Hardal sarısı koltuk modeli için dekorasyon fikirleri

Dekorasyonda hangi renk tercih edilirse edilsin her rengin kendine has etkilerinin olduğu bir gerçektir. Sarı rengin bin bir çeşidinden biri olan hardal sarısı için de bu durum geçerli. İçerikte üzerinde duracağımız 2019 hardal sarısı koltuk modelleri ile yapılan örnek dekorasyonları bulabileceksiniz.

Sarı oldukça canlı ve parlak yapısı ile ister oturma odasında isterseniz de salonda harika bir odak noktası olabilecek enerjik bir renktir. Salonda her mevsim taze bir stil sunan sarının farklı bir tonu olan hardal sarısı koltuk kombin için merak ettiklerinizi duyar gibiyim. Hardal sarısı ile uyumlu renkler dekorasyon fikirleri için içerikte sunduğumuz modelleri mutlaka incelemelisiniz.

En çok sorulan soruların başında gelen dekorasyonda hardal sarısı nasıl kombinlenir sorusu gerçekten çok önemli. Hardal sarısı rengi koltuk takımı için kullanılan kombinler arasında yer alan; füme hardal koltuk, hardal sarısı yeşil koltuk,hardal sarısı ve kahverengi uyumu, gri hardal uyumu, hardal sarısı ve gri koltuk takımları gibi kombinler söz konusu.

Hardal sarısı rengi kullanımı konusunda aslında klişelere takılmak doğru değil. İster koyu hardal rengi isterseniz de açık hardal rengi kullanın burada dikkat edilecek nokta sarı rengi tamamlayacak diğer rengin eşsiz bir şekilde seçilmesidir.

Hardal rengi koltuk için halı, perde ve duvar rengi seçimi de oldukça öneme sahip. Hardal rengi koltuğa halı için bağlantıya tıklayabilir fikir sahibi olabilirsiniz. Perde için ise açık renkler tercih edilebilir. Örneğin, beyaz renk sarı ile güzel bir uyum yakalayabilir. Hardal rengi koltuklar için duvar rengi seçimi ise daha kapalı renkler tercih edilerek yapılabilir. Özellikle gri ve mavi tonları açık renge sahip hardal ile tam bir uyum sağlayabilir.

Hardal sarısı koltuk rengi kombinasyonları

1Hardal rengi koltuk için duvar boyası rengi

Hardal rengi koltuklar için kullanılabilir en ideal renkler içerisinde yer alan mavi tonları, oldukça enerjik ve tok bir renk olması bakımından tercih edilecek seçenekler arasında yerini alıyor.

2Hardal sarısı yeşil koltuk modeli

Karşınızda mekanın tarzını belirleyen iki farklı renk açık hardal sarısı ile yeşil. Oldukça yumuşak bir uyum sağlayan üçlü kanepe, ikili kanepe ve berjerler ile çok şık bir ortam oluşturmuş. Hardal sarısı yeşil koltuk uyumunu bir yere not etmenizde fayda var.

3Hardal sarısı kahverengi uyumu

Kahverenginin kapalı bir stil oluşturmasını en iyi şekilde kapatan renk hardal sarısıdır. Hardal sarısı kahverengi uyumu ile oldukça zevkli bir tasarım oluşturulabilir. İster üçlü kanepeleri kahverengi isterseniz berjeri hardal sarısı kullanın, seçim size kalmış.

4Hardal rengi koltuk ile gri renk uyumu

Hardal sarısıyla koltuk ile grinin muhteşem uyumunu bilmeyen yoktur. Dilerseniz duvar renginde griyi dilerseniz de koltuk takımının diğer bir eşinde griyi kullanın muhteşem bir uyum yakaladığını göreceksiniz. Gri sarı koltuk takımı bağlantısına tıklayarak daha detaylı fikir sahibi olabilirsiniz.

5Koyu hardal rengi L koltuk takımı

Koyu renk hardal rengi için köşe ya da L tipi koltuk takımı kullanmak oldukça çekici bir tercih. Özellikle uzunlamasına dikdörtgen salon ya da oturma odasına sahip olanlar için tercih edilebilir nitelikler sunuyor. Hardal rengi köşe takımı için kırlentleri hardal sarısına uyumlu renklerden seçerek kombini tamamlayabilirsiniz. Kırlentleri ister bordo isterseniz yeşil rengi ile kombinleyebilirsiniz.

6Füme hardal koltuk modeli

Sarının neşeli ve enerjik bir renk olması sıcak bir ortam oluşturmak için farklı fırsatlar sunuyor. Ancak sarı ile yüzde yüz uyumlu olan griyi kullanmamak olmaz. Özellikle gri renk koltuğa ne renk berjer içeriğinde de anlattığım gibi fümeyi mutlaka bir şekilde sarı ile kombinlemek doğru bir tercih olacaktır.

7Hardal sarısı koyu yeşil koltuklar

Hardal sarısı yeşil koltuk kombini sarının dikkat çekici özelliğini baskılayan yeşil ile birlikte ahşap rengi geçişler ile farklı bir uyum söz konusu. Sarı renk berjer ile koyu yeşil kanepelerin birlikte sunduğu uyum yastık kırlentleri ile zıtlıklardan yararlanarak daha aktif bir şekilde uyum sağladığını söyleyebiliriz.

8Hardal rengi koltuk için mavi renk uyumu

Hardal sarısı koltuk ile birlikte kullanılabilir bir renk de mavi ve tonlarıdır. Maviyi ister halıda isterseniz kırlentte veya duvar boyası olarak kullanın bir şekilde hardal sarıya uyum sağladığını göreceksiniz.

9Açık hardal rengi koltuk modeli

Açık hardal rengi koltuk tam yazın rengi güneşi temsil eden aydınlık bir ev tasarımı için kullanılabilecek bir renk. Açık renk halı ve ahşap rengi aksesuarlar ile maksimum bir uyum yakalanmış.

10Gri hardal uyumu

Gri hardal uyumu

Sarı rengin stüdyo dairelerde kullanımını sıklıkla görüyoruz. Özellikle 2019 hardal sarısı koltuk takımı ile perdenin de sarı renk kullanımı ortamı çok fazla canlı gösterebiliyor. İşte bu noktada ortamın renk dengesini sağlayacak en iyi renk yine gri, füme ve tonları olacaktır. Gri koltuk takımı duvar rengi içeriği için bağlantıya tıklayabilir farklı fikirler edinebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here