perde siparişi

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?Çoğu zaman, evimizin salonunun şeklini kendimiz belirleyemiyoruz. Bu sebeple birçok farklı salon şekli ile karşılaşıyoruz. Dikdörtgen salon dekorasyonu, doğru yöntemler kullanıldığında eve ferahlık ve renk katacaktır. Bu yöntemleri uygularken salonun ışık alma durumunu da gözden geçirmeli az ışık alan salonların daha basık bir havaya sahip olacağı unutulmamalıdır. Dar dikdörtgen ve modern salon dekorasyonu ile ilgili vereceğimiz bilgiler temel bilgilerdir. Sizin, dekorasyonu kendi salonunuzun enine ve boyuna uygun yapmanız daha doğru olacaktır.Dikdörtgen salon nasıl yerleştirilir?

  • L tarzındaki oturma grupları ile alanı değerlendirebilirsiniz. Ayrıca berjerli koltuklar da bu salon türü için kullanılabilir.
  • Dikdörtgen salon dekorasyonunda yemek masasının konumu da odanın genel kullanış düzenini etkileyecektir. Genellikle yemek masasının kapıya yakın konumlandırılması tercih edilir.
  • Bu, hem salon içi insan trafiğini rahatlatacak hem de yemek sırasında, servis için kolaylık sağlayacaktır. Bu yemek masasının dikdörtgen olması, hem salonun şekline uygun olacak hem de işlevselliğini arttırmış olacaktır.
  • Dikdörtgen salon dekorasyonu için kullanılan eşyalardan biri de aynadır. Eğer salonunuzun eni darsa bunu genişletmenin yolu aynalardan geçer. Özellikle salonun uzun kenarına koyacağınız ayna, alan derinliği oluşturacak ve salonun kareye benzer bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.
  • Dikdörtgen salon dekorasyonu için düşünülen halılar iki farklı çeşit olabilir. Bunun için salonunuzun yemek yenilen kısmı ile oturulan kısmını ayrı düşünmeniz yeterli olacaktır.
  • Yemek yenilen kısma farklı desenlere sahip bir halı, oturma bölümüne ise daha farklı desenlere sahip bir halı kullanılabilir. Bu yöntem, aynı zamanda salonunuzu iki bölüm haline getirir ve salonu farklı odalara sahipmiş gibi gösterebilir.
  • Dikdörtgen salonların enleri eğer çok darsa özellikle orta kısmı boş bırakmaya gayret göstermelisiniz. Zaten dar olan bir salonu lüzumsuz aksesuarlar ve parçalı sehpalar ile boğarsanız odayı ferahlık hissinden uzaklaştırırsınız.

İlginizi Çekebilir: 15.000₺’ye salon dekorasyonu nasıl yapılır mutlaka okuyun!

Dikdörtgen salon dekorasyonu örnekleri

Yukarıdaki dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri ve fikirlerinden yola çıkarak birbirinde güzel döşenmiş salonları yakalayabilirsiniz. Örneklerden yola çıkarak siz de salonunuzu misafirleriniz için ferah ve hoş sohbetlerin yapılacağı bir mekâna çevirebilirsiniz.

Renkli uzun salon dekorasyonu
uzun salon dekorasyonu örnekleri
dikdörtgen salon dekorasyonu fikirleri
Dikdörtgen salon dekorasyonu modelleri
Dikdörtgen salon dekorasyonu
Dikdörtgen salon dekorasyonu nasıl yapılır
Dikdörtgen salon dekorasyonu örnekleri
Modern dikdörtgen salon dekorasyonu
Modern uzun salon dekorasyonu
Sade uzun salon dekorasyonu
uzun dikdörtgen salon dekorasyonu
Uzun salon dekorasyonuMUTLAKA OKUYUN:  Derzli Parke Nedir? | Derzli Parke Modelleri


Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x