Hanımlara Muhteşem Etamin Mutfak Örnekleri

Evim Şahane Mimar Selim Yuhay ’ın Muhteşem Evi

Seçilmiş En İyi 25 Bebek Odası Dekorasyonu

Sarkan Balkon Çiçekleri ile Balkon Dekorasyonu

Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 16 Ocak 2017

Kare salon dekorasyonu için diğer odaların dekorasyonuna benzeyen temel yöntemleri uygulamanın yanında özel birtakım dokunuşlar da yapmak gerekir.

Kare salonlar içerisini daha geniş ve ferah gösteren salonlardır. Kare salon dekorasyonu için belirlemeniz gereken kriterler de vardır.

Salonu kaç kişi kullanacak, salon hangi sıklıkla kullanılacak, salonun ışık alma durumu nedir?

Hangi aktiviteler için kullanılacak gibi sorulara verilecek yanıtlar kare salon dekorasyonu için de belirleyici olacaktır.

Kare salon nasıl yerleştirilir

Duvar renkleri kare salon dekorasyonu için önemli bir detaydır. Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini bilmeyen yoktur.

Renkler aynı zamanda mekânın ruhunu da size yansıtır. Renkleri odanın ışık alma durumundan bağımsız düşünmek doğru olmaz.

Kare salon dekorasyonu nasıl yapılır

Işık alan bir odaya sıcak renkler kullanırsanız nispeten geniş görünen kare salonunuz bu sayede küçük ve sevimli bir hal alabilir.

Hiç ışık almayan ya da az ışık alan bir kare salonun dekorasyonu için duvarlarda kullanacağınız soğuk ve açık renkler daha doğru bir seçim olacaktır.

Salon dekorasyonu içerisinde yer alan daha önce kaleme aldığım dikdörtgen salon dekorasyonu yazımı okuyabilir veya da aşağıdaki videoyu izleyerek hem dikdörtgen hem de kare salon dekorasyonu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

Mobilyalar dekorasyon işinin en önemli parçalarıdır. Mobilya seçimi tamamen kişisel tercihlere kalmışken önemli olan mobilyalarla ortamı doğru eşleştirebilmektir.

Keskin çizgilere sahip mobilyaların erkeksi ve kararlı bir ortam oluşturduğu yuvarlak hatlara sahip mobilyaların da daha samimi bir hava kattığını söylemek mümkündür.

Mobilya seçimindeki renk, temizlenebilirlik, fonksiyonellik ve malzeme kalitesi de en az mobilya şekli kadar önemlidir.

Mobilyalarınızı ve diğer aksesuarlarınızı kare salon dekorasyonu için tasarlarken insanların geçiş güzergâhını doğru belirlemeniz dekorasyon düzeni için önemlidir.

İnsanların geçiş noktalarını belirlemeniz gerekir. Belirlediğiniz bu bölümlerin çok dar olmaması temel dekorasyon yöntemlerindendir.

Herkes tarafından beğenilen en iyi modern salon dekorasyonu örnekleri için yazımı okuyabilirsiniz.

Küçük kare salon dekorasyonu örnekleri

Kare salon dekorasyonlarında odak noktası belirlemek ve mobilyaları, aksesuarları bu nokta etrafında toplamak doğru bir yöntemdir.

Küçük ve kare salonları daha kullanışlı hale getirecek örnek dekorasyon yerleşimleri için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

 

Odak noktasının çoğu evde olduğu gibi televizyon olması aslında doğru bir alışkanlık değildir. Televizyona göre dizayn edilen kare salonların diğer alanlarının tam olarak doğru kullanıldığını söylemek mümkün değildir.

Özellikle güzel bir tabloyu ya da pencerenizdeki manzarayı odak noktası olarak belirleyen bir düzenleme, kare salon dekorasyonu için daha doğru olacaktır.

Aşağıda kare ve küçük salon dekorasyonu örneklerinin yer aldığı galeriyi gezerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Anne Yanı Beşikler

Anne Yanı Beşikler

2 Eylül 2015