Tavan Ayna Kaplama Modelleri

Aynalı tavan uygulaması son dönemlerde ev dekorasyonunda trend uygulamalardan birisi olmuştur. Duvar dekorasyonundan sonra tavanda da farklı ve estetik bir tasarımın altına imza atan tavan ayna kaplama sayesinde estetik bir görünümün yanı sıra mekân daha ferah ve aydınlık bir hale getirilebiliyor. Farklı model ve tasarımlarda üretilen tavan ayna modelleri sayesinde evin her alanında derin ve aydınlık bir görünüm yakalamak oldukça kolay oluyor.

YouTube video
Tavan dekoratif pleksi ayna kaplama

Tavan ayna kaplaması fahiş fiyatlarda değildir. İstediğiniz ve dekorasyonunuz için en uygun olan tavan aynası özel ölçüler ile üretilmektedir. Bu nedenle de tavan ayna fiyat bilgileri özellikle seçtiğiniz modele ve tavanın ölçülerine göre değişkenlik gösterebilir.

Seçtiğiniz model el işçiliği yüksek bir model ve tavanınızın ölçüleri büyük ise tavan ayna fiyatları da aynı oranda artabilmektedir.

Tavan Ayna Kaplama Nedir?

Tavan Ayna Kaplama Modelleri
Tavan ayna kaplama nedir?

Tavan ayna kaplama, son dönemlerde ev dekorasyonunda popüler hale gelen gergi tavan modellerinden birisidir. Aynalı tavan, estetik görünümünün yanı sıra aynı zamanda oldukça işlevsel bir tekniktir.

Mekana derinlik ve aydınlık katan ayna tavan, aynı zamanda tavanda bulunan tüm eksiklikleri ve kusurları kapatarak kusursuz bir görünüm sergiler.

Tavan aynası, tercihe göre tavanın tümüne ya da bir bölümüne uygulanabilir. Uygulama sırasında modern malzemeler olarak en çok gerilebilir ve polistiren gibi dayanıklı ve estetik plakalardan faydalanılır. Tavan ayna uygulamasında kaset ızgara modelleri oldukça favori modeller olsa da klasik ayna kaplamaları dekorasyona daha uyumlu olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Gergi Tavan Modelleri ve Fiyatları

Tavan Ayna Kaplama Modelleri

Tavan ayna modelleri; estetik bir tavan görünümü sunarken aynı zamanda oldukça işlevsel bir teknik olmaktadır. Odaya adeta bir parlaklık katan tavan aynaları, özellikle dar ve uzun odalar için en doğru tasarım tercihlerinin başında gelmektedir.

1.Kombine tavan kaplama

Tavan Ayna Kaplama Modelleri
Kombine tavan kaplama

Tavanın bir bölümüne yerleştirilen tavan aynaları modelleridir. Aynalar panel görevini görür ve tavandaki diğer parçalar ile birleştirilir. Böylece mekâna hacim kazandırılır. Bu sayede duvar dekorasyonunu yapmak daha kolay hale de gelebilir.

2.Dekoratif ayna soketi

Tavan Ayna Kaplama Modelleri
Dekoratif ayna soketi

Özellikle tavanın tamamını ayna kaplamayı güvenli bulmayan kişilerin sıklıkla tercih ettiği tavan ayna kaplama modelleri arasında yer alan bir modeldir. Genellikle tavanın orta bölümüne ve avizenin altına yerleştirilir. Işık açıldığında yansıyan ışık ayna soketini farklı ve sıra dışı bir görünüme bürüyerek mekâna da alışılagelmişin dışında bir stil katar.

3.Bağlantı çerçevesi tavan aynası

Tavan Ayna Kaplama Modelleri
Bağlantı çerçevesi tavan aynası

Eşit ölçülerdeki ayna plakalarını tavanda birbirine birleştirerek kabartmalı bir ayna görünümü oluşturan farklı tavan aynası modelidir. Bağlantı çerçevesi tavan aynaları sayesinde tavan dekorasyonunda farklı, bireyselleştirilmiş bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Salon Asma Tavan Modelleri

Tavan Ayna Fiyatları

Tavan Ayna Kaplama Modelleri
Tavan ayna fiyatları

Tavan ayna kaplama fiyatları, piyasada farklı aralıklar görülebilmektedir. Üretim malzemesi, uygulanan teknik, seçilen tavan ayna kaplaması modeli gibi etkenler fiyat üzerinde değişkenliğe neden olan faktörlerdir.

Tavan ayna fiyatları metrekare üzerinde fiyatlandırılır. Tavanın büyüklüğü ya da tavan aynası yapılacak alanın genişliğe göre fiyat artabilir ya da azalabilmektedir.

Evlerin salonları başta olmak üzere banyo, yatak odası, koridor gibi alanlarında da sıklıkla tercih edilen tavan aynası fiyat konusunda aşırı pahalı olmasa da tavan büyüklüğüne göre artabilmektedir.

Örneğin; klasik bir gergi tavan aynasının metrekare fiyatı ortalama olarak 300 TL dolaylarında olmaktadır. Ayna tavanı tavanınızı tamamen kaplayacak şekilde kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda tavan dekorasyonunu tamamlamak için tamamlayıcı unsur olarak da kullanabilirsiniz.

Dekoratif tavan aynası modelleri arasında şerit pleksi ya da parçalı yıldız ve benzeri gibi modeller de vardır. Bu modeller de büyüklüğe bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 100 TL’den başlayan fiyatlar ile piyasada bulunmaktadır.

Yorum yapın