Kahverengi Koltuk Takımına Ne Renk Perde Seçilmeli?

Ev dekorasyonunda en çok kafa karıştıran konulardan biri de kahverengi koltuk takımına ne renk perde tercih edilmesi gerektiğidir. Çünkü bir mekânda koltuk ve perde uyumu elbette son derece önemlidir.

Mekân dekorasyonunda kahverengi koltuklar için perde seçimi yaparken renkler arasındaki uyuma mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Bu noktada dekorasyon çalışmalarınız sırasında kahverengi koltuklara uyumlu renkler tercih edebilirsiniz. Kahverenginin her tonu ev ve ofis dekorasyonunda kullanılan yaygın renklerdir. Kahverenginin bir tonu olan sütlü kahve ise ev ortamında ferah bir ambiyans yaratan renk tercihidir. Evinizde sütlü kahve koltuklarınız varsa sütlü kahve koltuk takıma perde seçimini doğru renklerle yapmalısınız. Bu yazımızın devamında kahverengi koltuklara uygun perde seçeneklerine dair dekorasyon fikirlerine ulaşabilirsiniz.

Kahverengi Koltuklara için Hangi Renk Perde Seçilmeli?

Kahverengi Koltuk Takımına Ne Renk Perde Seçilmeli?
Kahverengi koltuklar için perde seçimi

Kahverengi koltuk takımına ne renk perde gideceği konusu kafa karıştırıcı gibi görünse de aslında değildir. Kahverengi koltuklarınıza dair iddialı renkler kullanabileceğiniz gibi kolay uyum sağlayacak ve uyumu garanti olan renkler tercih edebilirsiniz.

Kahverengi koltuklarınız için riske girmek istemiyorsanız krem ya da bej renklerinde perde tercihi yapabilirsiniz. Dilerseniz beyaz ve ten renkleri de kahverengi koltuklar için tartışmasız uygun olan renklerin başında gelir.

Sadeliğin yanı sıra iddialı ve aynı zamanda renkli bir perde tercihi yapmak istiyorsanız kahverengi koltuk takımınıza mavi ve yeşil tonlarında perde tercihi yapabilirsiniz.

Turkuaz, mavi tonları ya da yeşil renginin tonları, düz kahverengi koltuklara istisnasız uyum sağlayan perde renkleridir.

İlginizi Çekebilir: Merak edenler için gri koltuk takımı ne renk perde seçilmeli içeriğine de göz atabilirsiniz.

Sütlü Kahve Koltuk Takımına Perde Seçimi Nasıl Olmalı?

Kahverengi Koltuk Takımına Ne Renk Perde Seçilmeli?
Sütlü kahve koltuk takımına perde seçimi

Koltuk takımınız koyu bir kahverenginin tam aksine sütlü kahve tonlarındaysa ve kusursuz ambiyans oluşturmak istiyorsanız kahverenginin açık-koyu uyumunu kullanabilirsiniz.

Koltuk takımlarınız düz ve sütlü kahve ise perdelerinizi daha koyu ve desenli kahverengi modellerinde tercih edebilirsiniz.

Dekorasyonunuzda daha kesin çizgiler yansıtmak istiyorsanız sütlü kahve koltuk takımlarınıza biraz daha koyu tonlarda olan mavi ve yeşil renklerde perde tercih edebilirsiniz. Koltuklarınız düz ve desensiz ise perdeleriniz mavi ve yeşil tonlarının birlikte olduğu modellerde de oldukça şık duracaktır.

Mutfağa ne renk perde konulu içerik için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın