perde siparişi

Koltuk Takımları Renk Kombinleri 2021 için +34 FikirEvini yeni kuracaklar veya yeni bir koltuk takımı arayışında olanlar için en önemli soruların başında gelen hangi renk koltuk takımı almalıyım sorusu, aslında koltuk takımları renkler kombinleri içerisinde gizli. Tüketiciler koltuk takımı renkleri için özellikle modası geçmeyen koltuk renkleri arayışı içindeler. Bu içerikte sizlere salon takımı renk kombinleri için ilham alacağınız 30 farklı fikri sizlerin beğenilerine sunak istedik.2021 koltuk renkleri ve yeni trend koltuk takımları ile evleri güzelleştirerek bu senenin koltuk renkleri için fikir alabilirsiniz. Yalnız hali hazırda koltuk takımı olanlar için ekonomiklik oluşturacak koltuk renkleri kataloğu inceleyerek koltuk döşeme renkleri hakkında da bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki görsellerden beğendiğiniz koltuk döşeme renk kombinleri görselini telefonunuza kaydederek döşemeciye gösterebilirsiniz. Bu önerimizi yeni ve son moda koltuk takımı almak isteyenler de uygulayabilir. 

Koltuk rengi uyumu ev dekorasyonunda büyük önem taşır. Koltuk ve halı başta olmak üzer evinizde her şeyin birbirleriyle bir bütün hale gelmesi beraberinde şık bir ev dekorasyonunu da getirmektedir. Evinizde tarzınızı yansıtan büyüleyici bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız öncelikle koltuk ve halı başta olmak üzere tüm eşya ve objeler arasında uyumu yakalamalısınız. Bu uyumun yolu da ilk olarak mekanda direk göze çarpan koltuk ve halı uyumundan geçmektedir.

Ev dekorasyonunuzda koltuk takımı renk uyumları sağlayabilmek adına farklı ipuçları kullanabilirsiniz. Özellikle koltuk takımınız ve halınız arasında renk uyumuna dikkat ettiğinizde dekorasyon işinin büyük bir kısmını halletmiş olursunuz.Koltukta Renk Uyumları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Koltuk döşeme renk uyumu yakalamak için birkaç püf noktaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede tarzınızı yansıtan şık ve albenili koltuk ve halı uyumu yakalayabilirsiniz.

  • Öncelikle hangi renkleri sevdiğinizi ve hangi renkleri kullanmak istediğinizi belirleyin ve bu renkler içinden uyumlar oluşturarak seçim yapabilirsiniz.
  • Eğer koltuk takımınıza uygun halı tercihi yapmak istiyorsanız mutlaka renk uyumlarını göz önünde bulundurun.
  • Renkler çoğu zaman insanların psikolojisi üzerinde etkilidir. Kendinizi nasıl hissetmek istiyorsanız o tonlarda tercihler yapın.
  • Koltuk ve halı uyumunda kesinlikle aynı renkler tercih etmemelisiniz. Aynı tonlar mekanda sıkıcı bir atmosfer yaratacaktır.
  • Koltukta renk uyumu yakalamak isterken aynı zamanda ferah bir alan oluşturmak istiyorsanız tercihinizi uyuma göre bahar renklerinden yana kullanmanız isabetli olacaktır.
  • Eğer koltuklarınız mor ise gri halı, koltuklarınız gri ise mor halı uyumu son derece şık ve asil duracaktır.
  • Son dönemlerde ev modasında trend haline gelen küf yeşili olarak bilinen koyu yeşil koltuklarınıza ise istisnasız hardal sarısı halılar adeta bütünlük sağlayacaktır.
  • Spor dekorasyon tarzı sizi yansıtıyorsa bordo koltuklarınızı beyaz, siyah ya da gri gibi tonlarda halı ile tamamlayarak dekorasyonunuza tarzınızı yansıtabilirsiniz.
  • Siyah-beyaz uyumu şüphesiz her dönemde popüler olmuştur. Ev dekorasyonunda da siyah ve beyazın asilliğini kullanabilirsiniz. Bir de kırmızı tonlarını kullanırsanız muhteşem uyum olacaktır.
  • Koltuklarınız desenli renklere sahipse halınızı koltuğunuzun desen renginden düz tercih etmeniz tamamlayıcı olacaktır.
MUTLAKA OKUYUN:  Mermerit Tezgah Hakkında Merak Edilen +6 Soru

2021 Koltuk Takımları Renk Kombinleri

Koltuk takımları renk kombinleri için sadece koltuk renk kombinleri düşünmek aslında hata olacaktır. Ortamın genel renklerini de değerlendirmek ve renk dengesini sağlamak için koltuk takımları ile uyumlu renkleri de aşağıda inceleyebileceğinizi vurgulamak istiyoruz. Dilerseniz koltuk kumaşı dışındaki renkleri(kırlentler, duvar boyası renkleri vs.) de alternatif renk olarak koltuk kumaş renklerinde kullanabilirsiniz. Lafı çok uzatmadan sizler için derlediğimiz en çok tutulan koltuk rengi fikirlerini sıralayalım:

1.Yeşil koltuk takımı renk kombini

Yeşil Kahverengi koltuk takımı renk kombini

Yeşil renk koltuk takımı için mavi renklerin hakim olduğu bir ortamın ne kadar uyumlu olabileceğini görebileceğiniz bir örnek.2.Yeşil krem koltuk takımı renk kombini

Yeşil krem koltuk takımı renk kombini

İlginizi Çekebilir: Chester koltuk renkleri içeriğinde anlatıldığı gibi chester koltuklar ile oldukça uyumlu yeşil ve krem renk kombini.

3.Fuşya koltuk takımı renk kombini

Fuşya koltuk takımı renk kombini

Fuşya ile antrasit gri rengin muhteşem uyumu. Özellikle oturma odası ve salon dekorasyonu için bu iki renkten yararlanmak doğru bir tercih olabilir.

4.Yeşil bej koltuk takımı renk kombini

Yeşil koyu krem renk koltuk takımı kombini

Koltuk takımları renk kombinleri içerisinde yeşil bej renk uyumuna örnek bir koltuk takımı daha.
5.Beyaz yeşil gri koltuk takımı renk kombini

Beyaz yeşil gri koltuk renk uyumu

Özellikle minimalist ev dekorasyon için kullanılabilecek iç açıcı renkler!

6.Zümrüt yeşili koltuk ile kahve koltuk renk kombinleri

Yeşil kahve rengi koltuk takımı

Deri koltuklara çok yakışan bir renk olan kahverenginin koyu yeşil ile uyumuna örnek bir dekor.

7.Turkuaz gri renk koltuk takımı renk kombini

Turkuaz gri renk koltuk takımı

Turkuaz renk ile grinin muhteşem uyumuna şahit olabileceğiniz oturma odası renklerine tamamen hakim olan bir görsel.

8.Sarı yeşil koltuk takımı renk kombini

Sarı yeşil koltuk takımı kombin

İlginizi Çekebilir: Daha önce kaleme aldığım hardal sarısı koltuk modelleri içeriğinde detaylı bir şekilde anlattığım gibi örnek alınabilecek koltuk renklerinden bir başkası.

9.Sarı siyah beyaz renk koltuk takımı renk kombini

Sarı siyah renk koltuk takımı

Sarı renk koltuk takımı renkleri arasında en çok dikkat çekici renk denilebilir. Ancak uyumu, enerjisi ve tarzıyla çok sıra dışı olduğu da bir gerçek!

10.Sarı kahverengi koltuk takımı renk kombini

Sarı kahverengi koltuk takımı renkleri

Sarı ve kahverengi koltuk kombini uyumu, kullanışlılığı ve tarzıyla harika bir görünüme sahip, sizce de öyle değil mi?

MUTLAKA OKUYUN:  Modern Mutfak Modelleri için +17 Örnek

11.Yeşil ve kahverengi koltuk takımı renk kombini

Yeşil kahverengi koltuk takımı renkleri

Salon ya da oturma odası dekorasyonu için zarif ve bir o kadar da ağır bir renk arayışındaysanız bu iki renk tam size göre! Yeşil koltuk nasıl kombinlenir cevabını ilerleyen paylaşımlarda sizlere detaylı aktaracağımızı bilmenizi isterim.

12.Mint yeşili koltuk kombin ile pudra rengi koltuk takımı

Pudra rengi ve mint yeşili koltuk takımı rengi

Pudra rengi ile mükemmel uyum yakalayan mint yeşili koltuk kombin fikri.

13.Petrol mavisi hardal sarısı renk koltuk takımı kombini

Petrol yeşili hardal sarısı renk kombini

Petrol mavisi koltuk takımı oldukça zengin bir görünüme sahip. Daha önce kaleme aldığım petrol mavisi salon dekorasyonu içeriğine mutlaka bir göz atmanızı öneriyorum.

14.Mürdüm krem koltuk takımı renk kombini

Mürdüm krem rengi koltuk takımı

Koltuk takımları renk kombini içerisinde nev-i şahsına münhasır bir renk olan mürdüm rengini krem ile kombinleyebilirsiniz.

15.Mürdüm gri koltuk takımı renk kombini

Mürdüm ve gri renk kombini

İstikbal, Bellona, Doğtaş ve İnegöl Mobilya gibi büyük mobilya markalarının favori iki rengi gri koltuk takımı ve mürdüm rengin muhteşem uyumu. Mürdüm-gri renkler için füme rengi koltuk hangi renkle kombinlenir sorusunun belki de en net cevabı diyebiliriz.

16.Gri pudra koltuk takımı renk kombini

Mint yeşili pudra rengi koltuk takımı

Gri koltuk takımı renk kombini için uygun renk arayışında olanlara pudrayı koltuk kumaşı rengi olarak öneriyoruz.

17.Mavi pembe koltuk takımı renk kombini

Mavi pembe koltuk takımı renk kombini

Mavi ve pembe rengin ortama sıcaklık katan koltuk renklerinden olduğunu herkes bilir, işte sizlere bu uyumu yakalamış örnek bir koltuk renk kombini.

18.Lacivert açık mavi koltuk takımı renk kombini

Lacivert açık mavi renk kombini

Mavi tonlarının oldukça uyum yakaladığı bir başka örnek koltuk renkleri daha.

19.Krem yeşil sarı koltuk takımı renk kombini

Krem yeşil sarı koltuk takımı

Modası geçmeyen koltuk takımı renkleri içerisinde kendine her zaman yer bulan renk kremdir. Hemen hemen tüm renkler ile muhteşem uyumlu bir koltuk rengi diyebiliriz.

20.Petrol yeşili koltuk kombinleri

Koyu yeşil sarı koltuk renk kombini

Yeşilin bin bir tonunu barındıran halısından diğer mobilya eşyalarına kadar tam bir uyum abidesi bir dekor. Ne kadar canlı değil mi? Petrol yeşili koltuk kombinleri için sitemizden içeriklere göz atabilirsiniz.

21.Pembe koltuk takımı renk kombini

Koyu pembe toz pembe koltuk takımı renk kombini

Pudra pembesi de denilen pembe renk koltuk takımı renkleri modası geçmeyen ve en çok kullanılan renklerden biri.

22.Mavi gri koltuk takımı renk kombini

Koyu mavi gri renk koltuk takımı

Mavi ve gri koltuk takımı ile hem renk uyumuna sahip hem de günlük kullanımlara müsaade eden yapısıyla en zor kiri gösteren renklerden diyebiliriz.

23.Kiremit rengi kahve mint yeşili koltuk renk kombini

Kiremit rengi kahve mint yeşili koltuk takımı renk kombini

Kiremit rengi ile kahverenginin uyumunu bilmeyen yoktur. Bir de bunun yanına yeşil tonunu eklediğinizde harika üçlü bir arada oluyor.

MUTLAKA OKUYUN:  Pandemi Sonrası Ev Dekorasyonu için +10 Fikir

24.Gri sarı renk koltuk takımı renk kombini

Gri sarı renk koltuk takımı renkleri

Dinamik ve enerjik bir renk olan sarının her türü ile grinin her tonu muhteşem bir uyum sağlıyor. İşte sizlere koltuk takımı renk kombinleri için harika bir fikir daha!

25.Açık yeşil pembe koltuk takımı renk kombini

Açık yeşil pembe renk koltuk takımı

Fıstık yeşili ile pudra renginin kombinlenmiş halini görselden inceleyebilirsiniz.

26.Gri renk koltuk takımı renk kombini

Gri renk koltuk takımı renk kombini

Füme rengi olarak adlandırılan koltuk takımı renkleri içinde asil duruşu ile alternatif oluşturan bir koktuk kombin rengi.

27.Bordo krem koltuk takımı renk kombini

Bordo krem renk koltuk takımı kombini

Bordo renk ile krem rengin birlikte kullanıldığında ne kadar güzel bir uyum yakaladığının işte kanıtı!

28.Gri pudra renk koltuk takımı renk kombini

Gri pudra renk koltuk takımı renk kombinleri

Yaz renklerini kaplayan bir oturma odası dekorasyonu. Koltuk takımı renklerine bakacak olursak gri pudra harika bir uyum içinde!

29.Yeşil gri koltuk takımı renk kombini

Yeşil gri koltuk takımı renk kombini

Asil iki rengin birleşimi. Parlak yeşil ve parlak grinin zengin duruşu!

30.Mavi renk koltuk takımı renk kombini

Koltuk takımları renk kombinleri

Mavi de birçok renk ile uyum sağlayan bir renk. Yastıklara dikkat edersek pembe, fuşya ve açık gri ile oldukça uyumlu bir hava yakalamış!

31.Gri Koltuk Rengi Uyumu

Gri koltuk renk uyumu sağlamak ev dekorasyonunda oldukça kolaydır. Gri koltuklarınızın yanına pudra, krem ve bej tonlarında halı tercih ederek şık bir tasarım elde edebilirsiniz.

32.Chester Koltuk Rengi Uyumu

Chester koltuk renk uyumu denildiğinde akla matlık ve parlaklık gelir. Eğer koltuklarınız parlaksa halınızı kesinlikle sade modelde ve mat renklerde tercih etmelisiniz. Parlak chester koltuklarınızın yanında kabarık ve parlak halılar tasarımınızı yerle bir edebilir.

33.Mavi Koltuk Rengi Uyumu

Mavi koltuklara en çok yakışan renkler fuşya, pembe, turuncu ve yeşil tonlarıdır. Bu renklerle halılarınız ile mavi koltuk renk uyumu yakalayabilirsiniz. Bu renk tonları salonunuzu ağır ve şık gösterecektir.

34.Vizon Koltuk Rengi Uyumu

Vizon koltuk renk uyumu yakalamak için en doğru ton tercihleri hardal sarısı, kiremit rengi ve bej renkleridir. Kombinlenmesi oldukça kolay olan vizon rengi, neredeyse her renk tonu ile bütünlük sağlasa da bu tonlarla daha canlı ve albenili durmaktadır.

Koltuk renk uyumları yapabilmek için ihtiyacınız olan tek şey tarzınız ve tercih etmek istediğiniz renklerdir. Kotlular dekorasyonda daha ağır eşyalardır. Dolayısıyla da koltuk renginizi zevkinize göre tercih ettikten sonra halı uyumunu da doğru renklerle bir bütün haline kolaylıkla getirebilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
10 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


10
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x