Kolon Gizleme Dekorasyon Fikirleri 2024

Estetik bir çözüm arayışındaysanız kolon gizleme fikirleri tam size göre. Dekoratif yöntemlerle kolonları evinizde şık bir şekilde gizleyin!

Kolon gizleme dekorasyon için özel fikirler veriyoruz. TV’nin arkasına kolon gizleme ya da odayı bölerek duvar kolon süsleme gibi pek çok önerimiz ile artık kolonlar rahatsız edici olmaktan çıkıyor. Çok daha şık bir odada, rahat ve ışık alan bir görüntü ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Kolon ile uyumlu olan parçalara kullanarak siz de gözünüzü yoran kolonlardan kurtulabilirsiniz.

Kolon Gizleme Nasıl Yapılır?

Kolon Gizleme Dekorasyon Fikirleri 2024
Kolon gizleme nasıl yapılır?

Kolonları kaldırmak çok zor. Ancak kolon gizleme dekorasyon önerileri sayesinde artık onlar yokmuş gibi olabilir. Yapılabilecek olan çok farklı şeyler var. Siz de uygulamaları yaparak kolonların kötü görünümünden hemen kurtulabilirsiniz.

YouTube video

  • Odaları Bölmek: Yemek odası oturma odası ile iç içe bulunduğundan, aslında bir kolon ile bölmeyi sağlamak tamamen dekorasyon ile olacak. Zemini salona göre daha yüksek tutmak bunun için yeterlidir. Alanı bölüm olacaksınız.
  • Televizyonun Arkasında Olması: Kolonlar her zaman odanın ortasında bulunmadığından, duvarla bitişik olduğu durumlarda dekorasyon TV’nin arkasında kalacağı şekilde organize edilebilir.
  • Aynalı Kolon: İşlevselliğini ön plana çıkarmak açısından tercih edilebilir. Duvarlar gibi evin bir parçası olmasını sağlamak açısından ayna da önerilenler arasında.
  • Kaplama: Kolon kaplama ile evdeki kolon dekorasyonu en iyi şekilde sağlanabilir. Evin dekorasyonuna uygun olacak şekilde bir uygulama yapmak önerilen fikirler arasında.

İlginizi Çekebilir: Klima borusu gizleme nasıl yapılır işte detaylar!

Kolon Süsleme Fikirleri

Kolon Gizleme Dekorasyon Fikirleri 2024
Kolon süsleme fikirleri

Kolonların şık görünümünü sağlamak için önerilenler arasında kolon süsleme var. Kolonlarda kullanılan modeller, boyamalar, kaplamalar son derece şık bir görünüm elde etmek için yeterlidir. Bu durumda odanın bir parçası olmayı da başarır. Dekorasyona uygun şekilde hareket etmeniz halinde son derece şık bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

YouTube video

  • Kolon Boyama: Süsleme fikirleri arasında en yaygın olan, dekorasyona uygun olan renk ve desenler ile boyamaktır. Odanın tamamen bir parçası olması ve göz yormaması açısından iyi bir seçenektir. Ekonomiktir.
  • Kolon Önüne Lamba: Daha dekoratif hale getirmek açısından kolonu lamba ile süsleyebilirsiniz. Kolon önüne konan bir lamba ile dekorasyon tamamlanabilir. Dekoratif kolon tercih ederek, bu şekilde şık bir görünüm elde etmek mümkün.
  • Klasik Tarz: Kolonu süslemek klasik bir tarz yaratarak da olabilir. Bu durumda direkt olarak klasik tarzları da değerlendirip ona göre bir seçim yapabilirsiniz. Alçıdan yapılan modeller ile kaplama da olabilir. Dekorasyona uygun olması yeterlidir.

Kolon dekorasyonu için sunulan fikirlere göre hareket ederek tamamen şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Boyut ve kolonun bulunduğu yeri göz önünde bulundurup o şekilde seçim yapabilirsiniz.

Kolon Gizleme Dekorasyon Önerileri

Kolon Gizleme Dekorasyon Fikirleri 2024
Kolon gizleme dekorasyon önerileri

Kolonların gözükmemesi, dikkat çekmemesi için yapmanız gereken ise kolon gizleme dekorasyon önerisine göre hareket etmek olacak. Bu sayede gizleyerek kolon görüntüsünden çok daha kolay kurtulabilirsiniz. Dekorasyonu bozmayacak şeklide sunulan öneriler ile kolonları gizlemek mümkün.

  • Koltukların Arkasında: İlk olarak akla gelenler arasında koltukların arasında olması var. TV ünitesinin arkasında olmasının yanı sıra, kolonların katlı görüntüsü koltuklar ile de yok edilebilir.
  • Renk Dokunuşları: Renklerin uyumlu bir şekilde oluşturulması ile dekorasyon tamamlanabilir. Bu sayede hem göz yormaz hem de odada ilk dikkat çeken kolon olmaz. Kolon gizleme dekorasyon önerileri arasında mutlaka yer alır. Hem ekonomik hem de pratik bir çözüm olduğunu söylemek mümkün.
  • Köşelere Denk Gelen Kolonlar: Kolonların köşeye gelmesi ortada hiçbir şeyi kapatmıyor demektir. Bu durumda lamba ya da buna benzer şeyler ile dekoratif hale getirilebilir. Tamamen yok edilmesi için ise köşelere daha uzun lambalar kullanılabilir.
Kolon Gizleme Dekorasyon Fikirleri 2024
Kolon süsleme önerisi

Kolon süsleme dekorları için sunulan önerileri dikkate alarak hem şık hem de işlevsel bir çözüm bulabilirsiniz. Kolon gizleme dekorasyon için diğer örnekleri incelemek için bağlantıya tıklayın!

Yorum yapın