Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir?

Ev dekorasyonunda mobilya ve kumaş seçenekleri arasında kuşkusuz ki yeşil renk ve tonları ilgi görmektedir. Derin bir renk olmakla birlikte aynı zamanda birçok renk tonuyla uyumlu olan yeşil rengi sevenler yeşil koltuk nasıl kombinlenir sorusunun cevabını sıkça ararlar.

Yeşil koltuk kombinasyonları geniş bir alana sahiptir. Yeşilin birçok renkle uyum içinde estetik görüntüler sergilemesiyle yeşil koltuk takımları ahenkli bir dekorasyon ögesi haline gelebilir. Yeşil rengi içerisinde birçok tonu barındırır. Dolayısıyla da evinizin dekorasyonunda yeşil bir koltuk tercihi yaptıysanız uyumlu olan diğer renklerde doğru tercihler yapmalısınız. Nubuk yeşil koltuk ve mint yeşili koltuk kombin için tüm detayları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Haki Yeşil Koltuk ile Sarı Renk Uyumu

Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir?
Haki yeşil koltuk ile sarı renk uyumu

Yeşil koltuk ve sarı rengin uyumu haki yeşil koltuk nasıl kombinlenir sorusuna cevap veren fikirlerin başında gelir. Yeşil koltuğunuza eşlik edecek olan koyu ve hardal sarısı tonlarında bir sarı renkte fon perde tercih edebilirsiniz. Yeşil sarı uyumu için yukarıdaki görseli de incelemekte fayda var.

Aşırı tonlarda olmamak kaydıyla halı tercihinizi krem ve sarı renkleriyle karışık olan bir halı modeli yeşil koltuğunuzla bütünlüğü sağlayacaktır. Eğer yeşil koltuk kombininde sarı renk tercihi yapacaksanız aşırı açık sarı renklerden ziyade koyu tonlarda sarı tercihleri yapmalısınız.

Yeşil Koltuk ile Kırmızı Renk Uyumu

Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir?
Koyu yeşil koltuk ile kırmızı renk uyumu

Yeşil ve kırmızı uyumu ev dekorasyonunda iddialı ve baskın renk tercihleridir. Bu nedenle yeşil koltuğunuza kırmızı bir kombin yapmayı düşünüyorsanız çok doğru kararlar vererek detaylı dekorasyon adımları atmalısınız.

Yeşil koltuklarınızı kırmızıyla kombinleyebilirsiniz ancak koyu ve yoğun kırmızı renk tonlarına nazaran açık ve az miktarda kırmızılar yeşil koltuk nasıl kombinlenir sorusu için daha doğru cevap olacaktır.

Halı tercihinizde kırmızı tonlarının da bulunduğu modelleri kullanabilirsiniz. Eğer uçlarda bir ev dekorasyonu tasarımı istiyorsanız fon perdelerinizde kırmızıyı cesaretle tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Chester koltuk renkleri ve alternatif fikirler için linke tıklayabilirsiniz.

Koyu Yeşil Koltuk ile Lacivert Renk Uyumu

Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir?
Yeşil koltuk ile lacivert rengin bir arada kullanımı

Yeşil ve lacivertin gerek dekorasyon gerekse diğer moda alanlarında uyumu adeta takdire şayandır diyebiliriz. Her alanda olduğu gibi dekorasyonda da doğru kullanıldığında yeşil ile lacivertin uyumu son derece estetik görüntüye sahip oluyor.

Yeşil koltukların adeta havasını değiştiren lacivert tonları ev dekorasyonunuzu farklı ve bambaşka bir boyuta taşıyabilir. Yeşil koltuklarınızda kullanabileceğiniz lacivert dekoratif yastıklar, lacivert tonlarının da içerisinde bulunduğu desenli rüstik fon perdeler yeşil koltuk nasıl kombinlenir konusunda size yol gösterecektir.

Yeşil Koltuk ile Kahverengi Renk Uyumu

Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir?
Yeşil koltuk ile kahverengi renk uyumu

Yeşil koltuklarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz renklerin başında gelen tonlardan birisi de kahverengidir. Yeşil ve kahverengi tonlarını çok rahatlıkla dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Sert bir ton olmamakla birlikte halı ve perde modellerinde tercih edebileceğiniz kullanışlı renklerden birisidir. Kahverengi koltuklara ne renk perde konusunda bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kahverengi tonlarını haki yeşili, mint yeşili ya da nubuk yeşil koltuklarınızda fark etmeksizin rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta perde ve halılarınızda kullandığınız kahverengi tonlarını kırlentlerinizde de kullanarak dekorasyonda kolaylıkla bütünlük ve estetik yakalayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Koltuk takımları renk kombinleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Yeşil Koltuk ile Mavi Renk Uyumu

Yeşil Koltuk Nasıl Kombinlenir?
Koyu yeşil koltuk ile mavi renk uyumu

Mavi, yeşil tonlarıyla yakın ve ilintili tonlardan birisidir. Eğer dekorasyonda doğru dokunuşlar yaparsanız yeşil koltuklarınızla mavi tonları da oldukça güzel bir görüntü sergileyebilir. Evinizdeki yeşil koltuklarınızla mavi tonlarını kullanmayı düşünüyorsanız koyu tonları kullanabileceğiniz gibi açık mavi tonlarını da kullanabilirsiniz.

Yeşil koltuklarınız düz ve desensiz ise halınızda, perde ve koltuk kırlentlerinizde mavi-beyaz tonlarının karışık olduğu renkleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yeşil koltuklarınızı bütünlemek için mavi ve tonlarını kullanmak istiyorsanız mutlaka mavinin tek tonunu kullanmalısınız. Mavi renginin farklı tonları aynı ortamda göz karmaşasına neden olacaktır. Yeşil koltuk takımına uygun halı fikirleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yeşil koltuk nasıl kombinlenir konusunda bu uyum kombinasyonlarına dikkat ettiğiniz takdirde yeşil koltuklarınızla birçok rengi kombinleyebilir ve farklı tasarımlar yaratabilirsiniz. Daha fazla fikir arayanlar Pinterest‘e göz atabilir.

Yorum yapın