Petrol Mavisi Salon Dekorasyonu için +5 Püf Noktası

Mavi rengin bin bir tonunu barındıran petrol mavisi dekorlar daha çok ilgi görmeye başladı. Hal böyleyken biz de sizler için petrol mavisi salon dekorasyonu için aklınıza takılan ve bilmeniz gereken 5 püf noktasını paylaşmak istedik.

Petrol mavisi koltuk bir evin enerjisinde çok büyük rol sahibi. Petrol mavisi koltukla uyumlu renkler doğru bir şekilde uygulandığında salon dekorasyonu kusursuz yapılabilir.

Petrol mavisine bazen petrol yeşili koltuk kombinleri şeklinde aratılabiliyor. Bu noktada salon dekorasyonunda mavi ve yeşil renklerinin geçişleri ile petrol renklerinin ortaya çıktığı bilinmelidir.

Mavi sıcak tonları barındıran aynı zamanda da soğuk görünümden tamamen sıyrılarak dekorasyona çok iyi uyum sağlayan ihtişamlı bir renktir.

Petrol Mavisi Salon Dekorasyonu için +5 Püf Noktası

Mavinin içinde bulunduğu tüm tonlar soğuk olsa da insana huzur veren yapısıyla oldukça dikkat çekicidir. Özellikle salon dekorasyonu için petrol mavisi kullanımı lüks bir görünüm sağlamaktadır.

Petrol mavisi salon dekorasyonu fikirleri

Petrol mavisi salon dekorasyonu için dikkat edilecek detaylar arasında petrol mavisi koltuk kombinasyonları, petrol mavisi koltukla uyumlu renkler, petrol mavisi koltuklara ne renk perde ve petrol mavisi koltuklar için ne renk duvar rengi gibi durumları gözden geçirerek başlamakta fayda var.

Petrol Mavisi Salon Dekorasyonu için +5 Püf Noktası

Özellikle petrol mavisi koltuk takımları salona vereceği görünümle misafirlerinizi büyüleyecek ortamlar oluşturacağı için petrol mavisine uyumlu renkleri ve bunun için duvar rengi ile petrol mavisi koltuklara ne renk perde seçilmesi gerektiği önceden belirlenmelidir.

Bununla birlikte petrol mavisi salonlariçin halı seçimi de çok önemlidir. Koltuk renk tonlarına, perdeye ve duvar rengine uyumlu halılar ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

1.Petrol mavisi koltuk dekorasyonu

Petrol Mavisi Salon Dekorasyonu için +5 Püf Noktası

Petrol mavisi ağırlıklı bir salon dekorasyonu için koltuk takımı arayışında olanlara tavsiyem zengin bir görünüme sahip olan petrol mavisi rengini kullanabilirler. Kendine özgü tarzı ve birçok renk ile kombinlenebilmesi bu rengi ve bu koltuk takımını ayrı bir yere koyuyor.

Petrol mavisi koltuk dekorasyonu için uyumlu renklere aşağı da anlattık ancak görseldeki gibi berjer ya da diğer üçlü koltuğun gri renk ile tamamlanması oldukça şık bir salon ortamı oluşturmuş diyebiliriz.

2.Petrol mavisi koltukla uyumlu renkler

Petrol Mavisi Salon Dekorasyonu için +5 Püf Noktası

Petrol mavisi ve petrol mavisi koltukla uyumlu renkleri merak ediyorsanız şu renklere bir göz atmanızı öneririm. Krem rengi, bej ya da kırık beyaz, saman rengi, kiremit rengi, hardal sarısı ve bal rengi petrol mavisi koltuk rengi ile tam bir uyum sağlayan başlıca renklerdendir.

3.Petrol mavisi koltuklara ne renk perde?

Petrol Mavisi Salon Dekorasyonu için +5 Püf Noktası

Petrol mavisi koltuklara ne renk perde şeklinde birçok soru alıyoruz. Bunun için sizlere petrol mavisi ile %100 uyum yakalayan renkleri hatırlatmak gerekiyor. Ancak bazı renkler perde rengi olarak boğucu ya da sıkıcı olabileceği için ortamın genel renk dengesini de düşünmek gerekiyor.

Petrol mavisi koltuklar için perde rengi olarak görseldeki gibi krem ya da kırık beyaz fon perde kullanabilecek renkler arasındadır.

Ayrıca petrol mavisi koltuklara turuncu ya da kiremit rengi de oldukça uyum sağlayabilir.

Son olarak zengin bir görünüme sahip salon dekorasyonu için petrol mavisi koltuklara uyum sağlayacak perde rengi bal rengi olabilir.

İlginizi Çekebilir: Daha önce kaleme aldığım gri koltuk takımı ne renk perde seçilmeli içeriğine de bir göz atmanızı öneririm.

4.Petrol mavisi koltuklar için ne renk duvar rengi?

Petrol Mavisi Salon Dekorasyonu için +5 Püf Noktası

Petrol mavisi koltuklar için ne renk duvar rengi için ortamın genel renklerine bakmak gerekir. Ancak duvarda kullanılabilecek boğucu olmayan renkler arasında; krem, kırık beyaz, bej rengi ve ekru kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir: Çakıl taşı rengi duvarda nasıl durur bağlantısına tıklayarak uygun duvar renkleri ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

5.Petrol mavisi koltuklara halı seçimi

Petrol Mavisi Salon Dekorasyonu için +5 Püf Noktası

Petrol mavisi koltuklara halı seçimi için iki farklı bakış açısı geliştirmek gerekiyor. Özellikle ortamda çok fazla mavi renk havası varsa halı rengi için duvar rengi ile tam uyumlu renkler seçmek gerekiyor. Bunun için duvarda açık renklerden örneğin ekru rengi kullandıysanız halı için de açık pudra rengi ya da açık kahverengi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte vizon, krem gibi renkler de tercih edilebilir.

Diğer bir bakış açısı da zıtlıklardan yararlanmaktır. Ortamı boğmayacak şekilde görseldeki gibi petrol mavisi koltuklar ile %100 uyumlu petrol mavisi ya da mavi tonlarında halı rengi seçimi yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En iyi modern salon dekorasyonu önerileri için tıklayın!

Sizlere bu içerikte petrol mavisi salon dekorasyonu için en önemli 5 maddeyi sıraladık. Bu içerikte sunduğumuz başlıklara dikkat ederek oldukça güzel bir dekorasyon ortaya çıkarabilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar!

Yorum yapın