Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir

Salon dekorasyonu için sayısız örneklere göz atmak doğru bir dekor için size ekstra bilgi verecektir. Yeni salon dekor örneklerinde neler var?

Salon dekorasyonu için başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey kafanızdaki isteklerinizi zevkleriniz ile harmanlayarak modern salon dekorasyonları üzerinde yoğunlaşmak olmalıdır. Salon dekorasyonunuzda elbette salonunuzun öncelikle sizin zevkinizi yansıtması önemlidir. Bu bağlamda modern salon dekorasyonu örnekleri size fikir verirken en son kararı siz, zevk ve hislerinize göre vermelisiniz.

Modern salon dekorasyonu modelleri, klasik salon dekorasyonu modellerine nazaran kişiye özel ve klişe salon dekorasyonlarının sınırlarını aşmış olan dekorasyonlardır. Eğer amacınız tamamen modern bir salon dekorasyonu oluşturmaksa dekorasyonunuz mutlaka tamamen sizin zevkinizi ve karakterinizi yansıtmalıdır. Ancak bu şekilde modern bir dekorasyon yakalayabilirsiniz.

Salon dekorasyon fikirleri, geliştirilebilir ve esnetilebilir olduğunda modern bir havaya bürünüyor. Şöyle ki; tercih edeceğiniz objeler ve dekoratif ürünler ya da eşyalar öyle parçalar olmalıdır ki zamanı geldiğinde ya da ihtiyaç olduğunda onlar üzerinde değişiklik yapmanıza imkan sunmalıdır. Kişiye özel olan modern salon dekorasyonları değişikliklere ve özelleştirmelere de izin veren kusursuz dekorasyonlardır diyebiliriz.

Sayısız salon dekorasyon örnekleri size farklı fikirler vererek bakış açıları sunacaktır. Dekorasyonunuzda tamamlayıcı özellikte olan salon dekorasyon tablo fikirleri ve salon dekorasyon aksesuar modelleri ön plana çıkartabilir ve kendi modern dekorasyonunuzu da yakalayabilirsiniz.

Büyülü Bir Salon Dekorasyonu İçin…

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Büyülü bir salon dekorasyonu

Üçlü bir kanepe ve sallanan ahşap koltuktan yola çıktık bu sezon. İki stili birkaç aksesuarlar ve pratik ürünlerle büyülü bir salon dekorasyonu oluşturmaya karar verdik.

Açık renk duvarlar ve zemin sakin ve aydınlık bir atmosfer yaratsa da boş kalan duvarlar ve sandalyelerin rengiyle fazla solgun görünüyor. Orta ve yan sehpayla çok uyumlu fakat daha çok solgun hava yaratmış olursunuz.

 • Çarpıcı ve yepyeni bir görünüm

Salon dekorasyonunuzu yenilerken nasıl daha çarpıcı etkili ve sıra dışı olabilirim diyorsanız salonunuzu yenilemeden önce yepyeni stiller araştırın. Daha sonra da neyi nasıl kullanacağınızı planlayın ve adım adım ilerleyin.

 • Zamansız ama özgün kır evi

Zamansız klasik mobilyaların parlak çizgiler ve çiçek desenlerini buluştu kır evinde. Doğal zemin döşemeleriyle buluşuyor. Elbette bu dekor müstakil evler için daha uygun olsa da şehir evlerine de uygun olabilir.

Anahtar Parçalar: Kısa ayaklı sırtı kumaşlı kanepeler, hasır halılar, yıpranmış ya da cilalı ahşaplar, aynalar ve çiçekler.

 • Sahil ev havası

Klasik evleri ferahlatan renk ve dokularla buluşması da denebilir. Beyazın hâkimiyet yaydığı aydınlatıcı hava doğal tonlarıyla bütünleşiyor. Hemen her eve ve her tipe uygun olabilir. Ama küçük mekânları daha konforlu gösterir.

Anahtar parçalar: Mavi ve beyaz çizgili kumaşlar beyazlatılmış mobilyalar sahil havası yaratan aksesuarlar.

 • Tatlı bir kış huzuru

Bir kanepenin kapitone detayını klasik aksesuarlar ve yastıklarla hafifçe öne çıkartın. Duvarda kullandığınız renk tonuyla dekorasyonu da pekiştirin Duvarda raf yaptırmak isterseniz de oturma gurubunu duvarların rengiyle de devam ettirerek bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

 • Desende ve renkte

Klasik kanepenizi daha pop ve daha moderne mi görmek istiyorsunuz?

Geometrik desenleri parlak renklerle konbinleyin. Örneğin duvarda hardal rengine yakın bir sarı kullanın ve lacivert renk kanepe kullanarak kanepenin lacivert tonunu öne çıkarın.

İnce ayaklı ahşap sehpa ve metal panolar kullanarak ve yastıklarda pop detaylar ekleyerek desenlere ve renklere vurgu yapmış olursunuz.

Salon dekorasyon konusundaki tüm fikirleri ve modern salon dekorasyonu nasıl olmalı konusundaki tüm ayrıntıları merak ediyorsanız tüm detaylara makalemizin devamından ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Salon salomanje dekorasyon örnekleri için bağlantıya tıklayın!

YouTube video

Evinizin en çok göz önünde olan mekânı şüphesiz salonunuzdur. Misafirlerinizi ağırladığınız salonunuzda ailenizle ve dostlarınızla çok fazla vakit geçirir ve günün yorgunluğunu atarsınız. Haliyle dekorasyonu da kusursuz olsun istersiniz ve salon dekorasyonu fikirleri arayışına girebilirsiniz.

Evinizin salonu aynı zamanda evinizin vitrini gibidir. Zevkinizi, hayat tarzınızı ve hatta evinizin tüm özelliğini salonunuz yansıtabilir. Bu nedenle de dekorasyonda kullanacağınız salon dekorasyonu ürünleri dekorasyon üzerinde doğrudan etkili olacaktır.

Salonunuzu eşsiz bir dekorasyon ile değiştirmek ve güzelleştirmek istiyorsanız öncelikle kendinizi ve zevklerinizi özgür bırakmalısınız. Unutmamalısınız ki; salonunuz aynı zamanda sizin zevkinizi ve dekorasyon anlayışınızı ortaya koyacak. Sizin için şık bir salon dekorasyonu sadece sizin hayal dünyanız ile mümkün olacaktır.

Büyük adımlarla dekore edebileceğiniz salonunuzun dekorasyonunu değiştirmek için kesinlikle büyük değişimlere gerek yoktur. Dilerseniz küçük dokunuşlarla da tamamen olduğundan farklı bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Bu bağlamda canlı ya da rüstik bir salon dekorasyonu duvar kağıdı tercihiyle bile mümkün olabilir. Salonunuzun bir köşesinde kullanacağınız duvar kağıdı, büyük ölçüde salonunuzun havasını ve dekorasyonunu değiştirebilir.

Kusursuz ve sizi yansıtan bir salon dekorasyonu yaratabilmek için salonunuzun birçok özelliği de göz önünde bulundurulmalıdır. Nitekim bu özelliklerden birisi salonunuzun ne kadar büyük olduğudur. Büyük salonun dekorasyonu da daha kapsamlı ve özenli olmalıdır. Yazımızın devamında büyük salon dekorasyon önerisi bulabilirsiniz.

Salonunuzun büyük ya da küçük olması dekorasyonu doğrudan etkiler. Salonunuz ne kadar büyük ya da ne kadar küçük ise kullanacağınız objeler, ürünler ya da mobilyalar da şekillenebilir. Bu noktada küçük salon dekorasyon önerisi işinizi kolaylaştıracaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi salonunuzun dekorasyonu sizin zevkinizi ve hayat tarzınızı yansıtır. Öyle ki; salonunuzu gören birisi kişiliğinizin rengini rahatlıkla keşfedebilir. Kısacası salonunuzda tercih edeceğiniz sade ya da renkli salon dekorasyonu aynı zamanda sizi gösteren bir ayna olabilir.

Bu aşamada aşırı kalıplara ve dekorasyon kurallarına takılmanıza gerek yok. Çünkü salonunuz öncelikle sizin mutlu olacağınız bir dekorasyona sahip olmalıdır. Bu nedenle de salon için örnekler size sadece fikir vermelidir.

Açık Mutfak Modern Salon Dekorasyonları

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Açık mutfak modern salon dekorasyonu

Son zamanlarda modern salon dekorasyonlarında açık mutfak yani diğer adı ile Amerikan mutfak modellerine yaygın olarak rastlanıyor. Küçük evlerde yer tasarrufu amacı ile kullanılan Amerikan mutfaklar artık dekorasyon amacıyla büyük evlerde de sıklıkla tercih ediliyor. Eğer sizin de mutfağınız açık mutfak ise modern salon dekorasyonu çalışmalarınızı mutfağınızı da düşünerek yapmanız gerekiyor.

Açık mutfak ile birlikte şık salon dekorasyonu yaparken öncelikle mutfak ve salon eşyalarının ve dekoratif objelerinin uyumlu olması gerekiyor. Örneğin; mutfak masanızdaki bir renk tonu ile salonunuzdaki koltuğunuzun bir renk tonunun aynı olması bile dekorasyonda şıklık ve uyum yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Mutfak dolaplarınız ahşap yani sarı tonlarına yakınsa koltuk takımlarınızı haki yeşili, koltuk kırlentlerinizi dolap renklerinize uygun seçtiğinizde başarılı bir açık mutfak ve modern salon dekorasyonu yapabilirsiniz. Sadece sarı ve yeşil değil uyumlu renkleri zevkinize göre arttırmanız mümkündür.

Sadelik ve Şıklık için Modern Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Açık mutfak modern salon dekorasyonu

Modern salon dekorasyonu denildiğinde hem sade hem de şık bir salon dizayn etmek istiyorsanız birkaç detayla bunu başarabilirsiniz. Sadelik ve şıklığın hakim olduğu modern salon dekorasyonlarına baktığınızda özellikle zemin ve duvarların neredeyse aynı tonlarda olduğunu ve diğer unsurlarla çok fazla renk karışımına girmeden uyum yakaladığını görürsünüz.

Modern salon dekorasyonu, içerisinde çok fazla renk tonu barındıran salon dekorasyonu demek değildir. Bazen sadece birkaç renk tonu ile modern salon dekorasyonu yapabilirsiniz. Zemin rengi ile duvar renginin aynı olduğu bir salonda koltuk takımı ile perdelerin de aynı tonda olduğu az renkte dekorasyonlar salonunuza modernliğin yanı sıra sadelik ve şıklık getirecektir.

Salonunuz hem iç açıcı ve ferah hem de modern olsun mu istiyorsunuz? O zaman bembeyaz bir salon dekorasyonu tercih edebilirsiniz. Beyaz tonları her renk ile uyumludur. Ufak dekoratif objeler dışında salonunuzun koltuk, perde, halı gibi büyük detaylarında ağırlıklı olarak beyaz kullanarak salonunuzun asil bir modernliğe kavuşmasını da sağlayabilirsiniz. Böyle bir salon dekorasyonunuzu farklı objeler ile desteklemeniz kolay olacaktır. Ancak sadede olsa şık salonunuz çok fazla tamamlanmaya ve desteklenmeye ihtiyaç duymadan estetik bir görünüm ile gören herkesi büyüleyecektir.

Salonunuz Küçükse Aynalar Hayat Kurtarır

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Ayna kullanımı salona çok yakışır

Aynalar, dekorasyon alanında işlevi dışında mekana kattığı derinlik ile bilinirler. Küçük salon dekorasyon önerisi arıyor iseniz aynalar tam da aradığınız çözüm önerisi olacaktır. Küçük salon mekanlarında aynalar, mekana derinlik katacağı için salonunuzun daha geniş görünmesine ortam hazırlayacaktır. Salonunuzun boş bir duvarına boy aynaları yerleştirebilirsiniz. Ancak salonunuzun tüm duvarlarını ayna ile kaplamak doğru bir dekorasyon fikri olmayabilir.

Duvar Kağıdı ile Salonunuzu Hareketlendirin

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Salonda duvar kağıdı kullanımına özen gösterin

Salonunuzun dekorasyonunu değiştirmek isterken aynı zamanda cebinizden de büyük bir meblağ çıkmasın istiyorsanız duvar kağıdı tercih yapabilirsiniz. Duvarlar, dekorasyonda doğrudan etkilidir. Salonunuzun dekorasyonuna uygun olarak tüm duvarlarını ya da televizyonun, ünitenin olduğu duvarı farklı bir duvar kağıdı modelleri ile kaplayabilirsiniz. Özellikle klasik ve rüstik salon dekorasyonlarında taş desenli duvar kağıtları şık ve sıra dışı görünüm ortaya koyar.

Zıt Dekoratif Objeler Salonunuzda Bütünlük Sağlayabilir

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Salonda zıtlıklar oluşturun

Salon dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun bir cevabı da birbirine zıt objelerdir. Salonunuzda çok aşırı olmamakla birlikte dekoratif objeler şık duruş sergileyecektir. Özellikle boyut ve renk bakımından zıt objeler kullandığınızda salonunuzdaki tezatlık dekorasyonda başarı yakalayacaktır. Salonunuzun köşe kısımlarında küçüklü-büyüklü objeler salonunuzun hareketli ve canlı olmasını sağlar.

Duvar Boyasında Seçici Davranın

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Salonda duvar boyası rengi seçimi önemlidir

Salon dekorasyonu ürünleri arasında çok fazla göz önünde bulundurulmasa da duvar boyası olmazsa olmazdır. Duvar renginin objelerle, mobilyalarla, perde ve halılar ile uyum sağlaması gerektiği düşünüldüğünde duvar boyasının önemi ortaya çıkıyor. Salon dekorasyonunun büyük parçasını oluşturan duvar renginizi uyumlu ve moda renklerin arasından seçtiğinizde salon dekorasyonundan başarılı olmanız daha kolay olacaktır.

İletişimin Rengini Salonunuza Yansıtın

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Mavi renk salonda iletişim rengidir

Salon dekorasyonunda önceliğiniz zevkiniz ve istekleriniz olmalıdır. Ancak insan psikolojisi ile zevkinizi harmanladığınızda daha sıra dışı bir salon dekorasyonu ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin; sade salon dekorasyonu yapmayı planlıyorsanız insan iletişimi üzerinde direk etkili olan mavi tonlarını salonunuzda kullanarak salonunuzdaki etkileşimi ve iletişimi daha yüksek noktalara çıkarabilirsiniz.

Salonunuzdaki Soft Renkler Ruhunuzu Canlandırabilir

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Salonda enerji veren yumuşak renkler.

Klasik salon dekorasyonu yanı sıra canlandırıcı ve enerji veren örnekleri arıyorsanız soft renkleri kullanarak amacınıza ulaşabilirsiniz. Salon dekorasyonunuzda soft renkler insan ruhunu dinlendiren aynı zamanda canlandıran ve enerji veren renklerdir. Mobilyalarınız ile tül perdelerinizi uyumlu soft renkler ile dekore ettiğinizde salonunuz can alıcı bir albeniliğe ulaşabilir.

Modası Geçmeyen Rustik Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Salonda rustik esintiler

Modern bir salon dekorasyonuna karşın klasik ve bir o kadar da modası geçmeyen bir salon dekorasyonu düşünüyorsanız rüstik salon dekorasyonu ile fark yaratmanız oldukça kolay! Doğal bir dekorasyonun yanında salonunuzda rahatlığı ön plana çıkarmayı planlıyorsanız rüstik dekorasyon unsurları salonlunuzda dekorasyonu tamamlayacaktır. Bu doğrultuda da rüstik tasarımın parçası olan ağaç desenli sehpalar, mobilyalar ve yardımcı unsurlar tercihiniz olmalıdır.

Salonunuza Uygun Bir Şömine ile Farklılık Yaratabilirsiniz

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Şömine ile dekorasyona hava katın

Özellikle soğuk kış günlerinde şömine herkes için cezp edici oluyor. Salonunuzun büyüklüğü uygunsa ya da şömine için uygun bir köşeniz var ise özellikle oturma grubunun tam merkezine gelecek şekilde elektrikli ya da ateşli şömine tercihi yapabilirsiniz. Hem görüntü hem de işlevsel olarak şömine tercihiniz salonunuzda görenleri kendisine hayran bırakacaktır.

Amacına ve Dekorasyona Uygun Avizeler

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Avize fikirleri ile salonu dekore edin

Salon dekorasyonunda kuşkusuz avizelerin de payı yadsınamaz derecededir. Özellikle büyük salon dekorasyonu yapıyorsanız salonunuzun büyüklüğüne göre bile avizenizi doğru tercih etmelisiniz. Eğer salonunuz devasa büyüklükte ferah bir mekan ise salonunuzda büyük ve gösterişli bir avize çok şık duracaktır. Lakin daha küçük ve sıcak bir salonda avize tercihiniz daha küçük olmalıdır. Hatta küçük salonlarınızda abajur kullanarak loş ve mistik bir ortam da oluşturabilirsiniz.

Salonunuzdaki Her Parça Birbiriyle Ahenk İçinde Olmalı

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Salonda uyum ve ahenk örneği

Salon dekorasyonu aynı zamanda bir uyum işidir. Dolayısıyla da salonunuzda başarılı, göz kamaştırıcı ve etkileyici bir dekorasyon çalışması yapmayı hedefliyorsanız A’dan Z’ye salonunuzun dekorasyonu için tercih ettiğiniz unsurlar arasında bir uyum ve ahenk yakalamalısınız. Özellikle mobilyalarınız, tül perdeleriniz ve halılarınız arasında renk ve model uyumu mutlaka olmalıdır.

Vintage Salon Dekorasyon Fikirleri ile Sıradışı Dekor!

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Vintage salon mobilya takımı

Son dönemin moda dekorasyon önerisi vintage salon var. Daha çok geçmişten günümüze esintileri görmeye alışık olduğumuz fikirler sunuluyor. Kullanılan eşyaların kumaşlarından, ahşapların seçiminden, oymaların deseninden aslında dekorasyonda vintage nedir anlamış olacaksınız. Özel seçimler olması, halılarınızın kullanımı ve çok daha fazlası direkt olarak salonunuz için yeterli olacak.

stediğiniz dekorasyonu nasıl yapacaksınız? Özel fikirler ile siz de daha önce belki de rastlamadığınız bir dekorasyon yapabilirsiniz. Her şeyden önce mutlaka dikkat etmeniz gereken, mobilya ve halı, perde seçimi gibi en belirgin olan seçeneklerin özenle belirlenmesidir. Tamamen tarzınıza uygun şeklide seçmeye özen gösterin.

 • Avangard mobilya seçimi uygun olabilir: Elbette eskilerden gelen esintiyi, siz de avangard mobilya seçimi ile tamamlayabilirsiniz. Vintage salon dekorasyonu dendiğinde mobilyalar ilk seçim olacak. Tamamen eski tarzı yansıta, yüksek ahşap ayaklar ile dikkat çekmeyi başaran bir mobilya seçimi olacak.
 • Büyük ve ahşap masa: Ahşabın eskitme kullanılması daha doğru bir seçim olabilir. Bu sayede hem şıklık yakalanacak hem de tarzınıza uygun olacak. Vintage tutkunuzu yansıtmak için salonunuz büyükse, büyük bir masa, uzun olan bir masa seçimi yapılabilir.
 • Eskitme kumaş dokusu olan oturma grubu: Dilerseniz köşe takımı seçebilirsiniz. Ancak bunun beraberinde kumaş dokusunun önemli olduğunu söylemeden olmaz. Kumaş dokusu, tamamen viintage için uygun olan eskitme kumaşlar olabilir. Haki yeşil gibi, bordo gibi renk seçimi de doğru seçim olabilir.
 • Şık ve geleneksel perdeler: Dilerseniz perde seçimi için de biraz daha geleneksel hareket edebilirsiniz. Sinema perde bu durumda uygun olacak.

Elbette renk seçiminde, dokusunun nasıl olacağı konusunda da seçim sizin. Daha kalık dokusu olan perdelerin seçilmesi avangard modeli korumak açısından avantajlı olabilir.

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Vintage salon

Salon mobilya takımı için masa, sandalye dışında dilerseniz küçük bir konsol kullanabilirsiniz. Bu durumda vintage salon mobilyası için aslında eski zamanları da andırmış olacaksınız. Dilerseniz bu mobilyalarda eskitme kullanılmasını da tercih edebilirsiniz. Sizi tamamen en iyi şeklide yansıtmanın yanı sıra, elbette oda için de uygun olan modeller seçilmelidir.

 • Ahşap modeller
 • Kabartma desenler
 • Vitrin olma da tamamlayıcı bir konsol
 • Büyük masa
 • Ahşap sandalyeler

Tercihleriniz arasında olabilir.

Renk uyumunu mutlaka gözeterek tercih ettiğiniz mobilyalarınız ve halılarınıza aynı şekilde uyumlu olan tül ve perdeleriniz eşlik etmelidir. Salonunuza ilk girildiğinde ufak detaylardan ziyade mobilyalarınız, halı ve perdeleriniz göze çarpacaktır ve salon dekorasyonunuza yönelik ilk izlenimi verecektir. Dolayısıyla da başarılı bir salon dekorasyonu amaçlıyorsanız zevklerinizi renk uyumları dahilinde salonunuza uyum içerisinde yansıtmalısınız.

Salonu Vitrin Aksesuarları ile Hareketlendirin!

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir

Salonunuzda ilk dikkat çeken alan masanız olabilir. Salon biblo aksesuar açısından son derece uygun bir alandır. İlk olarak masanız, sonrasında da vitrinde ne gibi aksesuarlar olacak ona göre seçim yapın. Aksesuarlar tamamen odanın havasına uygun şeklide belirlenebilir.

Salon masası için öneriler;

 • Metal ayaklı cam biblolar
 • Klasik salon dekorasyon bibloları
 • Mumluklar

İlk akla gelenler arasında. Biblolar için seçim yaparken parlak, taşı, sade klasik gibi tamamen sizin seçiminiz olacak şekilde ürünler olduğunu göreceksiniz. Renk uyumuna ve sizin nasıl bir dekorasyon istediğinize göre hareket ederek dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Vitrin için aksesuar;

 • Bardaklar
 • Vitrine özel biblolar
 • Vitrin için tepsileri
 • Vitrin cam aksesuarları

Salon için Konsol ve Aksesuar Seçimleri

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Salon konsol aksesuarları

Salon konsolunu nasıl hareketlendirirsiniz? Genel olarak salon ünite aksesuarlarıiçin ünitenin malzemesi ile uygun çerçeveler önerilir. Sebebi ise evin en çok kullanılan alanında anılarınızın, hatıralarınızın en yakışan köşe oluşudur. Dilerseniz siz de alacağınız en şık çerçeveler ile güzel fotoğraflarınızı bu bölümde sergileyebilirsiniz. Fotoğraflar şık ve hareketli bir hava katar.

Konsol aksesuarlarıolarak tercih edilenler daha çok anılarınızı da içeren nikah şekerleri süsleri, özel baskılı doğum günü hediyeleri olabilir. Eve gelen misafirlerinizi de sevindirecek olan bir dekorasyon olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında daha büyük aksesuarlar ile konsol tamamlanabilir.

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Salon masa aksesuarları

Masa için nasıl bir dekorasyon yapacaksınız? Salon masası, salonda en çok dikkat çeken göze hitap eden yerdir. Peki, nasıl dekore edilmelidir? Salon masaüstü aksesuarlarısalon ile uyumlu, salonu tamamlayıcı şekilde seçilmeli. Bu sebeple masa için her zaman ilk akla gelen mumlar oluyor. Mum ile hem salona hareket katmak hem farklı kokular ile hoşunuza da gitmesini sağlamak mümkün.

Dekoratif mumluklar;

Mumluklar ile salon dekorasyonu tamamlanabilir. Masada yer alan mumluklar büyüklü küçüklü, dikkat çeken, renkleri daha baskın ve farklı olabilir. Bunu göz önünde bulundurup siz de masanız için seçiminizi mumluklardan yana kullanabilirsiniz.

Şık bir vazo;

Salon için bir diğer önerimiz ise vazo. Tamamlayıcı olarak, klasik şıklık yaratmak açısından vazo tercih edebilirsiniz. Görüntüsü ile memnun edecek bir vazo

Salon Aksesuarları için Marka Önerileri

Salon Dekorasyonu için En İyi +17 Fikir
Salon aksesuarları için marka önerileri

Farklı markaların benzersiz ürünleri tercihiniz olabilir. Salon aksesuar fiyatları, seçmiş olduğunuz aksesuara ve seçilen markaya göre değişmektedir. İşte sizin için detaylar…

 • Linens Salon Aksesuarları: Salon aksesuarları arasında tercih edilebilir. 100₺’den başlayan fiyatlar ile pek çok aksesuar eviniz için uygun olabilir.
 • Evkur Salon Aksesuarları: 100₺ ve üstünde olan çok sayıda aksesuarı eviniz için tercih edebilirsiniz. Salon, vitrin, masa, konsol için tamamen uyumlu olan çok sayıda aksesuar bulabilirsiniz.
 • Trendyol Salon Aksesuarları: Aksesuar konusunda en geniş seçeneklere sahip olacaksınız. Farklı markaları da bir arada görme imkânı veren online pazarda, tamamen seçimlerinizi dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. 50₺ gibi küçük fiyatlardan başlayan, 2000₺’ye kadar çıkabilecek aksesuar fiyatları vardır.
 • N11 Salon Aksesuarları: Aksesuar tercih edebileceğiniz bir başka online platformdur. 10 TL – 300 TL arasında olan aksesuarlar salonunuz için son derece güzel seçimdir.

Salon Aksesuarları Nasıl Yerleştirilir?

Salon aksesuarları, seçmiş olduğunuz boyutu ve salonun dekorasyonunu göz önünde bulundurarak yerleştirilmelidir. Hem işlevselliği bozmadan hem de görüntünün şık olması açısından önemlidir.

 • Eviniz için en uygun dekorasyon ürünlerini alın.
 • Masa için almış olduğunuz aksesuarlar için masanın kullanımını bozmayacak şekilde yerleştirin.
 • Boyut dışında bakmanız gereken, renk uyumudur. Yerleştirme aşamasında renk uyumunun olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.
 • Modern dekorasyonlar genel olarak daha minimal ya da sade büyük objeler ile olur. Salonun konsol kısmını bu şeklide değerlendirebilirsiniz.

Salon dekorasyonu için verilen önerileri dikkate almanız halinde, memnun kalacağınız ve şık bir dekorasyon gerçekleştirmiş olacaksınız. Daha fazla fikre Pinterest sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Yorum yapın