Yeşil Koltuk Takımına Ne Renk Perde Seçilmeli?

Salon dekorasyonunda en önemli faktörlerin başında uyum gelir. Salonunuzda uyum ve ahengi sağlamak ve başarılı bir salon dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız öncelikle koltuk takımı ve perdeler arasında kusursuz uyumu mutlaka yakalamalısınız. Yeşil koltuk takımına ne renk perde konusunda aklınıza gelecek fikirleri yazının ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Koltuk takımınızın rengine göre perde seçimi yapmanız daha doğru olur. Koltuk takımını perdeye uydurmaktansa perde modelinizi koltuk takımına uydurmak daha kolay oluyor. Koltuğunuz son dönemlerde trend olan yeşil bir koltuk takımıysa yeşil koltuk takımına uygun perde seçmeniz isabetli bir tercih olacaktır.

Yeşil koltuk takımına uygun fon perde seçimi yaparken de aynı renk kriterlerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Yeşil rengin tonlarına uygun renkleri bildiğinizde yeşil koltuğa uygun renk perde seçiminiz de kolay olacaktır. Her yeşil tonunda olduğu gibi su yeşili koltuğa uygun perde renkleri de farklılık gösterebilir.

Koltuklar renk renk… Farklı tarz koltuk takımları renk kombinleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Yeşil Koltuklara Ne Renk Perde Seçmelisiniz?

Yeşil Koltuk Takımına Ne Renk Perde Seçilmeli?
Yeşil koltuklar için perde seçimi

Yeşil, ahengini doğadan alan ve sıcaklığı ile genel olarak herkese sıcak bir etki yaratan renk tonudur. Doğayı ev dekorasyonuna taşıyan yeşil, bu özelliği dekorasyon alanında koltuk takımlarında sıklıkla beğenilerek tercih ediliyor.

Su yeşil koltuk perde uyumuna karar verirken koltuk takımınızı mutlaka merkeze alarak uyum yakalamayı amaçlamalısınız. Bunun için de yeşil koltuk takımınıza hangi renklerin uyumlu olabileceği hakkında geniş bir bilgiye sahip olmanız sizin açınızdan işinizi oldukça  kolay hale getirecektir.

Salonunuz, misafirlerinizi ve sevdiklerinizi ağırladığınız özel ve önemli bir mekandır. Bu doğrultuda salonunuz evinizin vitrinidir diyebiliriz. Evinizin vitrininin dekorasyonu en kadar başarılı ve uyumlu olursa eviniz o derece göz alıcı ve ihtişamlı olacaktır.

Yeşil koltuk takımına ne renk perde seçeceğinize karar vermek için öncelikle koltuk takımınızın yeşilin hangi tonu olduğunu saptamalısınız. Taba, koyu  kahve, su yeşili gibi bir çok tonları olan yeşil rengin bu tonlarından her biri farklı renklerle istediğiniz uyumu yakalayabilecek kadar uyumlu olabilir.

İlginizi Çekebilir: Kahverengi koltuk takımına ne renk perde içeriğine de bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Yeşil Koltuk Takımına Ne Renk Perde Uyumlu Olur?

Yeşil Koltuk Takımına Ne Renk Perde Seçilmeli?
Yeşil koltuk takımları için perde rengi seçmek

Haki yeşil koltuk takımı perde uyumu sorusu için tek bir cevap vermek mümkün değil. Yeşil renginin birçok tonu vardır ve bununla birlikte doğayı andıran yeşil, birçok renkle kolaylıkla uyum sağlayabilen uyumu ve sıcak bir renktir.

Salonunuzda yeşil bir koltuk takımı tercih ettiyseniz öncelikle bu yeşil tonunun hangi ton olduğunu saptamalısınız. Bu şekilde işiniz daha kolay olacaktır. Bununla birlikte kesinlikle yeşil koltuk takımınız için birebir aynı renk bir yeşil renginde perde seçimi yapmamalısınız. Bu tercih yanlış ve dekorasyon çalışmanız başarısız olacaktır.

Yeşil koltuk takımınıza uyum sağlayacak en can alıcı renkler; kırmızı, mavi, turkuaz, altın sarısı tonlarıdır. Mesela; su yeşili bir koltuk takımınız var ise tercih edebileceğiniz renk skalası biraz daha geniş olacaktır.

Su yeşili koltuğa uygun perde renklerinin başında açık mavi, turkuaz, bebe mavisi, bej rengi, krem rengi ve kül rengi gibi tonlardır. Bu renkler size sıcak gelmiyorsa su yeşili bir koltuk takımına turuncu perdeler de büyüleyici derecede uyumluluk sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Yeri gelmişken gri koltuk takımı ne renk perde sorusu için linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Yeşil koltuk takımınızda uygun perde seçimini yaparken ve uyum yakalamaya çalışırken birden fazla rengi değil tek bir renge odaklanmalısınız. Tek renkle her zaman daha başarılı bir sonuca ulaşabilirsiniz. Ancak istisnai durumlarda yeşil koltuğunuz için kalın şeritlerden oluşan 2 ya da 3 renk tonunu içinde barındıran perde modellerini de seçebilirsiniz. Doğru tonlarla çalıştığınızda istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkündür. Önemli olan yeşil koltuk takımına ne renk perde tercih edeceğinize karar vermiş olmanızdır.

Yorum yapın