perde siparişi


Sararmış Küvet Temizliği Nasıl Yapılır?(Videolu)

Özellikle yaz aylarında sık kullanılan banyolarda temizlik aralığını sıklaştırmak gerekir. Nemli bir bölgede yaşıyorsanız ve banyoyu da sık kullanan bir aileniz varsa sararmış küvet temizliği olmazsa olmaz hijyen kurallarındandır.Vücut ile doğrudan temasın olması sebebiyle küvetlerinizdeki bakteri, mantar, virüs vb. hastalık üreten yapılar vücudunuza çok kolay geçebilir ve sizi hasta yapabilir. Hassas derilere sahip insanların banyo gibi ortak kullanım alanlarının kirli olmasından kaynaklı rahatsızlıkları çok çabuk ortaya çıkmaktadır.

Kirli, kireçlenmiş, parlamayan hatta bazı köşeleri küflenmiş bir küvette kim temizlenmek ister? Tabii ki kimse istemez.

Bu içerikte küvet sararması, küvet beyazlatıcı, küvet temizliği hakkında fikir edinebileceksiniz.

Sararmış küvet nasıl beyazlatılır?

Sararmış küvet temizliği için temel kural şudur: Haftada bir hiç olmazsa da on beş günde bir temizlik yapılmalıdır.MUTLAKA OKUYUN:  Petek Havası Alma Nasıl Yapılır?(Videolu)

Temizlik aralıkları uzadıkça kirlenen küvetin temizlenmesi bir o kadar zor olacak üstelik kullandığınız temizlik malzemesinin miktarı dolayısıyla da küvetiniz için kullanılan kimyasal madde oranı artmış olacaktır.

Küvet temizliği nasıl yapılır

Bazı küvetler aylarca temizlenmemektedir. Yeni taşındığınız bir evde böyle bir durumla karşılaşırsanız küvetin etrafında sararmaların ve küflenmelerin de başladığına şahit olacaksınız.

Küvet temizliğinin öncesinde kirleri yumuşatmak ve kirlerin daha kolay çıkmasını sağlamak için sıcak suyla küvetinizin her yerini ıslatın.

Piyasada satılan krem temizleyicilerin yanında çamaşır suyu sararmış küvet temizliği için en büyük yardımcınızdır. Çamaşır suyunu kıyı köşe küvetinizin her yerinde kullanabilirsiniz.

Kullandığınız çamaşır suyunun köşe bağlantılarına ulaşmasını sağlamak için kullanılmayan, eski bir diş fırçası ya da küçük bir fırça tedarik edin.MUTLAKA OKUYUN:  Evde Klima Temizliği 12 Adımda Nasıl Yapılır?

Çamaşır suyu uygulandıktan sonra küvet temizliğinde hemen fırçalamaya geçmeyin. Biraz bekleyin kirler bir süre sonra ortaya çıkacaktır. Fırçalama ve ovma işlemi bittikten sonra iyice durulamayı unutmayın.

Banyo ve küvet temizliği yaparken bir türlü temizleyemediğiniz fayans araları için üzülüyorsanız, artık üzülmeyin. Fayans araları nasıl temizlenir isimli konumu okuyarak kolayca fayans aralarını beyazlatabilirsiniz.

Küvet temizliği ürünleri: küvet beyazlatıcı

Küvetinizin temizliği için birçok markanın birçok farklı ürünü var. Bunlardan bir kısmı krem deterjan şeklindeyken bir kısmı sıvı olarak satılır. Püskürtmeli pratik küvet temizliği ürünlerinin de olduğunu biliyoruz.

Kolay küvet temizliğinde kullanabileceğiniz ürünler

Evde daha doğal bir ürün istiyorsanız yarım bardak limon tuzunu iki bardak su içinde eriterek küvetinizin kirli bölgelerine uygulayabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Mikrodalga Fırın Temizliği Nasıl Yapılır?

Küvet musluklarının parlaması için de beze sıkacağınız az miktardaki diş macunu işinizi fazlasıyla görecektir.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x