Fon Perde Koltuk Uyumu Nasıl Olmalı?

Fon perde koltuk uyumu bir evin dekorasyonunda bütünlük ve estetik görüntü sağlanması açısından son derece önemlidir. Perdeler ve koltukların uyum sağlayıp ahenk içinde olması mekanın atmosferini gözle görülür şekilde değiştirecektir.

Dekorasyonunuzda koltuk ve perdeleriniz arasında uyumu yakalayamadığınız takdirde koltuklarınız ve perdeleriniz ayrı ayrı ne kadar şık ve estetik olursa olsun bir bütün halinde mekanın dekorasyonunu adeta yerle bir etmeye yetecektir. Dolayısıyla da ev dekorasyonunuzu yenileyecekseniz ya da yeni bir ev dekore edecekseniz koltuk ve perde uyumuna önem vermelisiniz.

Fon Perde Koltuk Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Fon Perde Koltuk Uyumu Nasıl Olmalı?
Fon perde koltuk renk uyumu

Koltuğa göre perde seçimi yapmak için aşağıdaki birkaç püf noktaya dikkat etmeniz dekorasyonunuzun başarılı olması adına size fayda sağlayacaktır.

  • Evinizi dekore ederken koltuk ve perdeleriniz arasında birbirine zıt renkleri tercih ederek mekana canlılık katabilirsiniz.
  • Koltuklarınız ana renk tonlarında ise perdelerinizi ya da fonlarınızı kullandığınız ana rengin ara tonlarında tercih edebilirsiniz.
  • Perde ve koltuklarınızın rengini kesinlikle aynı renk tercih etmemelisiniz. Bunun yerine koltuk ve perdeleriniz için birbirinden farklı iki ton renk seçmeniz daha doğru olacaktır.
  • Koltuklarınızda çiçek desenleri varsa perdelerinizi o çiçeklerin renginden düz renklerde tercih edebilirsiniz.
  • Koltuk ve perdeleriniz arasında birebir uyum olsun istiyorsanız çiçekli koltuklarınızın desenlerini sadece fonlarınızda kullanarak şık bir uyum yakalayabilirsiniz.
  • Koltuklarınızda çok fazla irili ufaklı desenler varsa tercihinizi düz renkli perdelerden kullanmanız isabetli olacaktır.

Yeşil Koltuk Takımına Ne Renk Perde?

Fon Perde Koltuk Uyumu Nasıl Olmalı?
Yeşil koltuk takımına ne renk perde?

Ev dekorasyonunda yeşil ile sarı tonları ortaya güzel bir görüntü çıkartmaktadır. Yeşil koltuklarınız varsa ağır bir dekorasyon için pastal sarı tonlarını, canlı ve spor bir dekorasyon için canlı sarı tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede yakaladığınız perde mobilya uyumu son derece şık ve asil duracaktır.

İlginizi Çekebilir: Yeşil koltuk takımına ne renk perde seçilmeli?

Gri Koltuk Takımı Perde Uyumu

Fon Perde Koltuk Uyumu Nasıl Olmalı?
Gri koltuk takımı perde uyumu

Gri koltuk takımlarınız varsa perde seçiminde baharı anımsatan renklere yönelmelisiniz. Sarı, turuncu, pembe tonlarındaki perdeler koltuklarınız ile mükemmel uyum sağlayabilir. Özellikle koltuklarınız desensiz, dün gri renkte ise perdelerinizi de düz ve uçuk tonlarda seçmek yerine canlı bahar renklerde tercih etmelisiniz. Böylece grinin kendine has soğuk tonunun önüne geçmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir: Gri koltuk takımı ne renk perde seçilmeli?

Krem Rengi Koltuk Takımına Fon Perde

Fon Perde Koltuk Uyumu Nasıl Olmalı?
Krem rengi koltuk takımına fon perde

Fon perde renk uyumları arasında krem rengi koltuklarınız ile bej rengi fon perdeler güzel bir uyum yakalayabilir. Eğer göze çarpan, daha keskin bir fon perde rengi arıyorsanız siyah tonlarında fon perde tercih edebilirsiniz. Krem koltuklarınızın yanında siyah ve tonları ile seçtiğiniz fon perdeler ortamda adeta göze çarpan star parçalar haline gelecektir.

Chester Koltuk Fon Perde Uyumu

Fon Perde Koltuk Uyumu Nasıl Olmalı?
Chester koltuk perde uyumu

Modern ev dekorasyonunun simgesi haline gelen chester koltuklarınızın perdeleriniz ile uyumunu renklerde yakalayabilirsiniz. Eğer koltuklarınız koyu renkteyse açık renk perdeler, koltuklarınız açık renkteyse koyu renk perdeler kullanmalısınız.

Mavi Koltuk Takımına Uygun Fon Perde

Fon Perde Koltuk Uyumu Nasıl Olmalı?
Mavi koltuk takımına uygun perde

Mavi koltuk ve perde dekorasyonunda perdeler açık renk tercih edilmelidir. Özellikle mavi koltuklarınız için krem, açık gri ya da bej gibi tonlarda perdeler kullanabilirsiniz.

Vizon Rengi Koltuk Takımına Uygun Fon Perde

Fon Perde Koltuk Uyumu Nasıl Olmalı?
Vizon rengi koltuk takımına uygun perde

Vizon rengi koltuklarınız ile estetik bir görüntü sağlayacak perde renkleri koyu mavi ve bej tonlarıdır. Krem ve bej renginin ağır bir havası olması vizon rengi koltuklarınızı daha albenili bir görünüme bürüyecektir.

Kahverengi koltuk takımına ne renk perde içeriğine de göz atmak isterseniz linke tıklamanız yeterli!

Bordo Koltuk Takımına Ne Renk Perde?

Fon Perde Koltuk Uyumu Nasıl Olmalı?
Bordo koltuk takımına ne renk perde?

Perde koltuk renk uyumu denildiğinde bordo koltuklar için akla gelen ilk tonlar krem ve kiremit renkleridir. Böylece bordo koltuğunuza farklı bir renk katarak dekorasyonda tek düzelikten sıyrılmış olursunuz.

Yorum yapın