivenlerin altı boş olur ve bu alanları değerlendirmek tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmıştır. Kitaplık fikri ise son derece dekoratif ve kullanışlı bir fikir olabilir.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x