yanmis-tencere-dibi-nasil-temizlenir
yanmis-tencere-dibi-nasil-temizlenir

Ev hanımlarının yanmış yağlar ile başının dertte olduğunu hepimiz biliriz. Bu yazımda sizlerle yanmış yağ nasıl temizlenir, sorusunun cevabını vermeye çalışacağım. Birçok toptan temizlik ürünleri tercih etmiş olabilirsiniz, ancak sunacağım yöntemler ile yanmış yağ ortadan kalkacak ve mutlu olacaksınız.

Yanmış yağlar; tava, tencere ve fırın gibi birçok yerde hanımların karşısına çıkabiliyor. Lezzet dolu kızartmaları ve yemekleri işkenceye çeviren bu zorlu lekelerden kurtulmak tabii ki mümkün.

Yanmış yağların tava, tencere ve fırın tepsilerinden mutlaka temizlenmesi gerekir. Çünkü her kullanımda kanserojen etki daha da büyür ve sağlığa zararlı hale gelebilir.

Toptan temizlik ürünleri
Toptan temizlik ürünleri

Yanmış yağ kalıntılarını tava ve tencerelerden çıkarma yolları

Tavaların altı nasıl temizlenir sorusu ile eşdeğer bir soru olmasıyla birlikte uzun uğraşlar sonucunda bu lekeyi bulaşık deterjanı ile çıkaramazsınız. Hanımların teflon tavalarda tel ile ovarak temizleme yöntemi de yanlıştır.

Sağlığınızı tehlikeye atmadan ve çok yorulmadan evde bulunan birkaç ürünle bu lekelerden kurtulabilmeniz mümkündür. İhtiyacınız olan ürünler, karbonat, su ve sirkedir.

Yanmış yağ nasıl temizlenir
Yanmış yağ nasıl temizlenir

Karbonat, su ve sirke muhteşem üçlü

Bir miktar karbonatı, yanmış yağların bulunduğu tava ya da tencereye bol miktarda serpin. Yağlı alanın her yerini kaplayacak şekilde su ekleyin. Tava ya da tencereyi bir gün boyunca bekletin.

Ertesi gün bulaşık süngeri ile yıkayarak mevcut karbonatı arındırın. Yanmış yağ ve artıkların kolayca temizlendiğini göreceksiniz.

Bu yöntemi aynı zamanda fırın tepsilerini ya da camlarını temizlemek için de kullanabilirsiniz.

Mini fırının içi nasıl temzilenir
Mini fırının içi nasıl temzilenir

Yanmış tencere dibi nasıl temizlenir?

Sirkenin her derde deva bir iksir niteliğinde olduğunu söylemek gerekiyor. Yanmış yağ lekelerinin ilacı olarak nitelendirebiliriz.

Kızartma yapılan tavanın içine sirkeyi doldurun ve ocakta bir müddet kaynatın. Daha sonra kendi halinde soğumasını sağlayın. Ilık haldeyken sirkeyi başka bir kaba boşaltın. Yine bulaşık süngeri ile tavayı hafifçe sürterek temizleyin.

Fırın içindeki kurumuş yağlar nasıl temizlenir
Fırın içindeki kurumuş yağlar nasıl temizlenir

Yanmış yağ lekesi nasıl çıkar videolu anlatımı

 

Yanmış yağlar için toptan temizlik ürünleri

Bazen ne kadar doğal yöntem uygulasanız da çözüm yeterli olmayabilir. Bu noktada size tavsiye edeceğim bazı toptan temizlik ürünleri mevcut.

Tavaların altı nasıl temizlenir
Tavaların altı nasıl temizlenir

Özellikle işletmelerde doğal yöntemler kullanmak biraz zordur. Bu nedenle illa ki toptan temizlik ürünleri içerisinde birkaç ürünü kullanmanız gerekebilir.

Size önerim, Toptantemizlikci.com‘u mutlaka ziyaret edin. Arzu ettiğiniz yanmış yağ lekelerinden ağır kir ve paslara kadar birçok ürünü bulmanız mümkün. Ayrıca logar ve gider açıcı ürünleri de ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte.

Web site: www.toptantemizlikci.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here